Inferno

Inferno
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288499/bmid_inferno-x3H-288499.jpg 4 4392 4392

Robert Langdon série

Harvardský profesor Robert Langdon se při svém nebezpečném poslání musí tentokrát proplést nejen labyrintem florentských, benátských či istambulských uliček, tajných chodeb a skrytých komnat, ale také labyrintem narážek a Kódů. Jediným vodítkem je mu zprvu jen tajuplný kovový váleček, obsahující několik zašifrovaných odkazů na renesanční literární veledílo- Božskou komedii Danta Alighieriho. V sázce přitom není jenom jeho bezpečí, ale bez nadsázky osud celého světa: pokud se Langdonovi a jeho záhadné společnici nepodaří zasáhnout včas, hrozí lidstvu skutečné inferno Dantových rozměrů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno , 2013

Pampalini
28.01.2017 3 z 5

Pán Brown krúti dejom, ako vietor veterníkom na veži. To by nevadilo, keby som pri čítaní nemal pocit, že ma ktosi vodí za nos. Tempo deja z ubiehajúcimi stránkami klesá, ale je to celkom dobré. Zvláštne, že som si užil hlavne opisy, ktoré patria viac do histórie, alebo do turistického sprievodcu. A mám pocit blížiaci sa presvedčeniu, že kniha bola písaná podľa objednávky mesta, kde sa dej má odohrávať. Spontánny turizmus vzniknutý po publikovaní DaVinciho kódu sa tu stáva zámerom...

Denny.r
21.01.2017 2 z 5

Mám ráda Roberta Langdona a všechny předchozí knihy jsem přečetla jedním dechem a to ne jen jednou. Bohužel u této se to nestalo. Začínala jsem ji číst snad 4x, pokaždé jsem se dostala o kousek dál, ale ani napočtvrté jsem to nedočetla. Je to první knížka, kterou jsem prostě vzdala a nedočetla. A to si myslím, že čtu celkem hojně. Zkráceně: přišlo mi to jako turistický průvodce ozvláštněný příběhem. Velmi se to vleče a ani zápletka není nějak zvlášť zajímavá. Prolistovala jsem až na konec, takže vím, jak to dopadlo, ale víc mě to neláká. Za mě 2 hvězdy, ale spíše z nostalgie...

Barbara182
21.01.2017 2 z 5

Bohužel mám u knih Dana Browna neodbytný pocit, že je seká pořád podle stejné šablony, postavy se nijak nevyvíjí a dokonce si ani neberou jakékoli ponaučení z již prožitých předchozích dobrodružství :-( Zkrátka si stačí přečíst jednu knihu s Robertem Langdonem a znáte vlastně všechny :-( Škoda, jinak se to čte moc dobře, děj pěkně odsýpá a tak, ale po další knize od tohoto autora už asi nesáhnu.

Teron
19.01.2017 2 z 5

Je to někde mezi dvě a tři...
Inferno není mizerné závěrečným poselstvím a pointou, ale celkově jde o nejslabšího Browna. Proč? Za prvé proto, že znatelně kopíruje mnohé mechanismy z Andělů a démonů, což se týká hlavně rozestavení postav a jejich rolí. Pokud je tohle první Brown ve vašich rukách, budete asi nadšeni. Pokud jste četli předchozí věci, je zoufale průhledný.
Jakmile si je člověk zařadí (hlavní padouch, miliardář, člověk s kontakty, průvodce, policejní či vojenský velitel apod.), je velmi jednoduché odhadnout vývoj, který Brown používá téměř vždycky. Je sice potěšující odvodit ne zcela očekávatelnou závěrečnou pointu asi dvě stránky předtím, než je vyslovena, ale jasně odvodit budoucího zrádce asi 120 stran předtím, než se skutečně projeví, to už je nuda. Několik twistů mi přišlo naprosto zbytečných a kniha by IMO fungovala i bez nich a možná i lépe.
Krom toho i popisy uměleckých děl, budov a dalších prvků málokdy slouží příběhu a nesou přínosné informace, ale vytváří často jen vatu typu "teď jsme dorazili k hustý budově, tak si ji děti celou popíšeme, ano?", aby nám autor předvedl, jak to má zmáknutý. Tuto vatu je možné s klidem jen projet, protože potřebné informace jsou v dialozích a kurzívě, která popisuje myšlenky hrdinů či cizojazyčné pasáže. Stejně tak pasáže z Danta jsou jasně oddělené od okolnho textu.
Osobně mi ještě chyběl jakýsi časový most spojující dávnověk a současnost. V Šifře a Andělech pracoval Langdon s poselstvím neseným nějakou organizací a předávaným po dlouhá staletí, které mělo být vyjeveno nebo provedeno v rámci pevné události (konkláve, vstup lidstva do věku Vodnáře), tedy nevycházelo jen z rozmaru člověka, že za určitý čas něco provede. Tenhle kontakt s něčím, co se táhne od dávnověku a nyní jen vrcholí, ať chceme nebo ne, jsem v Infernu postrádal. Ano, pracuje s myšlenkou, která lidstvo pronásleduje, ale rozhodně mi nepřišla tak nosná jako u předchozích knih a svazek mohl mít klidně dvoutřetinový rozsah (hmm...lehká paralela s obsahem...)

