Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538854/bmid_skleneny-trun.jpg 4 4742 4742

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass, 2012

Jojínka
31.01.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla ze zvědavosti, protože se o ní docela hodně mluvilo a já chtěla vědět, o čem tento 'fenomén' je. Velmi mě překvapilo, jak rychle jsem se dostala do děje, kde se hlavní hrdinka snaží vybojovat si svobodu, řešit záhadu umírajících protivníků a zároveň čelit princi, který je tak trochu 'do větru'. Knížka je trochu akčnější a drsnější povahy, ale rozhodně bych to nepovažovala za minus. Již první díl mě natolik nadchl, že jsem neváhala a pustila se do série v angličtině. Doporučuji:)

martina1199
28.01.2017 3 z 5

MOŽNOST SPOILERŮ!!!

Skleněný trůn - no, tak s touhle knihou jsme se moc nepotkaly a docela mě to mrzí, jelikož nápad a hlavní motiv příběhu je opravdu zajímavý a řekla bych, že má i velký potenciál:)

Na rovinu říkám, že mi nesedla hlavní hrdinka - ano, chápu, že je mladá a v záležitostech milostných vztahů nezkušená, ale přesto - po tom všem, čím si od dětství prošla a čím se stala, bych od ní čekala mnohem vyzrálejší chování. V některých chvílích mi přišla jako naprostá puberťačka. Rozhodně bych od "kick - ass" hrdinky (jak ji někteří označují) čekala trochu něco jiného.

No ale pánové jí zdárně sekundují ve vlastní nevyzrálosti - jak Dorian, tak Chaol. A způsob, jakým mezi nimi osciluje Celaena, tomu dodal tu poslední kapku. Připouštím ale, že z těch dvou mi nakonec přišel Chaol sympatičtejší, a nakonec i víc jako opravdový chlap.

Taky mě docela mrzí, že všechny překvapující momenty (alespoň si myslím, že to mělo být pro čtenáře překvapení v rámci vykreslení pointy)jsem většinou alespoň částečně vydedukovala - ať už se to týkalo Caina, samotného původu hlavní hrdinky, nebo záměrů a dovednostem princezny Nehemie.

A koho by nenapadlo, co bude asi tím tajemným posláním, které je určeno Celaeně, a které sama nezná? Jestlipak se to netýká zlého krále, toužící ovládnout okolní svět za jakoukoli cenu a jakýmkoli způsobem? Který se za svým cílem brodí potoky krve a nebojí se za pomocí znaků Sudby používat magii, zakázanou jím samotným pod trestem smrti?

Moc se mi líbí obálka a i příběh měl své světlé momenty, a nebylo jich málo. Netroufám si říct, jestli si přečtu i další díl. Možná až nebudu mít, co číst. Nebo pokud bych ho dostala darem, jako tuto :)

Vevericka.eva
27.01.2017 4 z 5

O knize jsem vůbec nic nevěděla, ale velmi rychle mi došlo, že se jedná o fantasy pro náctileté. Hrdinka má být velmi nebezpečná, ale spíš je to dospívající slečna - marnivá, povrchní, naivní, náladová. Po jejích zkušenostech (vraždy, doly) bych čekala, že bude mnohem víc psychicky vyspělá. Zvládne bičování a nakládačku v boji levou zadní a pak fňuká při menstruaci? A s kluky se jen počestně líbá? To měla autorka v úmyslu moralizovat mládež, že se sexem čeká i nájemná vražednice až po svatbě?
Přesto: kniha se čte jedním dechem, děj je napínavý, zápletka není špatná, kdyby nebylo těch hloupých charakterů postav, dala bych 100%

ala.mihalikova
26.01.2017 5 z 5

Já nemám slov, takhle mě dlouho knížka nechytla. Četla jsme to jedním dechem a k některým pasážím jsem se musela vracet, jak se mi líbili. Hrdinku jsem si zamilovala. Vztah mezi trojicí se mi zamlouval. Užila jsem si dobrodružství, napětí, romantiku a rozhodně překvapení a zvraty, o které v knížce není nouze. Příběhem jsem byla unesená od začátku až do konce. Rozhodně doporučuji!

Kačí137
24.01.2017 3 z 5

Nebyla to špatná knížka, jen jsem asi zvyklá na drsnější fantas. Nechápu, proč neustále všichni hlavní hrdinku opěvují jako drsného zabijáka. V celém příběhu mě chybí důkaz jejích kvalit.
Spíše se představuje jako nerozhodná puberťačka.
Zápletka dobrá, jsem zvědavá, co s tím spisovatelka ještě provede. Ale než si vezmu další díl, tak počkám.

misaC
21.01.2017 2 z 5

No, nevím.....
Od fantasy si představuji asi něco jiného. Některé pasáže mi přišly jak citace deníčku náctileté slečny. Ale určitě tím nezatracuji celou knihu, určitě ji dočtu a možná dám šanci i další v sérii.
Tak dnes dočteno - celkově s knihou průměrná spokojenost, pokračování za nějaký čas.

