Vesnice

Vesnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539361/bmid_vesnice.jpg 4 1194 1194

V polích nedaleko obce Lipová jsou objeveny lidské ostatky. S největší pravděpodobností patří jednomu z pohřešovaných dětí, které zde během uplynulých let beze stopy zmizely. Nejenže vše nasvědčuje tomu, že chlapec byl dlouhé roky vězněn někde bez přístupu na denní světlo, dokonce se zdá, že navzdory rozsáhlému pátrání a nejrůznějším hypotézám policistů vesnici nikdy neopustil. Kriminální komisařka Laura Linhartová a její kolega Adam Beneš znovu otevírají dávno odložený případ a pouštějí se do dalšího napínavého vyšetřování. Je možné, že se pachatel ukrývá mezi zdejšími obyvateli? A existuje naděje, že jsou zbylé dvě děti ještě naživu? Tři zmizelí chlapci a tajemství, které po letech vyplouvá na povrch. Další případ komisařky Linhartové. Ohlasy čtenářů na knihy Kristýny Trpkové: „Hlavní hrdinka Laura mi neskutečně sedla. Její uvažování a pracovní nasazení mě bavilo a já se od knihy nedokázala odtrhnout. Četla jsem až do pozdních hodin, abych odhalila, kdo je vrah.“ „Skvěle vykreslená práce policie, sympatická vyšetřovatelka, napětí, falešné stopy. Prostě všechno, co od detektivky očekáváte.“ „Prvotina Stvůra se autorce povedla. Myslím, že se vyrovná i světové literatuře.“ Kristýna Trpková (* 1996) žije s rodinou v Holicích. Pracovala jako disponentka zákaznického servisu, nyní se věnuje péči o tři malé děti. Od sedmi let hraje na klavír, kromě toho ve volném čase ráda zpívá, jezdí na kolečkových bruslích nebo peče. Psaní detektivních románů se začala věnovat před narozením třetího dítěte. Zuzana Kajnarová (* 1982) už během studia na ostravském gymnáziu navštěvovala herecké studio a spolupracovala s činohrou Národního divadla moravskoslezského. Absolvovala DAMU – ve třetím ročníku začala hostovat v Divadle ABC a do Městských divadel pražských později nastoupila i do stálého angažmá. Do povědomí filmových diváků se zapsala rolí služebné Dorotky v pohádce Anděl Páně (2005). Drsnější polohu si vyzkoušela v krimisérii Specialisté. Pravidelně se objevuje v dalších televizních seriálech, např. Redakce, Místo v životě, Comeback, Proč bychom se netopili, Přešlapy, Vyprávěj či Labyrint. AUDIOKNIHA: Kristýna Trpková: Vesnice | Čte Zuzana Kajnarová | Režie Jitka Škápíková | Zvuk, střih a mastering Karolína Škápíková | Hudba Bohumil Kalina | Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ | Grafiku podle knižní předlohy adaptovala Yvone Baalbaki | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v červnu 2023 Nahrávka vznikla podle knihy Vesnice © Kristýna Trpková, 2022 | Vydala Euromedia Group a. s. – v edici Kalibr v roce 2022... celý text

whiolet
včera 4 z 5

Kniha se četla opravdu dobře.
Děj byl zajímavý,napínavý, a ackoliv se jednalo o děti nemohla jsem se odtrhnout od čtení, problém jsem měla snad jen s hlavní hrdinkou, která mi moc nesedla a pasáže z jejího života (a že jich bylo) mě zase tolik nezajímaly.
Jinak tedy příběh hodnotím kladně a těším se na další knihu.

sezonni.ctenar
předevčírem 2 z 5

Protože poslední dobou ujíždím na detektivkách od českých autorů, vyloženě jsem se těšila na knížku od pro mě zatím neznámé autorky se skvělými recenzemi. Byla jsem ale dosti zklamaná. Celý děj a příběh byl na můj vkus velmi natahován, pro mě přemíra pasáží o osobních životech vyšetřovatelů (tohle u detektivek fakt nemám ráda), řekla bych až na úkor hlavního děje a místy jsem se opravdu nudila. Ale zápletka se mi zdála dobrá, zajímalo mě vyústění, tak jsem vydržela až na závěr, kde teda přišlo další zklamání v podobě otevřeného nedořešeného konce, což obecně u knížek nemám ráda, natož u detektivky, kde mě to teda vyloženě naštvalo.

