Stvůra

Stvůra
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538119/bmid_stvura-663c982b969d2.jpg 4 1150 1150

V Holicích je nalezeno surově zbité a rozřezané tělo mladé dívky. Vyšetřování se ujímá výkonná a cílevědomá komisařka Laura Linhartová, nepříliš populární mezi svými spolupracovníky, spolu s novým kolegou Adamem Benešem. Hlavním podezřelým se stává nedávno usvědčený vrah, který má na svědomí podobnou vraždu. Shodné znaky mezi oběma případy jsou sice nepřehlédnutelné, ale brzy se ukazuje, že jde o podobnost pouze zdánlivou. Na scéně se objevuje neznámý vrah číslo dvě a dvojice kriminalistů se pouští do zapeklitého vyšetřování plného nečekaných odhalení.... celý text

Pepina19
11.05.2023 4 z 5

Velmi dobrá detektivka i když Vesnice byla o chlup lepší.

Aya81
09.05.2023 4 z 5

Slušná detektivka, dobře se četlo. Totožnost vraha mne napadla poměrně brzy, ale to nevadí, alespoň jsem čekala, kdy to napadne i vyšetřovatele :) Určitě si přečtu i další příběhy s touto vyšetřující dvojicí.

LenkaMacak
08.05.2023 5 z 5

Velmi povedená detektivka od české autorky! Napínavá, měla spád, dobře se četla a dvojice vyšetřovatelů mi byla sympatická. Pachatele jsem odhadla poměrně rychle, ale smysl mi to dalo až mnohem později. Určitě se pustím do dalších dílů. 5/5*

Jiparis
08.05.2023 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka a Kristina Trpková je mým novým objevem a favoritkou.
Nejenom severská krimi mohou být dobrá.

brabofka
05.05.2023 5 z 5

Nevím proč, ale od začátku jsem měla pocit že vím kdo. A moje tušení se na konci potvrdilo. A to se mi moc často nestává. Nicméně dobře napsané, čtivé a napínavé. I když dějově dost snadno čitelné. Ale proč ne. Dlouho jsem krimi na stole neměla a tahle sedla. Jdu na další díl.

Bubo19
03.05.2023 4 z 5

Ke knize jsem přistupovala trošku s obavami, ale byla jsem překvapená, jak se mi líbila, a jak se mi skvěle četla. Hvězdičku dolů dávám, protože mi nepřišlo reálné, že by se vyšetřovatelka vydávala klidně sama za hlavním podezřelým, aniž by to někomu vadilo. A taky proto, že mi na závěr chybělo detailněji popsat, jak k vraždě došlo, nemyslím samotnou vraždu, ale spíš co předcházelo, zda byla oběť s vrahem domluvená, nebo ne, a co proběhlo bezprostředně před vraždou. Asi už jsem ovlivněná detektivkami Agathy Christie, ale to vysvětlení jsem na konci postrádala.

ladyka
03.05.2023 5 z 5

I když jsem od románu asi čekala trochu něco jiného (vzhledem k stoupající popularitě autorky), zklamaná jsem nebyla. Nakonec jsem byla ráda, že příběh autorka neuchopila příliš akčně, jako mnozí jiní autoři detektivek - aspoň se jí to nevymklo z rukou a případ byl pro mě uvěřitelný, až jsem si místy připadala, jako bych se četla scénář na variace Případy 1. oddělení. S chutí se pustím do dalších dílů.

čef
01.05.2023 5 z 5

Detektivka z našeho prostředí vždy potěší. Čtenář může lépe porovnávat své zkušenosti s těmi zde popsanými a vesele pátrat po vrahovi. Zde mu to možná nebude připadat tak složité, ale kdo ví. Hlavně, že se děj neutápí v podružnostech, vztahových problému je zde jen tak akorát, aby probarvily děj. Jen tak dál.

Hedunie
30.04.2023 5 z 5

"přečteno" jako kniha do ucha, mám místo prášků na spaní. No a po zaposlouchání do začátku jsem to musela odložit, na dobrou noc se mi to zdálo dost drsné. Ale pochlapila jsem se a nelituji, nakonec napínavé čtení až do konce. Jen moc nechápu některé momenty - vzala si zelený kabát, proč autorka uvádí, že zelený, pro děj to nemá žádný význam a předtím, ani potom se o zeleném kabátu nezmiňuje. No ale jsem trochu hnidopich. Těším se, až si přečtu/poslechnu další.

BaPe895
29.04.2023 4 z 5

Začátek byl super,potom to ale začalo ztrácet na tempu. Sympatická dvojice vyšetřujících. Na prvotinu ale kvalitní počin a příslib do budoucna.

Dalgiona
27.04.2023 5 z 5

Přestože toto byla ze série kniha první a já ji četla jako poslední, nezklamala. Velmi dobře napsané i když.... pachatel mě napadl hodně brzy, ale psáno velmi dobře, takže trvalo až téměř do konce než to byl opravdu on

TeriLoch
26.04.2023 5 z 5

Čtivé, napínavé, fajn hlavní postavy, skvělý příběh... Určitě si od autorky přečtu další díly! :)

Tereziee
24.04.2023 3 z 5

Na Stvůru jsem se chystala poměrně dlouho a konečně na ni přišla řada. Musím říct, že mi opravdu sedla vyšetřovatelská dvojka Laury a Adama. Případ byl ze začátku velmi napínavý, během vyšetřování se to ale motalo v kruhu a začalo to ztrácet svižnost. Rozuzlení jsem čekala, ale i tak to bylo fajn čtení.

Timkim
24.04.2023 3 z 5

Nebylo to na prvotinu špatné, ze začátku jsem si říkal, že dost dobré. Jenže jak začali každého na počkání obviňovat, stále se vracet na již projitá místa, přešlapovali na místě, začalo to být únavné. Z krásné rozjetého začátku se stala šeď průměrnosti. Uvidím, jak se autorka začne zlepšovat v dalších knihách.

Dada077
22.04.2023 4 z 5

(audiokniha, číta Zuzana Kainarová, a veľmi dobre)
na prvotinu veľmi slušné, malo to medzery, ale časom sa autorka môže vykryštalizovať a zaradiť medzi dobré autorky krimi. Jediné, čo by som deju vytkla, je ten zlozvyk nakukávania čitateľom, že vždy jeden z dvojice vyšetrovateľov zákonite musí byť niečím postihnutý, očiernený, s nejakou vadou (aj psychologickou). Takmer vždy potom vzniká dojem, že vyšetrovateľ je koniec koncov rovnaký, ak nie väčší "psychouš" ako páchateľ, a aj napriek tomu "so snehobielym štítom na prsiach existuje".
Napriek tomu si vyhľadám aj ďalšiu časť série.

Sančez
19.04.2023 4 z 5

Česká detektivka? Nikdy. Po tomhle chci další díl. Žádné hluché místa, perfektně vystavěný příběh.
Nu což člověk může změnit názor.

Hvězdinka
16.04.2023 3 z 5

Průměrná detektivka. Dlouho jsem se nemohla začíst a celkově mi to přišlo psané stylem jako před třiceti lety.

zelda7
15.04.2023 5 z 5

Výborná detektivka, která mě opravdu mile překvapila. Surový, skvěle postavený příběh, nemám slov. Těším se na další autorčiny knihy.

cleopatra11
13.04.2023 5 z 5

Konečně česká spisovatelka, která má koule napsat parádní, čtivý a vynikající krimithriller.
Jen tak dál...

Nymfadora.T.
10.04.2023 4 z 5

Tak tohle se opravdu povedlo, moc pěkné, čtivé, těším se na další.