Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4616 4616

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

IvankaM
22.10.2016 5 z 5

Dokonalost. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

petrvyhy
21.10.2016 2 z 5

Čtivo pro mladé slečny. Milostný trojúhelník. Skutečnost, že Cealene je zabiják, který se spíše chvástá a nic nedělá, mě trochu od čtení odradilo. Knihu a ani příběh neodsuzuji, ale pro chlapce nad sedmnáct let to není. Další díly číst zatím nebudu.

Mattty
14.10.2016

Nejlepší kniha co jsem četl v poslední době! Opravdu doporučuji, ... hledal jsem přesně takovou sérii, bavila od první stránky

RosaRoses
09.10.2016 5 z 5

Nechápu jak někoho nemohla bavit tato série už od prvního dílů! Mě to dostalo, ale lituju že jsem si knížku půjčila z knihovny a nemám ji doma.
Vážně skvělá kniha doporučuju.

TaLu
07.10.2016 4 z 5

Kdybych mohla dát tři a půl tak to by bylo přesně ono. A to z toho důvodu, že tuto knihu nemohu soudit a hodnotit ze svého pohledu, to by mi přišlo nelogické. Lze ji hodnotit podle kategorie do které patří. Jako kniha pro YA ( mladé dospělé) si rozhodně své čtenáře najde. To co hodnotit mohu, je něco, co by mi vadilo i pokud bych do zmíněné kategorie čtenářů patřila. Dějově mi přijde totiž tak trochu poslepovaná. Stvořený svět pro fantasy příběh mi přijde inspirovaný Pánem prstenů, samotná zápletka zase připomíná Hunger Games a rozhodně nedosahuje těchto předloh. Přesto si myslím, že kniha má na to, aby zápletky v dalších dílech série nabývaly na síle. Čtyři hvězdy z toho důvodu, že mnou zmiňované knihy, jež byly inspirací, jsou prostě lepší. Také se mi v tomto díle tak trochu stírá hranice mezi dobrem a zlem a na to já jsem dost citlivá, ale tři a půl hvězdy dát nelze :o)

Channach
07.10.2016 5 z 5

To byla jízda! Od knihy jsem čekala hodně a nebyla jsem zklamaná. Moje recenze v záložkách na portálu Chrudimka.

Leome
04.10.2016 4 z 5

Když jsem se dostala ke třetímu dílu, zjistila jsem, že první díl se mi zdál zdaleka lepší. Celkově je kniha napínavá, poutavá a čtenáře nedovolí odtrhnout oči, takže za mě určitě dobré hodnocení. Líbí se mi i děj, který je alespoň trošku originální, což není v dnešní době jednoduché vytvořit. Rozhodně doporučuji všem příznivcům Hraničářova učně nebo Hunger games, tohle je četba pro ně ;-).

anonym02
04.10.2016 5 z 5

Knihu jsem si přečetla po druhé a musím říct, že i přesto jsem život hlavní hrdinky prožívala stále stejně.
Jsem velký fanoušek Sarah J.Maas ,zbožňuji její knihy, které se vždycky čtou velmi rychle,snadno a(tedy alespoň já je čtu) s velkým nadšením.
I přesto ale musím říct, že by některá místa chtěla trochu více rozvést(Můj názor,prosím nezabíjejte mě :-D).
Určitě se moc těším na další díly a budu netrpělivě odpočítávat dny než vyjde další díl.

Napůlanděl
02.10.2016 5 z 5

Kniha dobrá...Četla se lehce, klidně...Byla napsána krásným oddechovým stylem a čtení této knihy bylo úžasné...Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci a zamilovala jsem si jí...Mám ráda jak Doriana tak i Chaola...Těším se až si přečtu další díly...

vargee
01.10.2016 5 z 5

Hned co jsem na tuto knihu narazila jsem věděla, že ten příběh budu milovat. Prostě boží .

diana322
26.09.2016 5 z 5

Úplně božská knížka... moc se těším na další díly

Šílený.Knihomol
21.09.2016

Nejlepší. S radostí očekávám zbylé dva díly.

sarahmoon
18.09.2016 4 z 5

První kniha z této série, mě naprosto dostala... autorce patří obrovský vděk a obdiv za takto dokonale napsanou knihu. Do detailu popsané prostředí, postavy, emoce a povahy. DOKONALOST ... naprosto se mi dostala pod kůži.
PS: Chaol ♥

adela9782
17.09.2016 5 z 5

Jedním slovem bomba! Knihu jsem měla přečtenou za den. Už se těším až si přečtu další díly. :-)

venacava
15.09.2016 5 z 5

Tak tohle je absolutní pecka! Všechny 3 díly mě absolutně ohromily! Kéž by to natočili...miluji Celeane, při čtení jsem v některých částech ani nedýchala!

FlakeWhite
12.09.2016

Jsem tak ráda, že jsem si tuhle knihu přečetla. Víc se mi sice líbil Dvůr trnů a růží, ale i tak nádherná kniha.
4 hvězdičky

hellena1523
11.09.2016 3 z 5

V rámci žánru jde o celkem příjemný průměr. Dobře se čte, příběh je poměrně napínavý a hlavní postava mi nelezla na nervy (jako většina hlavních postav YA žánru). Ovšem tak, abych si přečetla další díly, mě nechytla. Přečtení určitě nelituji, ale zbylé díly si klidně nechám ujít. :-)

Bee
09.09.2016 5 z 5

Tak jsem objevila další sérii, kterou naprosto zbožňuju. Autorka má výborný styl psaní, kniha mě zaujala prakticky okamžitě a začetla jsem se ani nevím jak. Přečteno na jeden zátah. Zápletka je skvostná a příběh plný záhad, takže vás to přímo nutí číst dál a zjišťovat. Trochu jsem se bála, když jsem zavětřila další milostný trojúhelník, ale nakonec se to vyvíjelo poměrně dobře. Celaena je postava podle mého gusta, opředená tajemstvím a povahově mi sedla. Líbilo se mi, jak ji autorka vylíčila komplexně, není to jen vražedkyně, ale má spoustu dalších vlastností a manýrů, takže to nemá chybu.
Navíc jsem se zamilovala do Chaola, to sérii taky hodně pomohlo :)

Insignitka
08.09.2016 4 z 5

Zase jsem si připadala jako mladá holka :)

julythreemosen
05.09.2016 5 z 5

Tak úžasná, jak jsem čekala. :)