Trón zo skla

Trón zo skla
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243781/bmid_tron-zo-skla-LU1-243781.jpeg 4 4766 4766

V krajine bez akejkoľvek mágie, kde vládne krutý kráľ, je na kráľovský dvor povolaná najnebezpečnejšia nájomná vrahyňa. Prichádza, aby získala späť svoju slobodu, nie aby zabila kráľa. Ak v turnaji porazí dvadsať tri nájomných vrahov, zlodejov a žoldnierov, prepustia ju z väzenia v soľných baniach a po štvorročnej službe ako kráľova šampiónka, získa späť svoju slobodu. Jej meno je Celaena Sardothien. Korunný princ si ju na túto úlohu najal a je jej jediným spojencom. Kapitán kráľovskej gardy zas pravým ochrancom. V komnatách a chodbách Zámku zo skla sa však schováva niečo oveľa nebezpečnejšie... A keď začne jej protivníkov niekto po jednom likvidovať, Calaenin zápas o slobodu sa mení na boj o holé prežitie. Tajomný nepriateľ sa totiž neuspokojí, kým nebude ležať celý svet v troskách.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Throne of Glass, 2012

Ilan
03.12.2019 5 z 5

Moje oblibena spisovatelka napsala jednu z mých nejoblíbenějších serií . Skleněný trůn je dokonalý úvod plný akce a taky romantiky . Rozhodně si přečtěte!

linda_pauer
25.11.2019 4 z 5

Trošku souhlasím s předešlým komentářem. Nejdrsnější zabiják je dospívající dívka. Ovšem ne myslím si, že profesionální zabiják by se choval tak jako ona. Moc mi to tam nedávalo smysl, hlavní hrdinku nemám ráda. Každopádně děj jako takový byl opravdu čtivý a hodně mě bavilo dozvídat se věci o magii, která se zde používala.

Artep5244
19.11.2019 5 z 5

Je trochu úsměvné, když se postupem knihy dozvídáme, že nejobávanější zabiják v zemi je vlastně obyčejná (i když drsná) dospívající a citlivá dívka, mezi jejíž zájmy patří četba a hudba. Vlastně už jen kvůli těmto dvěma zálibám mi je hlavní hrdinka sympatická.
Celý příběh je úžasně čtivý a svižný. Dá se říct, že na knize mě bavilo všechno - postavy (včetně Rychlotlapky ), skleněný hrad a jeho tajemství, trošku zase jiná magie, řešení svízelných situací a samozřejmě napínavý závěr.
Sečteno, podtrženo, kniha sice není žádným veledílem, ale má své kouzlo a mě jako čtenáře bavila od začátku až do konce. A možná i předčila moje očekávání.
Další díly si rozhodně nenechám ujít!

nikiss76
08.11.2019 5 z 5

Knihy S. J. Mass naprosto zbožňuju. Dle mého názoru je jednou z mála autorů u nichž platí, že první díl bývá "nejslabší" a každý následující je lepší, napínavější promyšlenější a nedá vám spát. První dil mě bavil a chvílemi jsem nevěděla zda si přeji, aby Cealininu získal Dorian nebo Chaol. Spokojenost.

Padfoot
06.11.2019 3 z 5

Celaena je dokonale vycvičený nájemný zabiják, který se ale ocitl jako otrok v solném dole. Příběh začíná ve chvíli, kdy ji z dolu vytáhne velmi pohledný mladý kapitán stráže, aby ji předal ještě pohlednějšímu mladému princi. Oba shledají, že i ona je velmi mladá a pohledná. To je ale náhodička! Od první kapitoly je tu jasnej Stmívací trojúhelník a můžete uzavírat sázky.
Máme tu Celaenu, které vyvraždili rodinu, poslali do otroctví, a nakonec jí vytáhli ven na jakousi gladiátorskou reality show pro bohaté na čumendu. Z toho si ale nedělá těžkou hlavu, mnohem víc jí zajímají knížky, šaty a drbání s kámoškou… Pak je tu Dorian, rozmazlený princ a vyhlášený sukničkář, ve kterém se ale samozřejmě "skrývá víc" a najednou je věrnej a trpělivej a celej cacnej do pravý lásky. A nakonec Chaol, nedůvěřivý polda, který v teple Celaenina přátelství pomalu taje až ho před totálním roztečením chrání jen síla vůle a pevný holínky. Sázky uzavřeny? Výborně.
A pak je tu nějaká magie, přízraky z podzemních rozměrů a duchové v katakombách. Moc nevím, co si o tom myslet. Maasová vytvořila brutálně klišovitý postavy, jak z učebnice o milostném trojúhelníku. Na druhou stranu s tím prostě umí pracovat. Umí vystavět dobrý dialogy a dát publiku, co si žádá. Řemeslně dobrý, i já se občas ráda nechám utáhnout na vařenou nudli. Umělecká hodnota díla diskutabilní. Další díl si ale přečtu - jak jinak totiž zjistím, jestli jsem si vsadila správně? Aha?

