To

To
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29454/to-29454.jpg 4 4823 4823

Bylo jich sedm a byli velmi mladí, když se jejich první klopýtnutí změnilo v horor. Nyní už jsou dospělými muži a ženou. Rozprchli se do velkého světa, aby v něm dosáhli úspěchu a štěstí. Ale nikdo z nich se nemůže ubránit síle, která je táhne zpátky do městečka Derry, aby stanuli tváří v tvář noční můře bez konce a zlu beze jména... To.. Jeden z nejlepších hororů, jaký byl kdy napsán, od mistra žánru - Stephena Kinga.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

It , 1986

Karimah
02.12.2018 3 z 5

Až příliš rozvláčné, ztrácela jsem se v tom. Film je celkem kvalitní zkratka.
Šokoval mě tam ten sex mezi dětmi, ve filmu to nebylo a myslím, že se to do příběhu ani vůbec nehodilo. A musím se přiznat, že jsem tu pasáž musela přečíst několikrát, abych se ujistila, že to opravdu chápu správně.

Laky28
02.12.2018 5 z 5

Stojí to za to! Jako vse To ale asi neni pro kazdeho. Ne každý ma trpělivost na Kingovo rozepisovani, ale pokud uz jste od Kinga četli něco kratšího, urcite To doporucuji zkusit. Není to jen horor, je to celkove hodne o detsvi a dospělosti. Je to jedna z tech knih se skrytym poselstvim, jejiz precteni v člověku neco zanecha... Jen ten maraton doběhnout az do konce;)

MaggieR
30.11.2018 3 z 5

Bola som zmetená z tejto knihy. Na začiatku som si nevedela zapamätať mená. Veľmi, veľmi veľa mien. Mena ktorých zabil TO. Mená hlavných hrdinov ich prezývky, rodinných členov k tomu súčasnosť a minulosť. Nečítam horory preto neviem čo má správny horor mať, ale čakám vždy niečo čomu je aspoň trošku možné uveriť. Toto bolo celé akési čudné, zvrátené v určitých častiach až choré. Koniec bol pre mňa zvláštny - veľmi.

ttrejby5009
13.11.2018

Co dodat...zážitek který se nedá popsat...Skvooostak. :)

PetrzOlomouce
09.11.2018 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se obzvlášt těšil. Už podle zdejších reakcí a hodnocení. Nejdřív jsem se bál toho přeskakování z roku 57 do roku 85, ale to bylo v pohodě. 1100 stran taky není málo. Moc jsem se netěšil na konec, které King moc neumí. Nakonec překvapil i ten konec. Ale co odebrao tomuhle veledílu hvězdu, byl hon a zabíjení TOho.

bukiet
04.11.2018 5 z 5

TO je bezesporu nejlepší Kingovou knihou. Je zde v nejlepším možném poměru spojeno strašidelné s lidským, neboť nejde jen o prvoplánový horor, ale o docela solidní sondu do mnoha lidských duší. A hlavně je to román o dětství. Když jsem před třiceti lety četl To poprvé, byl pro mne hororový motiv důležitější, než popis (ne)idylického dětství hlavních postav a dnes je tomu správně přesně naopak. Jsem rád, že právě i tato kniha patří do Kingova Velkého cyklu Temné věže a až dnes si uvědomuji jak důležité a znepokojivé myšlenky příběh v tomto kontextu přináší. Víme, že v posledním díle Temné věže se objeví postava, jež je pravděpodobně stejného druhu jako bylo TO, alias Pennywise. Je pak otázkou jestli je Dandelo jen podobný, či stejný druh jako To, tedy emocionální upír pocházející z Makrosvěta (Todesovský prostor), nebo přímo jeho potomek. V tom má jasno asi jen Stephen King a možná želva Maturin, která v tomto příběhu hraje důležitou roli, ač pro čtenáře neznalého Velkého cyklu Temná věž, je její přítomnost poněkud matoucí. Všímavý čtenář si jistě všimne i narážek na Růži.
Cesta k Temné věži:
1. Temná věž I: Pistolník
2. Přemístění – povídka (Temné vize)
3. Dračí oči
4. Temná věž II: Tři vyvolení
5. Svědectví
6. Talisman
7. Temná věž III: Pustiny
8. Nezbytné věci
9. Temná věž IV: Čaroděj a sklo
10. Prokletí Jeruzalémské – povídka (Noční směna)
11. Prokletí Salemu
12. Na dobrou noc – povídka (Noční směna)
13. Mlha – povídka (Mlha)
14. To
15. Nespavost

