Inferno

Inferno
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288499/bmid_inferno-x3H-288499.jpg 4 4437 4437

Robert Langdon série

Harvardský profesor Robert Langdon se při svém nebezpečném poslání musí tentokrát proplést nejen labyrintem florentských, benátských či istambulských uliček, tajných chodeb a skrytých komnat, ale také labyrintem narážek a Kódů. Jediným vodítkem je mu zprvu jen tajuplný kovový váleček, obsahující několik zašifrovaných odkazů na renesanční literární veledílo- Božskou komedii Danta Alighieriho. V sázce přitom není jenom jeho bezpečí, ale bez nadsázky osud celého světa: pokud se Langdonovi a jeho záhadné společnici nepodaří zasáhnout včas, hrozí lidstvu skutečné inferno Dantových rozměrů...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno, 2013

herotabe53
15.06.2015 5 z 5

Moje první kniha od Dana Browna, ze které jsem opravdu nadšená a plánuju si přečíst další!
Není to příliš odpočinková kniha, nutí vás přemýšlet a je napsaná velice poutavým způsobem. Je poměrně silnější, ale myslím, že stojí za přečtení, je podložená spousty fakty a zajímavými informacemi!

aliali
07.06.2015 5 z 5

Neuvěřitelná kniha. Příjemně se četla a závěr opravdu nutí k zamyšlení.

krži
03.06.2015 4 z 5

Počkal jsem si, jako u každé knihy Dana Browna, na obrazové vydání knihy a udělal jsem určitě dobře - fotky celý děj povyšují na ještě vyšší úroveň. K ději jako takovému - nemohu se bránit dojmu, že se kniha psáná už s tím záměrem, že bude zfilmovaná. Hodně se mi líbila vybraná problematika a sice problém s přelidnění planety - opravdu honě zajímavé téma. Amnézie neamnézie a celá zápletka jedné velké ,,divadelní" hry na mě bylo opravdu až moc. Kniha mě ale nijak neurazila, bavila mě a za mě si ty 4 hvězdičky zaslouží;)

Anet96
03.06.2015 5 z 5

Kniha na doporučení. Naprosto dech beroucí! S některými termíny jsem měla trochu problém, ale kamarád google pomohl :) Dost popisné, ale zajímavé. Skvěle promyšlené a docela pravdivé informace o přelidnění atd...Dobře vymyšlené a zamotané. Rozhodně doporučuji.

FilipKucera
26.05.2015

Knihu jsem zakoupil před půl rokem a trvalo mi 4 měsíce než jsem jí přečetl. Nudil jsem se u zdlouhavého popisování všech detailů, které ač byly fascinující, bylo jich moc a přenášely na mě otrávenou náladu. Snad proto jsem se po odložení knihy dlouze přemlouval k dalšímu čtení. Děj se mi líbil hlavně na konci, kdy jsem skutečně četl se zatajeným dechem a rozuzlení perfektní.

i_vanička
23.05.2015 3 z 5

Tak nějak nadbytečně podrobné, zdlouhavé ...

Paldini
07.05.2015 1 z 5

Cestovní průvodce po Florencii a částečně po Benátkách a Istanbulu, ale klasický bedekr bude vždycky lepší. Thrillerová stránka je strašně irituící. To nikdo neřekl Brownovi, že se vzrůstajícím počtem tajných chodeb se z detektivky stává fraška? To už věděl i páter Knox. Tady slouží množství tajných chodeb, kterými hrdinové unikají jen jako deux ex machina, aby autor mohl prodlužovat čekání na jednu z point, nad kterou by protočil panenky i Kaiser Soze. A fraška se opravdu stane fraškou, potenciální charismatický záporák principálem na volné noze, spojenec babičkou z vnukovy strany a čertík z krabičky zachráncem Světa. A nejhorší na tom je, že veškeré popsané pachtění všech zúčasněných nevede k pro mě uspokojujícímu konci.

kklepkaa
06.05.2015 3 z 5

Brown stále používá stejnou šablonu, ale to neznamená, že je to nudné čtení. Konec vás jako vždy ohromí a u této knihy obzvlášť. Před přečtením této knihy jsem si chtěla přečíst Dantovu Božskou komedii, ale tahle kniha mě trochu odradila... třeba se k tomu ještě jednou dostanu.

