Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7297 7297

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

kika 13
26.06.2015 4 z 5

Pohodová knížka,ale i když má dost stránek.
Pana Alana bych ráda potkala osobně,vím,že to nejde.
Vtipně psané a usměvné dialogy,Bavila jsem se po celé čtení románu.

kler1207
21.06.2015 3 z 5

Tak jsem téměř po roce knížku dočetla. Čekala jsem, vzhledem k ohlasům, mnohem víc, nicméně nebyla špatná. Zasmála jsem se, až do konce jsem čekala, jak to vlastně skončí, ale neměla jsem problém na několik měsíců knihu odložit. Spíše naopak, měla jsem problém se donutit, abych ji znovu otevřela. Kdybych ji možná četla dříve, než nastal ten boom, a já bych tak neměla taková očekávání, možná bych ji hodnotila lépe než třemi hvězdičkami (dvě mi už přišly příliš málo).

Shanib
20.06.2015 3 z 5

Kniha je...milá. Ano, to je to slovo, které ji nejlépe vystihuje. Na základě ohlasů jsem čekala něco víc. V některých pasážích jsem se sem tam usmála, ale nějak to nestačilo, aby ve mě zanechala ten správný pocit. Když jsem ji četla a pak na chvíli odložila, měla jsem problém se k ní opět vrátit, protože zas tak moc se tam nedělo, a tudíž mi chybělo takové to nadšení.

KACABAK
20.06.2015

Nevím proč je kolem této knihy tolik humbuku. Možná kdo má rád detektivky, agenty a sem tam nějaké zabíjení, si své najde. Kniha byla chvílemi velmi nudná. Ale oceňuji samotný nápad, že hlavním hrdinou je na první pohled zcela neškodný stařík.Udělala jsem však chybu, že jsem šla i na tento film, ale odešli jsme před koncem.

Attia
19.06.2015 4 z 5

Stoletý stařík je skvělé literární dílo, které by rozhodně mělo patřit do základní výbavy každého knihomola. Pana Jonassona moc chválím, že dokázal sepsat něco tak úžasného - neuvěřitelnou porci zábavy v papírové podobě.

Krysa1769
19.06.2015 4 z 5

Jeden z nejvtipnějších románů, co jsem kdy četla. Určitě se k Alanovi ještě vrátím.

kokina74
18.06.2015 5 z 5

Knihu jsem si nesmírně užila. Jen težko jsem se odtrhávala od příběhu, který mě bavil a rozesmíval. Za mě jedině doporučuji.

nemeckovatereza
18.06.2015 4 z 5

film a analfabetka mě bavili více, ale je to prostě dobrej příběh ;)

Obuvník
16.06.2015 4 z 5

Stařík to nemá jednoduché. Jednak je opravdu hodně starý a druhak musí rozesmávat čtenáře. A většinu knihy se mu to také daří. Ano, někdy ztratí dech, ale na dalších stránkách ho dokáže znovu popadnout. Zejména, když si vzpomene na své mladší "já". Je to filuta, tenhle stařík.
Za mě příjemně pobavené čtyři.

wooloong
16.06.2015 4 z 5

Všechno je to takové milé, úsměvné, i těch pár mrtvol vlastně odejde na věčnost poměrně vtipným způsobem a gulag je bezmála alternativa pionýrského tábora. Téměř všechny osoby včetně světových vládců a diktátorů (až na Stalina) jsou v podstatě milí chápaví a trochu uhození lidé. Stařík se mi líbil o trochu víc než Analfabetka, ale i tady bylo těch náhod, podivností a ulítlostí trochu moc na to, aby byl čtenář zaujat dějem od začátku až do konce.

"Jsi to opravdu ty..." dostal nakonec ze sebe Jurij. "Ale... ty mluvíš rusky...?"
"Jo, hned potom co jsme se naposled viděli, jsem si udělal pětiletej kurz tvý mateřštiny," vysvětlil Alan. "Na škole jménem gulag. Tak co bude s tou vodkou?"

