To

To
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29454/to-29454.jpg 4 4820 4820

Bylo jich sedm a byli velmi mladí, když se jejich první klopýtnutí změnilo v horor. Nyní už jsou dospělými muži a ženou. Rozprchli se do velkého světa, aby v něm dosáhli úspěchu a štěstí. Ale nikdo z nich se nemůže ubránit síle, která je táhne zpátky do městečka Derry, aby stanuli tváří v tvář noční můře bez konce a zlu beze jména... To.. Jeden z nejlepších hororů, jaký byl kdy napsán, od mistra žánru - Stephena Kinga.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

It , 1986

Romilo
28.08.2019 5 z 5

Nejdřív jsem měl obavu z toho objemu slov a stránek, ale je to tak skvěle napsané, že to vůbec nevadilo. Dokonale promyšleno a vymyšleno. Střídaní časových rovin mne hodně bavilo a ty postavy nádherně popsané. Krása.

Andrea_I_Am
21.08.2019 5 z 5

Já nevím, jak to ten King dělá, ale já tak strašně nesnáším roztahaný děj a u něj si přesně tohle užívám :-D ten autor se umí tak parádně vyjadřovat, všechno souvisí se vším, umí vás fakt vyšokovat, překvapit, zaujmout, strhnout a i takovou bichli jako je TO čtete a čtete a pořád vám to něco dává a vy se bojíte a chcete to odložit, ale nemůžete, protože se vlastně chcete bát a ... no donekonečna bych tady na něj mohla zpívat ódy.

Sisiisis
20.08.2019 5 z 5

Po přečtení jsem začala nesnaset klauny a otevřené skříně... Určitě doporučuji jestli se chcete bát.

Kirrie
20.08.2019 5 z 5

Tato geniální kniha by si zasloužila i geniální komentář. Bohužel já genialitou netrpím, já jí spíše pozbývám, a tak se tu prostě budu rozplývat v roli potřeštěné fanynky.
Dočítám knihu přesně v 0:04, oči mám vlhké od pláče. Zavírám knihu a řvu tak, jak jsem za celý život neřvala. Pak, až se uklidním, zírám na stěnu do 0:17. Usínám s otevřeným oknem v 1 ráno a za tu noc se ještě pětkrát vzbudím a jen tak sleduju tmu.
Asi už chápete, proč tuto knihu nazývám geniální a dávám jí pět hvězdiček. Jinak to prostě nejde. King se dotkl mého citlivého místa a já si mohla konečně uzavřít věci v soukromém životě. Za to mu budu navždy vděčná. Takže děkuji Pane ♥.

terimila
19.08.2019 5 z 5

Se sérií Temná věž to nejlepší od Kinga. Tisíc stran uteče jako nic. Skvěle propracované postavy, s nimiž se lze skvěle sžít, děj s perfektním spádem, postupně odhalované a odhalující se zlo. A boje s ním, kdy jednotliví členové podivné dětské party odvádějí to nejvíc, co můžou, riskují vše, ztrácejí nevinnost, dětskost a snad i víc... ale nacházejí neskutečnou sílu, odvahu, odhodlání a hlavně přátelství a sounáležitost... a pak to zase ztrácejí, aby to po dlouhých letech znovu našli. A taky zjišťují, že ne všecko zlo je to odvěké v kanálech, ale že někdy bohatě stačí i to v lidech. Ne, na TO slova nestačí. Je to naprosto skvělá věc se strhujícím dějem, velkolepou zápletkou, neuvěřitelně živě vylíčenými postavami a prostředím (Derry jsem úplně přesně viděla, viz komentář Oxiduji)... prostě tam je všecko. I pokud jste viděli film a ten vás nenadchl, nenechte se odradit a do té knížky jděte. Ani to nechci srovnávat, nemůžete srovnávat jízdní kolo (byť dobře vyrobené) a mercedes.

