Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538854/bmid_skleneny-trun.jpg 4 4742 4742

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass, 2012

KubaHanzelin
31.10.2019 3 z 5

Příjemně to plynulo, ale..ale..hlavní hrdinka neví co chce, každou chvíli mění názor a rozhodně nejsem cílovka, takže mě ta romance fakt nebavila..
Příběh je celkem fajn a láká na přečtení dalších dílů, ale minimálně pro teď dám přednost jiné četbě.
Silné 3*

MS47
30.10.2019 5 z 5

Kniha je velmi napínavá, doporučuji ke čtení. Po přečtení tohoto dílu, jsem si půjčila druhý a již se těším na třetí. Každým dílem stoupá moje zvědavost....

aquaver
29.10.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Anotace mě zaujala a nelituji toho, že jsem se rozhodla knihu přečíst. Sice to pár chyb mělo, např. mě zklamal průběh toho klání, asi jsem čekala něco trochu jiného, nebo taky ten milostný trojúhelník. Ale zároveň je to i krásný a čtivý příběh.

Silvie88
20.10.2019 3 z 5

Četla se dobře. Otevřená minulost hlavní hrdinky a možná i lásku. To vše mě motivuje, co nejdřív číst další díl ????

Turtleee
19.10.2019 odpad!

Tohle bylo jako co? Který idiot si pozve domů 24 vrahů a nechá se je v klidu potulovat do zámku? Proč hlavní hrdinka neutekla při cestě na hrad? Nějaká dustojnost ji nic neříká, je nájemný vrah, ne cvičná opice. Asi jsem od knihy čekala napětí, intriky a logická vysvětlení při kterých si budu vlasy trhat z hlavy a začnout nad vysvětlením... Bohužel... Ani jendo se nedostavilo.

Karin_Kim55
17.10.2019 1 z 5

Úplně nejhorší to nebylo. Mohlo to být rozhodně horší. Ale lepší to mohlo být taky. Nejraději bych dala 0*, ale zase tak hrozné to nebylo. Opravdu nerozumím, jak tohle může být něčí oblíbená série. Možná je to věkem? Ze bych na ni byla moc stará? (Je mi 21.) Nevím.
Hlavní postava mi lezla na nervy každou stránkou víc a víc. Pořad o sobě říkala, jaká je nejlepší vražedkyně, a i když to opakovala snad v každém rozhovoru, tak jsem ji to stejně nevěřila. Ke kterému zabijákovi se někdo připlíží zezadu? Nebo má tak tvrdé spaní, že ji kluci klidně každou noc pozorují, jak pohodlně spí? Ne, to není zabiják. Ale pubertální holka, kterou někdo až moc vychválil, až ji to stouplo na mozek.
Někdy tam byly věci, které mě zaujaly a dokonce překvapili. Ale pak tyhle věci autorka přehnala do extrému a spadlo to zase do naprostého průměru.
Cetla jsem tuhle knihu poměrně dlouho. Zvlášť první polovinu. Pak jsem se chvíli do příběhu docela i ponořila, ale nespadla jsem do toho, že bych ji nedokázala odložit. Spíše jsem ji odkládala i s radostí.
Na závěr → Za mě je to velmi jednoduché čtení pro mladé dívky.
A i když hlavní holku ze srdce nenávidím a ten její zamilovaný trojúhelník, tak dvojku stejně zkusím. Chaola jsem si až moc oblíbila, než abych ho jen tak zahodila.

No, dvojku jsem odložila po pár stránkách s tím, že proč to vlastně čtu, když mě vůbec nezajímá, co se s těmi postavami stane? Takže téhle sérii dávám vale.

Thekingofdisco
12.10.2019 3 z 5

Vážně nevím. S ohledem na moje ostatní hodnocení bych měl knize dát odpad a nejlépe 2x...
Ke knize jsem se dostal vlastně tak, že jsem si chtěl odpočinout od epických sériích o tisíci stranách a sáhnout po něčem lehčím, ale zároveň zůstat v žánru. Řekl jsem si, že se zkusím vrátit do teenagerských let a sáhnu po nějaké young adult knize...
Kniha byla hloupá, naivní, nereálné představy o boji, prakticky žádná přímá akce kromě závěrečného boje. Hlavní dějovou linkou knihy má být turnaj. Proč velkou jeho většinu nepřeskočit a neshrnout ji do pár vět?
Na druhou stranu musím přiznat, že jsem se celou dobu bavil, a dobře. Což se občas nedařilo ani knihám, kterým jsem dal plné hodnocení.
Vzhledem k tomu, že mám již rozečtený druhý díl, který již napravil mnoho chyb této knihy, budu v sérii pokračovat a přistupovat k ní jako k fantasy guilty pleasure a věřím, že se budu dál dobře bavit :)

