Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538854/bmid_skleneny-trun.jpg 4 4742 4742

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass, 2012

Andrea_I_Am
20.08.2019 2 z 5

A já se po anotaci těšila na nějakou pořádnou akční fantasy záležitost ... první kapitola tomu snad ještě i nasvědčovala, ale pak ... začalo být něco špatně. To nejzajímavější se odehrálo z kraje knihy a pak to šlo mimo naslibované věci. Všechno to sklouzlo do klišé, do takových těch knih podobných Stmívání, kdy jsou všichni záporáci krásní a kruté hrdinky vlastně strašně křehké duše milující módu ... své čtenáře si to určitě našlo, Maasová je oblíbená autorka a hlavně tedy grafomanka, ale tím, o čem píše, jsem ji zařadila do sekce "na jedno brdo" a vrátila do regálu. V knize chci akci, nápaditost, dobrodružství, dobrý překlad a pěknou slovní zásobu ... a tady to prostě všechno nějak kulhá. Neříkám, že je to vyloženě špatná kniha, ale nesplnila má očekávání.

Radovan_R
20.08.2019

Začátek knihy vypadal zajímavě a slibně, jakmile ale došlo na soutěž o post králova bojovníka, celé to ztratilo glanc a číst dál bylo těžší a těžší. Asi nejsem cílová skupina pro tuhle knihu, další díly série nejspíš číst nebudu.

Medasek
13.08.2019 5 z 5

O této knižní sérii jsem se dozvěděla díky knize dvůr trnů a růží, kterou jsem od této autorky četla jako první. A nezklamala. Napínavý a nepředvídatelný příběh.

termitovo
08.08.2019 3 z 5

Jedna hvězda dolů za jednoduchost až přihlouplost děje. Výmluva, že je to dívčí román nestačí, to by tam pak nemělo být tolik krve. Druhá hvězda dolů za nudný svět.

Elleonora
07.08.2019 2 z 5

Nevím. Prostě nevím. Tak dlouho jsem kolem knihy chodila, dlouho o ní slýchávala samé chvály ze všech stran, až jsem ji také vzala do ruky. A musím říct, že mne čekalo zklamání.

Dějová linka jako taková byla velmi lákavá a prvních několik stran jsem autorce věřila, že zvládne udržet postavu Celaeny takovou, jak nám byla popsána - chladná, nekompromisní vražedkyně, která sebou nenechá manipulovat. No a pak se to stalo - potkala Doriana.
Z dobře vykreslené postavy se najednou stala červenající se a nesvá dívka, což byl pro mne jako zásah z čistého nebe. Tak rychlou proměnu jsem nečekala.
Knihu jsem jakž takž přelouskala a s vypětím vůle dočetla. Kromě již zmiňovaného jsem byla i mrzutá, když se začaly přeskakovat takřka všechny části turnaje, u kterých jsem si myslela, že se autorka pořádně předvede.

Sarah J. Maas si pro mne však připravila menší "mindfuck". Před pár týdny jsem začala číst sérii Dvůr bez nejmenšího uvědomění, kdo ji napsal. Kniha se mi dostala do rukou náhodou a já ji přečetla za jednu noc. Chápete moje neskonalé překvapení, když mnou prostoupilo prozření, že je to stejná autorka, co napsala Skleněný trůn.

Jedná má část ví, že některé knihy z kategorie YA už pro mne prostě nejsou, ale na druhou stranu - Dvůr je napsaný opravdu skvěle a hlavně jinak. Jinak než jsem u většiny knih ze žánru zvyklá.
Až dočtu celou sérii a budu truchlit nad jejím koncem, možná, MOŽNÁ se zkusím vrátit i ke Skleněnému trůnu a třeba zjistím, že jsem měla jenom vlčí mlhu. Zatím pro mne bohužel platí odstavce napsané výše.

margitka13
01.08.2019 5 z 5

Nedokázala som sa od nej odtrhnúť a plynulo som prešla na druhú časť. Horšie to bolo, keď tretia ešte nebola vydaná. Vtedy som už len odpočítavala dni na každú jej knihu.

Čtenář1234
01.08.2019 4 z 5

Za mě to bylo skvělé, bylo to akční a bavilo mě to . Ale už asi chápu proč je to spíš pro dívky, ale to nemění, že jsem moc šťastný, že jsem si to přečetl a těším se na další díly , dávám 4 hvězdičky

KZD
01.08.2019 2 z 5

Po přečtení Dvorů jsem byla trochu zklamaná... Ale zvládlo mě to zaujmout natolik, že pokračuji dalším dílem. I když bez většího nadšení bohužel. Hlavní hrdinka mi přijde hodně nelogická, děj se občas zbytečně táhne.
Uvidím dle dalších dílů, zatím průměr.

