To

To
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29454/to-29454.jpg 4 4823 4823

Bylo jich sedm a byli velmi mladí, když se jejich první klopýtnutí změnilo v horor. Nyní už jsou dospělými muži a ženou. Rozprchli se do velkého světa, aby v něm dosáhli úspěchu a štěstí. Ale nikdo z nich se nemůže ubránit síle, která je táhne zpátky do městečka Derry, aby stanuli tváří v tvář noční můře bez konce a zlu beze jména... To.. Jeden z nejlepších hororů, jaký byl kdy napsán, od mistra žánru - Stephena Kinga.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

It , 1986

jan0504
23.02.2019 5 z 5

Ja viem, poviete si: Kto má čítať toľko strán / cez 1000 / !!!
Ale ja vám poviem: Oplatí sa a stojí TO za ten čitateľský maratón. U tohto majstra hororu bez debaty!
Chystal som sa na tento famózny hororový román celé roky s obrovským rešpektom (pánečku, taká hrubá kniha!). Ale King je jednoducho Kráľ, ako to má aj v mene a on si to môže dovoliť :-)
Tak som sa konečne odhodlal túto knihu prečítať, lebo Kingove knihy milujem.
Pred rokmi som si pozrel aj filmovu adaptáciu (tú starú) na ktorú sa už poriadne nepamätám. Tu novú už má rozpozeranú, ale vo filme jednoducho nedokážete vystihnúť tie pocity, tie obrazy a hlavne tú hutnú atmosféru hrôzy, ktorú dokáže vykúzliť len ON.
Tento horror má proste všetko, čo má mať a ešte viac: plnosť života, krásy a bolesti detstva, priateľstvo....a hlavne TO, ktoré kruto zasiahlo do života partie decák v mestečku Derry :-)
Pán King: jednotka s hviezdičkou !!! :-)

jabbo126
21.02.2019 5 z 5

Vzpomínat na něj a vědět, že už se nikdy nevrátí je jedním z nejbolavějších a nejkrásnějších druhů smutku, které znám. Dětství. To není horor, ale hrdá z nejsilnějších a nejkrásnějších knížek o moci dětského přátelství. Děkuji Pane King... Na konci jsem plakal jako želva.

luciuska7
20.02.2019 5 z 5

Supr knížka...zajímavě napsáno. Paralely mezi dětskými a dospěláckými zážitky mě nutí se zamyslet nad tím,jak nás dětství ovlivňuje. Tedy pokud to dětství přežijete:-)

morienhithwen
17.02.2019 3 z 5

King je ďábel a určitě by to rád slyšel. Nicméně trochu krotit by se měl/mohl. Když například popisuje, jak otec dceru pronásleduje po městě, nemusel by ten kilometrový běh popisovat krok za krokem v reálném čase. Spousta z nás by potom nemusela během čtení zešedivět, ale nikoliv hrůzou, ale tím dlouhým trváním. Nicméně třeba to byl jeho záměr, vytvořit v nás pocit, že jsme tu knížku skutečně četli 27 let.

nillin1
12.02.2019 5 z 5

Tenhle příběh za to stojí.

jfialova
11.02.2019 5 z 5

Jojo, to bylo počtení. Ač jsem už dopředu věděla o co půjde, stálo to za to. Kingův vypravěčský styl vás prostě strhne a vtáhne do děje, že najednou s těma děckama v té stoce skoro jste.

VN86
09.02.2019

Konečně jsem se dokopala k přečtení 1100 stran této opěvované knihy :), bohužel jsem se do toho nezačetla tak jako do jiných Kingových knih (u mě stále vede Osvícení), kniha byla zbytečně dlouhá, některé stránky byly vyloženě nudné a některé pasáže jsem přeskakovala, což u knih nikdy nedělám. Méně je někdy více a zde to bezesporu platí. Proč autor napsal těch pár stran o sexu jedenáctiletých dětí je také otázkou ( další naprostá zbytečnost, která v knize vůbec nemusela být).....

