Rod nebes a dechu

Rod nebes a dechu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498957/bmid_rod-nebes-a-dechu-OZW-498957.jpg 4 763 763

Bryce Quinlanová a Hunt Athalar se snaží vrátit do normálu - možná zachránili Crescent City, ale vzhledem k tomu, že se v jejich životech v poslední době odehrálo tolik otřesů, chtějí si hlavně odpočinout. Zpomalit. Zjistit, co je čeká v budoucnosti. Asteriové zatím drží slovo a nechávají Bryce a Hunta na pokoji. Ale s tím, jak rebelové oslabují moc Asteriů, roste hrozba, kterou vládci představují. Jak jsou Bryce, Hunt a jejich přátelé vtahováni do plánů rebelů, volba se stává jasnou: mlčet, zatímco jsou ostatní utlačováni, nebo bojovat za to, co je správné. A mlčení jim nikdy moc nešlo. Sexy, akcí nabitý strhující příběh o světě, který se chystá explodovat – a o lidech, kteří udělají cokoli, aby ho zachránili.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

House of Sky and Breath, 2022

lucie8854
01.11.2022 4 z 5

S takovým koncem bude čekání na další díl skutečný hel. Maasová se zase ukázala v plné parádě.
Česká korektura je ale opravdu bída, chyb bylo na můj vkus příliš. CooBoo by se mělo zamyslet.

yellowstar
01.11.2022 5 z 5

Pane bože! Ještě teď to nemůžu rozdýchat a co ten konec? To už vůbec :D Ale teď vážně. Od začátku jsem nevnímala nic jiného, stránky samy ubíhaly až jsem se divila. Víc jsme poznali další postavy a fakt netuším jak vydržím čekání na další díl, nebo jak dlouho mi bude trvat, než do ruky vůbec vezmu jinou knihu. Fakt pecka.

Wisha
01.11.2022 5 z 5

Jak už to tak u SJM bývá, opět naprosto dechberoucí knížka plná zvratů, napětí a v poslední době i erotiky (nějak se nám Sarah rozjíždí :-)). Nedá se dát jinak než pět hvězdiček, její knížky jsou v absolutní špičce mojí čtenářské preference, a tahle není výjimkou.
Ten konec? Vydýchávala jsem to dlouho, ale na druhou stranu jsem to tak nějak čekala a doufala v to.
Jinak patřím do fanklubu Ruhna, už od první zmínky o něm v prvním dílu, takže jsem byla mooooc nadšená, že se tahle knížka věnovala z velké části jemu (a přiznávám, že celý koncept Day/Night byl fenomenální!!!). Jen tak dál!

ajak
31.10.2022 5 z 5

Co ten konec??!!!! Uvědomuje si autorka že kvůli tomu nebudeme moci spat dokud se nedočkáme pokračování?!! Já opravdu nutně potřebuju vědět jak to dopadne.

Rozhodně se Maasová jen překonává. Nemůžu říct že bych se jedinou stránku nudila . Takže kdy vyjde pokračování?

gabca5316
30.10.2022 4 z 5

Masakr!!
Kniha je naprosto neodložitelná..
Luxus, ten příběh je geniálně vymyšlen, autorka má tolik es v rukávu, že já jen žasnu, jak tohle mohl někdo vymyslet, takových zvratů a ono to pořád dává smysl.. Člověk by řekl, že v prvním díle se to všechno vyřešilo, ale ono vůbec.. A ten konec, ten mě dostal do kolen..

Co mi ale vadilo, byly chyby v textu..

katasokolov
30.10.2022 5 z 5

‍️‍️‍️‍️

Maas to opět dokázala a naprosto mne vtáhla do jejího magií nabitého světa. Půlměsíční město se svými obyvateli je v jejím podání živoucí entitou, která sálá na míle daleko a sežehne naprosto vše.

Po minulém geniálním díle mi sice chvilkami přišlo, že příběh stagnuje, ale to, co se stalo na konci - “Bože můj”.

Užívala jsem si interakce a dialogy svých oblíbených postav. Jsem také nadšena, že autorka dala více prostoru Ruhnovi, kterého naprosto zbožňuju! Takhle si předstvuji ty pravé a nefalšované knižní postavy, které Vás nutí prožívat s nimi úplně všechny jejich emoce a skutky.

