Inferno

Inferno
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288499/bmid_inferno-x3H-288499.jpg 4 4393 4393

Robert Langdon série

Harvardský profesor Robert Langdon se při svém nebezpečném poslání musí tentokrát proplést nejen labyrintem florentských, benátských či istambulských uliček, tajných chodeb a skrytých komnat, ale také labyrintem narážek a Kódů. Jediným vodítkem je mu zprvu jen tajuplný kovový váleček, obsahující několik zašifrovaných odkazů na renesanční literární veledílo- Božskou komedii Danta Alighieriho. V sázce přitom není jenom jeho bezpečí, ale bez nadsázky osud celého světa: pokud se Langdonovi a jeho záhadné společnici nepodaří zasáhnout včas, hrozí lidstvu skutečné inferno Dantových rozměrů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno , 2013

prochajda
24.11.2016 5 z 5

Výborná kniha, napínavé čtení, ostatně jako všechny knihy autora.

DonFilipson
23.11.2016 5 z 5

Asi nejlepší ze série...

jsvagr54
15.11.2016 5 z 5

Je potřeba vůbec něco dodávat? Neuvěřitelný příběh, to jak se postavy neustále prolínají je fantastické. Robert Langdon opět úchvatný..

galadrielin
14.11.2016 2 z 5

Nejsem žádný velký fanoušek pana Browna, Šifru jsem četla před lety a nijak zvlášť mi neutkvěla. Od Inferna jsem tedy nic nečekala, přesto mě zklamalo. Zápletka byla překombinovaná, ale připouštím, že rozuzlení bylo zajímavé (respektive spíše problém, který byl v knize nastíněn). Největší problém jsem měla zřejmě s tím, že hlavní hrdina je fundovaný odborník na kdeco, ale v knize to tedy najevo nedává - štval mě zejména popis Vídeňské přednášky (sešli se odborníci na Danta a on je ohromuje obrazy s tématikou Dantových devíti pekelných kruhů - to to jako předtím nikdy neviděli? Vážně?)
No nic, i hlavní hrdina je jen člověk, celá kniha působí dojmem, že byla psána především pro Hollywood. Mě ale do kina nenaláká, promiň, Tome Hanksi.

ondras666
13.11.2016 3 z 5

Mé druhé setkání s tímto autorem v knižní podobě.
Psáno je to dobře, děj je dost svižný a předvídat se moc nedá. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že Brown svá díla píše už se záměrem udělat z nich film, protože peníze jsou mocné... Ale je to můj dojem a soudit ho nebudu, každý se živý jak umí.
Každopádně chci ocenit sondu do historie místa a rozvedení myšlenky nad přelidněním planety a jejím možným řešením.

ji7967
02.11.2016 4 z 5

Fascinující, jak Dan Brown dokáže vše domyslet, napínat, vkládat realitu (a mnoho lidí si říká, jaké je to pěkné sci-fi)... Skvělá kniha. Uvidíme co film ;)

hrubiv
02.11.2016 5 z 5

Pro mě ideální kniha na pochmurné podzimní prázdniny. Jsem zvědavá na filmové zpracování, které, jak předpokládám, bude opět značně okleštěné. Mně detailní popisy míst a leckdy i historických souvislostí v knize naprosto imponují. Popis je místy tak podrobný, že vás nutí si obrázky míst či uměleckých děl alespoň vygooglovat.. Bylo by určitě zajímavé vydat se po stopách Roberta Landgdona a navštívit Florencii - romantickou metropoli italského Toskánska, Benátky - zcela jistě nezapomenutelné místo na severu Itálie, plovoucí město plné malebných zákoutí, nebo Istanbul - tureckou metropoli, ve které stojí jedna z nejznámějších a největších sakrálních staveb světa Hagia Sofia. Začtěte se do knížky a cestujte...

natkaf
02.11.2016 5 z 5

Kniha mi až nepředstavitelně změnila pohled na svět a zpřeházela celé mé myšlení.

