Rod nebes a dechu

Rod nebes a dechu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498957/bmid_rod-nebes-a-dechu-OZW-498957.jpg 4 763 763

Bryce Quinlanová a Hunt Athalar se snaží vrátit do normálu - možná zachránili Crescent City, ale vzhledem k tomu, že se v jejich životech v poslední době odehrálo tolik otřesů, chtějí si hlavně odpočinout. Zpomalit. Zjistit, co je čeká v budoucnosti. Asteriové zatím drží slovo a nechávají Bryce a Hunta na pokoji. Ale s tím, jak rebelové oslabují moc Asteriů, roste hrozba, kterou vládci představují. Jak jsou Bryce, Hunt a jejich přátelé vtahováni do plánů rebelů, volba se stává jasnou: mlčet, zatímco jsou ostatní utlačováni, nebo bojovat za to, co je správné. A mlčení jim nikdy moc nešlo. Sexy, akcí nabitý strhující příběh o světě, který se chystá explodovat – a o lidech, kteří udělají cokoli, aby ho zachránili.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

House of Sky and Breath, 2022

Sixtinka144
11.03.2023 5 z 5

Tak i já jsem konečně dočetla tento skvost, a nemohu být více než nadšená. Maas je pro mě bohyně, moje nejoblíbenější autorka vůbec. Na každou její knihu se neskutečně těším, a ani druhý díl Půlměsíčního města nebyl výjimka. Předešlý díl jsem četla hned když vyšel, takže jsem si ze začátku nepamatovala nějaké detaily, ale když jsem se začetla, tak jsem se ihned vzpomněla. Celý tento výborně fungující fantasy svět je úžasně napsaný. Prostředí, ve kterém se kniha odehrává je skvěle vymyšlené. Postavy naprosto zbožňuji, jsem ráda, že se nám zde hodně střídají pohledy všech hlavních postav, nejenom napříkald Bryce a Hunta. I když toto není žádná oddechovka, protože u toho musíte přemýšlet, naprosto jsem se tomu oddala a zamilovala jsem si znovu tento svět. Největší třešničkou na celém dortu byla poslední kapitola, a hlavně poslední věta. Ta kniha mě několikrát rozložila a zase složila, ale po té poslední větě jsem nemohla několik nocí zamhouřit oči, aniž bych nad tím nepřemýšlela. Maas to prostě zase dokázala, a jsem moc ráda, že píše takto úžasné knihy i nadále.

Knihokraj
06.03.2023 4 z 5

S. J. Maas opět dokázala, že je doslova královnou nečekaných zvratů, šokujících odhalení či epických konců. Ač knížka trpí neduhem pomalejšího startu, s postupem času přechází ve strhující vrstevnatý příběh, jenž na sebe nabaluje nová dobrodružství a završuje koncem, po němž se budete cítit doslova hrozně. (Že musíte čekat tak dlouho na další díl.)

Protože závěry umí Maasová doslova epické a také k naštvání otevřené a plné otázek.

A já to miluju, stejně jako partičku neeticky přitažlivých hrdinů, erotický náboj, po kterém jsem rudla až na pozadí, a šílenou dávku čtivosti napětí.

Co je ovšem naštváníhodné, je zatraceně špatná redakční práce. Nakladatelé, kajte se, fakt.

uzivatel9575
05.03.2023 4 z 5

Slabší než první díl, dost se to táhlo a 4. hvězdu dávám kvůli zakončení, které by mohlo pokračování naprosto epicky vyhnat opět do nebes!

pikilo
04.03.2023 5 z 5

Strana 775, posledni veta. Docetla jsem asi v 10 hodin vecer. A jedna jedina veta zpusobila ze jsem na dalsi 4 hodiny nemohla usnout. Ted me ceka nekolikalete utrpeni pri cekani na dalsi dil. Pribeh jako vzdy sklevy, rozvlekly ale cert to vem, je to proste uzasne.

