Inferno

Inferno
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288499/bmid_inferno-x3H-288499.jpg 4 4437 4437

Robert Langdon série

Harvardský profesor Robert Langdon se při svém nebezpečném poslání musí tentokrát proplést nejen labyrintem florentských, benátských či istambulských uliček, tajných chodeb a skrytých komnat, ale také labyrintem narážek a Kódů. Jediným vodítkem je mu zprvu jen tajuplný kovový váleček, obsahující několik zašifrovaných odkazů na renesanční literární veledílo- Božskou komedii Danta Alighieriho. V sázce přitom není jenom jeho bezpečí, ale bez nadsázky osud celého světa: pokud se Langdonovi a jeho záhadné společnici nepodaří zasáhnout včas, hrozí lidstvu skutečné inferno Dantových rozměrů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno, 2013

hejnak
29.05.2016 5 z 5

Jako všechny knížky Browna je napínavá a čte se sama. Pro mě super čtení.

Briv
23.05.2016 5 z 5

Opět Robert Langdom a já mu fandím a mám ho ráda. Spisovatel si se mnou v knize hodně pohrává - mám pocit, že už předvídám, doufám, že správně a ono je to nakonec úplně jinak a je to tak dobře, protože mě to láká číst dál. Připouštím, že se někomu může zdát podstata knihy trochu opakující se, ale mě se Brownovy knihy líbí. Doporučuji.

tyna4828
18.05.2016 5 z 5

Knihu jsem četla už před nějakým časem, ale v kontextu chystaného filmu se k ní dostávám znovu. Určitě se přidávám k těm, co tvrdí, že jde o Brownovu nejzdařilejší knihu ze série s Robertem Langdonem. Byla jsem úplně unešená a rozhodně si nechci nechat svůj zážitek něčím zkazit :)

Puntíkatýhrnek
17.05.2016 5 z 5

Brownovo Inferno je podle mého názoru nejlepší kniha, jakou jsem od tohoto autora četla, bez ohledu na věhlas knih předchozích. Skutečně mě pohltila od první stránky až po stránku poslední.
Ústřední dějem celé knihy je Danteho Božská komedie. Božskou komedii jsem četla a pojetí tohoto žánru v detektivce ukryté do symbolů a čtení mezi řádky mi připadá poměrně neotřelé téma. Samo spojení renesanční literatury s genetickým inženýrstvím je naprostý vrchol kontrastů, který nemůže nezaujmout. Autor se ve svém románu Božské komedii věnuje tak, že snad ani samotný Dante by k ní nemohl sdělit víc. Jediné, co by se mohlo autorovi vytknout je poměrně přehlížený fakt, že tato kniha není jen o symbolech a čtení mezi řádky, ale i o řádcích samotných a tudíž, že Dante nebyl jen vynikající spisovatel, básník a mučedník, ale především velmi dobrý historik a sama kniha je nejen výpravnou básní, ale na tehdejší dobu skvělým historickým přehledem dějin Itálie...tenhle snad jediný úhel pohledu na knihu autor, bohužel, vynechal. Na druhou stranu to není fakt, který by se nějak dotýkal děje samotného. Jsem přesvědčená, že leckterého čtenáře dostatečně navnadí, aby si tuto velmi objemnou a na čtení náročnou knihu přečetl.
Autor rovněž precizně vykreslil a do detailů popsal všechny historické památky zasazené do děje a tak se čtenář dostává na výlet do samotného centra magických míst Florencie, ponurých Benátek, aby svou pouť zakončil v Istanbulu. Myslím, že spisovatel velmi dobře chápe křehkou hranici popisu exteriérů, aniž by odcházel od děje, nebo se dostával do souvislostí, které s dějem nijak nesouvisí.
S otázkou lékařství, genetického inženýrství, genetického terorismu, otázkami přelidnění, epidemii a různých organizacích, těmito činnostmi se zabývající, což tvoří další podstatnou část příběhu, se autor vypořádal velmi lehce, prostě a logicky, takže to v žádném případě nenarušuje čtivost i pro naprostého laika, což je nejspíš většina čtenářů.
Je to opravdu mimořádně poutavě napsaný příběh. Autor neustále nachází další a další způsoby, jak elegantně zkomplikovat děj, napnout čtenáře a nechat ho podusit ve vlastní šťávě.
Je to skvěle napsaná detektivka, která udržuje nit i souvislosti do poslední strany knihy. Je to kniha, která vybočuje z běžné řady detektivního žánru, sama o sobě je velmi poučná, velmi čtivá a rozhodně jí všem příznivcům detektivek, klasické literatury i těm, kteří milují dobrodružství vřele doporučuji.

Ječmínek
02.05.2016 2 z 5

Prchají a luští a prchají a luští a pořád dokola, až se z toho čtenáři točí hlava. A když doluští a doprchají, tak se čtenář vše dozví a ... už nic!

Lusik88
29.04.2016 4 z 5

Opět váhám mezi 5 a 4 hvězdičkami. Nad Šifru není, ale zato má Inferno vcelku spád a pro mne zcela nečekané rozuzlení na konci, takže dávám 4,5 hvězdičky!

BlackWidow
26.04.2016 5 z 5

Tak jako Andělé a Šifra,tak i Inferno mě velice nadchlo a četla jsem to celé jedním dechem. Kniha byla napínavá a zároveň plna zvratů. Moc se mi líbila.

koniklecka
25.04.2016 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to už jen odvar z minulých knih. V knize je spousta popisných pasáží, které jsem nedokázala vnímat. Děj samotný dokáže upoutat, ale už to tu bylo.

