Inferno

Inferno
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288499/bmid_inferno-x3H-288499.jpg 4 4437 4437

Robert Langdon série

Harvardský profesor Robert Langdon se při svém nebezpečném poslání musí tentokrát proplést nejen labyrintem florentských, benátských či istambulských uliček, tajných chodeb a skrytých komnat, ale také labyrintem narážek a Kódů. Jediným vodítkem je mu zprvu jen tajuplný kovový váleček, obsahující několik zašifrovaných odkazů na renesanční literární veledílo- Božskou komedii Danta Alighieriho. V sázce přitom není jenom jeho bezpečí, ale bez nadsázky osud celého světa: pokud se Langdonovi a jeho záhadné společnici nepodaří zasáhnout včas, hrozí lidstvu skutečné inferno Dantových rozměrů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno, 2013

Ynad
09.03.2016 5 z 5

Inferno mě naprosto nadchlo! Vše do detailu popsané, pravdivé, můžete si sednout k počítači a vygooglit si, o čem mluví (jaký obraz, která stavba, park, ulice, všechno sedí). Já knihu přečetla jedním dechem, takže se určitě k Danu Brownovi brzy vrátím a přečtu si další jeho díla.

Slávka 1970
08.03.2016 2 z 5

Dlouho jsem chtěla Browna zkusit a zjistit, jak píše. S přemáháním jsem přečetla 90 stránek.....není to můj styl, četba mi nic nedala.....pro mne ztráta času, do další "Brownovky" nepůjdu :-(

veronika_m
03.03.2016 2 z 5

Super čtivá, ale ten děj...!!! Popravdě jsem dočetla jen proto, že jsem byla zvědavá, co je ještě pan Brown schopný vymyslet... Zatímco Šifra byla naprosto dokonalá, tak toto bylo tak strašně přitažené za vlasy, že to dál už snad ani nejde.

Sova15
02.03.2016 5 z 5

Knihy Brauna mě baví, protože se od nich nedá odtrhnout, ale i proto, že reálně popisuje místo děje. Už se těším na květnou cestu do Florencie.

Kozel
01.03.2016 4 z 5

Příběh od příběhu jsou dobrodružství Langdona víc strhující, napínavější, kontroverznější a nutí člověka přemýšlet. Sice nejsem fanoušek konspiračních teorií, ale tohle, to je velká věc.

Iwets
19.02.2016 4 z 5

Skvělá kniha, 4 hvězdy dávám za to, že něco bylo zbytečně zdlouhavé, ale jinak stojí za to přečíst.

Katy55
19.02.2016

Moje nejoblíbenější kniha od Dana Browna ;)

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Zaujala ma menej ako Da Vinci, alebo anjeli a demoni. Čakala som trochu viac.

MagdalénaD
15.02.2016 5 z 5

Jak to vyjádřit kultivovaně... Sakra! Tuhle knížku popadněte, nečtěte recenze, nezkoumejte hodnocení, vyhraďte si jeden víkend a zhltněte ji. Ono to skoro ani jinak nejde. Po několika letech jsem znovu zažila ten pocit, jaké to je číst knihu a nemoci přestat. Stovky stran ubíhaly jako jinde desítky, všechno do sebe postupně zapadalo (skoro všechno; Ferrise jsem dost dlouho pokládala za gaye). Nečekejte sice žádnou vysokou literaturu, ale mohu vám slíbit, že budete okamžitě mít chuť přečíst Danta, podívat se do Florencie a v mém případě i do Istanbulu. A pokud máte možnost sáhnout po obrazovém vydání od Arga, určitě tak udělejte, zážitek z četby se ještě zvětší.
Téma knihy je rozhodně zajímavě zvolené a může být aktuální, nicméně pokud někdo trochu tuší, co znamená demografická revoluce, tolik ho asi nebude znepokojovat. Spíš se mi v závěru knihy honily hlavou asociace s virem Zika. O knize je určitě možné několik hodin diskutovat, těším se, až se zase potkám s lidmi, kteří ji četli (a kteří mně ji doporučovali), abychom si mohli vyměnit své postřehy.

