Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4621 4621

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Lucas.94
14.01.2019 5 z 5

Cela série je super. Pro mě to bylo docela originální a děj mě upoutal. První tři díly se četli parádně. Zbytek taky dobrý, ale taková ta šťáva, která byla na začátku, se vytratila.

PetraaMatouš
07.01.2019 3 z 5

Nevim jak bych začala. Přečetla jsem přes Vánoce 6 dílů. Nevim jestli by mě to tolik bavilo, kdybych mezi tím neběhala po příbuznejch, poslouchala pištění dětí a samozřejmě se věnovala rodině. Spíš to pro mě bylo takové vysvobození a únik. Takže za mě zlatý střed. Něčemu sem se smála, někde brečela a někde jen nevěřícně kroutila hlavou. Je pravda, že některé pasáže mi tak docela nedávaly smysl. Možná to bylo překladem, nebo tim odbíháním.Číst jí ale asi znovu nebudu. Ještě uvidím.

hurikan123
07.01.2019 5 z 5

jednou jsem se zas dostal k knize (sérii) která je jedna z těch LEPŠÍCH

Canney
23.12.2018 2 z 5

Začala bych tím, že tahle série je tak vychvalovaná a všeobecně oblíbená, že si člověk nemůže pomoct a má přehnaná očekávání. Tahle knížka je ale nenaplnila. Na základě recenzí a anotace jsem čekala, že se bude jednat o knihu se s "badass" hrdnkou, která se s ničím nepáře a navíc je nejlepší nájemný vrah v zemi (titulu podle všeho měla dosáhnout už v šestnácti letech). To zní slibně! A co jsem dostala? Celaena je sice nájemný zabiják, což je nám taky předhazováno při každé příležitosti (v podstatě ji neříkají jinak než vražedkyně), ale nějak stále nechápu jak se stala tím nejlepším. Je to hrdinka, co má přehnané sebevědomí a své protivníky podceňuje (už v první nebo druhé kapitole, kdy je vedena v doprovodu šesti stráží, přemýšlí jak je v poutech všechny dokáže přemoci a ani se u toho moc nezapotí). Pořád čteme o tom jak je krásná a jak jí to v těch šatech sluší, neustále jí záleží na tom, co si o ní ostatní lidé myslí a hlavně na ni přeci nikdo nemá! Naproti tomu mi příjde vtipné, že jako nájemný vrah by měla mít přehled o tom, co se děje kolem ní, ale i přesto ji pokaždé dokáže překavapit princ Dorian, který se k ní nepozorovaně přiblíží. Jako vážně? To si ho nevšimla ani jednou?
Co se týče postav tak mi většina z nich přišla naprosto nezajímavá a otravná (a jestli jste to ještě nepoznali, tak Celaena vede). Jediné dvě postavy to zachraňovaly a to kapitán stráží Chaol a princezna Nehemie. Navíc jsem něvěděla jak polovinu z těch jmen vyslovit :D
Řekla bych, že první půlka knihy byla hlavně o postavách a upřímně ty nestojí za nic, takže tak to i vypadalo. V té půlce se to naštěstí zlomilo a příběh začal být zajímavější. Nic světoborného, prostě průměr, ale oproti předchozí půlce šlo o 100% zlepšení. Každpádně jsem od Skleněného trůnu čekala mnohem víc akce a to hlavně proto, že se jedná o nájemné vrahy, uskutečnil se tam turnaj o králova bojovníka. Turnaj byl, ale takový nemastný neslaný a čekala jsem od něj mnohem víc. Ty zkoušky, kterými procházeli ani nebyly ani trochu kreativní.
A přestože se mi Skleněný trůn víc nelíbil než líbil, tak v téhle sérii pravděpodobně budu pokračovat. Už jenom proto, že i ti kterým se první díl nelíbil říkají, že s dalšími díly se to zlepšuje a postavy procházejí dramatickým vývojem.