sebemi
02.03.2023 5 z 5

Nedokážu sespsat své myšlenky, nedokážu to kvůli poslední větě, poslednímu slovu. Myslím, že jsem prodělala menší infarkt, nemohla jsem dýchat a pak jsem se začala bezmezně radovat jak blázen. Ano, ano, anooooooo, já se tak těším na to,co přijde, neb ..... Miluju tě Sarah, já tě sakra miluju.

denniys
28.02.2023 4 z 5

Miluju Maasovou, ale prostě tentokrát to tam není. Nemohu dát plný počet, prostě nemohu. První vadou knihy je délka, tentokrát by snesla o 200 stran míň, je plná vaty. Další problém jsou erotické scény, né že by mi vadily - to vůbec, ale přišlo mi to strašně strojené, pořád stejné výrazy dokola, prostě tohle se Sarah nepovedlo.
Příběh sám o sobě není špatný, ale první dvě třetiny drhly a konec nemá sílu to zachránit. Propojení s jinou sérií je zajímavé a do dalšího dílu by mohlo vlít šťávu, uvidíme.
A co bylo na knize úplně nejhorší, byly ty chyby! Takových překlepů! Skloňování jmen mi také dělalo problémy. Tohle je vůči kupcům knih opravdu sprosté. Vždycky to bylo tak, že kniha měla být vzorem spisovné češtiny, bohužel dnes už to tak není. U chyby číslo 20 jsem přestala počítat a nebyla jsem ještě ani ve třetině knihy. Za to samozřejmě autorka nemůže, ale kazí to dojem.
Doufám, že v dalším díle se Sarah vrátí v plné síle, tak jak ji známe a vytře nám zrak.

MichaelaJan
27.02.2023 5 z 5

Po přečtení prvního dílu, jsem rychle potřebovala pokračování. Ale začátek mi dal strašně zabrat, musím se přiznat, źe jsem to proložila i jinou knihou. Ale tak po 150 stránce jsem se opravdu začetla, po půlce jsem to začala opravdu hltat a na konci jsem si trhala vlasy, protože potřebuji další díl ! Co mě opravdu nebavilo byly kapitoly s Tharionem, ty pro mě byly utrpení a moc mě nezajímaly. Ale co se týče hlavních postav těm nemám co vytknout. Ke konci to byla prostě jedna velká jízda napínavého děje a úžasných zápletek. A ten konec ?! Ten mě úplně dostal do kolen ! Než vyjde další díl určitě si knihu přečtu znova. Je strašně smutné, že na pokračování musíme čekat tak dlouho. Všem fanouškům držím palce, aby jsme z toho čekání nepřišli o rozum !!!

Kapkaťapka
27.02.2023 4 z 5

Za mě druhá kniha série dobrá, ale na 91% v hodnocení to není. První díl se mi líbil více, tady jsem se musela do čtení nutit.
Série Skleněný trůn byla naprosto úchvatná, ale tady mi přijde, že se nápady vlastně docela opakují a už to nemá takový šmrnc

klarka009
25.02.2023 5 z 5

Maasova je asi jediná autorka u které dokážu přečíst tolik stran za krátkou dobu a pořád nemám dost :D ještě se mi nestalo, že by mě některá její kniha nebavila a proto se řadí mezi mé nejoblíbenější autorky ️
Pokračování Půlměsíčního města je samozřejmě opět velká pecka
Líbí se mi, že se v knize střídaly kapitoly z pohledu více postav a to konkrétně Bryce a Hunta (bez těch by to ani nešlo :) ), Ithana který mi velmi padl do oka a jsem velmi zvědavá jak se to s ním bude vyvíjet dál a Thariona, který mi asi jako jediný v knize lezl na nervy za mě je to hloupá a zbytečná postava Co mi tu ještě docela vadilo bylo nespočet sexuálních scén, bez kterých bych se ve fantasy žánru obešla. Mám ráda když je fantasy spojené s romantikou, ale některé scény jsou za mě už přehnané a na sílu. Kdybych chtěla číst erotiku, sáhnu po ní, ale sem se mi to nehodí ‍️
Ale jinak ti co jste ještě nečetli, máte se opravdu na co těšit
Dočkáte se tu spousty zvratů, tajemství a jedné zástavy srdce na konci
Klobouk dolů nad tím jak to autorka pěkně vymyslela. Nemůžu se dočkat třetího dílu!

