Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4625 4625

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Dada_cte
11.04.2019 5 z 5

Kniha je suprová a čtivá. Hlavní hrdinku si oblíbíte i přes její návyk na luxus. Doporučuji :D

Madla111
10.04.2019 5 z 5

Nejlepšíííí

Erinyie
07.04.2019 5 z 5

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou, většinou si knihy podle obalu nakupují ale tady opravdu nelituji, knihu jsem naprosto hltala a hned jsem si kupovala další díl!! Je velice čtivá a vtáhne vás do děje, autorku jsem si naprosto zamilovala!

janno69
07.04.2019 5 z 5

Úžasný začátek série, na kterou jsem se moc těšila. Vrhám se na další díl a doufám, že bude ještě lepší. Už jsem od této spisovatelky přečetla sérii Dvůr trnů a růží a ta byla rovněž výborná. Vřele doporučuji všem fantasy otevřeným srdcím, já tento žánr prostě miluji...

leník511
02.04.2019 4 z 5

Asi budu jediná, ale za mě je od autorky lepší série Dvorů. Děj se mi ale moc líbil a bavil mě, ale nedostavilo se to velké wow, které jsem očekávala. Jediné, co bych knize vytkla je fantazy linka, která se mi tam vůbec nelíbí, ale bez ní by to samozřejmě nemělo smysl.

Katie46
31.03.2019 3 z 5

Skleněný trůn je hodně vychvalovaná kniha ale mě popravdě přišla jako průměr. Ano, měla docela rychlí rozjezd, což je rozhodně plus ale stejně mi to přišlo nemastné a neslané. Hlavní hrdinka spolu s Dorianem jsou jak puberťáci, což sedí vzhledem k jejich věku...
Já jsem prostě od knihy čekala mnohem více, tak snad druhý díl mi to vynahradí..

LilyJane
24.03.2019 3 z 5

Ke knížce jsem se dostala přes nadšené recenze od dvou svých kamarádek. Přečetla jsem ji, ale že by to byl až tak nějaký zázrak to se říct nedá.
Velmi dobrý nápad, velmi dobré provedení, ale nemůžu si pomoct... hlavní hrdinka je prostě typická Mary Sue. Všechno vím, všechno znám, všude jsem byla třikrát. Všechno umím, ve všem jsem dokonalá a k tomu jsem nádherná. Mám vždy nádherné šaty a se vším si poradím levou zadní s prstem v nose.
V knížce jsou pasáže, které se čtou skoro samy, ale občas jsem těžce kroutila očima nad jednáním těch postav. Jsou to puberťáci, kteří si hrají na bůhvíco a občas se to fakt těžce snáší. Dvůr trnů a růží byl taky pohádka, ale bylo vidět, že autorka už se opravdu propsala do lepší úrovně. Další díly jsou prý lepší, tak uvidím...

Monah
19.03.2019 5 z 5

Série jako taková se mi líbila, s jednotlivými díly už to tak slavné není. První díl mě chytil až asi do třetího. Zbytek už jsem četla jen že zvědavosti jaký bude děj ikdyž cíl je jasný.

kajunka333
18.03.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. K Vánocům jsem ji dostala od kamarádky a teď v březnu jsem ji zhltla za víkend a nemůžu uvěřit, že mi čtyři měsíce ležela nepovšimnutá na poličce. Sympatické postavy, lehká romantická zápletka, zajímavý děj. Zkrátka a dobře, jsem nadšená, že jsem nalezla další skvělou fantysy a nemůžu se dočkat víkendu, až se vypravím pro další díly. Vřele doporučuji!

Phorbo
06.03.2019 3 z 5

Začátek další série, která mi byla doporučena. Říkám si fantasi, zabijáci, svým způsoběm i Battle Royale (což jsem tak pochopil z anotace)? Ale jo, to si nechám líbit.
Příběh Celeany, nebo jak se ta Selena píše, je ze začátku fajn. Otrok, osvobozený, má se utkat o svobodu. Jenže slibovaný souboj všech se neuskuteční. Je to jen nějaká soutěz, kde berou hrozně ohledy na hlavní asasínku, která je jen kost a kůže. Podpříběh zakázané magie a znamení sudby, zajímavého Caina a Chaola? Jo to jde. Ale zamilované princátko (a možná i ten Chaol, i když to na sobě nedává znátú do hlavní hrdinky, to už je tak moc zbytečné... ale chápu. Je to young adult, tak to tam asi být musí. Selena smaotná je a jednu stranu zajímavá postavička, ale pak jak křehne pod Dorianovými polibky a prstíky, začíná být jen tucková frajerka a je poněkud nudná.
Autorka je sama o sobě velmi dobrá vypravěčka. Příběh jsem četl rád a příjemně utíkal. Ze samotné náplně příběhu až tak odvařený nejsem. Chyběla mi tam nějaká řádná akce, psychický výbuch nebo něco, co by mě posadilo na zadek. Nic z toho se ale nestalo.
Původně jsem měl v plánu pokračovat dalším dílem, ale zdá se, že to bude jen další první díl ságy, kterou nikdy nedokončím.

Konfu97
03.03.2019 5 z 5

Akční, vcelku neokoukané fantasy, kde nechybí akce a napětí. Romatika je tu v menšině a možná to dodává knize tu spravnou atmosféru. Člověk ze začátku neví co od toho čekat, ale příběh stejně jako všechny ostatní knihy od autorky S. J. Maas čtenáře úplně pohltí. Rozhodně je to příběh, který doporučuji všem fanouškům fantazy :)

Annkag
24.02.2019 5 z 5

Hlavná hrdina má priam fanaticky nadchla.
Je pravdou že královým zabijakom sa nemusí podla pravidla stať stále muž.
Zvlášť keď je dievča vychovávané a trénované aby sa stalo profesionálním zabijakom.
Cílová rubúrenosť medzi dvoma mužmi je zakázáno klasická ale na příběhu vás nadchne Sudba...a tak chcete čítať ďalší diel.

