Trón zo skla

Trón zo skla
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243781/bmid_tron-zo-skla-LU1-243781.jpeg 4 4625 4625

V krajine bez akejkoľvek mágie, kde vládne krutý kráľ, je na kráľovský dvor povolaná najnebezpečnejšia nájomná vrahyňa. Prichádza, aby získala späť svoju slobodu, nie aby zabila kráľa. Ak v turnaji porazí dvadsať tri nájomných vrahov, zlodejov a žoldnierov, prepustia ju z väzenia v soľných baniach a po štvorročnej službe ako kráľova šampiónka, získa späť svoju slobodu. Jej meno je Celaena Sardothien. Korunný princ si ju na túto úlohu najal a je jej jediným spojencom. Kapitán kráľovskej gardy zas pravým ochrancom. V komnatách a chodbách Zámku zo skla sa však schováva niečo oveľa nebezpečnejšie... A keď začne jej protivníkov niekto po jednom likvidovať, Calaenin zápas o slobodu sa mení na boj o holé prežitie. Tajomný nepriateľ sa totiž neuspokojí, kým nebude ležať celý svet v troskách.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Throne of Glass , 2012

Perry
17.02.2020 4 z 5

Pokud očekáváte akci, krev a spousty soubojů tak vás pravděpodobně kniha zklame.
Ale pokud vaše srdce touží po oddechovém fantasy příběhu s troškou té romantiky a sympatických postav ... nemůžu nic jiného než doporučit.
Na první díl to nebylo špatné, uvidím co mi nábídne druhý. :)

Alíša236
09.02.2020 4 z 5

Je to klišé, ale mě to prostě baví... jako rozjezdový díl dobrý... těším se na další

Misa.a.knizka
08.02.2020 5 z 5

Perfektní knížka! Po přečtení nemám slov

Naias
06.02.2020 1 z 5

Autorka nemá ani potuchy o nájomných vrahoch, zlodejoch, soľných baniach, bičovaní, tyranských kráľoch, kapitánoch stráže, dvorskej etikete... v podstate o ničom z toho, čo do tejto knihy vložila. Od YA nečakám zázraky, je mi jasné, že hlavný je milostný trojuholník a ostatné je len krovie, aby to malo vôbec nejaký dej, ale s tak nezrelo spracovanou psychológiou postáv som sa tuším ešte nestretla, a to sa mi dostal do ruky nejeden „skvost“. Dospelí ľudia sa správajú ako pubertiaci, skúsení bojovníci si so sebou nevedia rady, nájomná vrahyňa s výcvikom, ktorý by jej závidela aj Čierna mamba, má nervy zajaca a sebaovládanie lumíka. Postavy sa, vrátane urodzených, veselo dopúšťajú nielen faux pas, ale aj lèse-majesté, bez toho, aby to niekomu prekážalo. A to nespomínam logické chyby, ktorých si autorka spravila celú zbierku. Vraj túto knihu začala písať v šestnástich, čomu rada verím. Nečudujem sa, že vtedy mala predstavy à la Hurvínek, len mi nie je jasné, prečo si po rokoch, keď sa chystala knihu vydať, nenaštudovala to, o čom chce písať, a svoje dielo neprerobila. Nebolo by treba veľa, len od prvej strany po poslednú.

Réza99
06.02.2020 5 z 5

Má nejoblíbenější série! Maasová rozhodně umí překvapit, co se vývoje děje týče, takže i když je série rozepsaná na poměrně velké množství stran (Maasová není žádný troškař), nudit se nebudete.

ydnac
06.02.2020 5 z 5

Když jsem s touhle sérií začínala, neměla jsem tušení jak mě čtenářsky zasáhne:-)Sarah J. Maas se stala mojí nejoblíbenější spisovatelkou fantasy knížek a třesu se na každou její další knihu:-) chtěla bych další knihy se Celenou, číst další krásné příběhy, prožívat další chvíle kdy sotva dýchám jak to dopadne..

Eliška1616
25.01.2020 5 z 5

Jedním slovem bomba!

Denča23
22.01.2020 5 z 5

Suprový příběh, hlavní hrdinku jsem si ihned zamilovala. Je to napínavé a hezky napsané.
Určitě doporučuji přečíst.

Ainyska
21.01.2020 3 z 5

Knihu jsem neustále odkládala, bavila mě jen po částech. Zatím hodnotím příběh 3,5* a uvidím co přinese pokračování. Sérii budu číst dál, zajímá mě, jak to bude pokračovat. Ale prozatím je tato série slabší, než Dvory.