Andynka
31.07.2019 5 z 5

Tohle byla jízda! Pouštěla jsem se do knihy s velkými rozpaky. Je hodně chvalená. A já jsem většinou zklamaná pak z knihy, jelikož mám velká očekávání. A tady v teto knihy to má očekávání ještě předčilo! Příběh hrozně rychle utekl, ty intriky... ta promyšlenost příběhu. Sympatické postavy. Jsem vážně nadšená . A mám velkou radost, že mě doma čeká ještě plno dalších knih k této sérii a doufám, že se brzo dozvím více o zapomenuté magii. Jediné, co mi trochu kazilo čtení je, že v textu bylo hodně překlepů. Tak snad si na to dali u dalších dílů větší pozor.

E.lisabeth
27.07.2019 3 z 5

Kdyz jsem videla, ze ma vyjit posledni dil, rozhodla jsem se, ze nadesel cas pustit se do teto serie. A jako jsem megazklamana. Ocekavala jsem hodne, potom co skleneny trun vsichni tolik opevuji a me proste prislo ze to bylo uplne o nicem...jo mozna trochu o tom jak se Celeane libi Dorian. Cekala jsem mnohem vic popsane sceny z ,,turnaje'', misto toho je jich hromadu preskakano...no budu cist dal, ale rozhodne nemam chut zacit rychle dalsim dilem.

Steiniglovka
24.07.2019 4 z 5

Dávám jen 4 hvězdy, protože jsem u autorky zvyklá na větší jízdu. ALE pokračuji dál druhým dílem a věřím,že pokračování bude bomba,že první díl byl jen rozjezd ♥️ věřím autorce,že ví co dělá :-)
Postavy se mi líbí a strašně se těší,jak se jejich příběhy rozvinou dál...

anishta
19.07.2019 5 z 5

WOW, tak zas mě něco hoodně pohltilo. Pro mě skvělý příběh, který má strašně hodně otevřených vrátek, kde se dá leccos zvrtnout. Těším se na další díl.

Pro druhém čtení se mi to stále líbí, tak pokračujeme.

4129
16.07.2019 4 z 5

Skleněný trůn jsem si i přes malá očekávání oblíbila. První díl série není sice nejlepší, ale i tak jsem se po určité době vžila do děje. Zamilovala jsem si jak hlavní hrdinku, tak vedlejší postavy. Ty byly propracované a živé. A svět ve kterém se příběh odehrával? Působil obyčejně. Ovšem hluboko pod kameným hradem se ve stínech plížila stvoření, která si snad doteď neumím pořádně představit. Příběh je napínavý, tajemný a plný nebezpečí dávných časů jiného světa. A to se mi velice zamlouvá. S ohledem na to, že první díl byl určen hlavně k poznání hlavní hrdinky a jejího prostředí jsem odpustila autorce těch pár nevyužitých příležitostí které se nabízely a dávám plný počet hvězdiček s tím že je to jedna z mích nejoblíbenějších sérií.

Ivka14
05.07.2019 4 z 5

Zajímavý svět a taky zajímavý příběh hlavní hrdinky. Ze začátku jsem hlavní hrdinku neměla ráda, ale to se časem změnilo. Ale ten konec mě zklamal. Určitě se těším na další díly této série.

Marosusu
04.07.2019 5 z 5

Hodnotím kladne mám rada knihy young adult teším sa na ďalšie časti :-)

FreddieS
26.06.2019 3 z 5

Jedna otázka. Co je na tom tak sakra úžasnýho? Na začátku se hlavní hrdinka chová jak největší drsňačka, je tak arogantní, že to přesahuje až do jiných sfér (haha vidíte tu narážku?) a pak se z ní stane rozkošná dámička a knihomolka. Blá, blá, blá.

Svět bez magie, kterou tyranský král zakázal. To ji asi budeme muset najít v dalších dílech, co?

Klání o post králova bojovníka. Ok.
Tuším dvacet čtyři účastníků. Ok.
Čtyři se setkají v závěrečném souboji. Jako aby to bylo napínavější jo?
Milostný trojúhelník. Sakra proč? A proč tak jasnej od prvních stránek?

