To

To
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415050/bmid_to-LZb-415050.jpg 4 4878 4878

Derry nie je obyčajné malomesto. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len To, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz? Skupinka priateľov, ktorí v Derry vyrástli, dnes žije roztrúsená vo všetkých kútoch sveta. Sú bohatí, úspešní aj slávni, ale nie sú šťastní. A najmä im chýba veľká časť spomienok na desivé udalosti z detstva. Kto im vymazal pamäť? Ak to chcú zistiť, musia sa opäť stretnúť s pradávnym zlom. Kedysi sa mu dokázali vzoprieť a prežiť. Ale dnes už nie sú deťmi a niečo podstatné, čo im kedysi pomohlo zahnať To, im chýba.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

It, 1986

Dolik13
28.08.2017 2 z 5

Začátek byl velmi zajimavý, ale pak už jsem začal ztrácet kdo, je kdo a přibližně na 100 stránce s knížkou končím. Kinga moc nemusím, píše stylem, který mi nesvědčí. Extrémní množství jmen, vytvoří v hlavě patos a skákavá kapitoly vám neumožní uvědomit si, kdo byl kdo. Nemám ani rád ry jeho dlouhé a zbytečné pasáže. Například v jedne z nich bere člověk desítky různých prášků a on každý z nich musí nějak popsat, i když pro čtenáře to ma nulovou vypovídající hodnotu. Už asi nemám na to, zkoušet další knížky tohoto spisovatele.

maryska09
28.08.2017 4 z 5

Od mistra Kinga jsem přečetla už několik knih a tahle opět nezklamala. Příběh má spád, postavy jsou perfektně vykreslené, závěrečný souboj napínavý. Jen všeho toho hnisu, krve, výkalů a vydloubnutych očí je trochu moc a s postupem knihy už to ztrácí na děsivosti. Za mě je nejpoutavější část ta, kde se píše o týrání Beverly manželem, tomu věřím beze zbytku a je to zároveň i to nejmrazivější téma.

Hary
24.08.2017 5 z 5

Kdepak horor. Pan mozek nam tady serviruje boj se spoustecem strachu ktery se odehrava v lidske hlave. Strach ktery si deti vytvari ve sve hlave (treba komar muze vypadat jak krvezizniva obluda) snaze premuzou svoji fantazii a dospely ktere nepremození strachu,stresu apod. muze dovest az k sebevrazde nebo se zblaznit a toulat se v krajine temna nekolik let. Po precteni konce jsem si rikal co je to za bejkarnu. Pak si jedu v aute a najednou BINGO, cele se mi to otevrelo a zapadlo do sebe. Kdepak horor, kdepak, pratele. Tohle je neco daleko hlubsiho. Nekdy si to dam jeste jednou

knižátko
23.08.2017 4 z 5

Nenechte se odradit tloušťkou knihy, protože tenhle horror prolnutý příběhem o přáteství vás pohltí (kouzelný příběh party outsiderů, za mě:) Jenom závěr knihy je za mě docela "úletem" , srazil jednu hvězdičku :(

cl3rick
21.08.2017 5 z 5

Nejhororovější knížka, jakou jsem kdy četl.

Fazolka2017
20.08.2017 5 z 5

Když mi bylo 16, byla jsem v nemocnici na operaci a ležela tam asi čtrnáct dní. Protože jsem byla nadšená z předchozí knihy Holčička, která měla ráda Toma Gordona, rodičové měli za úkol přinést z knihovny cokoli od Kinga. A přinesli TO. I po dalších 16 letech si jasně pamatuji na tu malou, ale hodně tlustou knihu s tvrdými deskami, rozpadlým hřbetem a stránkami ze zvláštního jemného papíru potištené hustým drobným písmem. Těch čtrnáct dní jsem nebyla v nemocnici, ale v Derry v Maine. Když to vidím zpětně, měla jsem štěstí, že tyto dvě knihy byly první, které jsem od Kinga četla, do dneška je považuji za jedny z nejlepších.

L_Into
18.08.2017 4 z 5

Napínavé čtení, hlavně v první třetině. Čím víc se ale čtenář blíží ke konci, tím víc ztrácí na tempu. Nevím, jestli je pravda, co se povídá: že King v momentě, kdy knihu začíná psát, sám neví, jak skončí, a nechává se vést postavami. Po přečtení knihy To bych tomu ale věřila. Na pět hvězd to není, ale za přečtení určitě stojí.

michal666
16.08.2017 5 z 5

Jedním slovem perfektní!!!

S1M0NE
08.08.2017 5 z 5

Knížka o strachu, ale ve skutečnosti o dětství a dospělosti. Dokonalá Kingovka, asi nemám, co víc dodat.

MaKolar
07.08.2017 3 z 5

Obsahově kniha mohla být kratší. Nicméně autor skvěle zvládl prolínání dvou časových linek, které se na konci příběhu samozřejmě spojí. Dle mého názor trochu nadhodnocená kniha.

sedlasarka
30.07.2017

Tato kniha má můj obdiv.

gmc84
29.07.2017 2 z 5

Bohužel jsem nedočetla. Strašně zdlouhavé a chvílemi nudné. Třeba se k ní někdy vrátím.

Míša92
27.07.2017

Tuto knihu jsem četla pár let zpátky, ale stále se mi vybavuje. Hrozně jsem se do ní začetla, přelouskala jsem jí za tři dny :-) Kingovy knihy mám ráda. Velmi mě dostalo také Prokletí Salemu a Misery.

Janeee
26.07.2017 2 z 5

Já jsem teda nadšená nebyla vůbec. Kniha byla zdlouhavá a tento styl mě nijak nenadchl. Do čtení jsem se musela chvílemi nutit. No věřím, že jsem jedna z mála, ale toto vůbec není čtení pro mě...

Carol96
25.07.2017 5 z 5

Když jsem si knížku kupovala, trošku mě odrazoval počet stránek. Ale řekla jsem si, že to zkusím, je to přeci kingovka.
Poté, co jsem knihu začala číst jsem byla nadšená. Příbě byl čtivý, rychle plynul a byl napínavý.
Knihu jsem přetla velice rychle a moc se mi líbila.

Jacck
23.07.2017 5 z 5

Nejlepší román od Kinga a nejlepší hororová kniha, jakou jsem doposud četl

ivana13
18.07.2017 5 z 5

prostě pecka, bavilo mě to a četlo se super. Prostě King :-)

Evitka59
16.07.2017 2 z 5

Kniha mě zklamala.

PetaZ
15.07.2017 4 z 5

za ten závěr dávám jednu hvězdu dolů, ale jinak mě kniha naprosto pohltila...

oleg121
14.07.2017 3 z 5

Nie až také napínavé a strašidelné ako som čakal. Niektoré pasáže ma nudili a musel som sa nimi prehrýzať. Ako celok som však v podstate spokojný.