Byť bylo v knize pár vleklejších momentů, autorka to bravurně vykoupila napětím, odkrývanými tajemstvími a v neposlední řadě zvraty, z nichž většinu si opět nechala na posledních pár desítek stran . Trošku mi ten konec připomněl rozečtenou sérii Aurora od Kristoffa (na jejíž poslední díl se v brzké době chystám).

Největší pecku si pro nás autorka připravila v podobě poslední věty poslední kapitoly. To skvostné propojení světů . Miluju to. … Víc nebudu prozrazovat, ale budete nadšeni.

Za perfektní také považuji odkazy autorky na jiné kultury a legendy - krvavý orel, Avalon……

A ty vydry ve žlutých vestičkách.

Jediné, co musím vytknout, je korektura českého textu. Já tohle většinou nehaním, protože se primárně soustředím na děj, ale tohle byla vážně bída.

teer.h
29.10.2022 5 z 5

Sarah J. Maas pro mě je a bude jednou z nejlepších spisovatelek fantasy příběhů. Říkáte si, že když máte přečtené její dvě předchozí série, tak Vás nemůže už něčím překvapit a nemůže ty knihy ani překonat. Ano, přesně tohle ona dokáže. Dokáže napsat dokonalý a propracovaný příběh, který Vás doslova posadí na prdel. Po celou dobu čtení, budete součástí příběhu a v hlavě se vám bude odehrávat příběh, jako byste tam sami byli. Nebudete kvůli tomu moci usnout, protože budete stále přemýšlet nad tím, co se děje a co se bude dít.
Tohle byl další famózní příběh, který mě opravdu dostal a neměla jsem na konci příběhu slov. Jediné na co jsem se zněla bylo “panebože, to není možný!”.
Takže podtrženo sečteno… další famózní fantasy příběh, který Vás naprosto dostane. Budete brečet, budete se smát, budete naštvaní, budete mít husinu po celém těle, ale hlavně se zamilujete.

Pokud milujete náročnější a propracované fantasy knihy a od autorky jste ještě nic nečetli, tak už to koukejte napravit!

MILUJU!

A velké díky patří Humbook ta poskytnutí knihy v rámci spolupráce. ️

M.C.SMITH
29.10.2022 5 z 5

!!!PARÁDA!!!
Bylo to naprosto úžasné čtení, které mne znovu utvrdilo v tom, že autorka je opravdu skvělá. Musela jsem číst jako o život, potřebovala jsem vědět, jak to bude všechno dál a konec, konec ten mne naprosto odrovnal a chvilku mi trvalo se z toho vzpamatovat.
Už teď se nemohu dočkat dalšího dílu!!
Kniha byla naprosto skvělá, vše do sebe krásně zapadalo. Jediné, co mi trochu vadilo byly gramatické chyby, které ale na ději nijak neubraly.
Pro mne to byla naprosto libová pecka!

TeaS2015
28.10.2022 5 z 5

Další "Máásovka", která je prostě pecka.
Člověk se do knihy zažere raz dva. Děj je tak napěchovaný, že není vteřina, kdy by se člověk měl možnost nudit.
Vzhledem ke konci, který mě mimochodem nečekaně a hodně překvapil, budu vyhlížet další díl dost netrpělivě!
Co ovšem nedělá nakladatelství, ani spisovatelce vůbec dobrou službu, jsou odfláknuté korektury. Tolik chyb jsem snad ještě v e-knihách nezažila...
CooBoo by se mělo chytit za nos a něco s tím udělat.

DreamerX9
28.10.2022 4 z 5

Musím dopředu doporučit si alespoň pročíst prvni díl jelikož mezi nimi byla velká časová smyčka a ja osobně už spoustu věcí a především postav zapomněla.
Co se druhého dílu týče líbil se mi méně než první vzhledem k tomu že každý autor je specifický a člověk už není zvyklí na takové kvantum jmen, názvů a osob které nevíte jestli je třeba si je pamatovat nebo zda se tam jen mihnou? Samozřejmě js rada ze Maasova jako jedna z mála nepíše druhé díly jako vycpávku ale opravdu dej se hodně posunul, změnil a vím že bez druhého dílu bych v dalších byla úplně ztracená.
Bylo to jako vždy parádně zpracované sice přehlcené ale co stránka to radost číst ten jazyk a nápady. Co se deje týče do té zhruba půlky se za mě dost táhnul (jupijej kdy si to Hunt a Bryce konečně rozdají?) A taková středoskolská fantasy oddechovka Ale v dalších částech knihy to bylo už pořádně rozjeté a konec jsem hltala až do posledni kapitoly která překvapila maximálně. Těším se na další díl :)))

