Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4616 4616

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

mandrawer
03.09.2016 odpad!

Nic pre normalneho chalana, taka pink kniznica pre mlade dievca.

Alma-Nacida
01.09.2016 3 z 5

V podstatě jde o takovou "dívčí četbu" ve stylu adolescentní Xeny :), sem tam nějaká ta neobratnost, ale dceři (14) se to líbilo ;-). A to je podle mě hlavní problém, že knize chybí označení tipu "Young Adults".

PetraBery
30.08.2016 4 z 5

Nejsem věková kategorie, které je tato kniha určena, přesto mě čtení opravdu bavilo. Autorka píše dobře, děj pěkně ubíhá a nikde to nedrhne. Dívka Celaene jako hlavní hrdinka, vražedkyně, kapitán stráže Chaol a princ Dorian. Milostný trojúhelník, intriky, souboje, magie, přátelství i sen o svobodě. Od všeho trochu a ještě něco víc. Určitě ano a další díl už mám v knihovně rezervovaný.

andyval
28.08.2016 5 z 5

Říká se, že na tuhle knihu můžete mít jeden ze 2 názorů. Buď tu knihu bezmezně milujete nebo nenávidíte (když to zjednodušíme). Na začátku jsem měla problém se začíst a spadala jsem spíš do skupiny č.2, ale postupem času jsem se dokázala začíst a hezky zapadla do skupiny č.1. Osobně netuším,kdy se dostanu k druhému a třetímu dílu, ale jejich přečtení je rozhodně v plánu. Za mě tedy 5*.

Nel-ly
28.08.2016 2 z 5

Nelogický, strašný dialogy, hrdinka na zabití, promarněnej potenciál, ALE... druhý díl si přečtu, čte se to dobře a ve výsledku to bylo docela fajn. Trojúhelník si mohli odpustit, ale asi je to jedno z mála zajímavejch věcí a dokonce i ženská postava je tam zajímavá, jen ne ta hlavní T_T

Proč to má tolik dílů? :D

ChSleepwalker
25.08.2016 5 z 5

Přestože mi Celaenino proměnlivé a marnivé chování místy vadilo, nemohla jsem se od Skleněného trůnu odtrhnout a nakonec jsem ho přečetla během jediného dne. Nemůžu se dočkat odkrytí celého příběhu nejlepšího zabijáka na světě. A navíc Chaol je prostě ❤

Inouš
23.08.2016 4 z 5

Skleněný trůn příjemným překvapením v podobě nově objeveného příběhu, jenž v sobě skrývá velký potenciál. Mám-li jej hodnotit autorčinu jako prvotinu, bezpochyby pět hvězd. Naneštěstí vím, že to umí lépe a tak si nechám jednu hvězdu do foroty pro ostatní díly.

pejty
22.08.2016 4 z 5

Tak o této autorce můžu říct, že má výborný styl psaní, který mě neskutečně zaujal a díky němu si kniha dokázala udržet moji pozornost, i když jsem zrovna četl méně zajímavé pasáže. Autorka dokázala přijít s velmi zajímavým příběhem a jeho hlavní postavy mi byli neskutečně sympatické a já si je hned oblíbil. Velmi zajímavý a zdařilí úvod do této knižní série. Snad další díly budou jen lepší

Hana24
20.08.2016 5 z 5

Knihu jsem si koupila, myslel jsem si, že je to pouze jeden díl. A pak jsem zjistila, že je to čtyřdílná série. Od knihy jsem nic takového nečekala, je naprosto úžasná!!! Ten kdo si není jistý tím jestli si jí má přečíst, tak mu ji vřele doporučuji, já sama už jen čekám na čtvrtý díl. Doufám že to dopadne tak jak má. :DDDDD