Kulivlad
04.11.2019 2 z 5

Tato kniha nezačala vůbec špatně. Ale něco mi tam chybělo a zkratka vůbec nemám chuť se pustit do dalšího dílu.

Kacennnka
04.11.2019 4 z 5

3,5. Asi jsem čekala trochu víc akce a míň královských intrik. Navíc je tam na první díl až moc tajemna a nevysvětlených věcí, dle mého hlavně pro to, aby byli čtenáři nalákáni na další díly. Každopádně jsem čekala o něco víc té vražedkyně, než jen myšlené holčičky, která se starala spíš o načančané šaty a přízeň prince. Na druhou stranu to ale nebylo špatné čtení.

KubaHanzelin
31.10.2019 3 z 5

Příjemně to plynulo, ale..ale..hlavní hrdinka neví co chce, každou chvíli mění názor a rozhodně nejsem cílovka, takže mě ta romance fakt nebavila..
Příběh je celkem fajn a láká na přečtení dalších dílů, ale minimálně pro teď dám přednost jiné četbě.
Silné 3*

MS47
30.10.2019 5 z 5

Kniha je velmi napínavá, doporučuji ke čtení. Po přečtení tohoto dílu, jsem si půjčila druhý a již se těším na třetí. Každým dílem stoupá moje zvědavost....

aquaver
29.10.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Anotace mě zaujala a nelituji toho, že jsem se rozhodla knihu přečíst. Sice to pár chyb mělo, např. mě zklamal průběh toho klání, asi jsem čekala něco trochu jiného, nebo taky ten milostný trojúhelník. Ale zároveň je to i krásný a čtivý příběh.

Silvie88
20.10.2019 3 z 5

Četla se dobře. Otevřená minulost hlavní hrdinky a možná i lásku. To vše mě motivuje, co nejdřív číst další díl ????

Turtleee
19.10.2019 odpad!

Tohle bylo jako co? Který idiot si pozve domů 24 vrahů a nechá se je v klidu potulovat do zámku? Proč hlavní hrdinka neutekla při cestě na hrad? Nějaká dustojnost ji nic neříká, je nájemný vrah, ne cvičná opice. Asi jsem od knihy čekala napětí, intriky a logická vysvětlení při kterých si budu vlasy trhat z hlavy a začnout nad vysvětlením... Bohužel... Ani jendo se nedostavilo.

Karin_Kim55
17.10.2019 1 z 5

Úplně nejhorší to nebylo. Mohlo to být rozhodně horší. Ale lepší to mohlo být taky. Nejraději bych dala 0*, ale zase tak hrozné to nebylo. Opravdu nerozumím, jak tohle může být něčí oblíbená série. Možná je to věkem? Ze bych na ni byla moc stará? (Je mi 21.) Nevím.
Hlavní postava mi lezla na nervy každou stránkou víc a víc. Pořad o sobě říkala, jaká je nejlepší vražedkyně, a i když to opakovala snad v každém rozhovoru, tak jsem ji to stejně nevěřila. Ke kterému zabijákovi se někdo připlíží zezadu? Nebo má tak tvrdé spaní, že ji kluci klidně každou noc pozorují, jak pohodlně spí? Ne, to není zabiják. Ale pubertální holka, kterou někdo až moc vychválil, až ji to stouplo na mozek.
Někdy tam byly věci, které mě zaujaly a dokonce překvapili. Ale pak tyhle věci autorka přehnala do extrému a spadlo to zase do naprostého průměru.
Cetla jsem tuhle knihu poměrně dlouho. Zvlášť první polovinu. Pak jsem se chvíli do příběhu docela i ponořila, ale nespadla jsem do toho, že bych ji nedokázala odložit. Spíše jsem ji odkládala i s radostí.
Na závěr → Za mě je to velmi jednoduché čtení pro mladé dívky.
A i když hlavní holku ze srdce nenávidím a ten její zamilovaný trojúhelník, tak dvojku stejně zkusím. Chaola jsem si až moc oblíbila, než abych ho jen tak zahodila.

No, dvojku jsem odložila po pár stránkách s tím, že proč to vlastně čtu, když mě vůbec nezajímá, co se s těmi postavami stane? Takže téhle sérii dávám vale.