1259
27.10.2022 5 z 5

Tak a teď jakože cože! Všechny stránky, všechny slova a písmenka sem hltala do posledního detailu, naprosto do příběhu zažraná, že sem se skoro ani přes den nevěnovala osmi měsíčnímu rarachovi, co mám doma a skončí to takhle? Jako sem naprosto uchvácena, šokována, dojata a já nevím, co ještě, ale sakra JOOOOO. Už aby byl další díl a nemuselo se na něj tak hrozně dlouho čekat.

Turante
26.10.2022 5 z 5

Jakože cože??? Tohle pokračování si prostě musíte přečíst. Je nacpané spoustou nových informací ze světa Midgardu a rovněž tak spousty akce. Jsou naznačeny nové linky (Tharion, Ithan, Rhune). Bryce a Hunt jsou jako vždy úžasní. Prostě tenhle díl stojí rozhodně za to, ale krucipísek, ten konec je infarktový :-O

bookradise
25.10.2022 5 z 5

Tohle bylo super! Knížka mě rozhodně nezklamala.
Ač musím přiznat, že místy to byl zmatek, tak jsem si knihu moc užila. Líbilo se mi, že jsme se dozvěděli zase víc informací o tom světě. A bylo super, jak všechno bylo propojené a pořád se nabalovaly další informace a problémy.
Hlavní hrdinka Bryce byla jako vždy super a svými plány mě ne jednou zaskočila. Hunt byl prostě úžasný. Oceňuji jak by oba pro ostatní obětovali cokoli. Oblíbila jsem si i ostatní postavy, hlavně pak ty nové.
První díl byl za mě lehce lepší, ale i tak to bylo super.
A ten konec!! Totální brain damage?!?! Jak mám vydržet čekat na další díl?
Knížku doporučuji, jen pozor na otevřený konec:).

Děkuji za e-knihu @humbook a #humbookblogeri :))
#spoluprace

TerryDee
25.10.2022 5 z 5

Sarah opět ukázala, proč mám ráda její knihy a proč patří mezi mé oblíbené autory. Tohle bylo něco. ️

Miluji ten příběh. Bylo super vrátit se do Půlměsíčního města a zažívat nové dobrodružství. Bylo zajímavé, jakým směrem se kniha ubírala a co všechno jsem se postupně dozvídali. A že to nebyly zrovna maličkosti, ale přímo bomby.

Tento svět nabízí i skvělé postavy, které si oblíbíte. Bryce je úžasná hlavní hrdinka. Líbí se mi na ní, že je drsná, milující, nesobecká a obětavá. Pro ty, co miluje, by udělala cokoliv. Hunt je miláček. Líbí se mi takový jaký je. I jeho alfablbctví. Ruhna jsem měla ráda už v předchozím dílu, ale tady jsem si ho zamilovala ještě víc. Nicméně i ostatní postavy kolem našich hrdinů jsou fajn. Celkově tvoří vtipnou partu.

Takže není divu, že zbožňuji scény mezi Bryce a Huntem, Ruhnem/Nocí a Dnem. ️ U obou párů je neuvěřitelná chemie, která je tak hmatatelná a jiskřivá. ️

Jakože ten konec!? Co to do Helu bylo! Nemám slov. Jako čekala jsem všechno možné, ale tohle jsem doopravdy nečekala. Nemůžu víc prozradit, protože k tomu musíte sami dojít.

Knihu stoprocentně doporučuji. Najdete tam zajímavý příběh, skvělé postavy, jiskřivou romantiku, přátelství, humor. Myslím si, že tahle kniha za to stojí.