Příběh, který mě tak neskutečně uchvátil. Zápletka unikátní - spojení Božské komedie s hrozícím přelidněním je fascinující, až mrazivé. Opět velmi čtivý popis děje, architektury, uměleckých děl, ale i charakterů. Autor si s čtenáři celou dobu jenom hraje. A dobře hraje. Šifry a kódy do sebe skvěle zapadají. A ten konec!! Znepokojující

ondaboss
01.11.2016 4 z 5

Mám verzi s obrázky - úžasná, téměř sběratelská záležitost :-)
Pokud by jste se někdo chystal do Florencie, Benátek nebo do Istanbulu, tak můžu jet jako Váš průvodce.
Jako cestovatelský průvodce výborné.
Ovšem s příběhem mám trošku problémy. Některé věci se mi zdály příliš nepravděpodobné a místy i logicky nedomyšlené.
Ale četl jsem bez přestání. Ke konci má kniha super spád i přes nedostatky viz výše.
Spojler: nesnáším dobré "americké" happyendy. Románu to výrazně uškodilo.
Pro knížku bez obrázků bych ještě jednu hvězdu musel ubrat

spackova.p
27.10.2016 5 z 5

Napínavý příběh s pozoruhodnou myšlenkou.

Misa25
26.10.2016 4 z 5

Jednoduše mazec, tak zamotaný a komplikovaný příběh :) skvělé, víc takových...jsem zvědavá na filmové zpracování... :)

Ladislav.Knap
26.10.2016 5 z 5

Zde se opět projevila schopnost Dana Browna neuvěřitelně manipulovat s lidskou myslí. Podle mě je Inferno nejlepším dílem celé Langdonovské série.

BlackFairy
23.10.2016 5 z 5

Takhle vyrazit dech mi zatím dokázal jen Dan Brown

mia1990
19.10.2016 4 z 5

No řekla bych, že jde o nejslabší čtení s p. Langdonem. Samozřejmě jsem to přečetla jedním dechem, ale po Ztraceném symbolu, který je nejlepší ze všech 4 knih, to bylo lehké zklamání. Každopádně kniha je poučná (z kulturního hlediska) a určitě stojí za přečtení, protože p. Brown má prostě svou teorií absolutní pravdu.

PavelS
16.10.2016 odpad!

Inferno mne znovu ujistilo v tom, že Brown jako spisovatel je schopen jediného, a to kunsthistorických výkladů. Zcela určitě neumí vymyslet zápletku, která má hlavu a patu. Pokud zápletku neukrade, viz Šifra mistra Leonarda, tak jeho romány stojí za prd. Ty úchylnosti, které převáděl v Andělech a démonech, aby děj jakžtakž plynul, jsou fakticky drsné. Třeba ta Brownova konstrukce, kdy Landgon letí přes oceán raketoplánem X33, aby stihnul šibeniční termín, je pro kohokoli s alespoň minimálními technickými znalostmi zcela a neprosto nesmyslná a nepoužitelná ani pro béčkové scifi, o vyhození Vatikánu do vzduchu pomocí antihmoty nemluvě. V Infermu předvádí podobné nelogické zhovadilosti, které se s realitou míjejí na sto honů. Akorát se z nich místo fyziků a techniků, bude zvedat žaludek biologům, genetikům a demografům. Četli jste třeba jedno z ranných Brownových "děl" Pavučinu lží? Pokud ne, tak vřele nedoporučuju. Je to slabá slátanina. Inferno patří do stejné kategorie. Bohužel mezi tím si Brown "udělal jméno" Šifrou mistra Leonarda, která jediná stojí za to, snad díky ukradené zápletce. Takže vše co Brown vyplodil po ní, berou nakladatelé a čtenáři jako veledílo, i když je to stejná slabota, jako vše co bylo před Šifrou.

toecutter
16.10.2016 2 z 5

Bohužel,musím naprosto souhlasit s názory,že je to pořád to samé-zatímco u Andělé a démoni jsem se opravdu skvěle bavil,Šifra mistra Leonarda byla také ještě velice dobrá,u Ztraceného symbolu jsem se do četby musel už vyloženě nutit a Inferno jsem považoval za zbytečnou ztrátu času a dočetl opravdu pouze z vypětím všech sil-D.Brown určitě není špatný spisovatel,ale je to už po čtvrté,co píše v podstatě to samé-honička,pak chvíli luští hádanku,aby ho vzápětí opět někdo naháněl a usiloval mu o život...
Jedno vím jistě-jestli napíše další knihu/knihy s Robertem Langdonem jako hlavní postavou,já už ji určitě číst nebudu...

