Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417223/bmid_pravda-nebo-lez-7wv-417223.jpg 4 2934 2934

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity , 2018

Knihořádky
03.01.2022 4 z 5

Mám to za sebou, mou první Colleen Hoover. Konečně jsem zjistila, co na ní všichni tak milují. Psychothrillery ale nejsou moje "comfort place", a proto přiznávám, že nic depresivnějšího a nepříjemného jsem zatím asi nečetla. O to děsivější pro mě bylo, jak rychle se kniha četla. Autorka má specifický styl psaní, díky němuž jsem se vžila do děje téměř okamžitě. Vím, že toto dílo budu vstřebávat ještě dlouho a s jistotou vím, že ho můžu nominovat na první místo v knihách, které mi otevřely oči a donutily přemýšlet.

elenk
03.01.2022 5 z 5

Kniha je odklonem od milostných příběhů autorky a je to spíše komorní thriller. Erotické pasáže v ní sice jsou, ale napětí a zvědavost, z toho kam se kniha bude ubírat mě nabudili více. Čte se opravdu rychle a dobře. Konec rozhodně nevnímám jako otevřený. A né nadarmo se říká : “Co je psáno, to je dáno”, takze bacha na to…kniha je toho opět důkazem.po dlouhé době napínavé čtení.

Anette_De
03.01.2022 5 z 5

Páni. Dlouho se mi nestalo, že bych knihu přečetla za jeden den. Ale tohle prostě nešlo jinak. V některých částech jsem měla husí kůži a koukala s otevřenou pusou, no a v některých částech mi bylo fakt špatně, že jsem si musela dát chvilku pauzu a vstřebat co jsem právě přečetla. Závěr mě trochu naštval, protože nemám ráda otevřené konce, ale myslím si, že tady se to i hodilo. Pokud váháte nad přečtením, tak už neváhejte, popadněte knihu a dejte se do čtení!

JJJ007
02.01.2022 5 z 5

Tak tohle je síla. Knihu jsem přečetla za jeden den. Vážně je to příběh, od kterého se nedá odtrhnout. Víme my, co je v našich životech pravda??

dom.ini
02.01.2022 4 z 5

Opravdu čtivé a napínavé čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Co se týče konce, tak nebyla jak tak úplně šokovaná, protože jsem něco podobného čekala, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Co se týče erotických scén, tak je jich tam opravdu hodně, takže těm, kterým toto vadí bych knihu nedoporučila, jinak je to ale opravdu čtivá kniha a jejího přečtení rozhodně nelituju.

patricia8137
01.01.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež je už moja tretia prečítaná kniha od COLLEEN HOOVER a opäť som dostala presne to, čo som chcela a potrebovala. Pútavý príbeh, ktorý ma ihneď vtiahol a od ktorého som sa nevedela odtrhnúť a prevracala stránku za stránkou, až kým som nebola na konci. Postavy, ktoré som striedavo milovala, neznášala, obdivovala aj nechápala, pri ktorých som mala pocit, že ich poznám a všetko som s nimi prežívala. No a po dočítaní som opäť len nemo pozerala na poslednú stranu a niekoľko minút premýšľala, čo som to vlastne čítala, čo s nimi teraz bude a čo mám teraz robiť ja. Určite túto knihu odporúčam, lebo dokázala vo mne vyvolať silné pocity a zabudnúť na všetko okolo. Človek, ktorý číta, prežije tisíc životov a vďaka Colleen som mohla prežiť další.

JerryDexter
31.12.2021 5 z 5

Příběh je vyprávěn napínavou a čtivou formou. Přesto jsem od závěru čekal víc. A přitom na něm není nic špatně. Jen jsem čekal něco jiného, něco víc wau. Pořád jsem čekal na ten zvrat, který nepřišel. Minimálně z mého pohledu ne.

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Když už dokázala změnit svůj žánr i Colleen Hoover, tak proč bych si i já nemohla přečíst žánr, ke kterému jsem se zatím nedostala.
Mně osobně přišel příběh zajímavý a byla jsem zvědavá, jakým směrem se to bude vyvíjet. Kapitoly mi utíkaly pod rukama a já musela číst a číst. A pak přišel konec a já jen: "Co byla vlastně pravda a co lež!?" Na to si bude muset asi každý odpovědět sám, neboť se mi to zdá velmi subjektivní záležitost.

knihomolkadorfa
17.12.2021 5 z 5

Audiokniha skvěle načtená Terezou Vilišovou. Napínavé od začátku až do konce. Jen na thriller trochu moc sexuálních scén. No a konec ? Pravda nebo lež ...