Belleatrice
20.08.2016

Tahle kniha je pro mě dokonalá. Pár chyb se všude najde, ale to, jak se celá kniha vyvíjí mě naprosto dostalo. Autorka bezvadná a hlavní hrdinka je mi neskutečně sympatická. Dokonce ani nevim, jestli je lepší Dorian nebo Chaol. Pro jistotu fandím oběma pánům ;)

Aaron Lewis
14.08.2016 3 z 5

Věděla jsem, že to bude asi pro holky takové to lehké čtení, ale ze začátku mi to přišlo dobré, že by to mohlo být něco víc, no, bohužel nebylo. Škoda, autorka píše dobře, ale druhá půlka nic moc. Zápletka hrůza, děs a bída a prostě... asasín.. hm, co se bojí každého ušustnutí a nechá s sebou manipulovat. Nedivím se, že Durzo Blint opovrhuje asasíny:P. Jojo, jsem nejslavnější ze všech zabijáků, přežila jsem nepřežitelné, ale nikoho jsem vlastně nezabila (alespoň v tomhle díle, pes nebo co to bylo, se nepočítá:)). Haha. A samozřejmě se jenom pusinkuju:). Já nevím, tohle mi přišlo taky mimo, hlavně tím, čím si měla projít. A ještě to jméno... mg, a to jsem se smála Durzovi a Loganovi, haha, ELENA znovu, už mě asi vážně omyjí a to její druhý? Elentiya? Za co mě trestáš? Hlavně, že tam jsou dvě i:P, to je tak in:D. A samozřejmě, všichni jsou tak mladí, no, ještě že jim není všem 17:D, to bych asi nedočetla.

Takže, hm, být mladší možná, ale takhle jsem zklamaná. Co je Dorian za prince? A Chaol? Poprvé zabil (wtf? poprvé?) a může se z toho zbláznit? (Btw, je mi jasný, že ty dva skončí spolu a nebo to bude takové to, já tě chci, ale nesmím tě mít:P). No nic, jsem přísná, ale to je tím, že ze začátku to vypadalo slibně.

Kreyks
11.08.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, okamžitě jsem se do ní dostala a během tří dnů přečetla. Svět, který autorka vytvořila se mi hned zalíbil a hlavní trojku si hned oblíbila. (Ale Dorian je lepší. Nechápu, co máte všichni s tím Chaolem.. -.-) Jediný mínusko knihy mi přijde u hlavní hrdinky, která se pořád pyšní tím, jak je skvělá vražedkyně, jak by jí stačil jeden pohyb a všechny by je zabila a pak neudělá nic. Žádná krev, žádná vražda. Pff

EllenQa
10.08.2016 4 z 5

Začátek slibný, konec o trochu horší. Nevím proč, ale Dorian je mi v knize nesympatický, takže u těch romantičtějších scén jsem tak trochu trpěla :D..nicméně je to dobrá knížka, ale že bych z ní byla na větvi, to asi ne.

barbora2863
07.08.2016 5 z 5

4,75*

Začať čítať knihu, na ktorú z každej strany počuť len chválospevy, je pre mňa odvážny krok, práve takým knihám sa vyhýbam, lebo nechcem, aby ma sklamala. A začať čítať knihu vyše roka po jej vydaní, ktoré spôsobilo, čo spôsobilo... nikdy nie je neskoro, a teší ma fakt, že mám za prvou časťou hneď druhú a za druhou tretiu... a z čakania na štvrtú ma asi vystrie ;-)
Ale späť k príbehu.

Myslím, že autorka to má nielen dobre premyslené, ale mám taký pocit, že ešte zďaleka nemáme ani len tušenie, čo všetko Celaene a spol. pripravila. Ona nám to po omrvinkách sype, och áno, pekne jej zobeme z ruky, však?
Príbeh Celaeny, Chaola (prosím, kto to čítal "Kejól" ruku hore! ;-) a Doriana ma zo začiatku nechytil, ale vravím si, do kelu, čo na tom všetci vidia! Ukáž sa! A ono sa to ukázalo, pol knihy za dva dni nedám už bežne, ako kedysi (keď som bola ešte bezdetná a bez rodičovských povinností).
Autorka vytvorila zaujímavý svet, uveriteľné postavy, a aj keď sa mi postava vrahyne ako hrdinky pre mládež vôbec nepozdáva, ale veď je to len kniha.