Peggy2711
23.09.2024 5 z 5

Velmi dobře napsaná detektivka. Je tak sugestivní, že jsem měla pocit, že pátrám s hlavními vyšetřovateli Laurou a Adamem. Nutilo mě to přemýšlet, co se mohlo stát, jak to mohlo být, kdo by mohl něco ještě vědět. Neskutečně dobře se to četlo a bavilo mě to natolik, že jsem se hned vrhla na další díl. Protože tento končí, když se dějí zásadní věci v Lauřině osobním životě a já prostě potřebuju vědět, co bude dál. Ta osobní linka je tam taky skvělá.

Rainbowdreamer
12.09.2024 5 z 5

Další příběh osvědčené dvojice vyšetřovatelů Linhartová - Beneš. Příběh je dobře a logicky vystavěn, kniha se mi četla dobře, byla v ní i přiměřená dávka napětí. Průběh vyšetřování působil realisticky, včetně neúspěchů a různých slepých uliček. Stručně řečeno - dobrá současná česká detektivka.

kniha_je_laska
25.08.2024 5 z 5

4,7
Před lety se v jedné vesnici postupně během let ztratily tři chlapci, které se nikdy nepodařilo najít. Teď, o pár let později, se případ znovu otvírá, když se kousek od vesnice najdou ostatky malého lidského těla….

Mně osobně se druhý díl líbil víc než Stvůra. Velkou zásluhou na tom mají kriminalisté, kteří se chovají jinak než předtím a je to posun k lepšímu, nehledě na to, že jsou už sehraní a pracují jako tým. Děj se časově odehrává tak rok a něco po prvním dílu, takže už společně něco zažili a vyřešili, ale teď dostanou případ, který dostal na kolena i starší kriminalisty. Případ pohřešovaných dětí, který před lety uvízl na mrtvém bodě, ale teď se znovu otvírá, protože jednoho pohřešovaného chlapce našli a je tedy možnost zjistit, co se tenkrát stalo, ale i tak jim případ dá z vícero důvodů zabrat. Tady nebylo tak snadné určit vraha jako předtím, já jsem ho neodhadla. Rozuzlení případu bylo pro mě překvapením, skoro až šokem. Trochu jsem si říkala, že mě mrzí, že se to v jisté věci nedotáhlo do konce celé a Lauřin šéf nedal na její instinkt, aby zkusili zjistit ještě něco.

Navíc Laura řeší i nějaké osobní věci, které jak se ukáže souvisí s tím, co jsme o ní zjistili v prvním díle, a nakonec se ukáže, že má tajemství, které souvisí i s Davidem. Bohužel jakmile se to provalí, tak je jasné, že nic nebude jako dřív. Sama jsem zvědavá, zda to nějak vyřeší. Doufám, že ano. Bylo mi Davida líto, furt jsem si říkala, že Laura měla ještě nějaký důvod, který mu řekne a trochu ji to obhájí, ale pokud ano, tak tady k tomu nedošlo.

Darja.8
17.08.2024 5 z 5

Autorka napsala velmi čtivý příběh knihu jsem přečetla na jeden zátah. Líbila se mi myšlenka příběhu a jak to do sebe na konci vše zapadlo jako dílky puzzle. Doporučuji

emamat
08.08.2024 5 z 5

Druhý díl o poznání lepší než první. Lépe propracovaná zápletka a sympatické obě hlavní postavy. Trochu mě překvapil konec, ale to tak asi ve skutečnosti při vyšetřování těchto případů někdy bývá. Autorka pro mně hodně nadějná.

Janulica
06.08.2024 4 z 5

První díl jsem četla zhruba před rokem a "kritizovala" jsem, že už v půlce víte, kdo je pachatel. V tomto díle tomu tak není. Ale přece jen se mi první díl líbil trošku víc.

Pechule
29.07.2024 3 z 5

Za mě 3 a 1/2*. První díl jsem zhltla, ale tento mě bavil až ke konci a po dvou týdnech si už pořádně nevybavuju, o čem byl. Od čtení rozhodně neodrazuji, jen pro mě nebyl tak atraktivní jako Stvůra nebo jiné knihy, které hodnotím vyšším počtem hvězd.

asam
25.07.2024 5 z 5

přečteno jedním dechem,Doporučuji

Annicka
19.07.2024 audiokniha 3 z 5

(SPOILER) Rozhodně to bylo lepší než první díl. Zápletka zajímavější, vraha jsem neodhalila už v půlce. Autorka mnohem líp pracuje s napětím, i když místy trošku škrobeně. Co mě ale dostalo, bylo, že v soukromí vyšetřovatelů to trošku vypadalo, že knihu sponzoruje Liga pro rodinu, nebo jak se to jmenuje. Ano, potrat není pro nikoho příjemný, určitě přichází i po letech různé pocity, ale v téhle knize to vypadá fakt jednostranně moralizujícím způsobem.