denniys
23.12.2018 3 z 5

Další typické young adult fantasy s nějakým způsobem nadanou osudem zkoušenou hlavní hrdinkou,stojící před těžkou výzvou a s klasickým milostným trojuhelníkem,kde ten koho miluje,je mimo její ligu a nevidí lásku toho druhého..prostě klišé..kdyby zápletka alespoň nebyla tak předvídatelná..další kniha,jejíž název do pár dnů hodlám zapomenout..teď se pustím do dalšího dílu,protože prostě zvyk dočítat celé série je mou železnou košilí..a opravdu doufám,že se v knize nebudou řešit jen citové problémy Celaeny,ze které se beztak vyklube nějaká ztracená princezna....1.díl umouněné s hodně odřenýma ušima 3*

Sam.Mischell
21.12.2018 5 z 5

Skvělí nápad, příběh se mi opravdu líbí.

kikibo
10.12.2018 5 z 5

DO příběhu jsem se začetla stejně rychle jako do Dvorů :) Miluji Maas :D

Susinek13
03.12.2018 5 z 5

Kniha byla čtivá a vzhledem k tomu, že se s hrdinkou lehce stotožňuju mi kniha padla jako ulitá, ale trochu mi nesedí žánr young-adult, kniha je vcelku krvavá a lehce erotický text mi k příběhům pro mladistvé nesedí... Ale to je jen můj názor a jak jsem zmínila kniha se mi velmi líbila.

Viki0
02.12.2018 3 z 5

Nevím, čím začít...
Dvory jsem ještě nečetla, takže nemohu porovnat.
Když jsem knihu začala číst, zdál se mi námět originální a zajímavý, určitě si s tím autorka mohla více vyhrát. Postupem času se všechno proměnilo v klišé... Nebudu tu vypisovat všechny věci, bylo jich vážně hodně. Od příběhu jsem očekávala něco úplně jiného, velmi mě zklamalo, že se zde objevila magie a démoni, vůbec se mi to k tomu nehodí.
Styl psaní této autorky mi absolutně nevyhovoval. Působilo to na mě jako slátanina. Kapitoly dlouhé jen 2 stránky? Dobře, párkrát to přežiju, ale zde to bylo úplně zbytečné. Měla jsem z toho dojem, že to psalo dvanáctileté dítě, děj byl nepromyšlený, postavy neměly žádný charakter...
Bylo zde mnoho gramatických chyb, převážně špatně skloňovaná slova.
Nějakým nepochopitelným způsobem jsem to tedy dočetla, ale nenaplnilo to má očekávání.
Další díly přečtu, protože už je mám doma, ale konec prvního dílu mě na to moc nenalákal.

dpxcz
25.11.2018 odpad!

Pěkná obálka, zajímavá anotace, ale naprosto příšerný obsah. Příště se fakt musím podívat na cílovku a říct si, že opravdu nejsem 11-letá holčina a takovouhle knihu nečíst. Vřele bych všem tady doporučil si přečíst raději knihu "Ve stínu Rudé věže" z cyklu "Purpurová noc" od Karoliny Francové.

Ohniva
23.11.2018 5 z 5

Skvělá kniha, nečekala bych, že mě tak vtáhne do děje. Jdu na další díl :)

Ewiczka
23.11.2018 2 z 5

První půlka knihy tak na 4 hvězdy a druhá max na 2 s přivřeným okem... Jak se takový našlápnutý příběh zvrtne v polízanici s démonama a kouzlama kde to lítá páté přes deváté :( plus mi vadí v té druhé půlce jak hromadu témat nakousnou ale vůbec je nerozeberou a nevěnujou se jim a to VČETNĚ dialogů :D takže se zmíníme o mrtvých rodičích ale už se nedozvíme co se stalo, totéž mrtvý expřítel - ale taky se to vlastně vůbec neodvypráví, někdo jí pár minut před smrtí zachrání ale vůbec neproběhne konverzace o tom jak jí zachránila a odkud to uměla?! a takových věcí tam bylo mnohem víc... Za mě nevyužitý potenciál, ale už nejsem úplně cílovka young adult takže možná jsem prostě příliš náročná.