Plusy a mínusy, čo mi utkveli v pamäti:
+ Celaena rada číta!
+ je síce vrahyňa, ale je žena a má zmysel pre módu (och, tie róby)
+ tajná chodba!
- Celaena vraví niekoľkokrát, aká je ona slávna vrahyňa, ale nedočkali sme sa názornej ukážky (súboje boli nič, čakala som viac krvi, ako napr. v Jiskre, kde tiekli potoky krvi, oproti Trónu)
- je to skôr fantasy pre dievčenské publikum, chlapom bude chýbať akcia, boj na život a na smrť, aj keď záverečná scéna to možno trochu napraví

Celaena ešte toho veľa skrýva, som zvedavá, čo z nej spravilo tú osobu, akou je, čo všetko musela prežiť, zažiť a čo je v jej minulosti.
Dorian ako hmmm, má niečo do seba, myslím, že sa ešte pekne vykryštalizuje a úplne chápem, že mala preňho Celaena slabosť, možno aj ja by som mala...
ale...
ale to by nemohol byť v príbehu Chaol ;-)
Milý kapitán Westfall, dostal sa mi pod kožu... viac sa mi hodí k Celaene, ale to je v rukách autorky, čo im nadelí... mne ostáva len zvedavosť... tie krásne okamihy v knihe... je väčší charakter ako Dorian, nenápadný, ukrýva city... ale je ich v ňom toľko... och, to gesto v záverečnom súboji :-)
A keď vydrží chalan toľko "nevoľností", ako on pri Celaene, tak to je čo povedať teda...
Takže áno, horím zvedavosťou, ako to pôjde ďalej, takže idem na to!
Juch!

Peanut
03.08.2016 5 z 5

Super knížka, líbila se mi královna Elena se svými tajemstvými.

KaileyBlot
03.08.2016 5 z 5

Super tajemná, vtipná a milá knížka. Celaena (nikdy asi nezjistím, jak se to čte :D) je prostě naprosto skvělá. Taky mám ráda Chaola. Sice tam nebylo moc akce, ale i tak super.
Fakt příjemné čtení :))

Nifredil
01.08.2016 4 z 5

Velmi zábavná a příjemná fantasy série, tedy young adult série, jak je avizováno, ale už je to tak moc na hraně s fantasy, že vlastně ani nevím, kam správně žánrově zařadit . Řekla bych, že je to spíš už pro čtenářky, které by přecházely směrem k "dospělácké" fantasy. Příběh je trochu předvídatelný a vnitřní pochyby hrdinky jsou takové...no... lehce jako z červené knihovny chvílemi, ale celkově je to moc fajn. Má to i šmrnc detektivky... no prostě prima čtení.

BarkaS
31.07.2016 4 z 5

Jako bych to už někdy četla. Hlavní hrdinka je dost schizofrenní (zároveň nelítostná vražedkyně a marnivá a někdy trochu přihlouplá puberťačka), ale přesto je to zábavné, čtivé a těším se na další díl.

Voluta852
31.07.2016 5 z 5

No jo, zase kniha od které se neodtrhnu fakt úžasný příběh. Postavy byly promyšlené a všechny mě zaujaly. Ale radši mám prince Doriana než Chaola

betys6914
31.07.2016 3 z 5

První polovina knihy je naprosto skvělá, hrdinka je jízlivá a sarkastická, děj pozvolný ale zajímavý. V druhé půlce jsou najednou všechny zajímavé pasáže nahrazeny romantikou a vztahy a z hlavní hrdinky se stává obyčejná slečinka, která neví, kam jí srdce táhne. Náběh slibný, konec katastrofa.