Stvůra

Stvůra
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538119/bmid_stvura-663c982b969d2.jpg 4 1150 1150

V Holicích je nalezeno surově zbité a rozřezané tělo mladé dívky. Vyšetřování se ujímá výkonná a cílevědomá komisařka Laura Linhartová, nepříliš populární mezi svými spolupracovníky, spolu s novým kolegou Adamem Benešem. Hlavním podezřelým se stává nedávno usvědčený vrah, který má na svědomí podobnou vraždu. Shodné znaky mezi oběma případy jsou sice nepřehlédnutelné, ale brzy se ukazuje, že jde o podobnost pouze zdánlivou. Na scéně se objevuje neznámý vrah číslo dvě a dvojice kriminalistů se pouští do zapeklitého vyšetřování plného nečekaných odhalení.... celý text

terkezka
12.03.2023 4 z 5

Bavilo, ale už tak od půlky knihy jsem tušila, kdo za tím má prsty :)

MatBla
09.03.2023 5 z 5

Co říct k autorce? Tak mladá a tak šikovná.
Líbilo se mi, určitě jdu na další díl.

TaLu
06.03.2023 3 z 5

První díl série a začínající autorka.
Poměrně dlouhá souvětí snižují napětí.
V příběhu dochází několikráte ke změně podezřelého, vyšetřovatelé také až moc často mění názory, a vztah mezi nimi je přes všechnu snahu neprofesionální.
Zajímavá zápletka s obětí, proč došlo k posmrtnému zohavení.
Uvítala bych méně úvah a více vyšetřování podle stop, ne podle intuice.
Určitě si počkám, jak se to bude vyvíjet v dalších dílech.

Šebestová3
01.03.2023 5 z 5

Můj objev letošního roku - Kristýna Trpková a její detektivky. Zamilovala jsem si dvojici vyšetřovatelů i autorčin styl psaní!

Anibag
25.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Nemám moc v oblibě přílišné napovídání čtenáři s pocity. Seškrtala bych všechny "poraženecké" pohledy a vzdychy, ale jinak příběh zajímavý.

Spoiler!

Od půlky jsem věděla, protože podoba s Cathy Amesovou asi nebude náhodná.

Dáma s hrnstjm
21.02.2023 3 z 5

Měla jsem trochu problém uvěřit policejní práci, o které se mě autorka snažila přesvědčit, protože jejím hlavním vodítkem byla intuice zde přítomné Laury Linhartové, nepříliš oblíbené kriminalistky. Přiznávám se, ani já si ji neoblíbila a jejího nového kolegu stejně tak, to jejich neustálé handrkování bylo tak zbytečné, snad až pubertální, knize to přineslo akorát tak desítky stran navíc.

Lena78537
19.02.2023 3 z 5

Fajn detektivka, která příliš nenadchne, ani neurazí. Takový lepší průměr.

birgitte
17.02.2023 4 z 5

Vynikající, skvělý detektivní román, jsem nadšena, doporučuji

Latimer
15.02.2023 4 z 5

Za mne hodně věcí navíc - zbytečných popisů a oklik. Kniha tak ztrácela svižnost a čtivost. Měla jsem problém donutit se ji číst znovu a znovu. A nikdy jsem se do ní úplně neponořila. Škoda, protože je téma vražd celkem zajímavé, postavy dobře vykreslené a jen proto 4. Snad v dalších knížkách bude méně "vaty".

MiraRunaway
13.02.2023 3 z 5

Na Stvůru jsem se velmi těšila, protože jsem slyšela rozhovor s autorkou a byla mi moc sympatická. Nemůžu říct, že by mě knížka zklamala, ale ani mě nenadchla tolik, kolik jsem čekala. Celé je to tím, že jsem odhalila pachatele okamžitě a pak už jsem si jen říkala, proč to vyšetřovatelům tolik trvá, proboha. Každý den měli nového podezřelého a každý den vyšetřovatel Adam říkal, že si je jistý, že mají toho správného viníka. Zajímavá věc byla také jedna časová linka a jeden styl vyprávění. První jsem byla ráda, že se to bude svižně číst, ale pak jsem si uvědomila, že mám vlastně flash backy a nebo třeba vyprávění více osob v knížkách moc ráda. Líbilo se mi to, ale jsem už rozmazlený čtenář prostě, proto "jen" 3*.