IvaBenNy
13.11.2018 4 z 5

Po přečtení série Dvůr trnů a růži, která pro mě byla neskutečným dobrodružstvím, jsem se s autorkou ještě odmítala rozloučit a sáhla jsem proto po její prvotině. Příběh byl zajímavý, ale už ne tolik napínavý... Každý časem dospívá a tato knížka je toho důkazem :)

phedr
01.11.2018 5 z 5

Četla jsem hned když tato kniha vyšla a hodně se mi tenkrát líbila, jediné co mně mrzí, je že celá série nabyla obludných rozměrů a místy mi přijde hodně uměle natahovaná

AniDi
29.10.2018 4 z 5

Moc jsem se na knížku těšila, naprosto mě okouzlil Dvůr trnů a růží a čekala jsem, že tato série bude taky tak dobře a čtivě napsaná. Bohužel jsem ale lehce zklamaná, nemůžu se do knížky "vcítit". Možná je to tím povoláním hlavní hrdinky. Na druhou stranu se mi ale líbí představa, že by takovým zmetkům nakopala taková křehká holčina. Těším se na další díl, jak se příběh bude vyvíjet.

LadyHip
29.10.2018 5 z 5

Výborná knížka! Četla jsem na doporučení a jednoduše ji nešlo odložit. Poutavý příběh, velmi čtivě napsáný. Važně se těším na další díly.

Kasandra109
29.10.2018 5 z 5

Naprosto boží kniha. Hlavní hrdince jsem neskutečně fandila.

SPOILER!

Jen škoda že z ní v dalších dílech udělali typickou královnu mary sue, která musí spasit svět.

Staňka5
24.10.2018 2 z 5

Zajímavé. Hlavní hrdinka je podle mého názoru velmi jednoduše a bezbarvě vylíčena. Není na ní v podstatě nic zvláštního. V knize se pořád píše o tom, jak je nebezpečná, ale čekala bych zajímavější postavu. Klasicky po ní šílí dva největší klaďasové, na které čím je protivnější, tím víc ji chtějí. Příběh Dvorů se mi líbil víc. Ale číst se to dalo taky. :-)

Emičkazknihy
22.10.2018 5 z 5

Kniha mě oslovila a vtáhla do dějehned od začátku. Toho si cením, jelokož je velice těžké někoho zaujmout už na začátku knihy, baz velkých průtahů a pomlk. Kniha byla publikovaná, jako fantasi. Mě kniha přišla ovšem zvětší části, jako příběh z historie a to fantasi se ukázalo až na konci. Pokud jsem si někdy přála, být vtáhnuta do děje, bylo to právě těd. Nemohu si představit, že bych knihu nečetla.

Domika
21.10.2018 odpad!

Tohle byla tragédie a blábol.

Hlavní hrdinka Celaena je zkrátka super. Super krásná, super chytrá, super to umí s mečem, je super vražedkyně, super hubená, super super super tak úžasná, že to snad ani není možný. Celý život byla trénovaná k tomu, aby se z ní stala nejlepší vražedkyně v zemi. Aby uměla používat meč pravou i levou rukou, tak si z donucení pravou sama zlomila, aby se naučila používat meč i levou. Když jsem se toto dozvěděla, myslela jsem, že smíchy odpadnu. Nikoho totiž asi nenapadlo, že když se kniha odehrává se středověku, kdy medicína nebyla tak pokročilá, mohla Celaeně srůst ruka špatně. Takže naše křivoruká super Celaena je tedy nejlepší vrah v zemi, ale nakonec i na super vraha si došlápne spravedlnost a zavřou i na rok do dolů. Jenže Celaena je tak úžasná, že i když je rok v dole, kde každý po týdnu umře na nehorázné vyčerpání, zátěž a nadměrnou práci, ona přežije. Ptáte se jak? Snažila se totiž několikrát uprchnout, ale byla tak super rychlá a dobrá (i přes nedostatek jídla, vody a spánku), že po cestě zabila několik stráží, takže si získala respekt... Kromě toho, že v tom dole zhubla na minimální váhu a stala se z ní téměř anorektička, ji princ nabídl, aby ho reprezentovala v turnaji, protože ona je přece super vražedkyně. Celaena tedy přijme, vydá se s princem do jeho zámku. Po cestě nabere zpátky svou hmotnost - takže určitě by se pak na plese cpala cukrátkama a nepřibrala ani kilo.