Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417223/bmid_pravda-nebo-lez-7wv-417223.jpg 4 2934 2934

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity , 2018

Edona
02.02.2022 5 z 5

Páni, tak tohle byla pořádná jízda. Od autorky románů pro dívky jsem nečekala takto dobře napsaný a čtivý psychothriller. Colleen mě příjemně překvapila. Příběh je napínavý, prošpikovaný erotikou a místy lehce strašidelný. Je napsaný tak, že zkrátka nemůžete přestat číst. Nakonec nejde jinak, než si položit otázku, zda šlo o pravdu nebo lež. Doporučuji.

uzivatel6305
01.02.2022 5 z 5

Mé první setkání s autorkou a hned pecka. Není to velká hloubka, ale splňuje,co má. V podstatě musíte pořád číst, spousta překvapení, napětí a po přečtení ještě spousta přemýšlení. Líbilo. Doporučuji.

Pert
29.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Konec byl hodně divný. A pokud bylo to, co napsala Verity jako úplně poslední pravda, totiž, že ty zápisky vůbec nejsou o jejím životě, tak hlavní hrdinka a Jeremy zardousili nevinnou zenu.
Jak už někdo psal, opravdu patolog nepozná, že Verity někdo udusil?
A těch milostných scén tam bylo strašně mnoho, už to ani nebylo uvěřitelné.

TeriLin1111
27.01.2022 4 z 5

Colleen Hoover, autorka romanťáren, napsala thriller? Byla jsem hrozně zvědavá a autorka nezklamala. Doufám že v psaní thrillerů bude pokračovat, a klidně by tam příště mohla dát více psycho scén (některé scény byly až strašidelné, což mě hodně mile překvapilo). Zhruba za půlkou už mi kniha přišla trochu repetitivní ale konec byl.... no, přinejmenším zajímavý :D. Jak už u autorky bývá zvykem, kniha se četla neskutečně rychle (nevím jak to dělá), a alespoň za omrknutí stojí.

rilajaan
26.01.2022 4 z 5

Skvělý příběh, jen jsem asi trošku "puritán". Takže skvělé, jen bych malinko ubrala.

EliskaD
25.01.2022 5 z 5

Kniha má povedenou napínavou zápletku. Četlo se to samo, jen těch laciných erotických scén bylo přespříliš. Otiskům zubů v čele postele jsem se musela smát. Přesto hodnotím plným počtem bodů, protože mi dlouho žádná knížka tak nezamotala hlavu. Pravda nebo lež?

BlueTer
23.01.2022 4 z 5

První půlka byla nuda, druhá půlka byla pecka. Postavy byly skvělé napsány a Verity taky. Samozřejmě vedla její autobiografie, která knize dodává rytmus. Konec mě velice překvapil. Záleží jen na vaší představivosti, jak to teda bylo a co je pravda. Já za sebe už mám rozhodnuto.

Gabika9
22.01.2022 3 z 5

V komentářích jsem četla, že je to kniha, která vzbuzuje emoce a musím souhlasit. Místy jsem při poslechu audioverze myslela, že ji ani do konce nezvládnu. Líčení některých scén bylo morbidní a přesvědčivě nechutné a klobouk dolů to nenapíše každý. Ke knize to patří a závěr byl strhující. Ale v globále to nebude šálek mého čaje a protože ve mě zůstal z četby silně negativní pocit hvězdičky šli dolů.

Simi129
20.01.2022 4 z 5

Kniha mě vtáhla do děje. Napínavá, čtivá, chvílemi děsivá. Konec otevřený? Já ho beru jako daný. Což je fajn, každý uváží dle sebe. Kniha mi ležela nějakou dobu v hlavě. Ikdyž člověk předvídá, jak to dopadne, ....... Konec mě překvapil.

Rowana
19.01.2022 5 z 5

Teorií jsem měla několik. Pravda v hrubých obrysech mi blikla úvahami poměrně ze začátku, ale pod tíhou dalšího děje jsem ji zapudila jako scestnou, takže na konci mě dokázala znovu dostat. Knihu jsem poslouchala v audioverzi, a načtená je skvostně. Doporučuji.
Příběh je z mého pohledu mrazivý, přesto ne extrémně drastický v popisech, označila bych ho za ideální pro čtenáře, který chce začít číst thrillery a ještě s tím žánrem nemá moc zkušeností.
Autorka poutavě popisuje skvělou spisovatelku, až mě mrzí, že si od Verity nemohu ve skutečnosti nikdy nic přečíst (krom jejího životopisu).