Pilek
11.08.2019 5 z 5

Jedno z nejlepších děl od Kinga.

oxiduji
09.08.2019 5 z 5

Příjemných deset dnů. Rozvláčnost mi nevadila, tím, že jsem měla čas ji číst denně (dovolená) mě kniha parádně vtáhla do děje a životů hrdinů. Líbily se mi vsuvky o historii města, příběhy z minulosti. Prostě všechno. Popisnost města a Lad mi vyhovovala, úplně jsem slyšela šumět říčku, cítila jsem pach bahna na Ladech. Letní hraní u potoka je také kus mého dětství, stavění bunkrů a hrází. Nakonec ani toho strašení tam nebylo tolik. U jiných Kingových knih jsem se bála více. Za mě snad nejvíc klasická Kingovka, doporučuji!

jarmi182
05.08.2019 5 z 5

Četl jsem To dlouho, možná jsem si To chtěl jen vychutnat. Skvělé.

petraj30
22.07.2019 5 z 5

Knihu jsem četla ještě na základce tajně pod lavicí v nudných hodinách a nevěděla jsem jestli si okusovat nehty nebo bušit do knížky nervozitou, jak to všechno dopadne

Honziin
08.07.2019 4 z 5

knihu jsem četl docela dlouho, a občas jsem se musel do čtení nutit a počítal stránky do konce (protože je fakt dlouhá no). ale jako celek se mi docela líbila a bavila mě.

AndulinaU
01.07.2019 3 z 5

Za mě skvělé postavy, nechutnosti a napětí splňovaly mé očekávání od této knihy. Nicméně asi i vzhledem k délce této knihy a některé pasáže se nečetly zrovna samo, tak jsem se už kolikrát modlila, aby ta kniha nebyla tak dlouhá a už ji měla konečně dočtenou. Za mě asi jediná výtka, je délka této knihy. Dle mého názoru by stačilo, kdyby kniha byla o něco kratší a více pak údernější, občas už mi to vážně přišlo nekonečné. Ale jinak hororové prvky v této knize, mě opravdu nadchly a uspokojily.

Twinny
24.06.2019 4 z 5

To jsem si chtěla přečíst už dávno. Náš maturitní ples se odehrával v duchu filmu z roku 2017 a když jsem měla možnost knihu koupit, neváhala jsem.
"Šťastná sedma" mi dělala společnost dva týdny. Zavzpomínala jsem si na své dětství. Příběh byl velmi dobře napsaný, skvěle propracovaný. U některých částí jsem sotva dýchala a musela číst dál a dál. Při čtení mé zostřené smysly vnímaly každý záchvěv pohybu, nebo ten nejjemnější zvuk. Zablikání žárovky mne dokonce vyděsilo. Tak dobře dokázal King popsat tu tajemnou a děsivou atmosféru.
Ale přesto to bude jen za 4*. Příběh je velmi, velmi dlouhý. Vyprávění se dalo trochu zúžit a vynechat nepodstatné detaily, protože se tady Stephen nechal trochu unést. Potom jsem narazila na pár nesrovnalostí. Těžko říct, jestli to bylo tím, že jsem si špatně pamatovala, chybou překladu, nebo to zrovna autor nevychytal.
Každopádně, takhle si představuji HOROR.

SushiLolada
24.06.2019 4 z 5

Dlouhý spletitý příběh, promyšlený a velmi komplikovaný. Líbili se mi popisy, více než samotný příběh.

caroline.aiko
21.06.2019 5 z 5

To jsem četla na dvakrát, jednou jsem knížku dočetla do třetiny a odložila jí, protože jsem děj moc nechápala a četla jsem to spíše z donucení i přesto, že Kingovi knihy miluju. Podívala jsem na film (1.část) a film se mi natolik líbil, že jsem si řekla, že dám knize druhou šanci. Jelikož jsem se po zhlédnutí filmu i více orientovala v postavách, tak mě kniha rychleji vtáhla do děje a lépe se mi četla. Momentálně jsem z knihy nadšená a vážně mě tíží, že už jsem jí dočetla. Kniha je výborně napsaná a popsaná do nejhlubších detailů, hodně věcí, ale vyžaduje bujnější představivost a u knihy se musí taky hodně přemýšlet, protože to nemá zrovna nejjednodušší příběh a prolíná se několik časových os, ale poměrně rychle se dá pochopit styl, kterým Stephen King píše. Knihu můžu jen doporučit s tím nejlepším hodnocením jaké si podle mě zaslouží.