Kapkaa
03.11.2018 5 z 5

Tato kniha se hodnotí těžko. Na jednu stranu tento román zbožnuji na druhou mu nemůžu odpustit pár věcí.
Příběh je poutavý a hlavní postavy jsem si zamiloval a to nejenom ty dětské ale hlavně TO. Nicméně kniha má problém s tím, že je moc dlouhá. Tím nechci říct, že 1000 stránek je k nepřečtení, četl jsem i tlustší bichle, ale v tomto případě jsou některé pasáže moc dlouho natahované. A samotný konec knihy byl podle mě grandiózní, nicmémě jak už tu někdo psal je tam úchylná část, která dost překvapila a né každý jí asi zkousne.
Jinak kniha se čte moc dobře a dokáže být během nočního čtení i strašidelná. Já si tuto knihu dal mezi nejoblíbenější.

stepi08
01.11.2018 3 z 5

Šlo o první čistě hororovou knihu, kterou jsem kdy četl a proto jsem se do ní zprvu pln očekávání pustil. Bohužel asi zůstane jediná. Žánr mě nijak zvlášť nechytil.

Čekal jsem, že se budu více bát (co se hororů týče, nejsem žádný hrdina), ale děsivé momenty byly hned zadušeny sáhodlouhými popisnými pasážemi, které jsem chtěl někdy přeskočit se slovy "díky, já bych si rád taky něco představil sám".

Z konce knihy mám takové smíšené pocity. Vyvrcholení bylo poutavé, ale část se semknutím skupiny při hledání cesty na povrch mi přišla dost úchylná.

Annie_022
18.10.2018 4 z 5

Jediná kniha, kde jsem se vážně strašně moc bála. Strašně. Ale když se blížilo finále, všechno opadlo, podle mne, strašně nedotažené, zdlouhavé a bez pointy. Posledních pár stran bylo dobrých, ale už nevylepšily to zklamání.

jonas4731
12.10.2018 5 z 5

Klasika na poli hororu, Kingův masterpiece, který přes množství stran netrpí tím, že by vás nudil. Číst před spaním není ten nejlepší nápad.

LittleK
10.10.2018 3 z 5

Poprvé jsem zaznamenala upoutávku na nové zpracování filmu, trailer mne zaujal, tak jsem v létě navštívila letní kino a mohu říci, že film mě neskutečně bavil. Na základě mého chvalozpěvu jsem byla k narozeninám obdarovaná touto neskutečnou bichlí. Na knihu jsem se těšila, přestože mě tloušťka trochu odrazovala a musím říct, že v tomto případě by méně znamenalo více. Spousta pasáží je uměle a zbytečně natahována a popisována jako by autor ani nechtěl, aby si čtenář určité pasáže představil či domyslel sám, ptž by to bylo špatně. Hlavní linka byla naprosto dokonalá a děsivá. Bála jsem se sama doma a před spaním jsem ve tmě viděla odporného klauna, ktr mě přišel sežrat, ale závěr byl hodně přestřelený stejně jako opětovné shledání hlavních hrdinů, ktr bylo dost divné. Mezihry mi přišli také nadbytečné. Přestože už je to pár dní, co jsem knihu dočetla, jsem stále v rozpacích, co si o ní myslet. Rozhodně nemohu říct, že bych litovala, že jsem jí přečetla, možná si někdy ještě Kinga přečtu, ale jestli bych jí někomu doporučila? Asi bych si to musela hodně rozmýšlet. Každopádně to byla výzva a úspěšně zdolaná.

lusidka7636
08.10.2018

Cesta do knihovny za vypůjčením tohoto díla byla jednodušší než se jí prokousat až do konce :-) Původně jsem si myslela,že půjde o párset stránkový rychlohoror,ale tloušťka mě překvapila a děj také.Opět nemohu než hodnotit kladně i když tento žánr nečtu už od základní školy.Ale pořád je to dá se říct klasika na kterou slyší každý kdo Kinga zná.Filmové zpracování nebylo marné,ale vlastní fantazie je lepší,co si budem povídat ;-)

