Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4625 4625

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

michaella03
25.06.2019 5 z 5

O sérii jsem slyšela už dřív, kamarádka mi ji doporučovala, ale moc mě to nelákalo. Teď jsem na ni narazila v knihkupectví a řekla si, že bych to už mohla zkusit - i díky velmi kladnému hodnocení.
Knížka mě úplně pohltila, vůbec se mi nechtělo ji odložit. Téma dobré, uvidíme, jak to se znameními Sudby bude dál. Pak tu je milostná linka - z dojmů z prvního dílu bych dala (zatím) přednost princovi :-).
Každopádně, kniha se mi moc líbila, také už můžu doporučit.
Jde se na dvojku :-D.

maanba
23.06.2019 5 z 5

Bombastická kniha! Skvělý začátek celé série. Hned na začátku jsem nemohla od knihy odtrhnou oči. Celaena je dívka, kterou by chtěla být každá holka v reálném životě. (Nebo aspoň já.) Už mám přečtené i nějaké další díly, jen jsem se na jednom teď zasekla, ale to nevadí i navzdory překážkám celou sérii rozhodně dočtu! :)

pampelišinka
18.06.2019 2 z 5

Fakt zbožňuju sérii Percyho Jacksona. A nechtělo se mi do Skleněného trůnu. Kámoška fakt zbožňuje Skleněný trůn. A nechce se jí do Percyho. Tak jsme se dohodly, že pokud já přečtu sérii Trůnu, ona si přečte Percyho.
Ne, jinou motivaci jsem ke čtení neměla.
Dostat se k tomu ve čtrnácti, možná jsem z toho nadšená.

Nedokázala jsem se položit do děje, pořád jsem vnímala hlavní hrdinku jen jako příliš schopnou, iritovalo mě její chování. Neocenila jsem ani žádnou extrémní originalitu - krásná, přitažlivá vražedkyně, která vlastně za nic nemůže a chová se jako křehotinka, jen se umí ohnat zbraní? Nuda. To, že se kolem ní motal sexy korunní princ a sexy kapitán stráží, všechno ještě zhoršilo.
Nedokázala jsem se zbavit dojmu, že čtu jenom nějakou lepší fanfikci na Wattpadu.
Čtení pro osmnáctiletý holky to asi prostě není.
Nedočetla jsem - dvě hvězdičky jenom ze slušnosti. Tak si prostě kamarádka Percyho nepřečte, co už.

MiraiYume
18.06.2019 5 z 5

S autorkou už mám zkušenosti z její předešlé série Dvoru. A opět nezklamala. Má úžasný vypravěčský talent a příběh vždy skvěle promyšlený. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Celaena mi přirostla k srdci. Není to TOP hrdinka s kladnými vlastnostmi, má spoustu chyb, to se mi na ní líbí. Dorian a Chaol rozehráli příjemný milostný trojúhelník, ačkoliv Dorian mi přišel až moc... no, takové princátko. Linka s Chaolem byla lepší a doufám, že ještě bude lepší :-) Závěrečný souboj byl taková třešnička na dortu. Moc se mi líbilo jeho zpracování. Jsem vážně zvědavá na pokračování. Zatím mi tato série nepřirostla k srdci natolik jako Dvůr, ale má svoje kouzlo a čte se opravdu moc dobře.

Linda112
18.06.2019 4 z 5

Tenhle díl jsem si hrozně oblíbila, ale přece jen má nějaké nedostatky
např.
Dorian mi přijde hrozně vlezlý

AnetaM
17.06.2019 5 z 5

Napínavé, ctive, do detailu promyšlené! Doporučuji vsema deseti!

andrejci
30.05.2019 5 z 5

Tuhle sérii začínám číst podruhé. Velká rekapitulace před velkým finále. Ale vraťme se ke knížce. Přečetla jsem ji doslova jedním dechem. Strašně ráda jsem se vrátila k původní trojici. Už vím proč jsme jsi tuhle sérii hned zamilovala. Hned se vrhnu na další díl. Maasová je prostě úžasná.

PhoebePollard
29.05.2019 4 z 5

První díl... co k tomu říct? Je čtivý a skvělý, zybtečně nenatahovaný... Autorka snad mohla jsem trochu víc vysvětlit, co se to vlastně děeje, ale k tomu slouží další díly, takže to vlastně tolik nevadí.

