Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7297 7297

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

Jajulena
25.05.2015 5 z 5

Doporučuji přečíst. Kniha je chytlavá, zajímavá i odpočinková.
A nejlepší na ní je ten stařík a jeho životní osudy.

susu
24.05.2015 3 z 5

Kniha se mi zároveň líbila i nelíbila. V poměru 1:1.

Gooverka
24.05.2015 5 z 5

Jedna z úplně nejlepších a nejzábavnějších knih, co jsem kdy četla. Příběh tak podobný Forrestu Gampovi, ale přitom naprosto odlišný. Allana si ihned zamilujete a u každé stránky se budete neslyšně usmívat a všem hrdinům bezelstně fandit.

Damato
22.05.2015 3 z 5

Když jsem knihu sehnala, byla jsem moc ráda, těšila jsem se na večer, až doma zalezu do křesla a svět kolem mě zmizí, tak , jak to mám u většiny knížek. Chvílemi jsem měla dojem, že jsem divná- všichni pějí chválu a já ne a ne se začíst., ani hrnek bylinkového čaje pro pohodu to nespravil. Knihu jsem dočetla, pořád jsem čekala, kdy to přijde a já -jako obvykle- zapadnu do knížky a budu se druhý den ráno těšit na večer, až zalezu do křesla....Nechci a nikdy nebudu- vlastně ani nesmím - kritizovat knihy, je v nich úžasná práce těch, kteří měli ten nápad a tu odvahu sednout a začít psát a určitě své čtenáře najdou, ale opravdu jsem se trochu uklidnila, když jsem četla jiné komentáře- prostě jen patřím do jiného okruhu čtenářů, takže knize se ve světě daří, to je bezva, ale v mé knihovně by se ji nelíbilo.

marvitekar
21.05.2015 3 z 5

Na mnohé doporučení jsem přečetla. Začátek mě bavil, mrtvolky hned na začátku příběhu způsobené shodou okolností, no proč ne. ( jen nevím, zda by se to fakt mohlo stát stoletému chlápkovi, ale jo, třeba nadmíru vitální člověk...). Pak mě bavilo to "zkoušení" z dějepisu a zeměpisu:-) Nicméně, asi bych se ke knížce po čase nevrátila, jednou stačilo.

Pickwick
17.05.2015 4 z 5

Musím souhlasit s mnohými místními komentáři. Kniha je opravdu úsměvná, příběh do sebe hezky zapadá, ale někdy už jsem měl pocit, hlavně ke konci, že už je vše tak nějak moc překroucené a nadsázka už mi nestačila. Možná by knize neuškodilo trochu méně stran. Mechanismy, které z počátku baví diváka postupem času ztratí na zajímavosti. Nicméně pořád pokládám knihu za velmi zdařilou a některé dialogy mě upřímně rozesmály.

rubit
16.05.2015 3 z 5

Ještě se mi nestalo, abych po přečtení nějaké knížky nedokázala říci, jestli se mě to líbilo, nebo ne. Tady opravdu nevím. Někdy mě to dost bavilo, ale někdy zase dost nudilo a poslední třetinu knihy už jsem málem nedočetla. Líbil se mě nápad, koncepce knížky, historky s významnými osobnostmi dějin, nadsázka, styl humoru, ale ke konci už mě to všechno spíš štvalo. Na knihu musí být prostě nálada.

Vittie
14.05.2015 odpad!

Strašná nuda, nekonečné. Bohužel jsem to neodložila jako Ulriška :-)

Ulriška
13.05.2015 1 z 5

Je mi líto. Už druhý pokus, ale odkládám. Mě to nebaví. Třeba jindy, až k tomu dozraju. ;-)

araB
13.05.2015 4 z 5

Příběh velice zajímavý a nesnadno vymyslitelný. Občas jsem si říkala, že to je až moc, ale dobře, to k tomuto stylu asi patří. Celkově jsem se bavila, styl myšlení Alana je vtipný, ale některé pasáže byly prostě strašně zdlouhavé.
Taky je škoda, že se autor zaměřuje na historické detaily a potentáty (jejich nejbližší okolí), které jsou velkému procentu populace prostě neznámé. Ale to je moje chyba, že neznám historii :) Myslím, že jiní se bavili asi více než já :)

šipek
11.05.2015 4 z 5

Tak myslím,že na čtení této knihy musí být nálada.Pokud je tak je kniha povedená a čte se dobře.Děj se krásně proplétá až se na konci pěkně sejde.Mě se tato kniha četla moc dobře.

riley
09.05.2015 5 z 5

Tuhle knížku jsem chtěla oprávněně :D skvěle a promyšleně napsaná kniha, ve které se všechno dokonale prolíná dohromady. Nemohla jsem se od toho odtrhnout, je vtipné když jsem na veřejnosti chytala nečekané záchvaty smíchu.. všem doporučuji, vtipné a čtivé :))

p.stranska
07.05.2015 3 z 5

Se mnou se to má jako s Alanem, cituji:,,....když se lidi baví o politice, přestávám poslouchat, jaksi automaticky...''. Globálněpolitické aspekty této knihy mi unikají, proto jsem se ne a nemohla začíst do příběhu Alanova života. Prokousala jsem se, ale stálo mě to hodně úsilí.

radus3723
07.05.2015 5 z 5

skvělé vyprávění plné nečekaných zvratů :-)

petrels
03.05.2015 5 z 5

Ke knize jsem se dostal z počátku na doporučení mé dcery, která je také velkou čtenářkou. A musím přiznat, že jsem byl velice mile překvapen. Proto jsem začal pátrat o dalších knihách tohoto autora.

beran25
22.04.2015 5 z 5

Analfabetka se mě líbila ještě o trochu víc.

janach
21.04.2015 5 z 5

Dostala se ke mně audiokniha, načtená Martinem Stránským, a je to výborné.

Emko2
20.04.2015

Nejlepší komedie jakou jsem, kdy četla :). A kniha je jako vždy lepší než film, který ty nejlepší scény vystříhal (spíš asi ani nenatočili).

Lily28
20.04.2015 3 z 5

Ľahká zábavná kniha, bavila som sa hádaním kam Allana zaveje vietor :) Určite to bolo príjemné čítanie a už teraz sa teším na analfabetku.
P.S. určite neodporúčam pozrieť si film, v polovici som to vzdala, vôbec sa mi to spracovanie nepáčilo

Peter.Melon
20.04.2015 4 z 5

Výborná kniha s příměsí humoru...Autor této knihy je chytrý a má dobré i zajímavé nápady!