Nejvíce mi byl sympatický Chaol, hlavní hrdinka už o něco méně. Působí na mě jako puberťačka a ne jako nejlepší zabiják. Pořád o tom jen žvanila, ale doteď se moc nepředvedla. No a princátko mi je sympatické ze všech nejmíň. Moc rozumu taky nepobral. Uvidíme co přinese druhý díl.

amejzlík
20.01.2020 5 z 5

Dlouho jsem odolávala doporučením mojí nejlepší kamarádky, která mi doslova přikazovala začít tuto sérii číst. Nedávno jsem jejím úpěnlivým prosbám podlehla a nelituji toho ani v nejmenším. Knihu jsem hltala. Autorka umí psát neuvěřitelně čtivě a vypadá to že má příběh dokonale promyšlený. Klání, Elena, vztahy hlavních postav... Úžasně příběh rozjela a zakončila takovým šokem, že umírám touhou vědět co bude dál a okamžitě se pouštím do dalšího dílu.

Anežka524
09.01.2020 4 z 5

Hodnotím celou sérii.
Tato fantasy série určitě patří mezi to nejlepší, co můžou česká nakladatelství nabídnout. Je to skvěle napsané, svět úžasný a postavy na jedničku. Podle mě jsou postavy to, co knihám přidává na kvalitě. V prvních 2 dílech stojí za zmínku jen Cealena, Dorian a Chaol. V těch dalších se ale objeví mnohem více skvělých postav, které si určitě získají srdce každého z vás. Jediné co bych všem knihám této série vytkla je určitě jejich délka. Myslím si, že každá by klidně mohla být o čtvrtinu kratší a nic by se nestalo. Ale to je samozřejmě jen můj názor. Pokud jste se do Trůnu ze skla ještě nepustili, určitě byste měli. První dva díly jsou sice pomalejší a ne tak dobré jak ty zbylé díly, které jdou už trochu víc do hloubky, ale určitě nebudete litovat!

CatherineBarton
05.01.2020 5 z 5

Všechny její knihy mě naprosto uchvátily!!

adela20
01.01.2020 5 z 5

Fantasy mám ráda a na tuhle knihu jsem se hodně těšila, protože se o ní hodně mluvilo a nezklamala mě. Krásná kniha s dobrým příběhem.

Peter73
25.12.2019 4 z 5

Dobré fantasy zamerané síce na young adults čitateľov nežnejšieho pohlavia. Pri knihe som sa bavil. Reália sú dobré vyvedené, s veľkým potenciálom (svet Eriley, postavy, mágia ). Kniha obsahuje aj romantické prvky klasických ženských románov, ktoré sú však dobre zakompované a dej nekazia. Nazval by som to romantic sword and sorcery. :-) Určite siahnem aj po ďalšej časti.

Nikolarojdlova
23.12.2019 3 z 5

Ze začátku jsem se do knížky nemohla začíst a začala mě bavit tak v polovině. Jinak knížka byla hezká, příběh byl originální a doporučuji si jí přečíst.

kalache
06.12.2019 4 z 5

...být holka,tak dám víc,ale...

zaba335
04.12.2019 5 z 5

Neuvěřitelně pohlcující a promyšlený příběh. Při čtení si čtenář lehce utvoří obraz o všech postavách, protože je to skvěle napsané. Od začátku až do konce napínavé a styl psaní má autorka velmi charakteristický. Jsem zvědavá na druhý díl.

Ilan
03.12.2019 5 z 5

Moje oblibena spisovatelka napsala jednu z mých nejoblíbenějších serií . Skleněný trůn je dokonalý úvod plný akce a taky romantiky . Rozhodně si přečtěte!

linda_pauer
25.11.2019 4 z 5

Trošku souhlasím s předešlým komentářem. Nejdrsnější zabiják je dospívající dívka. Ovšem ne myslím si, že profesionální zabiják by se choval tak jako ona. Moc mi to tam nedávalo smysl, hlavní hrdinku nemám ráda. Každopádně děj jako takový byl opravdu čtivý a hodně mě bavilo dozvídat se věci o magii, která se zde používala.

Artep5244
19.11.2019 5 z 5

Je trochu úsměvné, když se postupem knihy dozvídáme, že nejobávanější zabiják v zemi je vlastně obyčejná (i když drsná) dospívající a citlivá dívka, mezi jejíž zájmy patří četba a hudba. Vlastně už jen kvůli těmto dvěma zálibám mi je hlavní hrdinka sympatická.
Celý příběh je úžasně čtivý a svižný. Dá se říct, že na knize mě bavilo všechno - postavy (včetně Rychlotlapky ), skleněný hrad a jeho tajemství, trošku zase jiná magie, řešení svízelných situací a samozřejmě napínavý závěr.
Sečteno, podtrženo, kniha sice není žádným veledílem, ale má své kouzlo a mě jako čtenáře bavila od začátku až do konce. A možná i předčila moje očekávání.
Další díly si rozhodně nenechám ujít!