Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4616 4616

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

TerryDee
08.05.2018 4 z 5

Po sérii Dvora jsem obrátila svou pozornost i k sérii Skleněný trůn. A můžu říct, že se mi styl, kterým píše Sarah J. Maas, opravdu zamlouvá, protože díky tomu jsou její knihy velmi čtivé a zajímavé.
Příběh Skleněného trůnu pojednává o mladé vražedkyni Celaeně Sardothien, kterou si vybral korunní princ, aby ho reprezentovala v rámci turnaje zabijáků a zlodějů. Z tohoto klání má vzejít pouze jeden vítěz, a tím by měla být naše hrdinka.
Příběhově se mi to líbilo i Celaenu jsem si obliba, což se mi často nestává, abych hlavní hrdinku měla od začátku ráda. Hlavní kámen úrazu byli pánové - Dorian a Chaol. Zatím totiž váhám, kterého si vybrat, neboť ani jeden mi nevadí a oba jsou mi sympatičtí. Asi ukáže čas a hlavně další knížky.

ReniHan
30.04.2018 5 z 5

Páni!!! Tohle jsem nečekala. Tahle kniha byla úžasná, čtivá..... Když se v recenzi na knihu řeklo, že Sarah J. Maas má úžasný styl psání tak jsem nevěřila, ale teď musím jen chválit.
Určitě si přečtu další knihy od autorky :)

Misa25
28.04.2018 4 z 5

Skvely, hlavni hrdinka je zenska od rany a s nicim se moc nemaze, hlasim se do tymu Chaol

barunka.p
22.04.2018 5 z 5

Úžasná knížka! Četla se jedním dechem, skvělý námět. Ze začátku jsem se bála, že to bude celé jen o vraždách a zabíjení, ale vůbec (až na některé pasáže)! Naprosto převapila a těším se na další díl.

EmiClare
18.04.2018 2 z 5

Odpočinková literatura. Nic víc, nic míň.

ThrisaManx
18.04.2018 4 z 5

Této sérii jsem se dlouhou dobu vyhýbala, protože má úplně škaredé obálky, které mě odrazovaly. Jsem ale ráda, že jsem se k tomu nakonec dostala. Příběh je vyprávěn er formou, což obecně mám mnohem radši. Jsou tam věci, které mi svou nelogičností vadily. Např. nejlepším vrahem v zemi je 18letá holka i přesto, že je tam tolik obrovských mohutných silných chlapů. Ok.
Nejnebezpečnější vražedkyně se pak ocitne na hradě, kde nosí krásné šatičky, kamarádí se s princem a jen tak si tam sama běhá. A my zjišťujeme, že je to vlastně citilivá a velice hodná dívka. Opravdu?
Taky je tak vychrtlá, že ji údajně lezou žebra a hned na to je tam zmíněno, že má hezké křivky. Jo, to asi ne.

Příběh byl ale i přesto neskutečně čtivý, všechny postavy, zápletka a celý svět (který mi připomínal Narnii až podezřele moc), to bylo úžasné a já se do toho prostředí a příběhu zamilovala.

Tofinka
17.04.2018 4 z 5

Zatím mi to přijde slabší než série Dvůr trnů a růží, ale Maasová mi znovu dokázala, jak jsou její knihy úžasné...❤

leuska
16.04.2018 5 z 5

Nechápu proč mi tahle knížka ležela v knihovně rok a něco...To bylo tak boží! (Mé srdce patří Chaolovi)

Hels-is-unicorn
15.04.2018 4 z 5

Na sérii Skleněný trůn se vrhám až po úspěšném absolvování kompletní série Dvorů. A musím říct, že jsem velmi příjemně překvapená. Když se v knize objevila první zmínka o vílách, začala jsem se bát, že se to nakonec zvrhne v naprostou kopii Dvorů, ale i když autorka zanechala úplnou prapodstatu svého vybájeného světa, zbytek úplně změnila. Asi by mi nevadilo mírné propojení, jako to bylo například u Griši a Šesti vran, nějaká zmínka, že kdysi dávno žila nějak Feyre, ale i takhle jsem spokojená.
Zatím jsem se k dalším dílům nedostala, ale tenhle mi z nějakého důvodu hrozně dlouho připomínal Selekci. Snaha zvítězit ve zdánlivě nesmyslné soutěži, rozmazlování dívky z ulice v přepychovém paláci, přízeň prince, hrozba povstalců... A sem tam do toho překvapivý zásah nějaké té akce. Jediné, co musím vytknout, je souboj s Cainem, který bych asi musela číst minimálně pětkrát, abych pochopila, co se tam vlastně stalo. Chápu záměr a jeho podstatu, ale myslím, že by bylo možné jej popsat mnohem přehledněji.
Každopádně jsem velmi zvědavá, kam se série posune, zatím mě zaujala daleko víc než Dvory :)

zinon
14.04.2018 4 z 5

Líbila se mi...ale série Dvorů byla podle mě daleko lepší. Ale i tak se vrhám na další díl a těším se, jak to bude pokračovat. Třeba si více oblíbím hlavní postavy....snad.

