Inferno

Inferno
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288499/bmid_inferno-x3H-288499.jpg 4 4393 4393

Robert Langdon série

Harvardský profesor Robert Langdon se při svém nebezpečném poslání musí tentokrát proplést nejen labyrintem florentských, benátských či istambulských uliček, tajných chodeb a skrytých komnat, ale také labyrintem narážek a Kódů. Jediným vodítkem je mu zprvu jen tajuplný kovový váleček, obsahující několik zašifrovaných odkazů na renesanční literární veledílo- Božskou komedii Danta Alighieriho. V sázce přitom není jenom jeho bezpečí, ale bez nadsázky osud celého světa: pokud se Langdonovi a jeho záhadné společnici nepodaří zasáhnout včas, hrozí lidstvu skutečné inferno Dantových rozměrů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno , 2013

Platýz
10.10.2016 5 z 5

Pana Browna obdivuji. NECHÁPU, jak někdo může tak brilantně napsat knihu - tak tlustou a tak každou stránkou úžasnou. Pro mě to byl snad větší zážitek než Šifra mistra Leonarda. Naprosto dokonalé popisy měst a staveb, výborné postavy, které máte rádi i neradi. Myslíte si, že jste na nějaké vlně, ale autor Vás má přesně tam, kde Vás chce mít. Třešničkou na dortu je fakt, že nemůžete věřit ničemu. Jestli budu mít možnost číst další knihy od něj, rozhodně ji využiji.

natalie0385
04.10.2016 4 z 5

I přesto, že se kniha mnohdy táhla a bylo zde zbytečně moc omáčky, šokující zvrat na konci nasadil korunu opět zamotanému příběhu.

JosefKomensky
03.10.2016 4 z 5

Inferno - aneb vse je jnak :-)
Prispivam svoji troskou do mlyna:
1) uzasny popisy a nejruznejsi informace z oblasti arichtektoniky - historie, historie umeni - nevym jak dalece sou pravdive ci nepravdive ale nepripadalo mi ze by tam autor popisoval nejake nesmysli.

2)uzasny dej - kdy autor ctenare uz v zacatku svede na spatnou stopu a pak ho jenom krmi dezinformacemi - ze na konci je ctenar totalne prekvapenej a rika si -" Jak sem mohl byt takovy blbec - vzdyt tohle je vlastne straslive logicke - tohle ani jinak v podstate dopadnout nemohlo"

3) uzasny dej - je to rychlik ( page turner ) a autor jeste samozrejme nuti ctenare krmeneho vsemi temi dezinformacemi, o kterejch je pak presvedcenej ze to museji byt dejovy linky k jeste vetsimu zrychleni aby pak zustal sedet po kapitole 100 s takovou moralni kocovinou :-)

Proc moralni kocovinou ? Priznejme si to preci Dan Brown nas celou dobu krmi tim, ze dojde ke straslive katastrofe, paklize nebude vcas zasazeno - takze ctenar si rika to je dobre oni to daji budou tam vcas - zachrani den - a ono ale nic - Pak si ctenar rika - to je ale malo stranek na takovou straslivou katastrofu - a ono je to pravda to lidstvo by bylo uz davno potreba trochu procesat - tak co ted ....... a pak ctenar tu knihu docte a dostavi se ona kocovina. Uzasny ctenar je proste honeny z mista na misto ne podobny koteti, co se snazi chytit laserovy paprsek aby stejne jako to kote nakonec zustal unavene stat a jenom potrasal hlavou. Vyborna knizka vyborna navic tim, ze sem mi pozdeji dostala do ruky publikace o palaci Vacco a fotka one chodby po ktere unikali Robert a Sienna .......

Lukrecia
28.09.2016 5 z 5

Skvělá

LadyAn
27.09.2016 4 z 5

velmi zajimá, i když smíchat Božskou komedii s genetikou je poněkud zvláštní...

Kasiopea76
26.09.2016

Jako vždy, strhující příběh, navíc zasazený do jednoho z nejkrásnějších měst Evropy, Florencie. Kdo jí zná, ocení detailní popisy památek, tím jsem se opravdu kochala.
Děj je přímo hnán, a to doslova - létajícím dronem - někdy už byl "otravný", a bral naději, že příběh skončí pozitivně.
Kniha vyvolává i mnoho otázek a spekulací, zda lze takto jednoduše ohrozit lidstvo, navíc poodkrývá fungování Světové zdravotnické organizace, tím umocňuje pocit "co kdyby", ale takový už je Dan Brown...
Za mě super, ráda si knihu přečtu znovu.

Guarnere
25.09.2016 4 z 5

Námětově jistě nejlepší kniha série. Bylo to plné zvratů a ani jednou mě nenapadlo, že by to mohlo být tak, jak to nakonec bylo. Mám ale pocit, že popis staveb a uměleckých děl často poměrně brzdil slibně rozjeté tempo. Několikrát jsem se při čtení přistihla, že přeskakuju slova těchto popisných pasáží, protože jsem nutně potřebovala vědět, co bude dál. To je ale jediná vada na kráse, jinak prostě perfektní čtení, které nutí k přemýšlení...

daza.dt
15.09.2016 5 z 5

Úžasně psaná kniha, když začnete nelze přestat.
Přesně taková, kterou nechcete ve 2 ráno odložit, protože se musíte vyspat a odejít do práce.
Jak už psali ostatní - vyvolává hodně otázek. A to je dobře.