jopp
25.02.2023 3 z 5

Po přečtení toho dílu jsem získala alergii na slovo šukat. Kniha je pohádkou pro dospělé či dospívající ženy, plná nepravděpodobných postav, jejich charakterů a reakcí. Ale pokud to berete jako pohádku, četbu si užijete. Příběh je dobrodružný, svět zajímavý.

magdalene7
23.02.2023 5 z 5

Užasné pokračování, některé plot twisty jsem čekala a některé mě úplně odrazily do vzduchu lol. Nemůžu se dočkat třetího dílu. Prakticky nemám odpovědi na žádné z otázek z prvního dílu, ba naopak mám teďkom ještě víc otázek. Nemůžu se dočkat co se stane!

Nikoll2
23.02.2023 5 z 5

Čtení jsem musela přerušit kvůli studijním povinnostem a musím přiznat, že mi nějakou chvíli trvalo, než jsem se do děje opět začetla....ALE Sarah si mě opět získala. Opět mi potvrdila, že je jednou z mých oblíbených autorek a že bych její knihy mohla číst stále dokola.
Jedním z hlavních důvodů jsou postavy a jejich vzájemné vztahy. Sarah umí ze všech postav udělat alespoň na chvíli tu hlavní (odhalení identity Dne je samostatnou detektivkou uvnitř většího příběhu). Úžasně pracuje s jejich vzájemnými vztahy, ať už pozitivními či negativními. Upřímně si myslím, že žádná postava není v knize navíc, ačkoliv postavu Daniky už bych nechala odpočívat, a to i s jejími tajemstvími.
Nehledě na prostor, který je věnován vztahům mezi postavami, samotný děj samozřejmě není zanedbaný (vzhledem k počtu stran by to bylo i velmi smutné). Opět se jedná o příběh plný akce a zvratů, který si naplno získá a udrží vaší pozornost.
Závěr knihy je taková velká třešnička na dortu této knihy. Myslím si, že všichni nutně potřebujeme pokračování, a to co nejdříve. :D

Barbara182
18.02.2023 4 z 5

Při čtení jsem se opět dobře bavila, řekla bych, že tahle série je pro mě guilty pleasure, protože je vlastně jedno, co se odehrává v ději, hlavně když se postavy špičkují :-) Jinak to bylo o trochu méně zabávné než předchozí díl kvůli tomu, že se autorka víc věnuje i ostatním postavám (byť i jejich příběhy jsou zajímavé). A úplně se mi nelíbilo odkrývání dalších a dalších tajemství Bryceiny nejlepší kamarádky Daniky (je to jako nekonečná studnice :-( nebo odhalování dosud skrytých vazeb mezi postavami, u kterých byste to absolutně nečekali (ještě kousek a bude to připomínat telenovelu :-( A mínusové body dávám i za ten hodně otevřený konec - jak dlouho teď budeme muset čekat na pokračování, no? :-)

Bookaholik
16.02.2023 5 z 5

Tahle knizka je pro me jedno velke WOW! Bavila me od zacatku do konce. Dopadlo to absolutne mimo ma ocekavani a z konce jsem vlastne strasne nadsena, prestoze ted asi budu muset zase dlouho cekat na to, jak to dopadne :D I ten prehrsel pro me az prilis detailne popsaneho sexu jsem ochotna autorce za ten konec odpustit!! :D

Kalokaghatia
15.02.2023 5 z 5

Jsem strašně zvědavá na pokračování. Fakt.
Jinak mě tento díl asi neuchvátil jako předchozí. Chvílemi se mi čtení táhlo. Obešla bych se i bez detailních popisů kdo, komu, co olízal. Ale Bryce je úžasná hlavní hrdinka. Já mám ráda vyprávění z pohledu více postav a jsem ráda, že víc prostoru dostali i vedlejší postavy. Příběh je nabitý akcí, intrikami, láskou a vtipem. A ten konec...

pajinkad
15.02.2023 5 z 5

Opět o důvod víc si myslet, že spisovatelka Sarah J. Maas je jedničkou ve svém oboru! Jak já jí zbožňuji.