DavidKeller
09.02.2019 5 z 5

Taaak konečně jsem "TO" dočetl. No zcela jistě je to zase opravdu něco jineho než jsem doteď četl..i když jednoho Kinga mám už za sebou :) ...Jedná se o skvělý přiběh party děti který ovšem dětstvím nekonči..Líbi se mi i zasazeni děje do USA koncem 50tych let..to prostě byl západ :) Dále jsem se divil,když už jsem pár stránek četl, že i u filmu to hodně bylo prezentovano o klaunovi..ale mohu potěšit všechny klaunofoby že klaun je to posledni čeho by se báli :) ..libi se mi pohravani s makrovesmirem..na tu dobu vydani to musela být obzvláště pecka :) Kniha má opravdu hoodně stran, ale myslim že bez toho by to ani King nebyl ;)

VerčaFF
30.01.2019 5 z 5

Výborná kniha, dlouhá, ale ne nudná. Někdy napínavá, někdy odpočinková a příjemná. Nejde tak ani o ten horor, ale spíš o příběh dětského přátelství. Při četbě si člověk vzpomene na vlastní hry a zážitky, na kamarády, na věci, na které už skoro zapomněl. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

Kaik
22.01.2019 4 z 5

Můj první King. Opravdu plnotučné dílo. Byť se to četlo dobře a nenudil jsem se, koncepce Zla v Derry se mi pod kůži úplně nedostala. Bylo to dlouhé a ke konci mi už trochu docházely síly. Ale literárně to bylo bezesporu skvělé, včetně českého překladu. A moc pěkný závěr knihy.

Nazli
20.01.2019 5 z 5

Nejlepší z nejlepšího (když nepočítám Pod kupolí) a pro mě srdeční záležitost. Když si vzpomenu, jak hokro těžko jsem se prokousávala začátkem, protože tohle dílo bylo pro mě seznámení s panem Kingem.. no ještěže jsem se nenechala odradit. Četla jsem ji jedinkrát a stále si leckteré pasáže podrobně pamatuji. Rozhodně doporučuji, i když každému asi nesedne.

Adellll
12.01.2019 5 z 5

Jedna z nejlepšich knih S.Kinga. Byla to asi má 7. kniha od autora. Pomalý rozjezd mi vůbec nevadil. Většina postav byla dost sympatická, i když Pennywise byl stejně nejlepší:Ddd. Každá postava měla svůj charakter a příběh, což na knihách SK obdivuju. A teď k té tolikrát zmiňované scéně sexu dětí: Těch pár stránek se dalo přežít, i když kdybych byla autor, asi bych se tak kontroverznímu tématu vyhnula. Celkově byla kniha skvělá a fakt hodně čtivá.

richard7959
06.01.2019 5 z 5

TO je naprostá dokonalost. Mistrovské dílo od mistra hororu.

mirka71
01.01.2019 3 z 5

Tak nějak nevím. Asi to nebyla knížka pro mě. Nevadilo by mi, že má 1000 stran ,kdyby mě bavila, ani zmatené skoky 1957 -1985 by nevadily, ale nějak se mi to zdálo celé přitažené za vlasy, asi jsem to ani nepochopila.
Souhlasim s PetuliX, ,,To" je něco, k čemuž se už nevrátím.

eva3695
01.01.2019 4 z 5

TO se mi velmi líbilo. Mělo to zajímavý příběh a celkově Kingův styl se mi líbil. Jediné co mi vadilo, bylo občas až moc zbytečných popisů a hlavně celkově obsáhlá kniha. Kdyby měla míň stran, byla by skvělá.

