Sucho

Sucho
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/546384/bmid_sucho.jpg 4 687 687

Rozpraskaná půda odhalí i dávno pohřbená tajemství… Australský policista Aaron Falk z melbournského oddělení hospodářské kriminality se po dvaceti letech vrací do městečka Kiewarra sužovaného děsivým suchem. Do rodného venkovského kraje ho však nepřivedla pohroma, kvůli níž krachují podniky i farmy – přijel na pohřeb nejlepšího přítele Luka, který údajně zavraždil manželku i syna a poté spáchal sebevraždu. Falkovi to nedává smysl, a tak spolu s náčelníkem místní policie přistupuje k neoficiálnímu vyšetřování, proti němuž se záhy postaví téměř všichni místní. Vždyť kromě toho, že hrůzný čin postrádá logiku, je tu i řada dalších nesrovnalostí, prapodivných okolností a především: nové rány otevřely ty staré. S Lukem měli od puberty jedno tajemství, jenže to rozhodně nemělo vyplout na povrch…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

The Dry, 2016

Interpreti: Jakub Gottwald

WowKokinko
22.01.2021 3 z 5

Jelikož čtu náročnější detektivky, tak mi tahle přišla jako oddechovka. Fajn napsané, lehce se čte, ale není to až taková bomba.

Bustedka
30.10.2020 3 z 5

Za mě klasická detektivka, která nenadchne, ani neurazí. Je to dobře napsané a celkem fajn je i prostředí Austrálie, protože z této oblasti těch detektivek přece jen moc není.

SimonaP
28.10.2020 4 z 5

Tak tahle knížka se mi líbila moc. Hezky psaná, napínavá, ale taky smutná. Přečtená rychle, jinak to ani nešlo.

Koudy411
20.10.2020 4 z 5

Velmi dobrá detektivka, čtivé, těším se na další autorčiny knihy.

zdendula31
21.08.2020 5 z 5

První kniha kterou jsem od autorky četla je Síla přírody a byla jsem nadšená.Sucho mě nezklamalo,naopak.Těším se na další knihy.

Majka.S
23.07.2020

Za mě super ....

burei
04.07.2020 5 z 5

Čtivé, zajímavé, i vzhledem k umístění na australský venkov. Rozuzlení překvapivé. Doporučuji k přečtení.

Lucie311
01.07.2020 3 z 5

Zajímavé, čtivé, jen ten konec mohl být trošku víc dotažen do konce...

lenkavildomcova
29.06.2020 5 z 5

Skvělá, napínavá.

BariEli
27.06.2020 1 z 5

Tohle mi nesedlo ani trochu. Ne a ne se začíst. Raději odkládám.

amanda99
18.06.2020 1 z 5

nemohla jsem se začíst,nedočteno

šipek
18.06.2020 5 z 5

Tak za mě výborná prvotina od této autorky. Já byl z této detektivky nadšený. Kniha je moc dobře napsaná. Čtenář je vtažen do děje na australský venkov do vesničky Kiewarra. Do poslední chvíle jsem netušil jak vše dopadne. Vřele doporučuji.

jarin58
16.06.2020 5 z 5

Detektivka se odehrává v ne tak pro romány obvyklém prostředí.Poměrně krátké kapitoly dávají ději šmrnc.Falk a Race jsou borci.

Paulmain
07.06.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Už dlouho se mi žádná tak nelíbila. Výborná atmosféra mě úplně vtáhla do děje. Zajímavý a poutavý příběh, vlastně dva. Moc se mi libilo nenasilné střídání časových linií, všechno je logické a srozumitelné. Mohu jen doporučit!

Katania
29.05.2020 5 z 5

Moc pěkné! Falk si mě ihned získal!

janastok
26.05.2020 5 z 5

Překvapivě dobrá detektivka. Příběh se poklidně vine, jakoby ovlivněn vyprahlou a horkou australskou krajinou. Dvě časové linie, do poslední chvíle není jisté, za spolu souvisí.

blackoutzuzi
11.05.2020 5 z 5

Tuto knihu bych nezařadila mezi tradiční detektivky, protože je zde cítit určitý přesah. Zjištění, proč muselo dojít ke smrti tří osob, mě zasáhlo. Autor pracoval s emocemi čtenáře natolik dobře, že jsem v jednu chvíli měla dokonce na krajíčku, což se mi běžně u detektivních románů nestává. Na konci sice zůstane pár ne zcela zodpovězených otázek, ale to v tomto případě vůbec nevadí. Nejsou už tolik důležité a je pak jen na čtenáři, jakou "pravdu" z příběhu vycítí. Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu – paráda! Sucho je neobyčejná detektivka, která ve mně nevyvolala pouze strach a napětí, ale také neskutečný smutek a soucítění. Za mě rozhodně DOPORUČUJI!

TerezaJágrová
04.05.2020 5 z 5

Fajn detektivka, rychle přečtená, je opravdu velmi čtivá. Vraha jsem neodhalila. Velmi se mi líbílo, jak autorka vystihla australské městečko.

Ivana11
08.04.2020 5 z 5

Skvělé.

Hvězdinka
07.04.2020 3 z 5

Zařazuji do škatulky - neurazí, nenadchne.