Rod nebes a dechu

Rod nebes a dechu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498957/bmid_rod-nebes-a-dechu-OZW-498957.jpg 4 763 763

Bryce Quinlanová a Hunt Athalar se snaží vrátit do normálu - možná zachránili Crescent City, ale vzhledem k tomu, že se v jejich životech v poslední době odehrálo tolik otřesů, chtějí si hlavně odpočinout. Zpomalit. Zjistit, co je čeká v budoucnosti. Asteriové zatím drží slovo a nechávají Bryce a Hunta na pokoji. Ale s tím, jak rebelové oslabují moc Asteriů, roste hrozba, kterou vládci představují. Jak jsou Bryce, Hunt a jejich přátelé vtahováni do plánů rebelů, volba se stává jasnou: mlčet, zatímco jsou ostatní utlačováni, nebo bojovat za to, co je správné. A mlčení jim nikdy moc nešlo. Sexy, akcí nabitý strhující příběh o světě, který se chystá explodovat – a o lidech, kteří udělají cokoli, aby ho zachránili.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

House of Sky and Breath, 2022

nikca3882
10.07.2023 2 z 5

Dlouho jsem se odhodlávala... Pokračování příběhu se mi líbilo, ale podle mě zbytečně natažené na skoro 800 stran. Klidně bych to o část zkrátila, některé pasáže mi přišly zbytečně natažené. Ale jinak super :)

nipaaaa
17.06.2023 3 z 5

Pro mě velké zklamání

Slugterra
02.06.2023 5 z 5

Kniha byla skvělá. Sice gramatických chyb bylo tentokrát požehnaně ale to nic nemění na tom, že to bylo BOŽÍ!! Hlavně ten konec... nejlepší a zároveň nejhorší konec jsem u knihy ještě nečetla. Ještě nějakou dobu se z toho budu dostávat.
...
Rozhodně se nemohu dočkat pokračování

Iwets
31.05.2023 3 z 5

Na druhý díl série jsem se tak těšila a tolik mě zklamal. Rozsah knihy je naprosto zbytečný. Na to, kolik podstatných věcí se v knize stane, by bohatě stačila polovina stran. Tak nějak mě i rozladilo, že když se po všem tom tlachání, sexu a vylejvání srdcí stane nějaká akce, tak je taková nijaká... Odbyde se v pár stránkách, aby mohla začít opět část o ničem. Navíc gramatických chyb bylo tentokrát tolik, že se to už nedalo ignorovat, ale dost mi to drnkalo na nervy. A z nevyskloňované Sofie mám osypky ještě teď.
Taková škoda, vážně. Ale pořád je to Sarah a za konec jsem přidala hvězdičku navíc, protože si samozřejmě budu muset koupit další díl, abych zjistila, jak tam zakomponuje ty dvory!

sArKa236
21.05.2023 3 z 5

Takové meh.
Od Maasové jsem četla všechno (začala jsem, když vycházel Skleněný trůn), a čím jsme dál, tím nezajímavější jsou knížky. Nebo možná ne méně zajímavé, ale ani jeden díl Půlměsíčního města nemusel být takhle dlouhý. V prvním díle to bylo ještě jakž takž ok, protože jsme vedli vyšetřování a sledovali jsme vývoj Hunta a Bryce, a to mě bavilo, ale tady? Absolutní nezájem. Zdá se mi, že poslední tři knihy, které vydala, už nepíše jako příběh, ale jako něco, co obsahuje momenty, o kterých ví, že je lidi chtějí, a právě pro ně si je přečtou.
A ten konec? Ok, zajímavé, ale jsem zvědavá, kam to Sarah dotáhne, a jestli to udělá uspokojivě.
Se čtením budu dál pokračovat, ale už to není něco, o čm bych chtěla blábolit svým kamarádům.