francouz
14.01.2017 3 z 5

Znám většinu knih pana Browna, ale tato knížka mě držela při čtení i díky tomu, že to byl taky tak trochu turistický průvodce po mé oblíbené Florencii a částečně i po Benátkách a Istambulu. Proto se mi při čtení oživili vzpomínky na oblíbená místa v těchto městech.
Jinak zápletka okolo neudržitelného růstu lidské populace se Brownovi moc nepovedla. Dějové zvraty jsou tak časté, až jsou malinko kontraproduktivní.
Sekundující Sienna mě byla sympatická, ale jinak mě Robert tentokrát nenadchnul. I vyvrcholení bylo malinko zmatečné. Takže za slušný místopis a zejména kouzelné Florencie, maximálně dobře.

Nelíísek
14.01.2017 5 z 5

Poprvé jsem se dostala k tvorbě Dana Browna díky filmům, které mě neuvěřitelně vzali, vím že inferno vyšel také jako film, ale chtěla jsem trochu změnit styl a přečíst si knihy, bohužel jsem si neuvědomila že to beru od konce, takže inferno je moje první kniha, kterou od Browna čtu. Kniha se mi tedy neuvěřitelně líbila do historie jsem prostě blázen, zápletka byla velice zajímavá a kniha mě neuvěřitelným způsobem vzala, určitě nezůstanu jen u jedné knihy z Brownovi tvorby, do života jsem si udělala další tři cíle, navštívit Florencie, Benátky a Istanbul ( i když v podání pana Browna by se dalo říct že už jsem na těch 3 úžasných místech byla).

zazinka2
11.01.2017 3 z 5

Zápletka by velmi dobře vymyšlená, jediné, co mi na knize vadilo, byly zdlouhavé popisy budov a obrazů, které s příběhem ani moc nesouvisely.

Andy74
09.01.2017 4 z 5

Neznám tvorbu pana Browna, neznám ani démony, šifry, anděly ....nic .....ani filmy jsem neviděla ....... knihu mi půjčil přítel na dlouhé zimní večery se slovy "zkus to" a uvidíš.
Přečetla jsem ji za vánoční svátky a to jen proto, že mně chytla jako detektivka.
Trošku dost se patlám v historii, takže jsem si z popisů a faktů moc nezapamatovala. Podstatné ano, ale kdybych byla v Benátkách nebo ve Florencii a v neposledním řadě v Istambulu osobně, tak by moje fantazie jela na 200% a souvislosti bych chápala rychleji :)
Zápletka byla zajímavá, vyústění trošku překvapivé, hlavní postavy mi byly sympatické. Jelikož nejsem filmovým fandou, film mne nechává chladnou a určitě se na něj nepodívám...... snad jen kvůli tomu Istambulu, ale ten radši osobně, naživo :o)

JankoSvec
07.01.2017 4 z 5

Napínavá s niekoľkými zvratmi a nečakaným záverom.Zo série kníh z Robertom Langdonom je Inferno podľa mňa najslabšia kniha.Kniha rieši dosť závažnú dilemu, ktorá sa začína postupne objavovať v dnešnej spoločnosti, ale núka dosť eticky sporné riešenie. Príliš veľa sa venuje opisom miest a histórie, samotný príbeh je v pozadí.Viac ako akcia je to bedeker po pamiatkach Florencie, Benátok a Istanbulu.
Veta,ktorá stojí za zamyslenie sa...Najtemnejšie miesta v pekle sú vyhradené tým, čo v čase morálnej krízy zaujímajú neutrálny postoj.