Bettybook
09.10.2019 5 z 5

JE MOŽNÉ, ŽE OBSAHUJE SPOILERY, OK? :D
Nemůžu říct, že jsem překvapená, protože jsem byla ze všech stran ujištěna, že co se týče příběhu, je Skleněný trůn naprostá pecka. Ano. Příběh Maasová umí vystavět dobře. To jsem si zažila u Dvorů. Ale co jsem si taky u Dvorů zažila, byly nesnesitelné hlavní postavy. Feyre a Rhysand měli tendenci být hrozně klišoidní. Bála jsem se, že k tomu bude mít autorka sklony i tady.
Ale z postav jsem nanejvíc překvapená. Oba kluky jsem si ihned zamilovala (třeba potom na ně budu nadávat, ale to teď neřešme XD). Chaol, to je kapitola sama o sobě. Třeba bez něho by to byla úplná nuda. A Dorian? Upřímně jsem se bála, že se z něho stane stejný blbeček jako Rhysand, ale nakonec byl vcelku v pohodě. I když já jsem Rhysanda taky v prvním díle neodhadla. No uvidíme, dám si na něho v příštích dílech pozor. A ano, trošku mě to potěšilo, když ho Celaena poslala na konci do friendzonu :D Cealena...To byla na rozdíl od Feyre fantastická hlavní hrdinka.
Závěr je takový, že za mě autorce jde mnohem líp psát v er formě než v ich.

whiolet
07.10.2019 4 z 5

Kniha se mi četla dobře,ale bylo na ni dost much, a to ni trochu zkazilo dojem ze čtení.
Za prvé tisíckrát je v knize upozorňováno,že ta holka je vražedkyně a přitom se chová jako pubertacka?
Za druhé divný a pro mě zbytečný trojúhelník.
Za třetí sudba,sudba,sudba....bože to mě tak nudilo!
Doufám,že další díly budou lepší,tohle byl takový průměr.

makynka911
07.10.2019 4 z 5

Originální pojetí života nájemného vraha. Kniha se mi líbila, procházení turnajem, milostný rozpor mezi Chaolem a Dorianem, sudba a tajemstvím opředený hrad. Až skoro do konce knihy jsem se nenudila. A pak přišla klasika, klasická zápletka a předvídatelnost dalších dílů. Pustím se do další knihy a uvidíme co nás čeká :)

SpeeDeeX
29.09.2019 5 z 5

Dlouho mě žádná knížka tak nepohltila. Hlavní postavy jsem si hned zamilovala (Chaol je boží :D) a příběh je taky super, i když jsem čekala trochu víc akce. Musím si co nejrychleji sehnat druhý díl :D

Dindi
28.09.2019 3 z 5

Úplně nevím, co si o této knize myslet. Chvílemi byla kniha čtivá a poutavá, chvílemi vůbec nedávala smysl. Hlavní hrdinka mi velice často lezla na nervy-hlavně v první půlce knihy. Překlad byl velice kostrbatý, v knize je spoustu pravopisných chyb. Nechápu, jak může nakladatelství pustit do světa knihu v takovém stavu. Když jsem poprvé uviděla jméno Rychlotlapka, myslela jsem, že se jedná o hloupý vtip. Celkově je kniha průměrná, nechápu, proč je kolem ní takový humbuk.

ŠošoGrayrose
15.09.2019 5 z 5

Krásná kniha ve které je skvělý příběh.
• Adarlanský zabiják
*****

DOPORUČUJI

pepa3rd
11.09.2019 2 z 5

Kdybych nebyl ujišťován, že další díly jsou mnohem lepší a opravdu napínavé, asi bych tuhle sérii odložil po tomto díle. Chvílema jsem měl pocit, že tohle psala šestnáctka pro šestnáctky. Z počátku opravdu napínavý příběh velmi rychle sklouzává k nudě, kde postavy začínají jednat nejenom hloupě, ale doslova nelogicky a tím víc neuvěřitelně, což platí především o ústřední zápletce. Autorka potřebuje hrdinku "někam" dostat, ale cesta kterou volí je více než jen postavená na vodě. Je vidět, že kniha je asi hodněkrát přepracovávána, protože místy je opravdu napínavá, aby následně skočila uplně jinam, na vše předešlé zapomněla a vrátila se k chychtající se hloupé naivní šestnáctce, která řeší velmi detailně šaty, šminky, dorty, kluky... a rozhodně se nechová jako (osmnáctiletý - to jako fakt?) obávaný zabiják, který si prošel peklem koncentračního tábora. Tak nezbývá než doufat, že do toho nekonzistentního zmatku jednoho krásného dne autorka vnese řád, vše vysvětlí a že ta lepší hodnocení dalších dílů neodráží jen skutečnost, že ostatní čtenáře odradil už díl první. 40 %

dadako
05.09.2019 3 z 5

Za mě celkem průměr. Je zde spousta nelogičností, které celý příběh shazují. Skleněný hrad... Kapitán stráží, který je neskutečně mladý a dosud nikoho nezabil... Pubertální a impulsivní chování Adarlanského zabijáka... To je jen malý zlomek. No budu číst dál a uvidím, kam se celá série vyvine.