aninaji
13.07.2024 3 z 5

(SPOILER) Zápletka byla uvěřitelná a fajn. Vraha jsem neodhalila, takže zvědavost a napětí mi vydržely až do konce. Stejně jako u prvního dílu je tady ale řada věcí, které mi čtení zrovna neulehčovaly. Autorka se snaží používat neotřelá slovní spojení, přirovnání a výrazy, která při popisu děje působí šroubovaně a nepřirozeně. Stejně tak dialogy dost často tahají za uši. Některá souvětí, obsahující kromě čárek také středníky a pomlčky, jsou nekonečná! Bysme/abysme nepatří do spisovné češtiny. Copak taková kniha neprochází žádnou redakcí?
Laura je mi jako hlavní hrdinka nesympatická. Je to sobecký psí čumák a jen stěží se dá uvěřit tomu, že by k ní mohl mít někdo jakýkoli vztah, kromě pracovního. Chování Adama mě zvedalo ze židle už v první knize. Opravdu doufám, že toto není běžné jednání policie v ČR.
Klišé s hádkou a následnou dopravní nehodou jsem opravdu vůbec, ale vůbec nečekala...To jako vážně?! Vyobrazení učitelek jako hejna slepic, kterým vypne mozek už při pohledu na mladého chlapa z odznakem, působí opravdu hloupě. Pokud autorka, jako máma malých dětí, vnímá pedagogy takto, je to vážně smutné...

HaHa11
08.07.2024 3 z 5

Půjdu proti proudu uznalých komentářů- ani autorčina druhá kniha není nic, co by současnou českou detektivní tvorbu nějak zvlášť obohatilo. Prolínání osobních peripetií a vyšetřování případu působí spíše jako nastavovaná kaše a často jsem uvažovala, kolik klišé ještě autorka použije. A to jak v soukromém životě protagonistky, tak v jazykové rovině příběhu. Krutý námět, trochu citlivější zpracování v porovnání s předchozí Stvůrou, a vlastně se mi líbil (polo)otevřený konec.

Nudlesmakem
06.07.2024 4 z 5

Řekla bych, že druhý díl byl ještě čtivější než první. Vraha jsem si tipla špatně (několikrát ) a duo vyšetřovatelů je fajn. Škoda jen, že má takovou zamotanou minulost. A teď mám dilema, zda se pouštět do dalšího dílu.

Lenucha77
01.07.2024 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Čtení jsem si užívala a vlastně mě mrzelo, že jsem knihu přečetla tak rychle a je konec. Ale zkrátka jsem nemohla zpomalit. Skvěle namíchaný koktejl příběhu spolu s vykreslením charakteristiky postav kriminalistů, to celé bravurně napsané. Kristýna Trpková mi opět připomněla, proč zanedbávám četbu zahraničních autorů a raději sahám po domácí tvorbě. Tohle prostě nemá chybu!

Aya81
22.06.2024 4 z 5

Fajn detektivka, dobré duo kriminalistů (I když Laura v těch mezilidských vztazích fakt šlape jak slon v porcelánu..). Ale ta představa těch dětí... brrr,to mi nedělá dobře.

rafan65
13.06.2024 5 z 5

Četlo se to pěkně, příběh který čtenáře musí bavit. Humorné scénky střídají napínavé sekvence, lidská tragédie a děsivý konec. To je zhruba zhrnutí této moc pěkné detektivky.

Čmeláček
11.06.2024 5 z 5

Zase hodně dobré počteníčko, možná dokonce o malý kousek lepší než první případ s Adamem a Laurou :). Bylo to napínavé, zajímavé a dobře napsané. Jsem tedy dokonale spokojen a z tohoto důvodu dávám pět stars jak vymalovaných! :) Plus velké doporučení!
I když Lauru budu s dovolením nesnášet furt dál a těžko se to už kdy změní...

Allla9
05.06.2024 5 z 5

Po prvním dílu Stvůra, jsem byla zvědavá na pokračování. Nezklamalo, napínavé, perfektní. Určitě si přečtu i třetí knihu této série.

Annannas
03.06.2024 5 z 5

Dobrá detektivka s opravdu překvapivým závěrem. Třetí díl si nenechám ujít.