slezakmartajh
11.02.2016 5 z 5

Hned bych vyrazila do Florencie. Pro mě krásný nečekalajsem tak rychlý spád.Jako vždy mě nesklamal Brown ani Langdon ajeho hodinky.:-)

zuzana4587
09.02.2016 5 z 5

Ač Brown udělal místy z Roberta Langdona Jamese Bonda, opět byla kniha skvělá, jako jeho všechny. Promyšlená fakta, detailní zpracování a skvělá zápletka. Na konci jsem jako u Šifry přemýšlela "Sakra, a co když je to všechno pravda?".

evis_ka
05.02.2016 4 z 5

Kniha se mi velice líbila, zajímavá zápletka a moc se mi líbil popis historických míst Florencie.

šipek
05.02.2016 3 z 5

Na mě tato kniha celkem zdlouhavá.

BlackBlade
27.01.2016 5 z 5

Kniha mě dostala tím, jak v ní někdo krásně popsal to, co sám cítím = naše planeta není nafukovací a lidi se množí jak králíci exponenciální rychlostí a spějeme do stavu, že se bude muset něco změnit a nebude to tak dlouho trvat. A ano, v plném rozsahu souhlasím s tím, co se na konci v knize stalo a doufám, že se to opravdu někdy stane.
A vše ještě krásně zabaleno do napínavého příběhu Roberta Langdona z krásných italských měst Florencie a Benátek. Příběh ale už nedosahoval těch kvalit, co předchozí díly, za mě někde na 70 %, ale jak jsem zmínil = za tu myšlenku a nástin řešení dávám 5/5

Aggie.
26.01.2016 5 z 5

Obdivuju, jak mě zase D. Brown dokázal dostat přesně tam kam chtěl, díky napětí jsem musela číst stále dál, zamýšlet se a nakonec být vždycky dokonale překvapená nad vysvětlením, odhalením a koncem.

claudiecarmen
19.01.2016 5 z 5

Výborná kniha. Napětí, poučení - to mě dostalo, pobízelo mě to hledat další informace, zajímavá zápletka. Doporučuji.

cialexa
18.01.2016 5 z 5

Fantastická kniha! Už od začátku mě tak vtáhla do děje, že jsem nemohla přestat číst. Mistrné vyprávění odráží realitu dnešního světa, až člověk musí přemýšlet, co kdyby to byla pravda. Závěr je naprosto geniální! Velice tuto knihu doporučuji všem, kdo milují napětí!

Romanka89
13.01.2016 5 z 5

Naprosto výborné počtení. Téma přelidnění je jistě k zamyšlení. Do poslední chvíle jsem nedokázala předvídat jak kniha dopadne. Oceňuji hezké popisy historických míst a budov, jednou si snad udělám výlet do Florencie "po stopách Brownova Inferna."

Akbara
11.01.2016 3 z 5

Oddechové čtení, hezké pasáže o Florencii

ivanaga
10.01.2016 3 z 5

Brown se dobře čte, má spád, taky je psán jako ideální scénář pro zfilmování. Četla jsem všechny jeho knihy napsané v tomto stylu a tak mohu říci, že je to hlavně řemeslo, co je činí zajímavými. Přirovnala bych tyto knihy ke křížovkám, které jsou ozvláštněny vždy jinými kulisami, ale jedou stále podle jednoho osvědčeného scénáře. Přínosem pro čtenáře je seznámení se zajímavými reáliemi z různých oblastí, tady supluje kniha průvodce po Florencii, Benátkách a Istambulu. Kdo má rád umění, jistě také jeho kniha potěší. Ale to je tak vše. Do hloubky a hlavně do vztahů se autor nikdy nepouští, klouže po povrchu. Příběh se odehrává v průběhu jednoho či několika málo dní a připomíná počítačovou hru.
Přínos podobných knih vidím v tom, že mohou přitáhnout ke čtení nového čtenáře, který se dosud bránil vzít knihu do ruky a toto je lehké a stravitelné čtení.
Na druhou stranu je nutno přiznat, že konečná a hlavní myšlenka příběhu stojí za úvahu a není zcela nesmyslná.