AlbionFoxyFox
13.02.2023 5 z 5

Skvělá detektivka, napínavé čtení a sympatické postavy. Asi mám novou oblíbenou autorku :)

Fanda74
10.02.2023 5 z 5

Výborná detektivka - první knížka autorky, kterou jsem četl a těším se na další

Ivana11
08.02.2023 5 z 5

Výborné.

wikca
06.02.2023 5 z 5

Poznali byste lidskou stvůru?
Podle mě těžko, ale literární počin Kristýny Trpkové Vám přiblíží, jak by taková vraždící stvůra mohla vypadat. Co jí k zavraždění mladé dívky dovedlo a jak se snažila zamaskovat stopy, které by k ní vedly. Vraždu vyšetřuje sympatická dvojice kriminalistů - Laura Linhartová a Adam Beneš, kteří se k sobě hodí asi jako oheň a voda, ale překvapivě jejich polarita v závěru tvoří ucelený kruh, kde do sebe vše postupně zapadne. Kniha má svižný děj a má několik „aha“ momentů. Super! A těším se na další knihy autorky.

85098211
05.02.2023 5 z 5

U mladých českých spisovatelů bývám většinou skeptická, protože nikdy dopředu nevím, co bych od nich měla čekat ;-). Ale v případě této autorky jsem se nejenže nezklamala, bylo to právě naopak! Konalo se totiž velké nadšení, které mne neopustilo od první až do poslední stránky ;-). Laura Linhartová mi sice právě sympatická nebyla, ale nakonec jsem si na ni zvykla. Navíc po profesionální stránce byla opravdu skvělá, to se jí zase upřít nedalo. A nový kolega Adam Beneš je její pravý protiklad, což knize dodávalo tu správnou jiskru ;-). Případ jako takový je zajímavý a podle mého i originální. Zavražděná Anička byla oblíbená, ale nějakého nepřítele přece jen mít musela, když ji zabil. Policie poměrně dlouho tápe, podezřelých je totiž hned několik. Kromě toho jsou tito lidé po určité době opět jako pachatelé vyloučeni - a Laura s Adamem stojí víceméně znovu na začátku. Ale samozřejmě i přesto v pátrání dělají pokroky, až téměř na konci Lauře všechno docvakne a ona přijde na to, kdo za brutální vraždou stojí...
Kniha je neskutečně čtivá, má sice nějaké drobné nedostatky - například jsem měla tak trochu pocit, že autorka se lehce trápí s barvou očí u některých protagonistů? :-) Ale to jí pochopitelně nemám za zlé, spíše mi to připadalo úsměvné ;-). Hodnotím tedy plným počtem hvězdiček a na další její knihu se budu moc těšit.

InstinktCZ
04.02.2023 5 z 5

Vynikající prvotina mladé autorky. Ústřední dvojice výborná, děj a pachatel (pro mě) nepředvídatelný a celkově velmi hezky napsáno, těším se na Vesnici.

onyx84
23.01.2023 5 z 5

Vážená paní Trpková, moc Vám děkuju...díky Vám jsem nezanevřel na české autory...moc příjemné počteníčko...těším se na další díly...

malen
20.01.2023 5 z 5

Líbilo se mi. Chvílemi jsem tam sice viděla trochu z těch nekonečných detektivních seriálů, ale vůbec mi to nevadilo. Napínavé , čtivé.

ElikaS
09.01.2023 4 z 5

Na tuto detektivku jsem se dlouho chystala, protože se odehrává ve městě kde jsem vyrostla a zavzpomínala jsem u ní i na místní gympl, který jsem vystudovala a který se v knížce objevuje. Knížku jsem nakonec dlouho odkládala a pustila jsem se až do audioknihy, která je mimochodem velmi dobře načtená.
I když jsem na pachatele přišla prakticky hned, vůbec mi to nevadilo. Knížka je napsaná velmi čtivě, pěkně ubíhá, vyšetřování mě bavilo a dávalo smysl. A byla jsem zvědavá na odhalení motivu a samotné dokazování a v tom mě knížka vůbec nezklamala.
Navíc mě moc bavila interakce mezi Laurou a Adamem, kteří mezi sebou mají skvělou chemii.
Obecně moc české autory nečtu, ale na konec na ně snad změním názor, protože za poslední dobu jsem na pár dobrých narazila. V tomto případě už se těším na druhý díl.

klara3696
09.01.2023 5 z 5

Perfektní detektivka. Dobře se četla a jsem ráda, že je z českého prostředí.