mazlak
16.06.2019 5 z 5

obsáhlé dílo. Četl jsem ho opravdu velice dlouho, ale nenechal jsem se odradit. Velice napínavý příběh, ale závěr byl trochu urychlen a epilog ...? Určitě si tuto knihu přečtu ještě jednou.

Laylak
16.06.2019 5 z 5

Vdaka ti kniha! Velka vdaka ti patri, pretoze som konecne prekonala strach z klaunov, ktory sa so mnou vlecie od detstva. Pre tento strach som nikdy nepozerala filmove spracovanie tejto knihy. Uz len pomyslenie na to, ma dostavalo do hysterie. Avsak aj vdaka hrdinom, uz je to pase. Velmi bojazlivo som sa zacitala. Avsak mna pribeh nesklamal. Hrdinovia ako deti ma bavili o chlp viac, uzasny svet deti a ich fantazie bol neskutocny. Dospelaci uz vsetko riesia a prilis sa vecami zaoberaju. Jedina vyhrada je k casti “erotickej” sceny, kde si myslim, ze v realite by deti konali trochu viac ako deti a ostali pri bozku. V zavere som uz pomaly nevedela, ktory rok v knihe je, casove skoky minulost-pritomnost uz boli trochu prilis, no aj tak si ma kniha ziskala.

ArwenAragorn
12.06.2019 5 z 5

Moje první od Kinga a pořád ji považuji za nejlepší. Někomu připadá zdlouhavá a možná je, ale jsou tady všechny hrůzy a boj se Zlem, tak jak se představuje dětem a pak, jak ho vidí v dospělém věku. Jedinečná kniha. Filmové zpracování jí nesahá ani po kotníky.

AndyBorovička
10.06.2019 5 z 5

v mém žebříčku je to jedna z nejlepších knih

Cleo De Nile
07.06.2019 4 z 5

Starý známý Pennywise... Některé pasáže se četly o něco hůř, to je pravda, avšak většina byla vynikající. TO je označováno jako horor, ale najdeme zde také příběh o dlouholetém kamarádství, které můžeme sledovat z první řady. Jakmile se totiž začtete, knížka vás vtáhne a vy se ocitáte v Derry spolu s našimi hrdiny. Celé dílo je promyšlené a propracované, nic z textu neslouží jako nedůležitá vata a každá z postav je svým způsobem velmi důležitá. Počet stran není problém, naopak jsem si přála, aby jich bylo víc.

Sylvanas
06.06.2019 2 z 5

„To“ pro mě bylo jedním velkým zklamáním. Docela lituju, že jsem nad tohle knihou strávila skoro měsíc svého života.
Georgieho zabil Pennywise pomalu na první stránce, a pak přišly stovky stránek neuvěřitelné nudy. Spousta jmen, spousta míst, spousta příběhů. Chápu, že některé věci (ale spíš minimum) byly pro pochopení a rozvinutí děje důležité, ale proč to bylo všechno tak zatraceně dlouhé?! A další věc, co mi taky neskutečně lezla na nervy, byly ty časové skoky (hlavně ke konci se autor vážně vyřádil).
Ke čtení jsem se pořád musela násilně přemlouvat a kdybych měla doma jinou knížku, tak bych To odhodila do toho nejčernějšího kouta už první den. Doufala jsem, že ta poslední část to nakonec celé zachrání, ale místo toho se z toho stala totální hovadina, což mě dorazilo úplně.
Takže se omlouvám všem, jenž jsem tímto komentářem naprosto pohoršila, ale takhle to já cítím. Myslím si, že v případě To je filmové zpracování mnohem lepší.