Knihom_olka_
16.12.2021 5 z 5

Jelikož jsem milovníkem Colleen, tak mě tahle kniha taky neminula.
Přestože jsem si myslela, že ji budu číst minimálně pár dní, tak mě překvapilo, když jsem šla spát až v jednu ráno, protože jsem ji nutně musela dočíst. Myslím, že to byl můj první Thriller, a víte jak se to říká, že někdy už první los vyhrává. A tak jsem to měla i já.
Autorka mě tedy díky své skvělé knize přivedla ke Thrillerům.
A teď k samotné knize. Měla jsem scény, u kterých jsem se popadala za břicho, a potom scény, ze kterých mi lezl mráz po mrázech. Musím říct, že autorka umí navodit atmosféru.
Zamilovala jsem si opravdu všechny postavy. Nebyl tam nikdo, koho bych nesnášela. Hlavní hrdinka byla NORMÁLNÍ a to už se neděje tak často, navíc měla dobré hlášky.
Takže za sebe knihu rozhodně doporučuji, ale nemůžu říct nic bližšího, protože každou drobností bych mohla něco prozradit.
A to bych opravdu nechtěla.
Jako každá kniha od Colleen si získala mé srdce.

hlavajda93
16.12.2021 3 z 5

Napínavá kniha se zajímavým námětem, uplný odklon od ostatních knih Colleen, ale stále nevím, co si o ní mám myslet. Celou dobu mě kniha udržovala ve střehu a kniha se mi líbila, ale závěřečný dopis z toho udělal iluzi a každý si to musí přebrat po svém a trochu to tíhne k otevřenému konci, což moc nemusím.

patricia8137
12.12.2021 5 z 5

Skvelá kniha. Hneď po prečítaní prvých viet príbehu mi sadol štýl autorkinho písania a vtiahol ma do deja. Knihu som prečítala jedným dychom. Príbeh som hltala už od prvých prečítanych viet. Mne sa kniha veľmi páčila a určite ju odporúčam aj ostatným čitateľom.

PetK
10.12.2021 4 z 5

Pěkně zpracované audio. Taková klasika žánru, má to zápletku a napětí, a i když člověk tak nějak tuší, jak zhruba to celé dopadne, když se nechá unést příběhem, je to fajn oddechový zážitek.

LeXy.36
06.12.2021 2 z 5

Řekla bych, že kniha má zajímavý nápad, je pěkně napsaná, člověk je v mírném napětí. A tam někde začíná to negativní. Člověk si řiká ,, sakra co se stane" no a ouha ono se toho moc nestane. Jako jo líbila se mi, ale tak nějak to nestačilo na to, abych o ní šla někam vyprávět...

Janaves
01.12.2021 5 z 5

Collen píše moc hezky. Kniha se mi líbila, konec překvapil. Název je trefný,co je pravda a co lež??

ChrisBlack
30.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha je velmi čtivě napsána a děj nádherně plyne. Ostatně styl psaní Colleen mě chytil už při čtení Na obtíž. Délka kapitol je příjemná a četly se prakticky samy.
Co se děje týče, jelikož je to thriller, na můj vkus tam bylo až moc sexuálních scén, ale pak jsem si na to zvykla a bylo to v pohodě. Od začátku jsem měla pocit, že přijde nějaký kapitální podraz, ale to, co se stalo na závěr mě v žádné z verzí nenapadlo. Absolutně mě to odzbrojilo.
Když se podívám na postavy. Lowenina minulost mě velmi zasáhla a neskutečně mě rozčiloval postoj její matky k celé situaci s její náměsíčností. U Jeremyho jsem už od začátku tušila nějakého děsivého kostlivce ve skříni a nakonec jsem se nemýlila. (No, ale upřímně dámy, ten chlap má vlastnosti, které by si spousta z nás u svého protějšku taky přála.) Co se týče Verity stále jsem si nebyla jistá, co si o ní myslet, ale troufám si tvrdit, že její hru prokoukli všichni, co už od začátku o ní pochybovali.

ujira
28.11.2021 2 z 5

Horší než červená knihovna, celou dobu jsem čekala nějakou gradaci děje, něco nepředpokládaného, něco zajímavého, teprve v závěru autorka zachránila této knize reputaci nastolením otázky ,,co je pravda,,. Ale jinak docela ztráta času.

pohoda58
24.11.2021 5 z 5

Super kniha, moc se mi líbila. Děj měl spád, kniha se nemohla odložit, napínavé a záhadné až do konce.

micha-ella
14.11.2021 2 z 5

Tak já bohužel nesdílím to téměř všeobecné nadšení. Dvě hvězdičky - jedna za slibný začátek a druhá za dobré hororové popisy. Ale jakmile se autorka opřela o tu ubohou berličku ke čtivosti, začala jsem stránky o sexu vynechávat, pak už ten příběh čím dál víc padal do červené knihovny a konec postavený na hlavu ho dorazil. Tohle se lidem líbí?

iiiccc
11.11.2021 5 z 5

Tohle nešlo odložit a navíc se to lehce četlo. Skvělá věc na odreagování.