Hodnocení: 5⭐️ / 5⭐️

Za poskytnutí e-knihy k recenzi děkuji @endlessbibliophile z @humbook a @humbook_blogeri #spoluprace #humbookblogeri ️

cajakniha
25.10.2022 5 z 5

Takhle kniha je jednoduše wow. První díl je skvělý, druhý je rozhodně více akční a to už od samotného začátku. Je zde spousta zvratů, u kterých jsem napjatě četla dál, co z toho bude. Poznali jsme zde i více propracovaný svět, do kterého jsem se zamilovala.

Kniha se mi četla velmi dobře, protože styl vyprávění jsem byla zvyklá již z prvního dílu.

K samotným postavám. Bryce jako hlavní hrdinku miluju. Líbí se mi její obětavost, která je v tomto díle opět patrná. Pro své blízké by se rozkrájela a takové hrdinky miluju.

Hunta miluju od první chvíle, kdy se objevil na scéně v prvním díle. Je z něj cítit mužnost a má opět majetnickou povahu, kterou fakt miluju.

Po přečtení knihy chápu i celý hype ohledně Rhuna, který je opravdový zlatíčko a i jeho jsem si vskutku zamilovala.

Je zde opravdu velká spousta skvělých postav, které prakticky patří do Bryciny/Rhunovi party a jmenovat je by bylo na dlouho.

Přes to všechno je zde i spousta záporných postav a dozvídáme se i o minulosti hlavních postav.

Konec byl šokující, ale ne jen konec, ale už i posledních pár kapitol. Doufám, že nás Sarah nebude moc dlouho napínat a brzy se dočkáme dalšího dílu.

Knihu jsem měla možnost si přečíst díky spolupráci s humbookem.

Medasek
24.10.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Jako jedno se Sarah musí nechat a to, že její příběhy jsou fakt promyšlený. Nechápu jak tohle všechno mohla vymyslet. Jak je všechno propojený, vedlejší postavy mají fakt smysl a svět funguje i s milionem různých druhů.
A ten konec. Já se asi zblázním při čekání na další díl.

Elize
22.10.2022 5 z 5

Znovu dostáváme nářez 100% Maasové a je to zkrátka jedním slovem pecka! Když už má čtenář pocit, že to nemůže být lepší, tak nakráčí Maasová s grácií svou vlastní a vytře nám všem zrak. Znovu neskutečně povedené dílo, kdy se kombinuje tvrdost a krutost, kterou známe ze Skleněného trůnu a vztahové zápletky ze série Dvorů. Tento díl se nese v trochu jiném duchu než první - zatímco první díl postupně gradoval až do epické bitvy, tak ve druhém díle máme spíš sled akčních událostí protkaných vztahovými a erotickými pasážemi, které rozhodně nemohou chybět. Naprosto famózně zpracované je střídavé vyprávění z různých úhlů jednotlivých postav. A ten konec? Jedna obrovská BOMBA, kterou Maasová shodila na své čtenáře... u jakéhokoliv jiného autora bych si řekla, že si ukrojil příliš velké sousto, avšak u Maasové mám pocit, že to vše měla už dávno vymyšlené od té doby, kdy Azriel poprvé vytasil Pravdivého. Dá se už jen poznamenat, že celý Marvel universe se může jít zahrabat... nyní už pro nás je MAAS UNIVERSE! Autorka nám opět dokázala, proč jsou všechny autorky v tomto žánru tak daleko za ní. Nezbývá, než netrpělivě čekat na další díl... Rozhodně doporučuji, kniha je psaná tak, že musíte neustále otáčet na další a další stránku. Mám takový pocit, že i kdyby dílů bylo padesát a psalo se jen o běžném životě hlavních postav, tak se nezačnu nudit, až tak vám všechny postavy přirostou k srdci!

books.monca
22.10.2022 5 z 5

Druhý díl Půlměsíčního města, který se odehrává ve stejném městě, ale nese se trochu v jiném dechu, než první díl. Je to příběh povstalců a plný zvratů.
Kniha má nějakých 780 stran a bohužel hlavní zvraty se začaly dít až po nějakých 200 stranách. Začátek byl hrozně zdlouhavý a nic moc zajímavého se tam nedělo, ale jakmile jsem se tím prolouskala, nemělo to chybu. U konce zjistíte, že autorka měla vše od začátku do detailů promyšlené a všechno do sebe krásně zapadá.
V tomto díle jsem si dost oblíbila Ruhna a ještě víc jsem si zamilovala Bryce.
Romantická linka byla skvělá jako vždy od Sarah J. Mass
U konce jsem absolutně neměla slov. Bylo to úžasné a geniální!
Jestli váháte nad přečtením tohoto dílu, protože vás třeba první moc nebavil, už jenom kvůli tomuto konci, byste si to měli přečíst, protože ten opravdu stojí za to.
Jinak knihu opravdu moc doporučuji!
@humbook #humbookblogeri

