Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538854/bmid_skleneny-trun.jpg 4 4742 4742

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass, 2012

-Dekra-
02.12.2016 4 z 5

Tahle kniha mně hlavně přitáhla kvůli té obálce - Srdce z ledu, vůle z oceli, nelítostný boj začíná. Prostě hned jak jsem ji poprvé viděla, jsem si říkala, že tuhle knihu prostě musím mít. A nelituji toho, že jsem si ji koupila. Krásně se čte a už se těším až si přečtu další díly. Ale je pravda, jak tady už někdo myslím psal - to co je napsané na obálce knihy, tak nějak neodpovídá hlavní hrdince. Já jsem si myslela, jak to bude opravdová necitelná vražedkyně a přitom je to holka, která ještě smutně vzpomíná na svoji nešťastnou lásku a těžce prožívá menstruaci, ale to mě vůbec neodradilo a Celaenu jsem si moc oblíbila a popravdě jsem ráda za to, že srdce z ledu nemá, a že je to celkem obyčejná holka, která jen zabila asi až moc lidí :D Každopádně doporučuji :)

zuzana4291
27.11.2016 5 z 5

Tak jsem zas po delší době sáhla na knihu, která je od prvních stránek zajímavá a v táhne vás hned do děje, od kterého se nemůžete vůbec odtrhnout. Hlavní hrdinka je plná vnitřní síly a energie, kterou nepostrádá ani v nejhorších situacích. už jsem zvědavá na další díl, který mám hned po ruce.

Mishell14
24.11.2016 5 z 5

Po dlouhé době úžasná kniha do které jsem se okamžitě začetla. 5* zaslouženě, těším se až si přečtu další díly. A dokonce mi ani nevadí již známý milostný trojúhelník. Tahle kniha by si i určitě zasloužila filmové zpracování.

Lkova
21.11.2016 4 z 5

Taky jsem se obávala, že to bude další Hunger games, ale v té anotaci to bylo jen nešťastně podané, protože podobnost je minimální.
Každopádně, jak zvládáte číst tyhle akční knihy?200 stran jsem přečetla bez problému, ale pak to začalo být náročné. Musela jsem vynaložit velké úsilí, abych zvědavě nepřeskakovala celé stránky, protože je to v některých chvílích taková jízda, že prostě nemůžu číst dost rychle!
A pokud v knihách něco vyloženě nesnáším, tak jsou to milostné trojúhelníky. Většinou se do takových děl ani nepouštím, protože jsem pak zmatená a nevím, kterému páru fandit. Ale v tomhle díle to zase tak těžké nebylo. Princ Dorian si i přes své jméno mé srdce nezískal. A vzhledem k tomu, že jsem holka odvážná a menších spoileru se nebojím, dala jsem si záležet i na tom, abych si neoblíbila ani Chaola.
Ale vždyť je to neohrožená nájemná vražedkyně, která si potřebuje vydobýt svou svobodu, koho v takové chvíli zajímá nějaká láska? *spoiler alert* (jo, pořád jsem těm dvoum neodpustila ten poslední souboj).

Katuska88
19.11.2016 4 z 5

Jsem knihou mile překvapená.
Četla se dobře. Podle anotace jsem se obávala, a možná k tomu mátla obálka, že se bude jednat o četbu pro třináctileté, ale naštěstí tomu tak nebylo. Sice už jsem asi na žánr YA trochu starší, ale i přesto se mi kniha líbila.
Musím souhlasit s ostatními, že je kniha hodně podobná zmiňované Selekci. Hunger games mi ale připomínala jen vzdáleně.
Dávám čtyři hvězdičky. Musím však podotknout, že animovaná obálka se mi vůbec nelíbí.

ivca3710
14.11.2016 5 z 5

Úžasná kniha plná napětí, romantiky a nečekaných zvratů. Strašně jsem se bavila a těším se na další díl! :)

HDosoudilová
07.11.2016 5 z 5

Další skvělá kniha. Podle anotace jsem měla trochu obavy, aby mě kniha bavila. Ale opak je pravdou - opět mě pohltila už od začátku. Celaena je taková zvláštní hrdinka, pořád vlastně nevím, co si o ní myslet. Každopádně kuráž má. Styl autorky mi maximálně sedí, čte se skvěle. Jen Dvůr trnů a růží mě zatím bavil o malinko víc. Ale už se těším na další díly.

Cla.Čewolf
06.11.2016 5 z 5

Upřímně. Trochu jsem se obávala co by se z knihy s Najemnou vrazedkyni, mohlo vyklubat. Kniha mě,ale milé překvapila. Lépe řečeno nadchla. Kniha mě úplně uchvátila. Koupila jsem si všechny díly a teď čekám na poslední.
Celeana byla odhodlána, sebevědomá a rozhodná. Což mě taky mile překvapilo.
Knihu vřele doporučuji!

annamc
05.11.2016 5 z 5

Kniha byla vážně skvělá, dlouho jsem se tak nezačetla, že bych ani nechtěla jít na oběd a místo toho si číst:)Všem vřele doporučuji!!!!!!!!!!!!!!