Greene
30.04.2015 3 z 5

O chlup lepší než ZS. Ale pořád je to bída.

Gizzy
29.04.2015 5 z 5

Perfektní, četl jsem ji v originále a jsem velmi spokojen. Největší škoda je, že to co se píše v knize o konci světa je velmi reálné...

Vilas1979
28.04.2015 2 z 5

Zklamání, vysoké hodnocení této knihy nechápu. Občas jsem si nebyl jist zda nečtu slovník česko-italských frází. Neskutečně mne ta itaština vzápětí přeložená do češtiny iritovala. Asi všichni chápeme, že v Itálii se mluví italsky, ale tohle bylo prostě zbytečné. Nicméně jako seznámení s dílem a životem Dante Alighieriho skrzva Roberta Langdona dobré: Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo v časech mravní krize zachovávají neutralitu. Hodně nadčasové...

kika_
27.04.2015 3 z 5

Tahle kniha mě dost zklamala. Od Browna byla tohle pro mě čtvrtá čtená kniha. Vzhledem k těm předchozím jsem měla velká očekávání. Ze začátku byla kniha vcelku poutavá, ale čím jsem postupovala dál, tím více jsem z toho byla unavená. Až moc do detailů jsou tam popisy historických památek, budov atd.. Popsané opravdu velmi zdlouhavě. Na konci zase bylo až moc zvratů. Autor se snažil překvapit čtenáře, což je v pořádku, ale do určité míry. Podle mě jich tu bylo nesmyslně moc.

misha006
21.04.2015 4 z 5

Nejméně čtivá kniha od Browna. Bylo zde opravdu hodně popisných a odborných částí, kde už se člověk ztrácel. A celé mě to připadalo takové moc fantastické a natahované. Už Ztracený symbol byl slabší. Ale pro mě je nejslabší Inferno.

jitkahav
20.04.2015 3 z 5

Ten konec se mi zdá trochu přitažený za vlasy-falešný nemocniční pokoj,narychlo postavené kulisy,falešný doktor,vše jen naoko zinscenované kvůli R.Langdonovi.proč vlastně?Najednou v tom ztrácím přehled kdo koho pronásleduje.

Belbo
18.04.2015 3 z 5

Upřímně jsem se těšil, jak se zasměju špatně napsanému románu ve stylu infantilní šifry. A ono ouha, pan Brown si perfektně hraje se svými fanoušky. Vytváří slapé uličky, pracuje se zdáním vypravěče (fokátora) a kombinuje rovinu příběhu vnímanou a skutečnou, postupně odhalovanou. Abych pouze nechválil, tak narozdíl od ostatních se mi nelíbí celá linie ve Florencii. Kniha by se mohla odehrávat v jakémkoli jiném městě a nic by se na kvalitě nezměnilo; vlastně jo, chyběly by bedekreovské pasáže. Od Browna jsem četl pouze Šifru - příšerný spisek - proti které je Inferno nápaditým a hrvým dílkem.

PeterDzurjaník
16.04.2015 5 z 5

Autor opäť siahol po svojom najúspešnejšom hrdinovi a pustil ho do sveta. Dokáže pobaviť aj po štvrtý raz? Záleží od toho, čo od knihy očakávate. Ak dúfate v nový prístup, originálnejšie zápletky a prvky a celkovo niečo nového, budete sklamaní. Ak naopak ste boli plne spokojní s tým, čo ste mali doteraz naservírované, budete veľmi spokojní. Brown zjavne nechce meniť recept, ktorý sa mu osvedčil a nechce zbytočnými experimentmi čitateľov znepokojovať a odrádzať.