ChristineDaee
01.01.2019 5 z 5

Túto hrubiznú knihu som sa pustila čítať plná nadšenia z minisérie s Jimom Currym a tiež z nového filmu s Billom Skarsgårdom. Obe sa mi naozaj páčili, aj keď uznávam, že miniséria mi viac ako horor pripomínala výbornú čiernu komédiu. :D Naopak nový film bol primerane zaplnený ľakačkami a asi by ma až tak neoslovil ak by som nebola (tak ako neuveriteľné množstvo fangirls okolo celej zemegule) očarená z neobyčajne peknučkého klauna. :D Vďaka tomu, že som len chvíľu pred videním filmov prečítala Žiarenie a Miesery, ktoré ma dostali do kolien, pustila som sa do zháňania Toho. Avšak všetky tri výtlačky žilinskej knižnice boli nielen požičané, ale aj zarezervované na tri mesiace dopredu. Čo teraz? V rámci zlepšovania svojich jazykových schopností (a zrejme aj v rámci testovania sily vôle) sa snažím čítať v angličtine. Doteraz to ale boli knihy, ktoré som predtým čítala po slovensky, prípadne krátke poviedky a novelky, ktoré sa dali zvládnuť za chvíľku... A teraz prišiel ten nešťastný nápad! Kúpim si IT v angličtine, filmy som videla teda s porozumením nebude problém. Nesmierne som sa mýlila! King má nesmierne bohatú slovnú zásobu, nezvyčajné slovné spojenia, rád foneticky zaznamenáva rôzne akcenty, nehovoriac o nesmiernom množstve postáv a komplikovaných skokov v čase a priestore a môj výtlačok mal navyše viac ako 1200 strán! Prirodzene najsmutnejšie bolo, že kniha mi ozrejmila, že hlavný záporák nie je žiaden playboy, dokonca je TO zjavne ženského pohlavia! Knihu som prekladala počas čítania všeličím možným a zabrala mi skoro 5 mesiacov. Čo sa týka mojich výhrad k deju, prekážalo mi, že TO na seba často berie podobu príšer zo starých filmov, ktoré som všetky do radu videla a jednoducho si ich neviem predstaviť inak ako vyzerajú v danom filme. Taktiež toľko spomínaná scéna záverečného sexu asi nebola nevyhnutná... ech... Napriek všetkému... TO sa mi naozaj veľmi páčilo. Je absolútne ohromujúce ako veľmi sa mi podarilo zblížiť so všetkými hlavnými postavami, viem všetko o nich, ich rodičoch, ich láskach, ich strachoch, ich obľúbených jedlách... a pritom vo filmoch som si u polovice z nich nezapamätala ani meno. A ani TO nemá byť žiaden playboy, ale prastaré kozmické zlo, ktoré určite nemá slúžiť ako romantický objekt. Po dočítaní som nakoniec ľutovala, lebo keď ste s nejakými ľuďmi tak dlho a toľko spolu prežijete, zaručene vám budú veľmi chýbať.

rutto45
27.12.2018 4 z 5

Druhá kniha od Štefana, ktorá sa mi dostala pod ruku. Priznám sa, že som sa s dĺžkou diela musel popasovať a niektoré strany išli fakt tažko, ale v konečnom dôsledku ma TO neskutočne bavilo. Swingers party pasáž mladistvých obyvateľov Derry a kozmická korytnačka svedčia len o tom, že Štefan bol skutočne pod vplyvom drog keď dielo písal.

tomik2132
25.12.2018 4 z 5

Výborná záležitost. Všude byl příběh. Nebyl problém dočíst a ani jsem neměla pocit, že to v polovině vzdám a hodím ji do kouta. Děsivé, stálé napětí - to je prostě klasika od Kinga. DOPORUČUJU!

Berg1
13.12.2018 5 z 5

Jediná kniha, kterou jsem přečetl třikrát. Poprvé mi bylo deset let, s hlavními hrdiny jsem se ztotožnil a boj proti "zlu" s nimi prožíval naplno. Za mě nejlepší Kingova kniha, výborné postavy i příběh.

el-zbych
08.12.2018 5 z 5

První kniha od Kinga, kterou jsem četl. Musím uznat, že kniha je dlouhá a vleklá, ale čtivá a donutila me vydržet do konce.