Anya636
16.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Spíše zklamání. Po prvním strhujícím dílu jsem byla natěšená na pokračování. Začetla jsem se až před půlkou.
Trvalo dlouho než se kolem Bryce posbíralo dost obdivovatelů, kteří by pro ní skočili pod vlak. Nejvíc mi vadilo absurdní chování postav. Zejména v situacích kdy by v reálu člověk čekal pokoru a držel hubu a krok.
Vše je zde možné, tak jsem jen zdvihala obočí nad nelogickým impulzivním a sebezničujícím chování postav.
A vůbec, autorce asi dochází nápady. Po přečtení trůnů mi u konce prvního dílu Rodu nebes bylo jasné, kam se zřejmě zápletka bude ubírat. A ejhle, ano, skutečně, nečekané. Bryce je úchvatná (navzdory jejímu počátečnímu charakteru), všichni ji zbožňují a přerodí se v princeznu, která je schopná svými nově objevenými schopnostmi zachránit celou planetu, galaxii, svět(!), od hrozivé nadvlády bohů.
Tím, že se autorka přesunula do sci-fi se opět vrhá do fantasmagorie a stejně jako v závěru série Skleněného trůnu mě po cestě ztratila. Konec mě neudivil, vzhledem k podobnému vyústění trůnů se dalo něco podobného čekat. Intergalaktický mišmaš.
Škoda. Další díl mě ale stejně zajímá a těším se na shledání Bryce a Hunta. Stejně jak ov trůnech to bude jistě epické :*.

Vjeerus
11.05.2023 3 z 5

Tentokrát jsem se rozhodla jít na recenzi od konce, protože nejvíc mě pálí to množství chyb. A to nemluvím jen o překlepech, chybějících nebo naopak přebývajících slovech, ale i divné slovosledy, které dost často udělali absolutně nesmyslné odstavce. Ale nejvíc mě štve, že někdo očividně zapomněl, že v českém jazyce existuje něco jako pády pro podstatná jména a většinu jmen (koukám na tebe, Sofie) nechal v prvním pádě. Pak vznikly věty, co odporovaly předchozím tvrzením a nebo to působilo, jako by těch jmenovkyň bylo víc, než jedna. Jak tohle mohlo projít přes redakci opravdu nechápu.
Teď k příběhu. Za mě určitě nejslabší kniha od Maas. Hlavní hrdinka začíná jít ve stopách Aelin z GOT, takže si spoustu věcí udělá sama na tajňačku a ostatní se s tím musí smířit. Kdy to všechno stíhá je ve hvězdách. Stejně jako její údajně nejlepší kamarádka měla v jednom dni asi 3x víc hodin než všichni ostatní.
Dále se mi od autorky začínají zajídat její sexuální scény, protože jsou jak přes kopírák a je jich zbytečně moc. Očividně je strašně sexy se milovat, když jsme zpocení. Dále se ženy umějí udělat na povel, ideálně několikrát a vlhké jsou ještě dřív, než se jejich partner objeví ve dveřích. A o velkých lilcích, který se nemaj šanci nikam vejít, není třeba psát, ty jsou očividně nutnost.
Děj zachraňují ostatní postavy. Ať záporné, nebo kladné. Autorka vyhrabala všechny možné charaktery a pěkně je rozházela do knihy. Závěr byl opravdu jízda se spoustou luxusních zvratů. Další díl si přečtu, momentálně mě hodně zajímá linka s vlky. I přes vcelku negativní recenzi se kniha fakt dobře a rychle čte a více či méně si udržela mou pozornost po celou dobu. Ze spojení dvou sérií nemám radost, ale i tak jsem zvědavá, jak to dopadne.

Katrin2002
09.05.2023 5 z 5

Děj se mi občas táhl, ale jinak se mi to četlo moc dobře. Jsem velmi zvědavá co si autorka pro nás přichystá v dalším díle, protože ten konec je na jednu stranu dokonalost sama, no na druhou mám chuť si vyrvat vlasy nad tím co se stalo. Doufám že doba do dalšího dílu uteče velmi rychle jinak nevím co si počnu.

nonameperson04
07.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Mohlo to být trochu svižnější, ale šlo to. Každopádně, ta 'mrcha' Maasová nás chce donutit přečíst všechno, co napsala. To je manipulace! (Ale stejeně si přečtu i ty zatracený dvory, co jsem ještě nečetla, že jo :D) Ten konec, jakože: Čau jsem Rhysand. Aaaaaaaggggggg!!!!!

houdkic
04.05.2023 3 z 5

Druhý díl Půlměsíčního města jsem četla tak strašně dlouho, že si vůbec nic nepamatuju a nemám tucha, co se tam vlastně dělo. Celkově mě tahle série úplně moc nebaví a čtu ji čistě z toho důvodu, že mě Maasová přesvědčila o tom, že umí vytvořit parádní svět. Tento díl byl ale za mě osobně strááááášlivě zdlouhavý, neustále se něco a přitom nic nedělo. Nicméně konec (tím myslím poslední kapitolu, nikoliv epilog) byl fakt wow a byla to asi nejzajímavější část celé knihy.

