Inferno

Inferno
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288499/bmid_inferno-x3H-288499.jpg 4 4437 4437

Robert Langdon série

Harvardský profesor Robert Langdon se při svém nebezpečném poslání musí tentokrát proplést nejen labyrintem florentských, benátských či istambulských uliček, tajných chodeb a skrytých komnat, ale také labyrintem narážek a Kódů. Jediným vodítkem je mu zprvu jen tajuplný kovový váleček, obsahující několik zašifrovaných odkazů na renesanční literární veledílo- Božskou komedii Danta Alighieriho. V sázce přitom není jenom jeho bezpečí, ale bez nadsázky osud celého světa: pokud se Langdonovi a jeho záhadné společnici nepodaří zasáhnout včas, hrozí lidstvu skutečné inferno Dantových rozměrů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno, 2013

petym
11.10.2015 4 z 5

Pěkný příběh a hezky popsáno celé dějství,někdy zbytečně zdlouhavé. Zkouknu zfilmovanou verzi a porovnám.

Majrek
07.10.2015 4 z 5

Propracovaný příběh a vypravěčské nadání se Danu Brownovi rozhodně upřít nedá. Každý z jeho románů má něco do sebe, čte se jedním dechem a rozhodně mu nechybí napětí. Prostředí Florencie je velmi přitažlivé (zejména pro toho, kdo si toto město zamiloval, jako já). Dílu bych vytknul jen jeho zbytečnou rozvleklost (některé pasáže se zbytečně často opakovaly, jakoby čtenář trpěl podobnou amnézií jako profesor Langdon a autor mu musel připomínat, co se přihodilo) a pak ty občasné vsuvky, místy až komické (úplná ztráta vlasů v důsledku stresu, krevní podlitina na hrudníku značící "vnitřní krvácení", virus pronikající "buněčnou stěnou" (kterou živočichové nemají) - a podobné nepřesnosti, které mají román učinit zajímavějším, ale autor se tu pouští na velmi tenký led). Ale celkový dojem je určitě dobrý - pozitiva rozhodně převažují.

miloslav0399
22.09.2015 3 z 5

Předchozí romány D. Browna jsem poctivě přečetl, tento jsem zkusil ve formě audioknihy. A musím říct, že se mi moc nelíbila. Nepodařilo se mi získat kladný vztah k žádné z hlavních postav, předlouhé pasáže o historických a architektonických zajímavostech Florencie, Benátek a Istanbulu příběhu také moc nepřidaly. Hlavní idea knihy sice stojí za zamyšlení, ale sama zápletka je až příliš přitažená za vlasy. Za mě žádná sláva...

metalmaus
18.09.2015 odpad!

Po vtipném čtení s názvem "Da Vinciho kód" (opravdu jsem se při čtení smál) bych si další knihu Dana Browna určitě nekoupil, ale na nejmenovaném eshopu Inferno dávali zadarmo ve formátu audioknihy. Dlouho u mne ležela ladem až jsem opravdu neměl do auta nic jiného a musím říct, že tentokrát jsem se už ani nesmál. Kniha nemá spád, je plná úděsně křečovitých fabulací a neméně nudných geografických či historických popisných pasáží. Zápletka fádní a překvapení na konci se opět nekonalo. Jedinou záhadou mi přijde jen tak velká oblíbenost Brownových knih (o této záhadě by někdo mohl napsat mysteriózní román:) Každopádně předčítání Miroslava Táborskýho bylo na jedničku.

jakafe
17.09.2015 5 z 5

První kniha od Dana Browna, kterou jsem byla schopná dočíst a musím říct, že se mi vážně hodně líbila. Otázka přelidněnosti Země a bezdětnosti / neplodnosti mě bytostně zajímá, takže jsem se do příběhu úplně ponořila, napínavá cesta Roberta Langdona a Sienny Brooks je plná poučných rozhovorů a samozřejmě dějových zvratů, které mě nenechaly knihu pořádně odložit, dokud jsem ji nedočetla. Manželovi jsem často četla úryvky, hlavně z těch pár stran, kdy se Zobrist vyjadřuje k přelidněnosti planety a jejím zdrojům. Pro mě je Inferno největší překvapení loňského roku.

Daecius
06.09.2015 4 z 5

Řekl bych, že Inferno patří k tomu lepšímu z Brownovy tvorby. Chápu ale, že leckdy může čtenáře poněkud nudit, protože je zbytečně rozsáhlá a velká část knihy připomíná spíš jakéhosi turistického průvodce po Florencii se zaměřením na Dante Alighieriho. Za román dávám *** + * za důležité téma, o kterém by se mělo mnohem více hovořit. Pokud tomu pomůže Brownova kniha a chystaný film, je to možná zatím jeho nejsmysluplnější román.

cat5
27.08.2015 5 z 5

Velmi poutavá a svým způsobem dost drsná kniha se zajímavými myšlenkami, které čtenáře donutí se i ve čtení pozastavit a zamyslet se. Vyzdvihla bych skvělý a nečekaný konec.