chodícírohožka
31.08.2019 2 z 5

Mno, tohle se moc nepovedlo. Děj sice neurazí, ale ani nenadchne, nepřekvapí, prostředí, ve kterém se odehrává, je poněkud fádní, a obojí je plné nesmyslů. I když člověk omluví nelogický hrad ze skla a bez oken nebo třeba kluka, který má už v devatenácti tolik zkušeností, aby mohl být kapitánem stráží, tím, že je to prostě puberťácký fantasy svět, pořád tam zůstává spousta nonsensů. Tak třeba samotná ústřední myšlenka turnaje, kdy si král z lidí, kteří mají ten největší důvod ho nenávidět, rozhodne vybrat svého budoucího oddaného služebníka... To rozhodně nezní moc moudře samo o sobě... A pak... Který idiot si pozve přes dvacet nejnebezpečnějších lidí světadílu a nechá je poměrně volně se toulat po zámku mezi lidmi (a ani se neobtěžuje pořádně prohlédnout jejich pokoje)?! K tomu neuvěřitelně namyšlená a protivná hlavní hrdinka, která bůhvíproč má být nejlepším zabijákem světa... A dva neodolatelně krásní nápadníci, ze kterých si nemůže vybrat... Ech! Aspoň že se to celkem dobře četlo (když se člověk obrnil proti všemu výše zmíněnému - a pár dalším věcem)...

dominika2585
29.08.2019 5 z 5

Od autorky jsem četla sérii Dvorů, která mě naprosto uchvátila. Rozhodla jsem se zkusit i Skleněný trůn a rozhodně nelituji. Knihy jsou si obsahově dost podobné, v obou příbězích najdeme milostný trojúhelník, magii, nestvůry, víly apod. Kniha je velmi čtivá a dokáže vtáhnout do děje a přinutit čtenáře číst až do konce. Po prvním dílu jsem se ihned pustila na další. Jsem ráda, že čtu sérii až teď, když jsou všechny díl již venku. Nedokážu si představit čekání na další díl. Takhle si vychutnám celý příběh hezky najednou.

paja0903
27.08.2019 1 z 5

Sarah J. Maas - proč je ta spisovatelka tak vychvalovaná? Proč? Co je na knize tááááák úžasného? Hrdinka (jak popisuje kniha) má být nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým a neodhalitelným a všehoschopným - tak kde nastala ta chyba. Myslela jsem, že bude Celaena něco jako Arya Stark či někdo podobný ale ona je mezitím trapná princeznička, která záhadným kouzlem miluje knihovničku a zásadně červenou knihovnu a to nemluvím o tom jak je namyšlená kráva, kterou jsem chtěla na každé stránce nafackovat. No a pak tu máme Doriana a Chaol že? OHH počkat kniha vlastně nese young adult - to by byl hřích, kdyby tam nebyli dva kluci, co hlavní hrdince připadají moooooooooc krásný...
Achjo, kde nastala chyba proč mám před očima vlčí mlhu? Proč se mi kniha nelíbí? Proč mám pocit, že Celeana nebude Celeana ale někdo jiný? Proč Dorian bude určitě nějaký debil. Proč jsem si tu knihu musela koupit když obálka je škaredá a zadní stránka knihy tvrdí lež. Možná je to první kniha - možná druhá a další budou jiné...ale určitě to není Best Book Ever

zuzanka79
25.08.2019 5 z 5

Za mě to bylo super čtení.

Tridenti
22.08.2019 4 z 5

Knihu jsem teď četla podruhé a budu číst i zbytek série (chci se naladit na vlnu, než přečtu poslední díl, který nedávno vyšel).
Když vím, jak se děj bude přibližně dál vyvíjet, musím říct, že se mi hrozně líbí náznaky, kterých si člověk podle mě moc nevšímá, když čte knihu poprvé (myslím tím třeba narážky na Celaeninu minulost nebo černé prsteny, které se vždy na čtenáře zaleskly). Zároveň ale musím říct, že Celaena podle všeho trpí nějakou poruchou osobnosti. Chvíli tvrdí, jak by je všechny složila na hromadu malíčkem u nohy, pak se zase rozplývá nad šaty... Našla jsem v příběhu i pár nelogičností...
Na druhou stranu je to super fantasy ya kniha, která určitě stojí na přečtení, ale za mě se to prostě s Dvory od SJM nemůže rovnat.