Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7297 7297

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

KiyomiAsuka
26.07.2015 4 z 5

Zábavná kniha, ale Analfabetka byla o maličko lepší :)

Lorrainee
23.07.2015 2 z 5

Pro me to zkratka není... Jako film se mi Starik líbil, ale knizka je moc tezkopadna a vetsinou nudna.

BFJ
21.07.2015 3 z 5

Čtivé a zábavné, akorát mi to prostě až moc připomíná Forest Gumpa. Lepší je část ze "součastnosti" ta je originálnější.

regulax
20.07.2015 2 z 5

Velice zajímavé téma a obsah knihy mě donutil oprášit historická data. Knihu jsem dostala náhodou a jsem za ni ráda. Místy se to táhlo, ale místy jsem se nemohla odtrhnout a těšila se jak to dopadne! Ale to už na knížkách tak bývá :-)

akjam
18.07.2015 5 z 5

Pohodová kniha, úsměvné situace a to jsem potřebovala, abych se odreagovala od svých babiček, které mám na starosti a zároveň si uvědomila, že i v takovém věku je třeba žít a ne živořit. Proto je mám u sebe, aby nemusely být někde v domově, kde nejsou zážitky, kde je stereotyp a nuda, kde nikdo nepohladí po těle ani po duši.
Když člověk skoro nevidí a tak nemůže číst, psát a jinak se zabavit, když se mu ruce klepou, když těžko chodí ..... tak je důležité, mít zábavu jinou, být mezi mladými a cítit laskavé doteky života a ne blízké doteky smrti. Díky za tento pohled a školení, jak mohou staroušci také prožít stáří. Bohužel, většina jich nemá sílu utéct, ale já bych jim i sobě to z celého srdce přála. Když vidím, co jsme si pro stáří vybudovali.... naskakuje mi husí kůže. Takže doporučuji knihu číst a bez jakéhokoli očekávání, to je lepší.

lucinax
14.07.2015 3 z 5

Příběh se rozvíjí místy až příliš pomalu, ale s postupem času se člověk začítá víc a víc. Spíše než samotný příběh mě zaujalo, co všechno člověk může za svůj život stihnout, pokud se nebojí a chytá se příležitostí, které okolo každého z nás stále procházejí. Film jsem bohužel viděla dříve, než jsem četla knihu, takže mě to dost rušilo. Ale jinak se mi kniha celkem líbila, i když spíš jen jako taková oddychovka s připomínkou dějepisu.

sona3865
13.07.2015 4 z 5

Nelze nesrovnávat s Forrestem. Obě knihy mají mnohé do sebe... Trochu mi připomínal jednoho českého autora, který na sebe valil text bez použití teček až měl člověk pocit, že plave v guláši slov bez konce :-)

sabistel
13.07.2015

V této knize je plno humoru mě vlastního. Místy černé, místy dojemné, ale nikdy se nepřestanete nudit a čekat, co se zase kde semele a v čem všem mohl Alan mít ještě prsty. Musím se přiznat, že mi hlavní postava i chvílemi lezla na nervy, jak jí vše vždy prošlo (snad kromě gulagu) :).
Stoprocentně doporučuji!

amanda99
09.07.2015 3 z 5

Na doporučení jsem četla,ale žádný zázrak,Analfabetka trošku lepší

maso007
08.07.2015 4 z 5

Na Staříka jsem se těšila, kdekdo mi ho doporučoval, ale není to až taková pecka...

JanaT.
08.07.2015 5 z 5

Do první půlky mi kniha hodně připomínala Forresta Gumpa: jakoby se všechno důležité v Alanově životě (a v běhu samotných dějin!) dělo jenom náhodou. Slovy autora tento "politický idiot" hýbe dějinami a lidskými osudy, aniž by o to sám usiloval. Ke konci knihy mi proto hlavou problesklo srovnání se Švejkem a ejhle, autor se prý Švejkem skutečně inspiroval a Haška řadí mezi své oblíbené autory. Kniha nabízí inteligentní humor, nápadité zápletky, bizarní děje a originální náhled na dějiny 20. století.Doporučuji.

Luca287
07.07.2015 2 z 5

čtu a nemůžu se dostat dále... bohužel mnoho povyku pro nic... nebaví mne to... no zkusím ještě pár stránek...analfabetku jsem četla jako první...to se dalo...bavilo...ale tohle?? fakt to zkouším ale i po 100 stránkách zatím žadné nadšení ...tak uvidíme..

No tak dočteno... s donucením....zasmála jsem se...nicméně...žádná pecka to nebyla...

Mišulenka
07.07.2015 3 z 5

Nechci být zbytečně kritická, nechci srovnávat staříka s Forrestem Gumpem nebo do určité míry s přívřenýma deseti očima s naším Járou Cimrmanem, ale nejde si odpustit poznámku, že to tu už bylo. Je to příjemný a milý příběh, ale mému humoru přímo nesedl. Neříkám, že jsem se neusmála, usmála, ale to bylo všechno. Neznamená to samozřejmě, že je to špatně - tisíc lidí, tisíc chutí; jsem ráda, že jsem tohoto "čupr dědka" poznala, nechť si žije svým poklidným životem na Bali a já se vrtnu k mému oblíbenému Pratchettovi.

Ondruch
05.07.2015 5 z 5

Za 2 dny. Bylo to super.

mariposka
04.07.2015 5 z 5

"Na smrtelné posteli člověk většinou nelituje toho co udělal, ale toho co neudělal."

Skvělá kniha. Moc jsem od ní nečekala, říkala jsem si, že to bude takový pelmel.
Taky že je. Příběh připomíná Forresta Gumpa, který také všude byl a ovlivnil významné okamžiky dějin.
Stařík Alan a jeho neuvěřitelný život mi ale vyloudil úsměv na tváři skoro po celou dobu, poslední odstavec knihy nevyjímaje.

Rozhodně doporučuji!

marca_m
03.07.2015 3 z 5

Vzhledem k pověsti, která Staříka provází, se mi chce říct jen, mnoho povyku pro nic...

Tarrei
02.07.2015 5 z 5

Stoletý stařík, kniha od které jsem očekávala něco obdivuhodného a mé očekávání se naplnilo. Příběh se podle mne rozjížděl pomaloučku, ale krásně to navázalo tu atmosféru, prostředí.
Jinak, dějová linka byla naprosto perfektní.
Další + bylo vyprávění z úhlu pohledu jiných postav.
Jsem čtenář, který naprosto obdivuje detaily, které se na konci neopomenou a naopak se tam podtrhnou a zveličí. To přesně příběh poskytl, takže za mě pět hvězdiček.

Schwestrn
29.06.2015 4 z 5

Líbil se nám originální styl vyprávění a nepředvídatelnost děje.

Eigis
28.06.2015 5 z 5

V knize jsou dvě roviny příběhu. Ta první je o stoletém staříkovi, který vylezl z okna a přišel ke kufru plném peněz. Už sama tato situace pobaví a následný útěk před zloději a policií má v tomto ohledu nepochybně vzestupný trend. Druhá rovina příběhu je o sto letech jednoho neobyčejného života, který sice působí až moc přehnaně, ale to je pouze lehoulinká vada na kráse a já musím konstatovat, že jsem se u něj neuvěřitelně bavil.

alabra
27.06.2015 4 z 5

Zábavné, vtipné, pohodové, ani jsem netušila, že je autorem mé oblíbené postavy Forresta Gumpa, kterého mi stařík připomínal.