Dana.k
24.08.2015 4 z 5

strhující čtení,jen se obávám,že se může stát skutečnosti.

Radza
18.08.2015 4 z 5

Ale jo, urcite se to cte dobre. Ale ze bych z toho byl nejakej rozharanej, to teda ne. Nez se presunou do mesta na vode, tak to moc spadu nemelo. Pak se to trochu rozjede. Danteho namet je velice zajimavy. Nejsmutnejsi na tom je, ze ten padouch mel vlastne pravdu...

achilles
18.08.2015 5 z 5

Není to oduševnělá kniha, ale seriózní odpočinkový napínavý román. Možná tady působí literární přesycení Brownem, kdy příběhy jsou skutečně podobné. Ale popis Florencie, Benátek, historických skutečností je parádní. Navíc narozdíl od oslavované "rychlokvašky" Nesba se vždy u Browna něco dovím.

Carol_inka
16.08.2015 5 z 5

Kniha se čte velmi dobře, má rychlý spád, zajímavou zápletku a nečekaný konec. Naopak jsem množství historických i literárních údajů přivítala. Alespoň se člověk něco dozvěděl a jde vidět, kolik práce si autor i jeho tým pomocníků s knihou dalo. Jednoznačně se dá dílo brát také jako zevrubný cestopis a leckterý cestovatel jej možná použije jako inspiraci.
Pokud se zdroje na csfd nepletou, tak v roce 2016 má být kniha zfilmována a titulního role se opět zhostí Tom Hanks. Ačkoliv jsem 2 filmy napsané dle Brownovy předlohy viděla s tímto hlavním hercem, do role prof. Langdona jsem si dle mých představ dosadila kupodivu někoho jiného.

Tahry
28.07.2015 5 z 5

S touto knihou jsem si mohla opět projít památky Florencie, a pak nakouknout i do chrámů Benátek a Istambulu. Vše s výkladem Dantovy Božské komedie, o které jsem v poslední době už něco četla, takže to pro mě byl další zajímavý náhled na toto téma. Nemluvě o cestát hlavních hrdinů tajnými chodbami spolu s luštěním šifer a snahou zachránit svět, bez toho by to samozřejmě nebylo ono. :-)
Tato kniha mi přišla jako zajímavá cesta k zamyšlení nad světovým problémem přelidnění a rozšíření svých poznatků z historie a umění na pozadí zajímavého příběhu.

Fillipa
25.07.2015 1 z 5

Můj definitivně poslední pokus akceptovat autora - on a Wilbur Smith jsou pro mě velkou záhadou - čím vlastně uchvátili svět?

Kllarriss
21.07.2015 5 z 5

Další ze skvělých románů od Browna. Jen to bylo už trošku moc překombinované, ale to na úrovni knihy neubralo. Kdo miluje tento styl psaní, tak si určitě přijde na své :-)

Lenny33
19.07.2015 3 z 5

Začátek mě moc nebavil, střed knihy byl skvělý, napínavý a konec mi přišel zase moc překombinovaný (nemám ráda neustálé přehazovaní stran kdo je vlastně ten "dobrý" a kdo ten "zlý").
Téma přelidnění mě hodně zajímá, proto jsem zklamaná, že mě kniha nezaujala.
Prostě mi nesedne autorův styl. Většinu knihy mám pocit, že čtu cestovního průvodce a ne beletrii.
Hodnotím 3,5* a do další knihy od tohoto autora už se asi pouštět nebudu.

Redmassie
13.07.2015 4 z 5

Brown je mistr (i když někteří jedinci tvrdí, že kopíruje Eccův styl). Donutí zamyslet a také dokáže vzbudit touhu po dalším vědění. Díky němu jsem přišla na chuť historii, kterou zobrazil ve svých dílech. Inferno je to nejlepší podle mě co napsal, několikrát nečekaný převrat v ději a skvěle použité Dantovo dílo - přečteno jedním dechem.

tarasnica
09.07.2015 4 z 5

Skvělá kniha, která svým tématem nabádá čtenáře nad zamyšlením o konci světa. Pro mě osobně bylo v knize příliš mnoho informací ohledně památek, které si prostě nelze zapamatovat a člověk má potom ve všem guláš. Od Browna mám skoro všechny knihy a určitě dokoupím i ty chybějící.

pajom
08.07.2015 4 z 5

souhlasím s názorem o kousek níže je to dohromady průvodce a kniha s velmi rychlým spadem děje

Moncza
05.07.2015 4 z 5

Dan Brown mě opět nezklamal. Velmi čtivá kniha, kde se musíte zamyslet kde začíná pravda a co je stále fikce.

tulip131
22.06.2015 5 z 5

Naprosto skvěle popisy, hlavně míst, občas jsem si připadala, ze jsem součástí děje.