Toffee
30.12.2016 3 z 5

Vypsala jsem si zajímavosti z Benátek a Florencie, ale jinak mi to přišlo trochu jako přes kopírák, prostě už na to má na psaní bestsellerů z předchozích knih mustr. Na druhou stranu to funguje, není to hloupé, děj je svižný, doplňuje ho spousta zajímavých a hodnotných informací, takže za přečtení stojí.

iLuciferie
28.12.2016 5 z 5

Stejně jako všechny Brownovy knihy - napínavá, velmi čtivá, sice s nesmrtelným hrdinou, ale to autorovi ráda odpustím :-) Po slabším Ztraceném symbolu opět návrat k starému dobrému Brownovi - u této knihy se mi navíc líbilo, že není typově tak stejná jako ostatní v sérii.

terkavelcova
18.12.2016 2 z 5

Nejslabší kniha ze všech . Za mě bohužel velké zklamání

Alaglesia
14.12.2016 4 z 5

Inferno mě z Brownových knih bavilo asi nejvíce. Autor píše stále ve stejném stylu - hlavní hrdina doprovázen kráskou musí v krátkém čase rozluštit zprávy v symbolech od padoucha. Inferno se zabývá aktuální otázkou růstu lidské populace. Myslela jsem si, že závěr je předvídatelný, ale nebyl. Dvakrát jsem se ve své domněnce spletla. Věřím, že díky této knize vzroste i počet turistů na zmiňovaných místech. :-) Knihu vřele doporučuji.

knihomolik1
12.12.2016 5 z 5

Já jsem se bavila od první do opravdu poslední chvíle. Skvělý příběh plný napětí. Knihu jsem měla vypůjčenou z knihovny, ale po přečtení jsem se rozhodla, že si jí pořídím domů. Tohle je jedna z těch knih, kterou prostě musíte mít doma, protože už od samého začátku víte, že jí budete číst znovu a znovu...
Těším se na další knihy!

Channach
11.12.2016 4 z 5

Nebylo to špatné. Andělé a démoni a Šifra byly ovšem lepší. Pravdou ovšem zůstává, že i horší Brownova kniha převyšuje některé autorské TOP. Více v mé recenzi pro Chrudimku v záložkách.

JosefW
09.12.2016 4 z 5

Profesor Langdon se vrátil. A tentokrát opět do staré dobré Evropy. Hurá! Předešlé zednářské dobrodružství mne nezaujalo jako, pro mne nedostižná, Šifra či o něco horší Andělé a démoni, a tak jsem doufal, že čtvrté pokračování vše napraví. Inu, nebýt závěrečné části knihy, asi bych se nad výsledným hodnocením tolik nerozmýšlel.
Florencie byla výborná, Benátky ještě také, že se ze zlých stali hodní a z hodných zlí, to mi také vůbec nevadilo, možná právě naopak, ani Istanbul by mi nevadil, byl jsem i rád, že tentokrát v tom neměl prsty žádný starý tajný spolek, ale ten závěr? Budu raději dělat, že se vlastně nikdy nestal. Za pět nemohu (kvůli závěru a i kvůli Šifře), ale za čtyři? Beze všeho.

A protože tohle je zatím poslední kniha v sérii, mohu si trochu postesknout, že mne mrzí, že vlastně jediné skutečné historické tajemství, které Tom Hanks...tedy, pardon, Robert Langdon rozluštil, bylo to v Šifře...

P.S. V hloubi duše doufám, že jsem se s profesorem Langdonem nesetkal naposledy... :-)

Eva88
08.12.2016 4 z 5

Perfektní počtení. Předchozí díly jsem nečetla, k Infernu jsem se dostala úplně náhodou. Okolí mě odrazovalo, ze je to nejhorší Langdonovka. Jestli je Inferno opravdu ze série nejslabší, to se mám na co těšit. :-)

blackdog
06.12.2016 3 z 5

Dalo sa to čítať, ale chytilo ma snáď posledných 60 strán, čo je málo a tak si myslím, že Langdon sa už vyčerpal a bolo by ho nechať odpočívať. Námet nie zlý, aj keď som mal celý čas pocit, že to bolo akési silené.

Tesssay
02.12.2016 4 z 5

Knihu jsem dostala od sestry k Vánocům a musím říct, že mě rozhodně nezklamala. Čtivé, napínavé, plné detailů, nad kterými se musí člověk i trochu zamyslet...prostě super. Už teď se těším na další román od Dana Browna :-)

miska164
27.11.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Skvělé propojení skutečných děl a míst.