Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4616 4616

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Denisa153
02.02.2018 5 z 5

Perfektní. Dlouho jsem nečetla nic lepšího. Autorka stvořila perfektní svět. Kniha je velice čtivá a napínavá.

IZZYQUEEN

17.01.2018 5 z 5

Skvely pribeh !

LucyBooks
13.01.2018 5 z 5

I autorky druhá série nezklamala. I když jsou každá úplně jiná, jsou obě dokonalé. Kniha je velice čtivá. Možná se mi o trošičičku líbí víc Dvůr, ale to je totiž srdcovka.

vandalindakova
08.01.2018 5 z 5

Tak to byla bomba! Tak, jak jsem očekávala, kniha byla úžasná. Autorka umí skvěle popisovat děj, postavy, situace. Donutí vás přemýšlet nad vražedkyní jako nad člověkem, který sám neměl na výběr a donutili ho okolnosti. Příběh mě hrozně bavil, od začátku do konce. A posledních 80 stránek jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně doporučuju!

wildXchos
06.01.2018 5 z 5

Tahle kniha je prostě dokonalá, přečetl jsem ji rychle a ani na chvíli mě nepřestala bavit.

evka.jurca
30.12.2017 4 z 5

Velmi čtivé, zajímavý nápad a vtipné laškování mezi hlavními hrdiny. Zakončení mě ale trochu zklamalo, nedovedu však říct proč. Ale i tak se mi knížka líbila.

Baculik152
26.12.2017 5 z 5

Mám přečtené zatím všechny knihy v sérii Skleněný trůn po Říši bouří. Zde hodnotím pocity, když jsem měla přečtenou jen první knihu (tím nemyslím Krvavé ostří).
Skleněný trůn jsem přečetla za jeden den a totálně se zamilovala do hlavní postavy - Celaeny. Nejdříve jsem měla strach z toho, co od toho očekávat, a že z nájemného vraha (ještě k tomu jednoho z nejlepších) udělají hodnou, milou vůbec ne krvelačnou postavu. Díkybohu není úplně bezcitná, ale také si musíme uvědomit fakt, že to je nájemná vražedkyně a zavraždila několik lidí bez mrknutí oka. Už první kapitola byla úžasná a miluju jak nevíme všechno o její minulosti, a čteme knihu s neznalostí jejího učení u mistra vrahů a tak podobně. Sarah Janet Maas je doopravdy úžasná autorka, ví jak čtenáře upnout knížce, překvapovat a dodávat akci. Také jsem totálně žrala rozkvétající milostný trojúhelník. No, nikdy bych neřekla, že uvidím ve "vrahovi" silnou ženu, budu k ní cítit respekt a občas v ní vidět i vzor. Samozřejmě je to fantasy a děj se odehrává v období středověku ve vymyšleném světě (který je velmi propracovaný a některý názvy a celkově vztahy mezi zeměmi jsou luxusní!), tudíž to brát s nadhledem.

Dvůr trnů a růží jsem ještě nečetla, ale přemýšlím o tom, že bych se do té série pustila, ovšem nevím nevím, zda pro mne bude tak neskutečným příběhem jako ten Celaeny.

terka0056
25.12.2017

Dobrá kniha, ale málo akční. Líbí se mi, že není možné úplně uhodnout co se bude dít dál. Děj je slabší-zase ale jednoduší a dobře se čte.

Peťule159
22.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha, úplně mě pohltil příběh a nemohla jsem se odtrhnout...už se těším na další díl...úplně jsem se zmilovala...

Bekerče
18.12.2017 3 z 5

No... nevím.. po přečtení dvou dílů ze série Dvorů byla tato kniha pro mě trochu zklamáním... Přišlo mi, že se zde až moc řešily vztahy.. a to na úkor zkoušek...

Určitě si ale přečtu další díl, doufám, že bude lepší, než tento. :)

terka6559
18.12.2017 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější kniha! Připadá mi jiná než ostatní fantasy. Je v ní dán důraz na psychologii postav a to mě na knihách baví. Další díly jsou také moc dobré. Moc doporučuji!

svoboanna
16.12.2017 4 z 5

Četla jsem už podruhé abych si oživila příběh před poslední vydanou knihou ze série a pořád to má své kouzlo, akorát je lepší nad tím moc nepřemýšlet.

Arven2001
08.12.2017 1 z 5

Vážně hrůza. Těšila jsem se na knihu o nelítostné vražetkyni a místo toho jsem dostala průměrný ya románek o dívce, kterou zajímá vše, jen ne vraždy. Doporučuji fanynkám twilight apod.

Werunka1610
08.12.2017 5 z 5

Pro mě byla kniha ohromným překvapením. Stala se jednou z mých nejoblíbenějších a její další díly jsou také velice dobré. Za mě určitě velmi dobré fantasy

Draimi
06.12.2017 3 z 5

Škoda, že je tak málo napínavá

martina.tim
01.12.2017 2 z 5

Pro mě nečtenáře fantasy to nebylo tak špatné. Začátek byl pro mě vcelku slibný a postavy mi byli více a více sympatičtí, ale bohužel mi tam vadil ten milostný trojůhelník. Na to, že je to první díl mi přišlo, že to s tou láskou vzali trošku hopem. A líbili se mi ty nálezy těch mrtvých bojovníků. Trošku to spestřilo děl. Cealena mi přišla tak na 16ti letou holku max a ne na 18ku. Každopádně Chaol se mi vcelku líbil ;). Zato král byl smrdutější nežli lejno uprostřed vozovky. Ale to až příště...
Hodnocení není sice valné, ale bohužel pro mě nečtenáře fantazi mě to zase až tak nenadchlo, ale určitě zase někdy zkusím pokračování. :)

Francesca14
30.11.2017 4 z 5

Moc jsem si od té knihy neslibovala, takže mě celkem překvapila. Čte se dobře, je poměrně napínavá a i zápletka se mi líbí a jsem hrozně zvědavá na další díly. Jediný, co mi tam trochu vadilo, bylo za prvé to, že se tam jednu dobu řešila víc Celaena a její vztah s kluky, než turnaj, který byl odsunut do pozadí a za druhé to, že jsem nájemnou vražedkyni čekala o něco víc... vražednou. Měla sice výborné schopnosti a taky se uměla naštvat, ale jinak jsem ji čekala víc chladnokrevnou a "s ledovým srdcem" a ona tam místo toho v jednom kuse rudla a zachraňovala štěňata. Ale jinak jsem si knihu fakt oblíbila, stejně jako postavy a prostředí a těším se na druhý díl.

Slugterra
29.11.2017 5 z 5

Tuto knihu mi doporučila kamarádka asi před rokem, jenomže jsem ji z néjakého důvodu nechtěla číst. Stále jsem říkala, že je to nuda a ztráta času. Až jednou po tom roce jsem teda řekla '' Ano přečtu si ji.,, A ihned jsem na ni změnila názor a nadávala jsem si jakej jsem blbec, že jsem stále odmítala. Kniha byla jedním slovem úžasná. Děj byl působivy, originální a napínavý. A také se dobře četl. Postavy byly také zajímavě zpracované. Nejvíc se mi líbí Celaena ( jak jinak) , Chaol, Nehemia a Dorian.

Takže za ně rozhodně 5* a doporučení ostatním. Už se nemohu dočkat dalšího dílu...