Deni136
01.11.2016 5 z 5

Kniha se mi strašně líbila. Čekala jsem, že to bude něco jako Hunger games, což by mi ani nevadilo. Autorka ale knihu pojala úplně jinak a to ještě lépe, než jsem od knížky očekávala. Celaena je strašně sympatická a bylo hrozně snadné se s ní sžít. Prostě jsem ji úplně zbožňovala. Myslím, že to byla první knížka, ve které hlavní hrdinka neudělala rozhodnutí, za které bych ji nejradši zabila :DD. Kniha se vyšvihla na jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četla a hned jsem se vrhla na další díl.

Lacerta.j
31.10.2016 4 z 5

Čtivý příběh který mě ale zaujal až od tří sté strany. Jméno bojovnice jsem si pro sebe upravila, aby se mi líp četlo. Milostný zápletky jsem se trochu bála, ale proběhla v mezích, což mě potěšilo. Ráda si přečtu další díly. Snad už konečně někoho opravdu zabije, když je nám stále podsouváno, jaká je to mašina :D

Aríka
30.10.2016 2 z 5

Nemůžu říct, že by to bylo až tak hrozné, nisméně knihu jsem nedočetla. Opravdu jsem se těšila až ji začnu číst, ale chvílemi jsem se ocitla v Selekci (svým způsobem) a rázem jsem spadla do Hunger Games. Nevím, jak jinak to popsat. Kniha byla určitě zajímavá, ale mě nesedla a nesdílím stejné nadšení pro příběh jako ostatní. Určitě znám lepší série a tahle tam nepatří, což mě přijde škoda. Ale doporučuji do ní alespoň nahlédnout, třeba vám kniha sedne :)

Kyta
30.10.2016 5 z 5

Po dočtení poslední stránky jsem skoro litovala toho, že jsem Skleněný trůn přečetla tak rychle. Vůbec se mi nechtělo opouštět ten úžasný svět. :)

Z této knihy jsem nadšená; zamlouval se mi jak děj, tak postavy. Potěšilo mě zjištění, že jména všech vystupujících hrdinů jsou nanejvýš originální (až jsem měla problém s jejich správnou výslovností). Bylo pro mě těžké uvěřit, že Celaena, teprve osmnáctiletá dívka, je nejobávanější zabiják v celé zemi, a dokonce ani v průběhu čtení mě o tom autorka moc nepřesvědčila (ale snad se můj názor změní v příštích dílech). Chaol se mi začal líbit až ke konci knížky, kdy se přestal chovat tak odtažitě; a Dorian... kdo by si ho nezamiloval? No a záporáci - ti jsou v každé knize klasika a ani tady o ně naštěstí není nouze.

Podle anotace jsem si vykreslila trochu jiný příběh, než jakého se mi dostalo. Představovala jsem si něco ve stylu Hunger Games... A opravdu jsem se spletla. V průběhu čtení mi to spíš svým způsobem přípomínalo Selekci - 24 soupeřů, při každém úkolu je jeden z nich vyřazen a všichni bojují o jeden jediný titul... Příběh mě ale ani trochu nezklamal. Líbil se mi nápad se zapuzenou a zakázanou magií, s jinými světy a s mocí Sudby. Autorka to všechno tak trochu „nakousla“, čímž vlastně čtenáře navnadila na další díly. Kniha se četla sama, ani jsem nestíhala sledovat, jak rychle stránky ubíhají. Občas jsem se u knihy i zasmála. Také se mi moc zamlouvalo vypravování příběhu z pohledů více postav. A ten rádoby „milostný trojúhelník“ by se snad ani nedal nazývat milostným trojúhelníkem... Ale jsem zvědavá, co ukážou další díly.

Snad mě další díly jenom utvrdí v přesvědčení, že tato série patří k jedné z těch lepších v žánru fantasy. Nicméně první díl se autorce vážně vyvedl.

kocourjulie
27.10.2016 3 z 5

Možná škoda, že jsem nejdřív četla Dvůr. Ten se mi zdá vyzrálejší. Ale i tak, je to hezké čtení na podzimní večery. Už se těším na další dily.

Turiel11
25.10.2016 4 z 5

Skvělá kniha. Příběh mě bavil od začátku do konce a s každou další stránkou se mé tempo čtení zvyšovalo. Doriana mi na konci bylo vážně líto... Už jsem se pustila do druhého dílu a třetí čeká připravený v pozoru. ;-)

mmmisulka.r
24.10.2016 4 z 5

Nebylo to pro mě tak dobré jako Dvůr trnů a růží, ale i tak to za to stálo. A ten konec? Ani jsem nedýchala. Dost dobré a povedené! Čiší z toho příslib. Těším se na další díly.

Míša.K.
23.10.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Doporučuji, hlavně těm, kteří mají rádi napínavé knihy a žánr Sci-fi a fantasy.

IvankaM
22.10.2016 5 z 5

Dokonalost. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

petrvyhy
21.10.2016 2 z 5

Čtivo pro mladé slečny. Milostný trojúhelník. Skutečnost, že Cealene je zabiják, který se spíše chvástá a nic nedělá, mě trochu od čtení odradilo. Knihu a ani příběh neodsuzuji, ale pro chlapce nad sedmnáct let to není. Další díly číst zatím nebudu.

Mattty
14.10.2016

Nejlepší kniha co jsem četl v poslední době! Opravdu doporučuji, ... hledal jsem přesně takovou sérii, bavila od první stránky