Ketfl
21.10.2022 5 z 5

Druhý díl se nese trochu v jiném duchu, než díl první. První díl spíš takový srdceryvný, ale tento byl plný akce. Střídání pohledů různých postav a postupné odhalování pravd mě dost bavilo. Je fakt, že jsem si chvílemi i říkala, že se to trochu táhne, ale v závěru má Sarah vše do detailu vymyšlené, aby to dávalo smysl. Tohle na jejích knihách zbožňuji, že jsou naprosto dokonale vyšperkované a vymyšlené do nejmenších detailů. Dost čtenářů kritizuje erotiku v ději. Je fakt, že jsem taky občas koukala, ale na druhou stranu mně ta erotika zase tak nevadí. Přiznám se ale, že mi celkově byla možná víc sympatická linka kolem Ruhna. Kdo je agentka Den jsem tedy bohužel věděla už na začátku, protože sleduji různé zahraniční grafiky a kreslíře fan artů, takže jsem se trochu vyspoilerovala už dopředu, ale vůbec mi to nevadilo a moc se těším, jak se ten vztah bude rozvíjet v dalším díle. A teď se dostávám k tomu hlavnímu, a to je ten konec. Jako vážně? Čekala jsem všechno možné, ale tohle opravdu ne. Prostě to pro mě byl totální šok a jsem úplně hotová z toho, že teď budeme muset kdovíjak dlouho čekat na další díl. Celkově jsem si knihu maximálně užila a moc se těším na pokráčko.

Ale abych jen nechválila, musím teda vytknout šíleně špatnou úroveň korekce knihy. Zakoupila jsem eknihu, která už je dle mého mínění opravdu za dost vysokou cenu, a je fakt plná šílených chyb (typu "vyděl") a různých překlepů. Navíc to je teď nějaká novinka, že slova končící na -ie se neskloňují? Sofie, Amelie, selkie... vůbec jsem to nepochopila a četlo se to opravdu hrozně. Moc mě to mrzí, ale v tomto směru to byla veliká bída a člověka to za ty peníze opravdu zamrzí.

zuzak82
20.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Knížky od S.J.Maas patří mezi mé nejoblíbenější. První díl se mi líbil. Než jsem se pustila do čtení druhého dílu, tak jsem si ho znovu celý přečetla a zase bych mu dala 5*. Ale tento díl je pro mě velké zklamání.
Především se mi zdálo, že děj je hodně rychlý a zhuštěný. Obsahoval několik překvapivých odhalení, ale tím, že jich bylo až tolik, tak to na mě působilo až násilně. Objevuje se hodně nových postav, které však mají často málo prostoru, takže když mají mít nějaký emocionální dopad na našeho oblíbeného hrdinu/hrdinku, tak to moc nefunguje. Osobně bych raději méně překvapení, méně nových postav a více času věnovaný budování vztahů a prohloubení děje .
Co mi ale vadilo nejvíc, byl nadměrný počet sexuálních scén a sexuálních narážek mezi hrdiny. Podle mě byla více jak polovina zbytečná a Maasová je ještě neumí psát tak dobře, aby mě bavily půl knihy (ano tak hodně jich tam je). Je to zvláštní, ale od ní mám mnohem raději, když buduje postupně napětí a touhu mezi hrdiny nebo přátelské vztahy, než "instantní" románky a spojenectví. Což se potvrzuje třeba v lince Dne a Noci, která podle mě funguje dobře, protože postavy mají čas spolu normálně hovořit a řešit problémy.
Závěrečná kapitola byla dobrá a už se těším, co autorka vymyslí. A budu jen doufat, že příště ubere na sexu a přidá na pořádném budování atmosféry a vztahů, což jí šlo v minulých sériích mnohem lépe.