Druhý díl ze série půlměsíčního města jsem začala číst v prosinci, bohužel se mi zezačátku děj mírně vlekl. Kvůli předvánočnímu shonu a touze spíše koukat na K drama jsem knihu dočetla až minulý týden. Nemohl jsem se dokopat k jejímu dočtení, ale naštěstí mě to pohltilo a už neustilo! Chemie mezi Bryce a Huntem je úžasná, dějové linky i dalších vedlejších postav jsou skvělé (např. Ruhna a agentky Den :-)). Partnerovi jsem četla pár pikantnějších scén, kterých v této knize opravdu nebylo pomálu (ale za mě nikterak přehršle vulgární ;-)). Co mě ale absolutně dotalo byl ten konec...... jedno velké WOW, ze kterého se stále nemohu vzpamatovat! Už aby byl další díl!

anonym02
14.02.2023 5 z 5

Původně jsem se ke knize vyjadřovat nechtěla, ale po přečtení pár předchozích komentářů prostě alespoň ve zkratce musím.
Vzhledem k tomu, že celá série má údajně být trilogií, neumím si představit, že příštím dílem všechno skončí. Maasová opět dokázala, že je úžasnou spisovatelkou a všechny ty dějové linie, které zvládla nacpat do jedné knihy? Prostě klobouk dolů.
Někomu možná mohly některé pasáže přijít zbytečné, ale myslím si, že právě intimní momenty hlavních hrdinů, které autorka neopomněla barvitě popisovat, dotvářejí celý příběh a nutí čtenáře po celém světě, aby si ho zamilovali. Tento díl na mě zapůsobil o hodně víc než ten první a opravdu obdivuji autorku, jak zvládla vymyslet neskutečně propracovaný svět(y), skloubit romantiku s detektivkou a spoustou napětí.
Za mě dvěma slovy - absolutní pecka.

barbara2455
11.02.2023 5 z 5

Uzasne.ako spojila svoje serie je neskutocne...je to najlepsia spisovatelka co som citala....a to som citala vela knih...ale Sarah J. Maas je top!!!!milujem jej tvorbu....plakala som...smiala som sa....a predychavala som...uzasne.... najhoršie je cakanie....tak si znovu precitam seriu s Freie a Rhysandom....velke dakujem za spisovatelkinu tvorbu

Siwan
11.02.2023 5 z 5

No tak opět ve stylu autorky naprostá pecka. Za mě ještě lepší než první díl a ten se mi líbil hodně. Tady jsem naopak už od začátku byla napnutá jak špagát. Nebudu se dlouze rozepisovat o tom, co všechno tady bylo skvělé, protože to bylo všechno :)
Četla jsem hned v návaznosti na první díl, navíc postavy mi přirostly k srdci, takže jsem neměla problém se v nich vyznat a líbilo se mi, že měli i svoje vlastní věci k řešení mimo hlavní linky.
Každopádně ten konec!!! Tak to je taková pecka, že každého kdo četl Maasovou už dřív to zvedne ze židle :))) Naprosto dokonalý nápad :)
No a teď už jenom vytrpět to čekání na závěrečný díl :)))

whiolet
08.02.2023 4 z 5

Ze začátku mi dělalo velký problem se do knihy začíst.
Samu sebe jsem překvapila, že jsem se celkem orientovala v jejich světě, po tak dlouhé době.
No nakonec jsem se začetla, ale nadšená moc nejsem.
Spoustu věcí mi tady nedávalo moc smysl, vadilo mi taky dost chyb v korekci a celkově mi kniha přišla jenom jako taková nezáživna vata po prvním díle a tomu co nás teprve čeká.
Konec byl nejzajímavější na celé knize, konečně pořádný zvrat!
Věřím, že třetí díl bude pořádná jízda.