Skalníková
23.05.2019 5 z 5

Po mnoha doporučeních jsem se rozhodla si tuto sérii přečíst a jsem z ní naprosto unešená. Děj je do nejmenšího detailu propracovaný, autorka opět nezklamala. Hlavní hrdinka si mě absolutně získala svou povahou, chováním i příběhem.
Rozhodně nutnost pro fanoušky YA a fantasy. Doporučuji!

sorelrinpoche
20.05.2019 2 z 5

Nesmyslně vyhypované hodnocení. Čekal jsem Baklyho v sukních a leda tak ho... Celaena Sardothien, vražedkyně v celibátu praktikující ahinsá.

Costanzo
09.05.2019 5 z 5

Na tuhle sérii jsem dostala mnohá doporučení. Vzhledem k tomu, že nespadám do věkové kategorie YA, brala jsem to hodně s rezervou a knihu jsem brala jako takovou pohádku. Kniha mne velmi překvapila svou čtivostí, výborným a hladkým dějem a také postavami. Každý máme rádi fantasy, tajuplný svět draků, rytířů, hrdinů i darebáků ne? Mě se Celeana líbila, kruté poznamenané dětství s tím, že se stala tím kým je. Bavily mne souboje, intriky, přetvářka a milostný trojúhelník, což vyobrazuje i dnešní reálný život, takže vlastně nic nového ;-) ta magie mne tam trochu rušila, nicméně naštěstí toho nebylo tolik, takže se to dalo zvládnout. Za mě velmi povedená YA fantasy.

Gabri-88
08.05.2019 3 z 5

Skleneny trun jsem zacla cist, aniz bych mela velke ocekavani ohledne pribehu, stylu psani... Ocekavala jsem, ze tam bude nejaka ta romantika pro mou neznou dusi a cekala jsem, jak budou padat hlavy jedna za druhou...
Celeana se ukazala jako rozpolcena osobnost. Kdy ve volnem case je nezna divka se zalibou v luxusu a knihach, a na druhou stranu jako najemny vrah nechava bez mrknuti oka strikat krev. V soutezi o kralova bojovnika dokaze Celeana - polomrtva z Endovieru, bez fyzicke kondice - drzet krok v boji s chlapy. Ukoly v soutezi jsou smesne, takze moje zklamani bylo v tomto ohledu nemale. Ostatni bojovnici jsou zabijeni bez priciny jeden po druhem a Celeana, ktera mela snad odpadnout jako prvni, se stale drzi, tak ok, ocekavam, ze se svoji women power vytre vsem zrak!
Milostny trojuhelnik byl dost otravny. Celeanina nechut myslet na svou minulost, sice pusobi trochu otravne, ale s vidinou dalsich x dilu, to trpim docela ochotne.
Tahle kniha je takovy pilotni dil k dalsim v serii. Je ponekud nudnejsi, ale clovek ma aspon prostor se seznamit s postavami a pochopit slozitou zapletku. Takze zpetne jsem za tenhle dil rada.

lenča30
03.05.2019 5 z 5

Mě prostě míchání "pohádek" a fantasy baví!!! L.

Skyer
02.05.2019 4 z 5

Až skoro do konce jsem uvažovala nad tím, že si koupím další díly. Ale zjistila jsem o sobě, že mi ta magie vadí a kdyby kniha byla bez ní, tak nad tím ani neuvažuju a běžím pro ně do knihkupectví. :D
Milostný trojúhelník začal být výrazný až ke konci (kdyby už od začátku, tak bych to nepřežila) a na klasiku měla hlavní hrdinka radši toho druhého než já (kterého mi bylo i líto a některými rysy jsme si i byli podobní). Ale bylo dobré, že se takové dobrodružství dělo někomu, co už něco znamenal a ne tichounké 'nemotorné' dívce, která umí vše, na co šáhne.
Četlo se mi velice rychle, až na ten klidný konec mě to i bavilo.

