Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4763 4763

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass, 2012

Scheila
19.02.2020 5 z 5

Moc moc se mě líbila. Hlavní hrdinku mám ráda a celá ta kniha je podle mě fakt super, těším se na další díly.

UltraKaktus
18.02.2020 5 z 5

Pro mě jedna z nejoblíbenějších fantasy!

Perry
17.02.2020 4 z 5

Pokud očekáváte akci, krev a spousty soubojů tak vás pravděpodobně kniha zklame.
Ale pokud vaše srdce touží po oddechovém fantasy příběhu s troškou té romantiky a sympatických postav ... nemůžu nic jiného než doporučit.
Na první díl to nebylo špatné, uvidím co mi nábídne druhý. :)

Alíša236
09.02.2020 4 z 5

Je to klišé, ale mě to prostě baví... jako rozjezdový díl dobrý... těším se na další

Misa.a.knizka
08.02.2020 5 z 5

Perfektní knížka! Po přečtení nemám slov

Naias
06.02.2020 1 z 5

Autorka nemá ani potuchy o nájomných vrahoch, zlodejoch, soľných baniach, bičovaní, tyranských kráľoch, kapitánoch stráže, dvorskej etikete... v podstate o ničom z toho, čo do tejto knihy vložila. Od YA nečakám zázraky, je mi jasné, že hlavný je milostný trojuholník a ostatné je len krovie, aby to malo vôbec nejaký dej, ale s tak nezrelo spracovanou psychológiou postáv som sa tuším ešte nestretla, a to sa mi dostal do ruky nejeden „skvost“. Dospelí ľudia sa správajú ako pubertiaci, skúsení bojovníci si so sebou nevedia rady, nájomná vrahyňa s výcvikom, ktorý by jej závidela aj Čierna mamba, má nervy zajaca a sebaovládanie lumíka. Postavy sa, vrátane urodzených, veselo dopúšťajú nielen faux pas, ale aj lèse-majesté, bez toho, aby to niekomu prekážalo. A to nespomínam logické chyby, ktorých si autorka spravila celú zbierku. Vraj túto knihu začala písať v šestnástich, čomu rada verím. Nečudujem sa, že vtedy mala predstavy à la Hurvínek, len mi nie je jasné, prečo si po rokoch, keď sa chystala knihu vydať, nenaštudovala to, o čom chce písať, a svoje dielo neprerobila. Nebolo by treba veľa, len od prvej strany po poslednú.

Réza99
06.02.2020 5 z 5

Má nejoblíbenější série! Maasová rozhodně umí překvapit, co se vývoje děje týče, takže i když je série rozepsaná na poměrně velké množství stran (Maasová není žádný troškař), nudit se nebudete.

ydnac
06.02.2020 5 z 5

Když jsem s touhle sérií začínala, neměla jsem tušení jak mě čtenářsky zasáhne:-)Sarah J. Maas se stala mojí nejoblíbenější spisovatelkou fantasy knížek a třesu se na každou její další knihu:-) chtěla bych další knihy se Celenou, číst další krásné příběhy, prožívat další chvíle kdy sotva dýchám jak to dopadne..

Eliška1616
25.01.2020 5 z 5

Jedním slovem bomba!

Denča23
22.01.2020 5 z 5

Suprový příběh, hlavní hrdinku jsem si ihned zamilovala. Je to napínavé a hezky napsané.
Určitě doporučuji přečíst.

Ainyska
21.01.2020 3 z 5

Knihu jsem neustále odkládala, bavila mě jen po částech. Zatím hodnotím příběh 3,5* a uvidím co přinese pokračování. Sérii budu číst dál, zajímá mě, jak to bude pokračovat. Ale prozatím je tato série slabší, než Dvory.

Nejvíce mi byl sympatický Chaol, hlavní hrdinka už o něco méně. Působí na mě jako puberťačka a ne jako nejlepší zabiják. Pořád o tom jen žvanila, ale doteď se moc nepředvedla. No a princátko mi je sympatické ze všech nejmíň. Moc rozumu taky nepobral. Uvidíme co přinese druhý díl.

amejzlík
20.01.2020 5 z 5

Dlouho jsem odolávala doporučením mojí nejlepší kamarádky, která mi doslova přikazovala začít tuto sérii číst. Nedávno jsem jejím úpěnlivým prosbám podlehla a nelituji toho ani v nejmenším. Knihu jsem hltala. Autorka umí psát neuvěřitelně čtivě a vypadá to že má příběh dokonale promyšlený. Klání, Elena, vztahy hlavních postav... Úžasně příběh rozjela a zakončila takovým šokem, že umírám touhou vědět co bude dál a okamžitě se pouštím do dalšího dílu.

Anežka524
09.01.2020 4 z 5

Hodnotím celou sérii.
Tato fantasy série určitě patří mezi to nejlepší, co můžou česká nakladatelství nabídnout. Je to skvěle napsané, svět úžasný a postavy na jedničku. Podle mě jsou postavy to, co knihám přidává na kvalitě. V prvních 2 dílech stojí za zmínku jen Cealena, Dorian a Chaol. V těch dalších se ale objeví mnohem více skvělých postav, které si určitě získají srdce každého z vás. Jediné co bych všem knihám této série vytkla je určitě jejich délka. Myslím si, že každá by klidně mohla být o čtvrtinu kratší a nic by se nestalo. Ale to je samozřejmě jen můj názor. Pokud jste se do Trůnu ze skla ještě nepustili, určitě byste měli. První dva díly jsou sice pomalejší a ne tak dobré jak ty zbylé díly, které jdou už trochu víc do hloubky, ale určitě nebudete litovat!

CatherineBarton
05.01.2020 5 z 5

Všechny její knihy mě naprosto uchvátily!!

adela20
01.01.2020 5 z 5

Fantasy mám ráda a na tuhle knihu jsem se hodně těšila, protože se o ní hodně mluvilo a nezklamala mě. Krásná kniha s dobrým příběhem.

Peter73
25.12.2019 4 z 5

Dobré fantasy zamerané síce na young adults čitateľov nežnejšieho pohlavia. Pri knihe som sa bavil. Reália sú dobré vyvedené, s veľkým potenciálom (svet Eriley, postavy, mágia ). Kniha obsahuje aj romantické prvky klasických ženských románov, ktoré sú však dobre zakompované a dej nekazia. Nazval by som to romantic sword and sorcery. :-) Určite siahnem aj po ďalšej časti.

Nikolarojdlova
23.12.2019 3 z 5

Ze začátku jsem se do knížky nemohla začíst a začala mě bavit tak v polovině. Jinak knížka byla hezká, příběh byl originální a doporučuji si jí přečíst.

kalache
06.12.2019 4 z 5

...být holka,tak dám víc,ale...

zaba335
04.12.2019 5 z 5

Neuvěřitelně pohlcující a promyšlený příběh. Při čtení si čtenář lehce utvoří obraz o všech postavách, protože je to skvěle napsané. Od začátku až do konce napínavé a styl psaní má autorka velmi charakteristický. Jsem zvědavá na druhý díl.

Ilan
03.12.2019 5 z 5

Moje oblibena spisovatelka napsala jednu z mých nejoblíbenějších serií . Skleněný trůn je dokonalý úvod plný akce a taky romantiky . Rozhodně si přečtěte!