Za mě tak 2,5 až 3 hvězdy, první díl byl za mě o trošku lepší.

jitka_dankova
02.05.2023 5 z 5

Neuvěřitelné pokračování detektivní urban fantasy z moderního světa. Propojení magie, strojů, mobilů, špionáže - to byla pecka. Kniha je opět psaná v er formě a soustředí se víc na děj, než na vývoj postav a navíc je tam popsáno více dějových linek různých osob. Fascinovalo mne, jak se kolem hlavní hrdinky vytváří kruh přátel a co prožívají. Měla jsem většinu knihy strach, že jim na jejich intriky někdo přijde, a mrzí mě smrt dvou postav. Romantická linka a erotické scény jsou tady, no, zvláštní, nějak mne to neoslovovalo, ale dalo se to přeskočit a opět se ponořit do děje a těch postupných vztahů a netradičních přátelství. Konec mne dostal, za celou dobu by mne nenapadlo tak promyšlené propojení s jinou autorčinou sérií knih a jsem nesmírně natěšená, co se v dalším díle dozvím a jak do sebe některé věci zapadnou jako skládačky puzzle.

Anett003
25.04.2023 4 z 5

Druhý díl se mi četl trochu hůř, než první. Asi to bylo množstvím času nepřetržitého čtení
Hodně jsem potřebovala vědět, jak to bude pokračovat s Bryce a Huntem, takže mě ,,obtěžovali hlavně Tharionovy pasáže, Rhun mě bavil a i jeho banda. Ariadna (Jo, až teď při psaní mi to došlo)
A ten konec? Fakt? Nečekala jsem to, ani mě to nenapadlo, ale jako sakra, proč ne? Maasová mě zase překvapila. A teď jen čekat na další díly.

MishRarach
23.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Na to, jak obrovský fanoušek Maasové jsem, tak tady pořád nevím, jak se s touto sérií vypořádat. Na to, že ten díl mám doma už od okamžiku, kdy vyšel a to i v anglickém originále, dohrabala jsem se k tomu až teprve teď. A že mě to stálo teda velké úsilí. Myslela jsem si, že si předtím přečtu jedničku, ale když jsem to vzala do ruky, tak mě to tak ukrutně nebavilo, že jsem nebyla schopná se někam dostat. Takže jsem druhý díl začala číst a doufala, že se nějak chytím. A ze začátku jsem se fakt nechytala. Prolog mě teda ukrutně nebavil, protože jsem z toho byla zmatená jak lesní včela a četla jsem ho asi na třikrát. Když se pak děj přesunul ke známým postavám, tak mi zase trvalo než jsem si zvykla na "Hell" a tu vulgární mluvu. Úplně se mi to moc nelíbí. A musím se přiznat, že s Bryce jako hlavní hrdinkou mám asi nějaký osobní problém. Taková dobrá duše a zároveň dost povrchní a volnomyšlenkářská? Vážně je to taková kombinace? Úplně se mi to k sobě nehodí. Ale co mě nebaví na Bryce a Huntovi, mi docela dobře vynahrazují ostatní postavy. Hlavně mám teda moc ráda Ruhna, Deca, Flynna a Ithana. Tihle pánové mě neskutečně bavili. A musím říct, že pak když se příběh trochu rozjel, tak mě to i začalo bavit a byla to ta skvělá Maasová, co to má tak brilantně vymyšlené.
Ke konci jsem to hltala jedním dechem a rozčilovala, že nejsem schopná číst rychleji. Šílela jsem, že vlastně moc nevím, co se děje a kdo je na čí straně. Samozřejmě jsem měla nějaké tipy, ale Maasová mě klasicky doháněla k šílenství. Agentku Den jsem odhadla až na potřetí. Shame on me.
A ten konec? Olaláá.. Napadlo mě to, když se dozvěděla pravdu o Asteri. Úplně se nabízelo, propojit tuto knihu se světem, který už dávno vytvořila. Jednou jsem při psaní povídky udělala něco podobného. Spojila jsem dvě linky k sobě. Jako proč ne, ale uvrhlo mě to do velkých obav. Série Dvorů je pro mě srdeční záležitostí. Žádnou knižní sérii jsem nečetla tolikrát a žádnou z nich nemám tak poničenou od neustálého čtení. A v žádných jiných knihách nenajdu vždycky něco nového. Dvory nejsou tolik zaměřené na to všechno, co se tam děje, ale hlavně na nějaký vývoj postav a je to vyloženě srdeční záležitost. CC je spíše dějová série a já se upřímně řečeno bojím, co nás dál čeká, jestli náhodou to nezpatlá do jednoho hrozného bordelu. To by mě dost mrzelo. Takže za mě knížka a série pro lidi, kteří mají rádi nové světy a příběhy. Na mě to je stále docela chaos nebo byl minimálně ze začátku. Rozhodně teď ale nepřestanu číst, i když se za to časem asi budu dost nesnášet, protože mě, jak znám Maasovou, čeká hooodně slz.