Andy2005
17.02.2019 4 z 5

Neuvěřitelná fantazi s neuvěřitelným množstvím perfektně napsaných postav, popsaných královstvých a nečekaných zvratů, z kterých zůstane pusa dokořán. Vepsaných na jenmou lepenou vazbu. ???????? Tahle knížka mě nikdy nepřestane udivovat, autorka přesně ví kam udeřit a bez problémů vždy trefí cíl. ????????

CamrinWonder
15.02.2019 3 z 5

Zasazení děje a děj samotný je úžasný, ale opravdu mě kniha nijak extra neohromila. Hrdinka vcelku sympatická a z dvou hrdinů mám radši Doriana. A proč zase ten otravný milostný trojúhelník?? Ten je podle mě přebytečným prvkem v ději, ale přesto ji doporučuji všem milovníkům fantasy a romantiky samozřejmě...

Fazulajda
15.02.2019 4 z 5

Rozhodně mi nepřipadá, že by Sarah J. Maas psala nějak výrazně jinak (a líp) než spousty dalších autorů, ale příběh jako takový mě bavil. Čekala jsem něco trochu jiného (nečetla jsem anotaci) než souboj na zámku, ale tak snad mě další díly překvapí. Jen se mi zdá, že na Trůn musí mít člověk náladu.

Denčaa
30.01.2019 4 z 5

Měla jsem velká očekávání. Až moc. A byla jsem docela zklamaná. Ne že by to bylo něco hrozného, to ne. Ale mám trošku problém s dějem, který docela pokulhávala. Chytlo mě to až za dvoustou stránkou, což je podle mě docela pozdě, když celkový rozsah je necelých čtyřista stránek. Ano, autorka už i v tak mladém věku (patnáct let) píše hodně čtivě a stylistiku má výbornou. Ale zápletka nebyla úplně propracovaná a mělo to určité mezery. Celeana mi přišla, jako by měla rozdvojenou osobnost. Na jednu stranu byla krutá vražedkyně, co si v hlavě přehrává nejrůznější scénáře vraždy a na tu druhou je křehká květinka co zbožňuje štěňata a vyžívá se v knihách. Naopak nejlepší charakter a postava byl Chaol. Ten to měl v hlavě srovnané a byl to sympaťák. Co bych taky vyzdvihla, tak skutečnost ,že autorka psala v er formě, takže čtenář nahlédne i do smýšlení vedlejších postav. Určitě se pustím do dalších dílů a budu doufat, že co díl, tím lepší zápletka a příběh. Také jsem napjatá, jak se vyvine milostný trojúhelník, který hezky doplňoval celý příběh.

Pazďa
22.01.2019 3 z 5

Nečekal jsem od Skleněného trůnu než dívčí fantasy vezoucí se na úspěchu jako jako Hunger Games. Jako kluka, který už zároveň opustil cílovou skupinu mě děsil neskutečně levný popis na přebalu o neohrožené vražedkyni, která se snaží vykoupit si svobodu (samozřejmě s romantickým twistem). Prvních 40 stran jsem několikrát odložil, protože kniha se zdála jako přesně ten brak, který jsem čekal. Po asi půl roce přemlouvání jsem se konečně dokopal knihu dokončit, a byl jsem příjemně překvapen.

Romantický twist opravdu kniha obsahuje, a ne jeden, ovšem nejedná se o hlavní soustředění knihy. V jádru se jedná o poměrně pohodlné, nenáročné fantasy, lehce stravitelné, i když nejste v očividné cílové skupině.

První třetinu knihy mě vytáčela hlavní postava, která si s pověstí neohroženého zabijáka stěžuje na veškeré nepohodlí co ji potká, teda když zrovna nefantasíruje nad korunním princem. Toto otrávení ale nakonec přešlo a i na povahu hlavní postavy jsem si zvykl.

I přes mé počáteční problémy s hlavní postavou a nezajímavé odhalení "hlavního padoucha" první knihy je SKleněný trůn překvapivě příjemný titul, který si svůj hype zaslouží. Zároveň kniha slouží jako přehledný úvod k postavám a většímu příběhu, který slibují další knihy, do kterých se snad pustím co nejdříve.

Eryl
20.01.2019 4 z 5

Sáhla jsem po knize (v angličtině) jako odpočinkové literatuře, která mě zaujala. A toto moje očekávání splnila. Námět je v celku originální, postavy mi byly sympatické, děj byl plynulý a zajímavý. Je pravda, že místy se objevovalo občasné klišé, ale můj celkový dojem na knihu to nijak zvlášť nezměnilo. Pokud máte rádi žánr fantasy a hledáte něco trochu netypického, doporučuji.

lenochod037
19.01.2019 3 z 5

Pěkná knížka, ale zas tak moc mě neohromila. Měla jsem ji rozečtenou přes tři roky a když už jsem ji četla, chtěla jsem, aby to bylo co nejdřív za mnou.. ke knížce už se nejspíš nevrátím, ale asi dám šanci i ostatním dílům. Za mě 3 hvězdy.

sd1992
18.01.2019 5 z 5

Já tu sérii prostě miluju.. Netřeba slov.!!!