Usignolo
01.10.2018 5 z 5

Teda já byla pos...á až za ušima (promiňte to vyjadřování) :D Nemůžu se dívat na krev a násilí ve filmech, v knize jsem to vždycky snesla. Ale toto byla síla. Asi bych to rychle odložila v rámci zachování duševního zdraví, ale autor to nedovolí, "připne" vás k té knize postavami a jejich příběhy a člověk najednou zjistí, že To chce znát až do konce. Moc se mi líbilo, jak pan King čtenáře na konci "uzdraví" tím, že ho z knihy pomalu vyvede. Nebudu to konkretizovat, to bych vás naštvala :-) Je to často drsné, skoro až nechutné, ale stojí to za To!

kolby
24.09.2018 5 z 5

Fenomenálne dielo, ktoré ma pripravilo o pár nocí spánku. Znepokojujúce, odhaľujúce najtemnejšie stránky ľudského charakteru. Čistá esencia ZLA, temnoty a negatívnych emócií. King je majster kúzelník slova a veľký znalec ľudského charakteru. Kde sa to v ňom berie? Asi má dosť svojich vlastných démonov

Macicekh
16.09.2018 4 z 5

Na tuto knihu jsem se velmi těšila a nezklamala.

JoSvob
15.09.2018 4 z 5

Mam rada kratsi knizky, ale nakonec jsem se dejem prokousala, i kdyz jsem obcas preskakovala nejake odstavce. Hlavni hrdinove mi byli sympaticti, jen jsem se kvůli hustemu textu nekdy nedokazala plne soustredit na obsah. Knizka vsak byla ctiva a na zaverecne hodnoceni ma vliv i film, ktery byl sice v urcitych pasazich osekany, ale bavil me vic nez knizka.

camdy007
09.09.2018 4 z 5

Skvělá kniha až na ten konec. Takhle si podstatu lásky nepředstavuju. Přesto, jsem ráda, že ji mám v knihovně a jsem zvědavá na filmové pokračování.

PetuliX
02.09.2018 2 z 5

Mě osobně se to moc nelíbilo a měla jsem co dělat, abych se tunou stran prokousala. Ze začátku (asi tak prvních 200 stran:D) jsem se ztrácela v popisech osob, ději a přeskakováním z roku do roku. Celkově k tomu nemám ani moc co říct, hrozně se to táhlo, než přišlo něco zajímavého (poutavého a strašidelného). Dočetla jsem to jen díky tomu, že to byl dárek od mamky a zajímalo mě, jak to skončí, abych mohla poreferovat. Byla to má první Kingova kniha, ale myslím, že to není autor ani žánr pro mě, a tak se k němu pravděpodobně ani vracet nebudu....

JelloBiafra
27.08.2018 5 z 5

Jeden z najslávnejších románov Stephena Kinga pojednáva o partii kamarátov, ktorí sa rozhodnú postaviť démonickej entite, ktorá dokáže meniť podobu a priživovať sa na strachu svojich obetí. Kniha je aj cez svoju dĺžku veľmi pútavá a napriek niektorým nudnejším pasážiam dokáže v mnohých momentoch zamraziť, ale naopak inokedy aj dokonalo dojmúť. Veľmi sa mi páči ako tu King zakomponoval motív nesmrteľného priateľstva, ktoré našim hlavným hrdinom pomáha bojovať s dotyčnou démonickou bytosťou. Hlavné postavy sú jeden sympaťák vedľa druhého a každú stránku som im bezbreho fandil. Po prečítaní môžem smelo povedať, že toto je jedna z mojich TOP kníh.

TimeLord
27.08.2018 5 z 5

Horory nejak nečítam ani nepozerám, ale toto ma zaujalo, a rozhodol som sa to prečítať. Skoro 1100 strán, písmen na strane bolo dosť, takže to dalo zabrať. Ale aj tak som to čítal rýchlo, lebo ma to veľmi chytilo. Niektoré veci by mi ani nikdy nenapadli, veľa ich bolo aj zvrátených. Ale neurobil som chybu, že som sa do tejto knižky pustil.