Nestorkea
14.09.2016 5 z 5

Dobře čtivá kniha s rychle ubíhajícím dějem a nečekanými zvraty. Po Andělech a démonech se mi opět spravila chuť :-)

hnusák
13.09.2016 5 z 5

Strhující zápletka, která překvapuje stále dalšími a dalšími pasážemi. Zamotané klubko se odvíjí velmi pomalu a udržuje čtenáře v napětí. Závidím Robertu Langdonovi jeho paměť a jak si dovede fotograficky představit jednotlivé životní úseky. A že je to profesor super hrdnina ? No a co, v tom je to právě fajn, svět potřebuje hrdiny. Zaujaly mne taktéž poutavé popisy památek, kde se příběh odehrává, včetně fenomenálního Dantova epického díla. A otázka přemnožení lidstva? Hrozivé - bojím se, aby sama příroda ( pokud se o to nepostará samo lidstvo svou chamtivostí po moci ) se nepostarala o redukci, jako již mnohokráte v dějinách...Hodnotím velice kladně a již jsem zvědav na filmové zpracování.

Hathor89
12.09.2016 5 z 5

„Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu.“ I kdyby nic jiného ... alespoň tento citát mě nutí k zamyšlení. Dan Brown má bravurní schopnost využít slavné dílo k převyprávění vlastního dobrodružného příběhu. Jeho knihy beru jako odpočinkové čtení, už jen kvůli velmi podobným námětům, i když mě lákají poznávat italské památky.

Zloba12
12.09.2016 3 z 5

Po dobu čtení jsem měl stále pocit, že už jsem tenhle motiv někdě četl. Profesor super hrdina a mladá slečna :) Pro mě oddechovka na pracovní dojíždění.

rengers
06.09.2016 5 z 5

Pojetí o lidstvu a jeho částečném zániku je úchvatné! Příběh poukazuje na fakt nevyhnutelné zkázy lidstva - ( přemnožení ). Co se pak bude dít.......!?

StvN
04.09.2016 2 z 5

Rozhodně nejslabší díl série. Předvídatelné, nezáživné. Langdon stále někam putuje a cetou se mu stávají „pozoruhodná“ dobrodružství. Po přečtení okamžitě zapomenete, o čem to bylo. Pro mě docela ztráta času, asi si pro zlepšení nálady dám znovu Šifru mistra Leonarda. Přijde mi, že kniha byla napsaná hlavně proto, aby pěkně vydělala. Což se zřejmě povedlo.

Toldist
02.09.2016 5 z 5

Inferno je nejděsivější kniha, kterou jsem kdy četl. Měl jsem dost velký strach a hodně mi tento díl zaměstnal mozek. Dan Brown tentokrát zvolil dost nepříjemné a závažné otázky a odpovídal na ně dost nečekaným způsobem. Do posledních stránek jsem nevěděl, kdo je na jaké straně a komu se dá věřit. Proto mě překvapil fakt, jaké konečné řešení Brown zvolil a jakým způsobem se ujal finálního řešení. Jestli mě potěšilo, těžko vyjádřit, na tuhle otázku si už odpoví každý z nás sám :)

Plútarchos
27.08.2016 5 z 5

Mně se kniha líbila. Přesto, že jsem si ji půjčoval s velikou skepsí, musím říct, že předčila moje očekávání; samozřejmě s přihlédnutím k žánru - záhadologii Dana Browna a symbologii Roberta Langdona. Kniha skližuje popis historických architektonických památek, Dantovy Božské komedie, Botticelliho obrazu Mapa pekla s napínavým příběhem a problémem přelidnění planety. Hlavním mottem knihy je citát: "Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo v časech mravní krize zachovávají neutralitu."
Velmi výstižně knihu popisuje Washington Post: "Dan Brown je přímo excelentní, když přesvědčuje čtenáře o tom, že zaprášené knihy a temné pasáže jsou jen zástěrkami odvěkých globálních spiknutí."
Ano, Brown je krásný v tom, že dokáže vybranému geniálnímu uměleckému dílu přisoudit tajuplný obsah, skryté poselství, neobjevené tajemství, tajemnou symboliku, dobrodružný příběh. Tak proč se nezačíst do napínavého příběhu, nezasnít se nad dobrodružnou historií umění a neuniknout tak z našeho praktického každodenního stereotypu?

Fafyna
26.08.2016 5 z 5

Po zkušenosti s Šifrou a Anděly mě Brown opět nezklamal. Naopak. Neskutečně mě nadchl! Inferno je kniha, která se prostě NEDÁ odložit, je nabitá historií, uměním, filosofií a lidskostí. A teď si jdu přečíst Dantovu Božskou komedii!

nenúfar
23.08.2016

tato kniha je jednoznačně literární zážitek! doporučuji!

Gabetina
23.08.2016 5 z 5

Pro mě, jako příznivce Browna to byl zážitek! Na začátku začala pořádná jízda která pro mě skončila až tou poslední stránkou. Připouštím, že tam mohlo být méně toho "běhu" ale dá se to odpustit. Téma mě dostalo, občas jsem si kladla otázky, kam doopravdy spějeme. Jsem velice zvědavá na další díle, který snad tedy bude o Praze.

ondrptrk
20.08.2016 5 z 5

Do čtení tohoto bestseleru jsem se pustil s velkým nadšením, také ze začátku vše splňoval. Ale poté mi přišlo, že se stále jen střídá "běh" s popisem. To ovšem nic nemění na tom, že mi nic nechybělo. Kniha mě velmi mile překvapila a přivedla k myšlenkám a poznání i jiných témat.