Trón zo skla

Trón zo skla
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243781/bmid_tron-zo-skla-LU1-243781.jpeg 4 4621 4621

V krajine bez akejkoľvek mágie, kde vládne krutý kráľ, je na kráľovský dvor povolaná najnebezpečnejšia nájomná vrahyňa. Prichádza, aby získala späť svoju slobodu, nie aby zabila kráľa. Ak v turnaji porazí dvadsať tri nájomných vrahov, zlodejov a žoldnierov, prepustia ju z väzenia v soľných baniach a po štvorročnej službe ako kráľova šampiónka, získa späť svoju slobodu. Jej meno je Celaena Sardothien. Korunný princ si ju na túto úlohu najal a je jej jediným spojencom. Kapitán kráľovskej gardy zas pravým ochrancom. V komnatách a chodbách Zámku zo skla sa však schováva niečo oveľa nebezpečnejšie... A keď začne jej protivníkov niekto po jednom likvidovať, Calaenin zápas o slobodu sa mení na boj o holé prežitie. Tajomný nepriateľ sa totiž neuspokojí, kým nebude ležať celý svet v troskách.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Throne of Glass , 2012

Brunnetka
18.08.2020 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala "co to jako je? To je nějaká blbost". Pak mě to ale chytlo a dávám šanci ještě druhému dílu...

temna.vila
14.08.2020 3 z 5

Po Skleněném trůnu jsem sáhla především proto, jak moc se mi líbila autorčina série Dvůr trnů a růží. A jsem moc ráda, že jsem nebyla zklamaná. Autorka čtenáře postupně seznamuje s novým světem, s ústředními postavami a s fungováním (nebo spíš nefungováním) magie. Hlavní hrdinka se dost podobá Feyre z již zmiňované série, ale rozhodně mě nenudila. Děj se nezadrhává, ale protože se jedná o úvod do velmi rozsáhlé série, není tak poutavý jako následující díly. Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem očekávala, proto jí můžu s čistým svědomím doporučit.

Luci-_-
11.08.2020 5 z 5

Série skleněný trůn je úžasná fantasy série. Fantasy se dle mého názoru stupňuje s dalšími knihami. Klišé se zde rozhodně objevovalo, ale nepřekrylo úžasnost této knihy.

Nelča560
11.08.2020 2 z 5

Kniha nebyla špatná, ale ani tak úžasná jak všichni říkají.Na knize mi vadilo kolik klišé se tam objevovalo, že jsem ji občas musela zaklapnout. Nic mě u knihy nepřekvapilo takže ji hodnotím jako takový průměr, ale byla to příjemná oddechovka a čtení celkem ubýhalo.

Linda007
07.08.2020 4 z 5

Lepší 4*. Líbilo se mi to. Kdybych to měla srovnat s prvním dílem Dvorů, tak ve Dvorech mi přišel zajímavější svět a děj. Ikdyž zde byl uvěřitelnější a věřím, že svět se rozvine v dalších dílech. Hlavní hrdinka mi zde byla mnohem více sympatická než Feyre, ale mužské postavy jsou zajímavější ve Dvorech. Těším se na další díl.

ewisek22
06.08.2020 5 z 5

Já a Fantasy? Jediné setkání s fantasy žánrem bylo zatím jen Stmívání, které já považuji za velmi vydařené dílko:) Snad stokrát jsem četla pozitivní recenze na Skleněný trůn... A po přečtení knihy nechápu, proč a na co jsem tak dlouho čekala:) Kniha je naprosto perfektní. Celaena je VÝBORNÁ hlavní postava. Příběh je velmi čtivý a jediné, co mě uklidňuje po přečtení knihy je fakt, že mám před sebou ještě 7 dílů:) Ze dvou chlapců, kteří se točí kolem hlavní hrdinky, jsem za Chaola...Kize dávám samozřejmě plný počet hvězdiček a jedu druhý díl:)

alenkacermi
06.08.2020 5 z 5

Ač nejsem cílová skupina, tak se mi to moc líbilo. Hrdinka je sympatická. Příběh nadupaný akcí. A těším se na další díly.

BetSolo
06.08.2020

Tak na začátku jsem si říkala, že je to pěkné, ale čekala jsem víc. Když jsem se ale začetla a hezky se to rozběhlo, hltala jsem každou stránku. Určitě si přečtu další díl. Ačkoliv fantasy běžně skoro nečtu a raději sáhnu po sci-fi, knížka se mi líbila. Také jsem si velmi oblíbila hlavní hrdinku.

Ketfl
04.08.2020 5 z 5

Na to, že autorka psala tento příběh někdy v 16-17 letech, tak hodně dobrý. Ano, ten rozjezd byl o něco pomalejší, než například u série Dvůr trnů a růží, ale i tak jsem si tento díl pořádně užila. Skvělá zpráva je, že je přede mnou ještě velká spousta dílů, takže se neskutečně těším, kam se příběh bude ubírat. Skvělé!

rajcatko
02.08.2020 2 z 5

Jsem mírně na rozpacích, protože na Skleněný trůn jsem se dlouho těšila, ale nedostala jsem zas až tak skvělý příběh. Na druhou stranu, je přede mnou ještě mnoho dílů. Jdu číst dál a hledat to kouzlo :)

Aquagirl
28.07.2020 5 z 5

Tohle je přesně typ čtiva, které mě moc baví. Začátek trochu těžkopádný, ale pak už se to četlo samo. Zajímavý příběh a sympatická hrdinka! Líbilo se mi to, těším se na další díly.