Thekingofdisco
12.10.2019 3 z 5

Vážně nevím. S ohledem na moje ostatní hodnocení bych měl knize dát odpad a nejlépe 2x...
Ke knize jsem se dostal vlastně tak, že jsem si chtěl odpočinout od epických sériích o tisíci stranách a sáhnout po něčem lehčím, ale zároveň zůstat v žánru. Řekl jsem si, že se zkusím vrátit do teenagerských let a sáhnu po nějaké young adult knize...
Kniha byla hloupá, naivní, nereálné představy o boji, prakticky žádná přímá akce kromě závěrečného boje. Hlavní dějovou linkou knihy má být turnaj. Proč velkou jeho většinu nepřeskočit a neshrnout ji do pár vět?
Na druhou stranu musím přiznat, že jsem se celou dobu bavil, a dobře. Což se občas nedařilo ani knihám, kterým jsem dal plné hodnocení.
Vzhledem k tomu, že mám již rozečtený druhý díl, který již napravil mnoho chyb této knihy, budu v sérii pokračovat a přistupovat k ní jako k fantasy guilty pleasure a věřím, že se budu dál dobře bavit :)

Bettybook
09.10.2019 5 z 5

JE MOŽNÉ, ŽE OBSAHUJE SPOILERY, OK? :D
Nemůžu říct, že jsem překvapená, protože jsem byla ze všech stran ujištěna, že co se týče příběhu, je Skleněný trůn naprostá pecka. Ano. Příběh Maasová umí vystavět dobře. To jsem si zažila u Dvorů. Ale co jsem si taky u Dvorů zažila, byly nesnesitelné hlavní postavy. Feyre a Rhysand měli tendenci být hrozně klišoidní. Bála jsem se, že k tomu bude mít autorka sklony i tady.
Ale z postav jsem nanejvíc překvapená. Oba kluky jsem si ihned zamilovala (třeba potom na ně budu nadávat, ale to teď neřešme XD). Chaol, to je kapitola sama o sobě. Třeba bez něho by to byla úplná nuda. A Dorian? Upřímně jsem se bála, že se z něho stane stejný blbeček jako Rhysand, ale nakonec byl vcelku v pohodě. I když já jsem Rhysanda taky v prvním díle neodhadla. No uvidíme, dám si na něho v příštích dílech pozor. A ano, trošku mě to potěšilo, když ho Celaena poslala na konci do friendzonu :D Cealena...To byla na rozdíl od Feyre fantastická hlavní hrdinka.
Závěr je takový, že za mě autorce jde mnohem líp psát v er formě než v ich.

whiolet
07.10.2019 4 z 5

Kniha se mi četla dobře,ale bylo na ni dost much, a to ni trochu zkazilo dojem ze čtení.
Za prvé tisíckrát je v knize upozorňováno,že ta holka je vražedkyně a přitom se chová jako pubertacka?
Za druhé divný a pro mě zbytečný trojúhelník.
Za třetí sudba,sudba,sudba....bože to mě tak nudilo!
Doufám,že další díly budou lepší,tohle byl takový průměr.

makynka911
07.10.2019 4 z 5

Originální pojetí života nájemného vraha. Kniha se mi líbila, procházení turnajem, milostný rozpor mezi Chaolem a Dorianem, sudba a tajemstvím opředený hrad. Až skoro do konce knihy jsem se nenudila. A pak přišla klasika, klasická zápletka a předvídatelnost dalších dílů. Pustím se do další knihy a uvidíme co nás čeká :)

SpeeDeeX
29.09.2019 5 z 5

Dlouho mě žádná knížka tak nepohltila. Hlavní postavy jsem si hned zamilovala (Chaol je boží :D) a příběh je taky super, i když jsem čekala trochu víc akce. Musím si co nejrychleji sehnat druhý díl :D

Dindi
28.09.2019 3 z 5

Úplně nevím, co si o této knize myslet. Chvílemi byla kniha čtivá a poutavá, chvílemi vůbec nedávala smysl. Hlavní hrdinka mi velice často lezla na nervy-hlavně v první půlce knihy. Překlad byl velice kostrbatý, v knize je spoustu pravopisných chyb. Nechápu, jak může nakladatelství pustit do světa knihu v takovém stavu. Když jsem poprvé uviděla jméno Rychlotlapka, myslela jsem, že se jedná o hloupý vtip. Celkově je kniha průměrná, nechápu, proč je kolem ní takový humbuk.

ŠošoGrayrose
15.09.2019 5 z 5

Krásná kniha ve které je skvělý příběh.
• Adarlanský zabiják
•princ