Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7297 7297

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

WexxAr-ka
01.09.2015 3 z 5

Tato kniha z mého pohledu patří mezi ty lepší, i když...
Nepatřila mezi ty, které bych četla jedním dechem (když jsem měla tuto knihu rozečtenou, tak jsem během to stihla přečíst další 3), našla jsem pasáže, které jsem vlastně ani nevnímala, ale celkově je příběh zajímavý, místy úsměvný :)

J.D
31.08.2015 4 z 5

Chvíli trvá, než si člověk zvykne na autorův styl psaní. Pak se ale začte do úchvatného životního příběhu Alana Karlssona a vychutnává si každou stránku. Pravda, jen té politiky mohl autor trochu ubrat. Proto 4/5.

Daft
27.08.2015 3 z 5

Ze začátku mě odbočky do minulosti neskutečně iritovaly, protože zdánlivě odbočovaly od hlavní linky a zpomalovaly tempo čtení. Ke konci knížky mě už ani nezajímal osud v přítomnosti, neskutečný slepenec podivuhodých náhod a příhod (slon!), zato pohnutá staříkova minulost ano - vystavěná na formuli Forresta Gumpa - u všeho zásadního byl a nevědomky vše ovlivnil do dnešního stavu :)

Pet007
24.08.2015 2 z 5

Na knihu jsem dlouho čekala, ale celkem mne zklamala. Dávám jen dvě hvězdičky. Jednu za název a druhou za nápad - napsat humorný příběh o starém člověku. Bylo tam příliš mnoho politiky, ta sice bohužel ovlivňuje náš život, ale mnohem lepší je tvářit se, že neexistuje. Do toho občas nějaká jiskřička humoru. Muž jménem Ove bývá přirovnáván k této knize, ale mně se zdál mnohem lepší. Možná je to tím, že mu nebylo sto let:)

Ladinek
23.08.2015 4 z 5

Celou dobu jsem měl pocit jakéhosi déjà vu. Nakonec mi to docvaklo. Ta lehkost s jakou Alan prochází všemi potížemi a zoufalství ve kterém často zanechává své okolí trochu připomíná dobrodružný život bankéře Lievena ze Simmelovy knihy Nemusí být vždycky kaviár.

karel.jakubec
21.08.2015 4 z 5

Začátek knížky je poměrně pomalé, vleknoucí se "co si". Nicméně hned po probuzení hlavního hrdiny na svobodě - u přítele Julia - začíná strhující kanonáda, tak neuvěřitelně propletených životních příběhů, že má čtenář pocit, že alespoň na jednom z nich musí být smítko pravdy! :)

Cynický sarkasmus tažený do extrémů. Místy mi knížka připomínala adaptaci našeho nestárnoucího Cimrmana, říznutá přiměřenou dávkou barona Prášila.

"Je tak, jak je, a bude tak, jak bude", nestárnoucí pravda :)

PS: Knížka je rozhodně popisnější a - z určitého úhlu pohledu - i lepší než film. Ale filmu samotnému také nelze moc vytknout.

sonlove
20.08.2015 2 z 5

Na humorně laděný román je tam až moc nudné politiky, jak tu již někdo napsal.. Těžko jsem se touto knihou prokousávala

rosemari
19.08.2015 5 z 5

Keby som mohla tak dam 10 hviezdiciek tejto knihe A JA som ju tak odkladala vyse 2 mesiacov v policke a len hladela na obalku a tento cas 5 minut po precitani knihy si bucham hlavu preco som ju odkladala KNIHA Je FAMOZNa HUMORNA TOTO MUSI KAZDi precitat .100 bodov za Amandu a falosneho Einsteina A skoro na konci dialog Starcek vs veza Bali zabijak Tesim sa na dalsiu knihu aj ked tato bude vzdy najlepsia keby dom ju nemusela vratit zajtra do kniznice dam si repete

achilles
18.08.2015 5 z 5

Naprosto úchvatné čtení. Takové knížky se čtou samy a nejlepší by bylo, kdyby nikdy neskončily. Jen bych rád věděl, kolik jim z těch peněz zbylo :-)

magdice
17.08.2015 5 z 5

Pomalý rozjezd, ale po pár desítkách stránek příběh dostane šmrnc, konec knihy, kdy prolínání minulosti a přítomnosti splynou do jednoho je prostě dokonalý. Některé pasáže mě tak rozesmály, že jsem je musela předčítat i ostatním členům rodiny. Tuhle knihu opravdu doporučuji.

zusi
15.08.2015 4 z 5

po prvých 100 stranách som bola nadšená, ale postupne ma prestali baviť kapitoly z minulosti, ktoré som nakoniec preskakovala. inak kniha je super.

veronika_m
14.08.2015 3 z 5

Příjemná odpočinková kniha. Ale chvílemi se musím přiznat, že jsem dočítala už jen proto, abych věděla, co ještě příjde...

BlaFre
11.08.2015 4 z 5

Výborná odpočinková četba. Kniha je plná humoru a přemrštěných nápadů.

Vojslava
09.08.2015 5 z 5

Dokonalá četba pro letní dny - další z řady románů typu "Proč historie šla tak, jak šla, a všechno bylo jinak...", ale tohle mělo ještě dost vysokou přidanou hodnotu v jednotlivých epizodách i v konečném závěru. Některé hlášky i historky jsou nezapomenutelné...

kata5367
08.08.2015 4 z 5

Takový Forest Gump po švédsku.

Jindrulin
04.08.2015 4 z 5

Kniha byla velice zábavná, jen mě trochu nudily ty články s politikou, jinak naprosto geniální!

XenaTaurus
03.08.2015 4 z 5

Na humorně laděný román je tam dost politiky, místy navíc trochu nudné politiky. Těžko jsem se prokousávala první polovinou knihy, druhá měla daleko větší spád a byla zábavnější, a s pauzami jsem nakonec knihu dočetla. Hodně mne pobavila postupná náhodná likvidace členů gangu a některá setkání páně Alana s čelními představiteli různých vlád. Některé situace těžko uvěřitelné, ale o tom život přeci je :)
Nejpůvabnější je dotaz Alana v domově důchodců, který vznese vůči ředitelce, která mu právě sdělila výčet povinností a pravidelný harmonogram v domově, cituji: "Vysrat se můžu jít, kdy chci? "

Georgine
03.08.2015 3 z 5

Z četby smíšené pocity - chvílemi zábavné, místy bláznivé, občas naopak měla chuť knihu odložit. Určitě velká očekávání způsobila i přehnaná propagace knihy. Dočetla, ale nebude to kniha, ke které se budu vracet.

nikaxxx
29.07.2015 5 z 5

Staříka jsem si (po velmi dlouhé úvaze) vzala na dovolenou. I přes obavu, že mě knížka nezaujme, protože se nejedná o mě blízký žánr. Už po prvních stránkách jsem staříkovi propadla a celý jeho životní příběh zhltla během pár dní. Jde sice o šílený a neuvěřitelný sled událostí, nicméně plný vtipných situací a hlodů, na které budu dlouho vzpomínat. Nechybí ani ironický humor, který mi naopak blízký je :-). Zaujal mě styl psaní autora. Další zastávka - Analfabetka!

martinami
28.07.2015

Knížkou jsems e zpočátku překousávala, nakonec jsem se i zasmála, ale do další knížky tohohle autora se nepustím :P