Fodder
26.07.2020 5 z 5

Překvapivé dílko. Prvních cca 100 stran se rozjíždí poměrně pomalu , ale od zjevení krále to začíná nabírat boží spád. Postavy jsou uvěřitelné a komplexní. Super!

karinga
23.07.2020 4 z 5

Celaena byla skvělá! Měla šmrnc, vtip, krásu a inteligenci. I když jsem tušila, že to všechno dobře dopadne, protože série pokračuje, místy jsem lapala po dechu a říkala si, že z toho přece nemůže vyváznout.
Jsem moc zvědavá, jak bude série pokračovat.

tabaluga
17.07.2020 4 z 5

Fantasy kniha se zajímavým tématem.. Cealena, krásná a silná žena, která je opěvována muži. Přála jsem ji vítězství, otázka, jestli to opravdu je výhra.. Těším se na další příběh..

Veveerka_123
10.07.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila už od čtení anotace. Hlavní hrdinka je mi sympatická svou drzostí, cynismem a možná také trochou bláznivé odvahy, kterou v sobě určitě má. Knížka byla tak akorát dlouhá, měla dost rychlý spád a napsané to bylo hezky. Jediné, co bych vytkla, jsou některá dost krkolomná a špatně vyslovitelná jména nebo názvy (zemí, hradu atd.) Jinak skvělé.

Tereziee
07.07.2020 4 z 5

Wow! Po Skleněném trůnu jsem sáhla jen tak ze zvědavosti. Poslední dobou mě baví utíkat do smyšlených světů a tak fantasy žánr vyhledávám čím dál častěji. Ze začátku se mi příběh moc nezdál, ale zhruba ve čtvrtině jsem začala cítit, že je to ono. Že si tuhle sérii zamiluju a ono se stalo. A já teď nutně potřebuju vědět co bude dál. Hned od začátku jsem si oblíbila hlavní hrdinku i její společníky. Skleněný trůn nám představil svět a postavy a já jsem moc zvědavá jak se začnou v dalších dílech odkrývat různá tajemství, vztahy a historie celého světa. Dala bych 5*, protože to bylo skvělé, ale jednu hvězdičku si nechávám ještě pro další díly, které jsou prý ještě lepší. Tak uvidíme :)

Lalia261
06.07.2020 5 z 5

Väčšinou to býva tak, že prvý diel série je najlepší a v ďalších dieloch sa to zhoršuje. Tu je to naopak.
V tomto prípade by som dokonca povedala, že prvý diel je veľmi dobrý a ostatné diely sú neskutočne úžasné.
S.J.Maas je perfektná fantasy spisovateľka (a to som ich čítala ozaj veľa), ktorej postavy si obľúbite natoľko, že ich budete chcieť spoznať osobne. Jej príbehy sú plné zvratov a prekvapení, plné emócii a niekedy strašidelných situácii.
Odporúčam pre ženy či dievčatá nad 15 rokov. Ja mám 28 rokov a pre mňa to bolo nádherné dobrodružstvo.

DannyLady
01.07.2020 3 z 5

Sarah J. Maas si mě už navždy získala, když jsem přečetla její sérii Dvory a tímto mě opravdu nezklamala. Vystavěla další úžasný svět plný spousty charismatických postav a čekám, že u této série se jen tak nudit nebudu.

SknihouVrukách
01.07.2020 5 z 5

Tak dlho som sa vyhýbala sérii Trón zo skla a nikdy som si nemyslela, že sa do nej pustím. A teraz vlastne nerozumiem, prečo som sa tejto knihe tak vyhýbala. Prvých 80 strán som z knihy nebola až tak nadšená. Zápletka bola horšia ako som očakávala a dej som očakávala úplne iný. Hovorila som si : „Toto je ten slávny Trón zo skla? " Avšak ako som čítala knihu dlhšie tak si ma niečím strašné získala a ja som si zamilovala každú stránku. Postavy boli úplne dokonalé, najviac som si obľúbila Doriana. Aj hlavne hrdinka mi sadla, ale chcela by som vedieť viac z jej minulosti. Romantická linka pekne dopĺňala dej a nebola tak nejak extra nútená. Už sa teším ako sa v ďalších dieloch dozviem viac o Tom svete a postavách. Massová má veľmi dobrý štýl písania a nevadilo mi, že kniha je písaná z tretej osoby. Nenechajte sa prvou knihou odradiť. Verím, že autorka si nechala tento diel na zahriatie a ďalšie diely budú ešte lepšie. Kniha nebola až tak akčná, akcia sa vyskytla až ku koncu. Tá však bola súper a v niektorých častiach som si myslela, že to nedopadne tak ako by som chcela. 4,5/5✨

Majka1979
26.06.2020 5 z 5

Nádherný začiatok série, vražedkyňa pre mňa úžasne silná žena a teda ten kráľ, no to ešte bude veľmi zaujímavé ako to tak vidím, som rada, že som sa do tejto série pustila, od autorky som sériu Dvory prečítala veľmi rýchlo a vidím to podobne aj s touto sériou :) Nádherný príbeh, úžasný štýl písania, mne to úplne sadlo :)