Když autorce došlo, že asi nebude schopná vymyslet tolik "úžasných zkoušek" vyřešila to hned dvěma způsoby: 1) tajemné vraždění bojovníků 2) ty zkoušky prostě přeskočí.
Já jsem od toho vlastně moc neočekávala, jen jsem chtěla zjistit, proč je to sakra tak populární a když už nic fakt jsem čekala nějaký dobrý akční scény, souboje... Vždyť je to nejlepší zabiják v tom světě!
A co jsem dostala místo toho? Pocit, že se 90% veškerého příběhu odehrávalo v jejích komnatách. A že tam se toho teda taky moc nestalo.
V průběhu čtení mě napadlo, že jedna část je docela dobrá... Bohužel si nemohu vzpomenout, která to byla.

Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že její falešná identita, kterou jí vytvořili k ní seděla spíš. A kdyby to skončilo přesně naopak, že by celá série byla zajímavější.

Víly. Na co si tu hrajeme? Beztak všichni víme, že to jsou elfové.

Samhuinn. Yule. Hrozně nenápadný. Ne, ale tak když se rozhodnete vytvořit nový svět, nemůžete ty svátky aspoň upravit? Nebo vytvořit úplně jiný? A ještě ty názvy... asi bych měla být ráda, že se to autorka nesnažila schovávat za úplně vymyšlený jména.

Celkově 50%

PS: Kulečník. Sakra jak?

michaella03
25.06.2019 5 z 5

O sérii jsem slyšela už dřív, kamarádka mi ji doporučovala, ale moc mě to nelákalo. Teď jsem na ni narazila v knihkupectví a řekla si, že bych to už mohla zkusit - i díky velmi kladnému hodnocení.
Knížka mě úplně pohltila, vůbec se mi nechtělo ji odložit. Téma dobré, uvidíme, jak to se znameními Sudby bude dál. Pak tu je milostná linka - z dojmů z prvního dílu bych dala (zatím) přednost princovi :-).
Každopádně, kniha se mi moc líbila, také už můžu doporučit.
Jde se na dvojku :-D.

maanba
23.06.2019 5 z 5

Bombastická kniha! Skvělý začátek celé série. Hned na začátku jsem nemohla od knihy odtrhnou oči. Celaena je dívka, kterou by chtěla být každá holka v reálném životě. (Nebo aspoň já.) Už mám přečtené i nějaké další díly, jen jsem se na jednom teď zasekla, ale to nevadí i navzdory překážkám celou sérii rozhodně dočtu! :)

pampelišinka
18.06.2019 2 z 5

Fakt zbožňuju sérii Percyho Jacksona. A nechtělo se mi do Skleněného trůnu. Kámoška fakt zbožňuje Skleněný trůn. A nechce se jí do Percyho. Tak jsme se dohodly, že pokud já přečtu sérii Trůnu, ona si přečte Percyho.
Ne, jinou motivaci jsem ke čtení neměla.
Dostat se k tomu ve čtrnácti, možná jsem z toho nadšená.

Nedokázala jsem se položit do děje, pořád jsem vnímala hlavní hrdinku jen jako příliš schopnou, iritovalo mě její chování. Neocenila jsem ani žádnou extrémní originalitu - krásná, přitažlivá vražedkyně, která vlastně za nic nemůže a chová se jako křehotinka, jen se umí ohnat zbraní? Nuda. To, že se kolem ní motal sexy korunní princ a sexy kapitán stráží, všechno ještě zhoršilo.
Nedokázala jsem se zbavit dojmu, že čtu jenom nějakou lepší fanfikci na Wattpadu.
Čtení pro osmnáctiletý holky to asi prostě není.
Nedočetla jsem - dvě hvězdičky jenom ze slušnosti. Tak si prostě kamarádka Percyho nepřečte, co už.

MiraiYume
18.06.2019 5 z 5

S autorkou už mám zkušenosti z její předešlé série Dvoru. A opět nezklamala. Má úžasný vypravěčský talent a příběh vždy skvěle promyšlený. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Celaena mi přirostla k srdci. Není to TOP hrdinka s kladnými vlastnostmi, má spoustu chyb, to se mi na ní líbí. Dorian a Chaol rozehráli příjemný milostný trojúhelník, ačkoliv Dorian mi přišel až moc... no, takové princátko. Linka s Chaolem byla lepší a doufám, že ještě bude lepší :-) Závěrečný souboj byl taková třešnička na dortu. Moc se mi líbilo jeho zpracování. Jsem vážně zvědavá na pokračování. Zatím mi tato série nepřirostla k srdci natolik jako Dvůr, ale má svoje kouzlo a čte se opravdu moc dobře.