Další případy Sherlocka Holmese (9 povídek)

Další případy Sherlocka Holmese (9 povídek)
https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72896/bmid_dalsi-pripady-sherlocka-holmese-1p7-72896.jpg 5 101 101

Kniha složená z povídek o Sherlockovi Holmesovi. Obsahuje devět povídek: Osamělá cyklistka, Škola v Priory, Charles Augustus Milverton, Šest Napoleonů, Tři studenti, Ďáblovo kopyto, Záhada na Thorském mostě, Barvíř na penzi, Lví hříva.

Nemo78
29.08.2024 5 z 5

Klasika své doby. Nelze na knihu hledět dnešní optikou, kdy některé pasáže jsou zbytečně zdlouhavé. A že je např. extrémní fyzická zdatnost hlavního hrdiny přitažená za vlasy? To se snad dá brát i jako podpis autora, jehož cílem bylo čtenáře zabavit. A to se dařilo a daří.

Prostě super oddychovka bez zbytečného násilí, vulgarismu a nechutností.

Kozel
24.07.2024 3 z 5

Nejsem fanoušek výběrů z výběru výběru. Tyhle preparace děl mi jsou šíleně proti srsti. V případě Sherlocka je to mrzutější o velkou náročnost sehnat komplet v jedné edici. A tak jsem odkázán na občasné drobky. Na druhou stranu, tento průlet povídkami o Sherlockovi, vydaný v roce 1983, je docela vkusnou a příjemnou odpočinkovou záležitostí. Devět povídek, každá něčím specifická a zajímavá.

Ať jsou to "nevražedná" Osamělá cyklistka, brutální Barvíř na penzi, naprosto skvostných Šest napoleonů, ohromující Ďáblovo kopyto, nemohu říct, že by mě jakákoli z nich nebavila. Naopak, ponořit se do světa Sherlocka Holmese je vždycky potěšením. A tak tedy zase někdy.

ber-tram
16.06.2023 5 z 5

Nemůžete se spálit, ledaže zaváháte, jestli jste už něco z toho v jiném almanachu kdysi nepřečetli, když se nyní jedná o průřez z předešlého?! A i kdyby, tak co? Původní mělký dojem jen znásobí požitek ze znovuobjeveného! 13/23

chaera
28.09.2019 5 z 5

Sherlocka Holmese zbožňuji, takže samozřejmě zbožňuji i tuto knihu. Vynikající atmosféra, zápletky i rozuzlení. Myslím, že po ní ještě někdy sáhnu. 5/5

Mindy
04.06.2019 4 z 5

Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem od ní očekávala. Krátké příběhy vyřešené díky chytrosti a důvtipu Sherlocka Holmese.

Dejf_ano
16.03.2019 5 z 5

Postava Sherlocka Holmese je sama o sobě legendární, když připočítáme atmosféru Anglie a například fakt, že Holmes a Dr. Watson si jako dlouholetí přátelé vykají nemůžeme jinak než chválit a knihu doporučit dál.

Pavelpi
16.12.2018 5 z 5

Další pokračování příběhů mé oblíbené dvojice.Dokonce jsem našel i případy,které jsem dosud neznal např.Barvíř na penzi nebo Záhada na Thorském mostě.

poetree
21.04.2013

nesedí seznam povídek: v téhle, co je na obrázku, je: Osamělá cyklistka, škola v priory, charles augustus milverton, šest napoleonů, tři studenti, ďáblovo kopyto, záhada na thorskem mostě, barvíř na penzi, lví hříva