Marry123
12.04.2018 5 z 5

Ke Skleněnému trůnu jsem byla dlouhou dobu trochu skeptická. Velké BOOM který každý chválí a tak dále, takže jsem ji furt odkládala. Musím říct, že velké BOOM to pro mě není, Dvory pro mě jsou jednoznačně top, ale určitě to pro mě není ani žádné zklamání, naopak mě pohltil takový pocit, který jsem naposledy měla při čtení Mistborna, postupně mě do sebe ten svět vcucává a já se tešim víc a víc na každou další kapitolu která mě čeká a vždycky mě dokáže překvapit, rozesmutnit, rozveselit nebo i rozčílit. To naprosto skvěle Sarah J. Maas umí a to mě taky tolik baví. Těším se co mě čeká v dalších dílech... :)

Lenka40
07.04.2018 5 z 5

Opět další kniha do které jsem se zamilovala. A samozřejmě to musí být ze série :D. Takže mě čeká dokupování dalších dílů. Jinak moc hezky napsaný příběh , ve kterém nechybí kouzla , akčnost a trocha romantiky. Opravdu se moc těším na další díl .

veronika1903
04.04.2018 odpad!

Tuhle knihu jsem přečetla jenom ze zvědavosti, abych zjistila, co na ní všichni vidí a upřímně vážně nechápu, co na téhle knížce všichni vidí. Větší blbost jsem už dlouho nečetla. Osmnáctiletá hlavní hrdinka jako nejlepší zabiják země. Jako vážně? Přijde mi, že ty YA knížky jsou čím dál tím hloupější. Ale nejvíc mě dostal ten milostný trojúhelník. Velmi originální.

Clarrisa
04.04.2018 5 z 5

Nejsem úplně ten typ člověka, který si zrovna libuje v násilí v knihách, ale tahle kniha mě přímo fascinovala. Ani jsem se nenadechla a už jsem byla v polovině. Rozhodně doporučuji přečíst!

Ps: Kdo se taky tak zákeřně usmíval, když Celaena Verinovi, který se nad ni pořád povyšoval, nakopala v tom souboji zadek. A pak si se vztyčenou hlavou odkráčela.(Tuším strana 213)

Mitculka
01.04.2018 5 z 5

Neuvěřitelná kniha. Neuvěřitelná spisovatelka. S. J. Maas píše tak poutavě, že jsem kolikrát ani nevnímala, jak mi stránky mizely pod rukama. Postavy byly skvěle vykresleny, jako bych je doopravdy potkávala v chodbách zámku a poznávala je spolu se Celaenou. A co se hlavních mužských postav Doriana a Chaola týče, asi je prostě oba miluju.
Taky se mi líbilo, že se průběžně střídal pohled různých postav, čtenář zůstává v obraze a vidí, co se děje v celém zámku. A mapa na začátku je taky velké plus.

Kasida
31.03.2018

Pro mě skvělá kniha u které jsem velmi ráda že mám v ruce další díl

Qvik
27.03.2018 5 z 5

Jednoduché čtení od kterého se nelze odtrhnout, navíc s originální zápletkou. Hlavní hrdinka je velmi sympatický samorost. Autorka si tam nechala hodně prostoru na pokračování. Rád si přečtu další díly.

Veru960
16.03.2018 4 z 5

Dobrý začátek série - navnadilo mně to na další

Baru99
14.03.2018 5 z 5

Velmi čtivá knížka, moc mě bavila! Štěstí, že mám hned po ruce druhý díl.

LadyKet
14.03.2018 4 z 5

Docela mě mile překvapila... Není to tak špatné, jak jsem se domnívala, že by to mohlo být. Samozřejmě, že je tu pár takových zvláštních věcí ("tisíce" tajných chodeb na hradě, které nikdo jiný než hlavní hrdinka neobjeví, nikomu nepřijde až moc divné, že něco vraždí lidi na hradě a podobně...), ale jinak to bylo vcelku dobře napsané, mělo to spád a celkem jsem i zvědavá, co bude dál.
Přijde mi, že je to spíše kniha určená dívkám, jelikož jsou tam i dost popsané pocity, emoce okolo vztahů hlavních postav atd. Ale zas na druhé straně to vyvažuje celková míra drsnosti a surovosti, takže každý by si v tom mohl najít to svoje :). Nebuďme genderově stereotypní, že.