vivalamuff
28.04.2019 2 z 5

Trápila jsem do půlky knihy a pak to vzdala :-D Co se mi na tomhle příběhu nelíbí, je fakt, že je těžko uvěřitelný. I když se jedná o fantasy, stále musím mít pocit, že jsou postavy skutečné, ale v tomto případě skutek utek. Mladá holka, která neustále vychvaluje svůj talent k zabíjení, pubertální kluk- princ, který si myslí, že snědl moudrost světa a jakýsi kapitán stráže, o jehož schopnostech v boji jsem musela pochybovat, jsou hlavní postavy příběhu, jenž mi prostě nesedl. V poslední době jsem si všimla, že bych neměla dát na to vysoké hodnocení na databázi. Každý má samozřejmě jiný vkus, co se líbí jednomu, se nemusí líbit druhému. Avšak přečetla jsem spoustu knih, které mají na databázi menší hodnocení, ale v závěru jsou lepší, než tento kousek od Sarah Maas.
PS: Myslím, že dobře to tu shrnul i komentář Canney. Prostě záleží na tom, co od knihy očekáváte...

Lusianna
25.04.2019 5 z 5

Knihu jsem četla na dvakrát, nejdříve jsem po dočtení po prvním díle skončila, ale pak mi to nedalo a zkusila to znova. Teď je to moje nejoblíbenější série vůbec a jsem hodně ráda, že jsem to s ní nevzdala. Příběh má neskutečný vývoj, pro milovníky fantasy je to přímo poklad. Za mě pět hvězd, už jen za dokonalou hlavní hrdinku.

knihomolkajanca
22.04.2019 4 z 5

Ke knize jsem se jednou proklikala tady na databázi knih a přidala si ji do své složky knih, co bych si jednou chtěla přečíst. No a pak jsem na ni náhodou znovu narazila i v knihovně, tak jsem si řekla, že si ji teda přečtu. :)
Nebylo to vůbec špatné počtení. Přečteno asi za 3 dny, takže to pěkně odsýpalo. Děj byl plynulý, nepřišlo mi, že by v knize byly nějaké zbytečné prodlevy. Jen bych tedy podle popisku čekala, že Celeana bude chladnokrevný vrah a ona se z ní vlastně vyklubala taková docela roztomilá a dobrosrdečná postava. Ale to mi nijak nevadilo. Docela jsem jí fandila, aby měla i nějaký ten románek. Trošku mi tedy vadilo, jak byla rozpolcena mezi dva muže, i když oba se mi zdáli docela sympatičtí a sama jsem se nemohla rozhodnout, kterému vlastně fandím. S Chaolem se sice nic nestalo, ale náznaky tam byly a vzhledem k tomu, že na konci dílu ukončila vztah s Dorianem, tak očekávám, že ve dvojce se vyvine vztah s Chaolem...nebo opět bude koketovat s oběma? Uvidíme, nechám se překvapit. Každopádně při příští návštěvě knihovny to vidím ukořistění dalšího dílu a musím říct, že už se na něj docela těším :) Jen doufám, že se dočkáme trochu více Celeany v roli nejproslulejšího nájemného vraha než jen mírumilovné a hodné holky. :)

marie93
22.04.2019 5 z 5

Konečně jsem našla zase nějakou super knížku. Všechno bylo krásně napsané, prostě Sarah J. Maas je dokonalá spisovatelka, teda podle mě.
Jediný, co mi tam trochu vadilo byl vztah Celaeny s Dorianem, byl takový hrozně roztahaný, než se vůbec něco začalo dít.
Jinak doporučuji přečíst!

Karola050716
21.04.2019 3 z 5

Skleněný trůn jsem vzala do ruky na doporučení. Nebylo to špatné, ale trochu míň akční, než jsem čekala. Děj se rychle hýbe, ale na začátku, když se oznámí ono klání o post bojovníka, jsem čekala více soubojů, ne statické poznávání jedů v tělocvičně. Romantická linka byla taky zvláštní..jako jsme mladí a nezodpovědní, tak se pojďme líbat :D Abych to zkrátila, konec mi všechno vynahradil, sice se mi úplně nelíbí ty příšery z jiných sfér, ale jinak finální souboj i uzavření/otevření romance proběhlo přesně tak, jak bych si přála, tudíž druhý díl určitě zkusím.

Denča000
13.04.2019 5 z 5

Prvně mě to moc nebavilo, ale potom.... Neskutečný!!!