Ms.Floyd
13.10.2016 1 z 5

Velké zklamání, bohužel. Šifra i Andělé a Démoni patří k mým oblíbeným knihám. Naproti tomu Symbol mě neoslovil, litovala jsem peněz za knížku a Inferno jsem v době vydání odpískala úplně. Dostala jsem se k němu až nyní a vůbec toho nelituji. Námět by nebyl až zas tak španý, bohužel děj je naprostá katastrofa. Příběh je zbytečně zamotaný a překombinovaný. Brown se snaží čtenáře mást na každé stránce aspoň třikrát, což na konci, kdy se zápletka rozuzlí, dělá celý závěr knížky naprosto nedůvěryhodný. Další negativum jsou zbytečné detailní popisy míst a leckdy i historických souvislostí. Pokud bych měla o tyto informace zájem, vyhledám si je v odborné literatuře, ale ne v kníže od Browna, kde mě zajímá hlavně samotný příběh. Tyhle umělé vycpávky jsem raději přeskakovala. Jak jsem už psala výš, závěru jsem vůbec nevěřila a pořád jsem čekala na další stránky, kdy se ukáže, že to, co jsem četla na posledních deseti stránkách, je lež a je to úplně jinak. Tak na mě vlastně působí celá kniha.
Za mě tedy už nikdy víc, ztráta času, který bych mohla věnovat knížkám, které za to stojí. Ráda se zase někdy vrátím k prvnímu a druhému dílu, ale u třetího a čtvrtého budu předstírat, že neexistují.

laepus
12.10.2016 1 z 5

No... co napsat? Totálně překombinovaný blábol plný nelogického jednání postav, neuvěřitelných náhod a plný zbytečných dějových zvratů tam a zpátky a tam a zpátky a tam... Tak to dopadá, když skvěle píšící autor vykrádá sám sebe. To by ještě nebylo to nejhorší, ale on ze svých starších knih vybírá jen to nejslabší a tady to hromadí. Polovina knihy je jen a pouze turistický průvodce po Florencii, Benátkách a Istanbulu. Čtvrtina jsou historické konspirace ohledně Danteho (oproti Grálu, Iluminátům nebo Zednářům dost slabý odvar) postavené na vymyšlené básni. A zbytek je béčkový thriller. Ze čtyř Langdonovek tak Šifra skutečně ční nejvýš a komu i ona přišla přitažená za vlasy, tak tohle ať vynechá velkým obloukem. Už tak od poloviny mi bylo úplně jedno, jak to dopadne a chtěl jsem to dočíst jen z povinnosti.

Trosman
12.10.2016 5 z 5

Přečetl jsem všechny knihy s Langdonem a když to tak přebírám, tak tahle mi z těch 4 přišla nakonec nejlepší. Děj se snad ani na chvilku nezastavil a ani já jsem se od této knihy vůbec nedokázal odtrhnout (ostatně jako od všech od tohoto autora, ale u této zvlášť). Nakonec lituji toho, že už to mám za sebou, protože mě nakonec příběh poslední knihy uchvátil asi nejvíc. Asi kvůli tomu, že se zajímá i tak trochu o skutečnou současnou problematiku lidstva. :-)

Linda007
12.10.2016 4 z 5

Začátek knihy se mi vůbec nelíbil a nemohla jsem se začíst. V půlce se to zlomilo a nakonec se mi kniha poměrně líbila. Bohužel všechny knihy od autora jsou skoro stejné.