Mandlevest
18.01.2022 3 z 5

Zase jednou kniha, která vzbuzuje čtenářské emoce. A já se po jejím přečtení musím tentokrát přiřadit k menšině, které se kniha moc nelíbila. V tomto případě za to nemůže ani tak spisovatelka, ale nakladatelství. Zcela souhlasím s komentářem ZONA a moje dilema po přečtení není, zda Pravda nebo lež, ale proč se nakladatelství rozhodlo pro tento zavádějící název zcela odlišný od originálu? Pro mě ta kniha nemá otevřený konec a myslím si, že ho ani autorka nezamýšlela. Od Colleen jsem přečetla pár romantických knih a zejména To nejlepší v nás se mi moc líbilo. V této knize to všechno nějak skřípe. Zápletka je hodně neuvěřitelná, je v ní hodně nelogických a nedořešených situací, celkově je to prostě celé naivní a přehnané. Souhlasím také, že erotických scén je tam nadmíru a postupně spíše otravují a měla jsem tendenci je přeskakovat. Ale abych jen nehanila :-). Kniha je velice čtivá, krátké kapitoly, jednoduché věty čtivost knihy podporují a tak se čte velmi dobře. Jen, pro mě, ten obsah tentokrát pokulhává.

Vendy956
17.01.2022

Tuto knihu můžu jen doporučit nic mě tak dlouho nebavilo jako tato kniha. Fakt skvělá

Youn@n
17.01.2022 5 z 5

výborná kniha, doporučuji všem.

Sabii14
16.01.2022 5 z 5

Dlouho mě žádná kniha tak nedostala jako právě tato Pravda, nebo lež..
Když jsem se přehoupla přes začátek, nemohla jsem se pak od knížky odtrhnout, pořád jsem chtěla číst dál a dál. Příběh napínavý a až do konce jsem nevěděla co si mám vůbec myslet. Myslím, že budu ještě dlouho přemýšlet jestli to byla pravda, nebo lež.

Aaloha
16.01.2022 5 z 5

Tak to byla jízda. Napínavé, nešlo se od knihy odtrhnout, vtáhlo mě to do děje a tak to má být. V tomto případě mi přišel český název knihy výstižnější než originál. Tak jak to tedy celé bylo? Pravda nebo lež????? Super čtení, doporučuji.

Ocásek
15.01.2022 5 z 5

Byla to celé pravda nebo jedna velká lež?
Tuhle otázku si budu klást asi ještě hodně dlouho, protože já stále nevím, co si o tom všem mám myslet.
Je to prostě Colleen, takže knížku máte přečtenou neuvěřitelně rychle, i když tady byla nejedna pasáž, kdy jsem byla tak znechucená a bylo mi až špatně od žaludku, že jsem knížku musela na chvíli odložit, abych se vzpamatovala. Na druhou stranu tohle bylo tak návykové, že i když už jsem knížku musela odložit, tak jsem nad ní stejně přemýšlela a analyzovala si v hlavě nejrůznější teorie celého příběhu.
Tohle byl prostě psychothriller jak víno, který budu vstřebávat ještě dlouho. Pokud stále ještě váháte nad přečtením, tak už neváhejte, protože tohle za přečtení opravdu stojí!

i.stefany
12.01.2022 5 z 5

Pravda nebo lež? Pár dní po přečtení a já stále nevím, co si o tom mám myslet. Toto byla moje první Colleen a musím říct, že nasadila laťku hodně vysoko. Takto rafinovaně zpracovat zápletku, i když celou dobu víte, že je jasné, co se stalo a pak přijde šok a všechno je jinak. A vy se musíte rozhodnout sami, jak to vlastně bylo. Myslím, že to bylo nekonečně dobré.

dyger
12.01.2022 5 z 5

Nejde říct nic jiného než "prostě Cooleen" ... po dočteni knihy mi ještě chvilku běžel mráz po zádech a mozkové závity jely na plné obrátky - kde byla pravda a kde lež...

andulka1406
09.01.2022 5 z 5

Autorka mě ještě nikdy nezklamala. Ani tato kniha není výjimkou. Naprosto skvělý psychothriller po jehož dočtení mám husí kůži a nutí mě přemýšlet o tom, co byla pravda a lež. Místy velmi zvracená kniha, která byla ale opravdu dle mého názoru brilantní.

sestricka1
06.01.2022 4 z 5

Výborná, čtivá kniha. Hvězdičku strhávám za nadměrný a zbytečný počet sexuálních pasáží, které knize propůjčily lacinější žánr.