Na druhú stranu sa nedá povedať, že by sa v ničom nepoučil a nepoužil aj niečo nové.
Chvalabohu vás tak už nečaká skorý ranný telefonát s urgentnou žiadosťou o pomoc, neobjaví sa žiadna tajná náboženská spoločnosť a ani sa neobjavujú pichľavé poznámky voči kresťanstvu. Prvky, ktoré zostávajú sú: Langdon pátra s mladou slečnou, sú v nepriateľskom prostredí, nemôžu nikomu dôverovať, nepriatelia sa neskôr ukážu ako spojenci a zo spojencov sa stanú zradcovia. Taktiež sa dá využiť aj ako historický sprievodca pri návštevách Florencie a prichádza aj s typmi pre Benátky a Istanbul. Rozhodne odporúčam vydanie, v ktorom sú spomínané miesta, osobnosti a umelecké diela priamo vyobrazené, aby ste mali lepší zážitok. Bez nich pasáže o histórii, umení či architektúre nepôsobia tak zaujímavo, ba naopak sú nudnejšie a myslím, že mohli byť menej podrobné, pretože v niektorých častiach výrazne spomaľujú tempo rozprávania.

Ďalšími rovnakými prvkami je bezhlavé utekanie medzi jednotlivými miestami, kde si hrdinovia na chvíľu oddýchnu a rozlúsknu ďalšiu časť rébusu alebo stopy. Niekomu to môže vyhovovať, pre iného ide znak zakrývania nenápaditého deja alebo sa toho nasýtili už v predchádzajúcich dieloch. Zápletka s otázkou preľudnenia mi príde zaujímavá a dobre zvolená. Nastoľuje dôležité otázky a problémy a neľahkosť ich riešenia vzhľadom na morálnu stránku veci. Myslím, že práve tento prvok čitatelia ocenia najviac.

Všetko teda záleží na tom či ste ešte ochotní tolerovať, že v zásade autor neponúka nič zvlášť originálneho a párkrát budete mať dojem, že niečo podobného ste už čítali. Pre mňa osobne ide spracovaním predsa len vzostup oproti predchádzajúcemu Stratenému symbolu (a podľa mňa doteraz najslabšie) a vzhľadom na prostredie, v ktorom sa dej odohráva, mi momentálne príde ako najlepšie zo série. Predsa len cítim určité zmeny, ale sú veľmi opatrné a postupné.

momo01
12.04.2015 2 z 5

Napětí místy tak natahované, až to byla nuda. A zvraty událostí místo zvýšení dramatičnosti posilovalo "humornou" stránku knihy.

Zrzavá_Tereza
11.04.2015 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší knížka od DB. Absolutně mě dostala a to hlavně tím, že co kdyby to tak opravdu někdy mohlo být... Ale to už je na každém, čemu věří :)

pakala
08.04.2015 4 z 5

Přečetla jsem, měla jsem počkat, až těsně před letošní dovolenou kdy navštívíme Florencii ! Kniha je mistrným popisem impozantních staveb a míst a uměleckých výtvorů. Všechny jsem si musela při čtení vyhledat a prohlédnou. Chtěla bych procestovat s Robertem Langdonem jako průvodcem celou Itálii (nebo svět?). Žonglovala jsem při čtení čtečkou a tabletem a bohužel musím konstatovat, že bez obrázků by mě to asi tolik nebavilo, jako by ta místa měla větší sílu než příběh. To asi u románu není úplně dobře. Navzdory hrozbě pro celé lidstvo jsem četla poměrně v klidu. Ale zase, ne že bych se vůbec nezamyslela!

Efča59
07.04.2015 2 z 5

Kniha pro mě byla zklamáním, dočetla jsem ji v podstatě ze setrvačnosti. Rozhodně se nedá říct, že by se četla jedním dechem. Za pochvalu stojí popis krás Florencie.