Jaruš7
25.04.2016 5 z 5

Po Šifře a Andělech jsem se na Inferno těšila , a tak jsem sáhla po MP3, při poslechu jsem si otevřela PC a na Googlu jsem sledovala cestu knižního vyprávění M.Táborského. Bylo to jako ve filmu, vidět Florencii, Benátky, Istambul, Paříž, Řím, viděla jsem popisované artefakty, sochy,obrazy paláce a jejich výzdobu, podzemní sály a korydory ( kde se zrovna filmovalo ).Dantova Božská komedie je náročná, o to víc je Brownovo dílo obdivuhodné , neboť oživit a zpopularizovat odkaz Danteho z r.1320 a dát jej do pozornosti dnešní doby , a snad pochopit jeho přínos pro zlepšení morálky v bohabojnost tehdejší doby, dá zabrat ,tudíž činí toto dílo bestsellerem pro jeho příznivce , má už i svůj fanclub.

Allebith
24.04.2016 5 z 5

Velmi přesvědčivě a opět bravurně sepsaná kniha. Jistě bude patřit mezi mé Brownovi oblíbené. =]

lapagerie
19.04.2016 3 z 5

Četla jsem Šifru, Anděly a démony a Inferno. V tomto pořadí. První se mi četla dobře, ráda jsem sáhla po té druhé. Ale třetí už mě nenadchla a další knížky od Browna už nejspíš číst nebudu, přijdou mi všechny hodně podobné. A s odstupem času mi poněkud splývají.

JirkaDitt
16.04.2016 5 z 5

Dan Brown opět nezklamal :)
Celou knihu jsem - když jsem měl čas - četl jedním dechem. Už od začátku jsem do toho spadl po hlavě a to, jak čtenář na začátku vůbec netuší, co se děje, mě neustále nutilo číst dál. Autor opět suprově vymyslel, jak zaujmout. Každou chvíli se člověk dozví něco nového, co ho o kousek posune, ale naopak odkryje další nezodpovězené otázky.... Takže čtete dál :D Je to začarovaný kruh :D

Jediné, co mě na knize trošku štvalo byla Brownova záliba v umění. Nestále tam popisuje jednu katedrálu za druhou, stavbu za stavbou, obraz za obrazem.... Chápu, některé věci tam jsou důležité, ale zdaleka ne všechny. V jednu chvíli, kdy se hlavní hrdina přesouval z jednoho místa na druhé, jsem vůbec nevěděl, kde kdo je a jak to tam vypadá. Ale jelikož byla jinak knížka úplně SUPER, tohle tomu vůbec nevadí.

JanaBalunova
06.04.2016 5 z 5

Kniha obsahuje hodně zajímavou myšlenku, stojí za to se nad tím více zamyslet a nehledat chyby u autora. Kniha je prostě jen děj, který vám pomáhá unikat z reality, kdyby měli být všechny informace naprosto přesné, četli bychom výklad ne příběh. Vymyšlený příběh. Inteligentní člověk se pousměje nad řešením s přelidněním planety.... Mě to bavilo jako všechny knihy od Browna ;-)

MTB
05.04.2016 3 z 5

No nevim... kniha je poutave napsana, napinava, ale hodne schematicka a bohužel i predvidatelna. Nektera za vlasy pritazena vysvetleni a nelogicnosti, které autor zavadi, aby obhajil dejovy zvrat, jsou uz za hranou. A konec je naprosto priserny... Navíc, bohužel, pokud knihu ctenar bere jako oddychove dilko, při kterem se nenásilnou formou dozvi něco z historie, mistopisu ci dejin umeni, pak je třeba varovat před tim, ze obsahuje i radu vice ci méně zavaznych chyb, zejména v souvislosti s tretim mestem, které RL navstivi. O chybách z oblasti mediciny a biologie ani nemluve (ale o to asi tolik nejde). Za mne prumer.

witko
03.04.2016 4 z 5

Vyluštěná stopa kam jít dál, tam čeká další k rozluštění, poté přesun na místo, kde už je opět další hledání stopy, přesun na místo, zjištění že jsou jinde, opět přesun..... Stejný scénář téměř u každé knihy s Robertem Langdonem v hlavní roli a přesto mne to baví číst.

Didi15
23.03.2016 5 z 5

Tahle mě dostala. Navíc Itálie má skvělá místa k popisování. Musela jsem se i nad tou myšlenkou zamyslet. Těším se na film:)

skableska
18.03.2016 3 z 5

Kniha mě neoslovila tak, jako Šifra mistra Leonarda, ale i přes to mě bavilo, jak je to napsané. Škoda, že města, ve kterých je příběh odehráván, neznám víc.
Brownovy hlavní postavy jsou ale vždycky sympatické :)

Michina
15.03.2016 4 z 5

Má druhá kniha od Browna, opět v audioverzi. Jedním slovem parádní! Je neuvěřitelné s jakými detaily dokáže popisovat Brown díla, místa, historii, spojit realitu s fikcí. V průběhu čtení mě kniha několikrát donutila si vygooglit, jak ona budova či obraz vypadá. Příběh strhující a nic není takové, jaké se zdá. Na konci je velké zamyšlení, myslí tím Brown také odkaz na dnešní civilizační problém?

lindapinda
12.03.2016 5 z 5

Líbí se mi reálný papis měst ve kterém se Brownovi příběhy odehrávaí. Inferno je velice napínavé a příběh má zajimavý spád. Určitě doporučuji ke čtení! ;)

Elea
12.03.2016 5 z 5

Zajímavý děj, knížka má spád, podle mého názoru nejlepší Brownova knížka.