lucie4181
20.01.2017 5 z 5

Ačkoliv jsem se do knihy naprosto zamilovala, nechci tu pět jen a pouzé ódy (i když jsem dala plný počet hvězdiček). Příběh je perfektní. Díky této knize jsem nový rok proležele na gauči s vínem v levé a Skleněným trůnem v pravé ruce. O půlnoci zvedla oči od rozečtené kapitoly, řekla "Šťastný nový rok " a četla dál. Příběh super, hlavní hrdina přesně podle mého gusta (žádná ufňukaná Bella ze Stmívání). Některé věci se tam dali očekávat. A to mne na tom nejvíce zklamalo.. Ale jinak.. Pecka!

karolhlina
20.01.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha........přečetla jsem jí jedním dechem. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi v knihách trochu násilí a milují fantasy.....presne jako já.

petrzel
19.01.2017 5 z 5

Výborná kniha ,výborné čtení hned jdu na pokračování.

RosaLucis
19.01.2017 3 z 5

Kniha mě opravdu bavila. Splnila má očekávání, ale bohužel nemohu říct že by je překonala. Něco mi tam chyběla, celou dobu jsem čekala na chvíli kdy si řeknu Wau, to je úžasný, ale ta chvíle nepřišla. Snad v dalším díle který si rozhodně přečtu.
SPOILER SPOILER SPOILER
Poprvé jsem se v milostném trojúhelníku nemohla rozhodnout komu dát přednost. Ze začátku byl mým jasným favoritem Dorian, ale ta Chaolova nedostupnost a rozpačitost má také něco do sebe. :-)

knihomolkaŠárka
18.01.2017 5 z 5

Nevím, proč jsem se čtením této série tak dlouho otálela. Skleněný trůn je naprosto skvělá knížka! Doufám, že i další díly budou stejně dobré a třeba i lepší :)

Aliannka
17.01.2017 2 z 5

Po celkem dobrém hodnocení a několika kladných recenzích slibujících kvalitní fantasy, jsem se do knihy začetla. Bohužel musím říct, že ani zdaleka nesplnila očekávání. Osobnost hlavní hrdinky se neustále potácí na hranici mezi vraždícím maniakem a útlocitnou slečinkou. Bohužel, pořádně jí nejde ani jedno. Po několika prvních kapitolách, kde si v každé třetí větě dává záležet na tom, aby čtenáře upozornila, jak snadné by pro ni bylo, zabit všechny kolem se ukáže, že jde víc o plané sliby než předzvěst do budoucího příběhu. Na své si pravděpodobně přijde každý, komu ke štěstí stačí průměrné love story, kolem kterého se v podstatě celý příběh točí, ale každý trochu náročnější čtenář v knize pravděpodobně zalíbení najde jen s těží.

Katka.Z
13.01.2017 5 z 5

Další skvělý díl v podání Sarah Janet Maas. Někomu se to může zdát dětské ,ale mně se to osobně velmi líbí. Jedinou výtku co mám je měnění lásky hlavní hrdinky snad každou knihu. I přesto jsem knihu řekla bych zhltla :D Určitě si koupím další díl :)

kytka25
12.01.2017 5 z 5

před týdnem jsem ji dočetla je to super kniha strašně moc se mi líbí.

lachtan77
12.01.2017 4 z 5

Právě jsem dočetl a jsem spokojený. Přemýšlím o dalším díle :-)

anonym02
11.01.2017 5 z 5

Můžu jí číst stále dokola a stejně se neomrzí.
Knihu jsem si četla už po několikáté a stejně se mi jen líbí a líbí.
A mě to štve a štve, protože jí nemůžu kritizovat!

Halka2
11.01.2017 5 z 5

Kniha není špatná, určitě se dám do čtení druhého dílu a uvidím.

lucie1575
08.01.2017 4 z 5

Super, rychle jsem se začetla a nemohla přestat. Hned jdu na další díl

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Já jsem o knize mluvila s kamarádkou. Jí se strašně moc líbila a já s ní musím souhlasit.
Ze začátku jsem moc nechápala děj a ani mě to moc neoslovilo, ale odhodlala jsem se a četla dál. To bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat! Sice je trochu nepravděpodobné, že 18ti letá holka bude nejlepší vražedkyně v zemi, ale co? Je to fantasy a tam je snad možný všechno ne?
Prostě skvělá kniha a hned jdu na další díl.

bumelak
06.01.2017 2 z 5

Hodnocení 88% na tuto knihu doost nechápu. Bohužel jsem si chtěl přečíst pěknou fantasy a podlehl jsem hodnocení. Je to v podstatě červená knihovna. Hrdinka 18ti letá největší nájemná vražedkyně na světě (WTF?!), jak je v knize mnohokráte zmiňováno. Neví koho do koho má být zamilovaná dříve, zda princ, nebo kapitán stráže...stě román pro holky.