slepÝVoko
16.04.2023 4 z 5

Druhý díl této série se mi trošku táhl. Rozvleklý děj a hlavní zápletka byla slabá, nebo jsem měla jiná očekávání. Ale je to Maasová a kniha se i tak četla dobře, chtěla jsem vědět co bude dál, žít s hlavní hrdinkou ve městě a užívat si celý svět. Konec byl šokující a konečně to správné tempo!
Wau!! Konec byl takový, že čekání na další díl bude utrpení a jsem hodně zvědavá jak to autorka zvládne!!!

Pettato
15.04.2023 4 z 5

Zajímavý příběh se spoustou postav a zápletek. Musela jsem se více soustředit, abych se ve všech postavách orientovala a některé pasáže se mi zdály zdlouhavé. Ale Maasová umí skvěle a čtivě psát. Mám její knihy moc ráda a rozhodně doporučuji

luca321
06.04.2023 4 z 5

Tak tohle byl úplně jiný level. Knížka je přímo nabitá zvraty, které člověk nemůže očekávat a ten konec?! Jsem hrozně zvědavá, jak se s tím Maasová teď popere a jak to bude s pokračováním obou sérií. Nechápu, jak někdo může vymyslet tak propracovaný svět a děj, aby vše dávalo smysl a nestalo se ani jednou, že tam něco nesedí. Taky moc oceňuji, že je tam jedna jakoby hlavní dějová linie se všemi postavami, ale do toho je tam plno jiných linií těch určitých postav. Za mě je to spíše 4,5. Půl hvězdy strhávám za trochu už nereálné erotické scény, které mi tam už občas i vadily. Jinak moc povedený a doufám, že další díl bude stejně epický jako tento.

M.Black
23.03.2023 4 z 5

Na čítanie tejto knihy som sa tešila aj napriek vyspoilerovaniu skoro celého deja fanartmi na instagrame. A to čo sa stane na konci som vedela ešte pred kúpou samotnej knihy. Aj napriek všetkému som spočiatku čítala kapitolu za kapitolou s nadšením, no potom prišli aj tie "nudné" pasáže a mňa akosi prestali zaujímať Bryce s Huntom a o Tharionovi nehovoriac - jemu som vôbec neprišla na chuť.
Taktiež, ak sa zamyslím nad Danikou, tak ona musela byť nejaká superžena, lebo v tak mladom veku toho stihla akože neskutočne veľa+ tajomstvá a ešte aj stíhala párty s Bryce, čo mne prišlo trochu nelogické, ale ok.
Zato časti s Rhunom som si doslova vychutnávala a bavil ma vzťah medzi ním a agentkou Svetlo dňa, jej odhalenie bolo TOP! Takéto zvraty mám rada.
Úprimne sa mi asi viac páčila prvá časť, asi preto som túto knihu čítala dva mesiace. Ale aj napriek všetkému som si čítanie užila a teším sa tretiu časť.

Tyna_Pav
22.03.2023 5 z 5

Nechápu, jak zvládne jeden člověk vytvořit tak komplexní, zajímavý, originální a rozsáhlý svět... Vymyslet do něj fakt skvělé, pochopitelné postavy, které ale současně nejsou ani předvídatelné ani černobílé... To celé zasadit do napínavého příběhu se zápletkou jako detektivní pátrání, který ani chvíli nenudí. A ještě k tomu všemu pracovat na chemii vztahů s pár hot scénama jako bonusem? Jakože jak?

Začínám Maasovou podezřívat, že je to vlastně její životopisný příběh a ona sama je Bryce. A když osvobodila Midgard od Asteri, rozhodla se všem povědět svůj příběh.

Kateřina10
18.03.2023 5 z 5

Sarah J Maas mi dluží další terapii

Pajuss27
13.03.2023 5 z 5

Knihu jsem dočetla a zůstala jsem v šoku. OKAMŽITĚ potřebuju další díl. Já Sarah prostě miluju.