Dryáda
15.06.2015 3 z 5

Stoletý švédský Forest Gump se jednoho rána rozhodne utéct z domova důchodců a tím spustí lavinu neuvěřitelných situací, které přestávají být až tak neuvěřitelné, když začneme sledovat jeho život od nejranějšího věku. Ve strohém ale úderném stylu se kniha rozbíhá ke komickým a napínavým situacím, až ji dojde po první třetině dech. Vtipy i události se začínají opakovat a ztrácí na zábavnosti. Přestože se i v poslední třetině našlo pár situací, kterým jsem se zasmála nahlas, plácá se to všechno tak nějak přes sebe, aby to dospělo k šťastnému přeslazenému konci s paraplíčkem. Na závěr už chybí jen podotknout: "A zazvonil zvonec a pohádky je konec."

Endy17
11.06.2015 4 z 5

Přes mírnou počáteční rozvleklost se děj rozběhne tak, že než se nadějete, otáčíte poslední stránku. Retrospektivní pohledy do historie jsou skvělé a úsměvné, rozhodně překonávají paralelně běžící současný příběh. Místy se čtenář stává svědkem hodně velkého historického paradoxu - ale proč vlastně ne, když jde o humoristický román. Jen nesmíte podlehnout pokušení čemukoli z Alanova vyprávění uvěřit.

Kolistka
10.06.2015 5 z 5

U knihy jsem se pobavila. Četla se se skvěle a jedním dechem.

mika251
08.06.2015 3 z 5

Celkom humorná a čtivá vykrádačka Forresta Gumpa :) Pobavila, neurazila. Nič viac.

Marselle
06.06.2015 2 z 5

ze začátku mě kniha zaujala, byla i humorná,pak jsem se nudila a trochu jsem se bavila zase až ke konci knihy říkala jsem si že je škoda že taková nebyla celá.

emíšek22
06.06.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, nápad to byl pěkný a zpracování také. Střídání současných událostí a minulosti Alana Karlssona bylo chytré řešení, protože bez příběhů z minulosti by ta kniha za moc nestála. Hned ze začátku jsem se strašně smála, ale později už mi přišlo, že se nás autor násilně snaží rozesmát a už jsem se nesmála. I když vtipné to opravdu bylo!

xKačkax
02.06.2015 4 z 5

Začátek knížky mě moc nenadchnul a nechtělo se mi číst dál. Prvních sto stránek možná nepochopíte, proč se knížka stala takovým bestsellerem, ale odpověď přijde velmi brzy. Příběh se zformuje a chytne vás. Je to čtivá knížka s velmi osobitým humorem, který se mi moc zamlouval. :)

bailandi
01.06.2015 5 z 5

I když ze začátku kniha mě nezapůsobila, nevzdala jsem to četla dál a udělala jsem dobře. Úsměvná :-)

cukrovka
27.05.2015 5 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení kamarádky. Zpočátku jsem byla z příběhu rozpačitá ale postupně jsem se začetla. Na knížce je zajímavé vzájemné kombinování současnosti s některými historickými fakty, které hlavní hrdina nechtěně ovlivnil. Příjemný humor, super čtení, ale ne pro každého.

KLADIK
25.05.2015 5 z 5

Alan i přesto že je postavou fiktivní dokázal ovlivnit celé století a většinu politických režimů. Skvěle vymyšleno. Jestli někdo si stěžuje na politikaření tak s omluvou ho nechápu. Jak by příběh měl postupovat bez popsání skutečných událostí které stařík tak nechtěně , ale přece ovlivňuje? Četl jsem před staříkem Analfabetku. Styl autora je v obou knihách zřejmý , ale za vykrádání sebe sama bych to nepovažoval. Jen doufám, že autor ještě něco napíše a klidně kniha může být podobně psaná stejným stylem protože rád bych se tak skvěle pobavil znova. A když nic nenapíše? Tak se ke staříkovi i analfabetce určitě po čase vrátím.