Všetky tvoje prednosti

Všetky tvoje prednosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515244/bmid_vsetky-tvoje-prednosti-nYF-515244.jpg 4 1728 1728

Quinn a Graham si navzájom prisahali lásku, veriac, že všetky nepriazne osudu prekonajú spoločne. Dokonalú lásku však ohrozuje nedokonalé manželstvo. Životy manželov sa od seba vzďaľujú, sny o založení rodiny sa stávajú nedosiahnuteľnými. Obaja začínajú pochybovať o význame svojho vzťahu. Prestať či neprestať bojovať za spásu manželstva, ktoré malo trvať večne? Spomienky, chyby a tajomstvá, ktoré si vybudovali v priebehu rokov, ich trhajú od seba. Budúcnosť závisí od plnenia sľubov z minulosti.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Lindeni

All Your Perfects, 2018

Market116
18.05.2021 5 z 5

Opravdu krásný příběh, který mě chytl za srdce.
Spoilery!
Je hrozně nespravedlivé, když dva lidé, kteří se opravdu milují, nemohou mít děti a dokonce kvůli jedné chybě nemohou dítě ani adoptovat. Zvlášť když se najdou takový lidé, kteří dítě mít mohou, ale jdou radši na potrat nebo jsou schopní dítě dokonce i někde pohodit...prostě je to nefér. Bohužel je to tak.
Graham a Quinn si byli prostě souzeni. Celý jejich krásný příběh jsem si ráda přečetla...a i když museli čelit opravdové krizi...nakonec jí překonali a myslím, že jejich láska a pouto bylo ještě mnohem silnější. Také se mi líbilo vyprávění před a po...bylo vidět jak se zamilovali a i přes všelijaké překážky to zvládli.
Určitě si přečtu další knihy autorky, vážně za to stojí.

adevis
03.05.2021 4 z 5

Při včerejší upršené volné neděli jsem dočetla mou historicky první Colleen. Bouchnu šáňo. Konečně jsem se do ní pustila.
Hlavními hrdiny tohoto příběhu jsou Quinn a Graham, kteří se setkávají při hodně nepříjemné události. Bylo toto setkání osudové? Já myslím, že ano. Udělalo mi velkou radost, že se z nich stali manželé (tohle všechno najdete v anotaci, to není spoiler!).
Jejich příběh, jejich lásku, jejich těžkosti, jejich neštěstí i štěstí. Jejich důvěrnosti, jejich zážitky. Jejich všechno jsem prožívala s nimi. Kdybych neměla povinnosti, tak to s nimi prožívám jen dva dny.
Kniha řeší nelehké téma, které tu bylo, je a bohužel navždy bude. Je těžké se s něčím takovým smířit. Quinn s Grahamem se s tím vším, co jim osud přichystal dokázali smířit přímo nadpozemsky. Obdivuji každého, kdo tohle dokáže. Kdo dojde ke smíření.
U čtení jsem se bavila. Cítila jsem radost, štěstí, ale zároveň i smutek. Po dočtení mi zůstal úsměv na tváři. Epilog byl naprosto vynikající. Jsem ráda, tak strašně moc ráda, že jsem po Colleen konečně sáhla. Určitě pořídím další knihu.

Ella161
28.04.2021 5 z 5

Tenhle příběh je jeden z mých nejoblíbenějších. Pro mě to je snad nejvíce emotivní příběh, který jsem kdy četla. Přísahám, že jsem u žádné jiné knihy nebrečela tolik jako u téhle.

Máme zde situaci, která se stává běžně ve světě. Mluvím o tom, když žena nedokáže otěhotnět, i když zoufale to dítě chce. Většině ženám se podaří otěhotnět (většinou těm matkám, které si dítě vůbec nezaslouží), ale je tu i bohužel velké množství případů, kdy se to prostě nepodaří. V téhle knize máme krásně popsané, jak se někdo s takovou situací vyrovnává. Dočteme se o jejich pocitech, o bolesti i zoufalství. Jak tahle situace dokáže ovlivnit Váš psychický stav a jak dokáže "rozbít" Váš partnerský vztah.Hlavní hrdinové to neměli vůbec jednoduché, ale je tu i napsaná jejich minulost. Tedy to, jak se seznámili a jak se jejich vztah vyvíjel. To jsem moc oceňovala a i když nemám ráda kapitoly z minulosti, tady jsem to opravdu uvítala.

Grahama jsem si tak moc zamilovala! Jeho prostě nejde nemilovat, věřte mi. On je tak správný. Ochranitelský, chápavý, vnímavý, obětavý, empatický, milující a má spoustu dalších vlastností, ale tyhle pro mě byly ty nejdůležitější. Obdivovala jsem ho, jak se s celou situací vyrovnával, jak byl silný i to, jak dokázal Quinn podržet.

Quinn byla také skvělá. Nechtěla bych být na jejím místě a opravdu doufám, že nikdy nebudu. Nedokážu si představit, jak bych se s tím vyrovnávala já. Doufat každý měsíc, že se ta menstruace neobjeví. Každé to zklamání, když se objeví a Vám je jasné, že to opět nevyšlo. Někdy mě svým chováním štvala, protože kdyby o svých pocitech mluvila otevřeně (oni oba), tak by všechno bylo jednodušší. Na druhou stranu ale chápu, proč to v sobě "dusila". Nejspíš bych na jejím místě dělala to samé.

Nicméně. Příběh mě opravdu velmi zasáhl. Už jsem ho četla nejméně 7x a stále se mi neomrzel. Navíc mám takový pocit, že po každém dalším přečtení to prožívám víc a víc. Pokud jste nečetli, tak to musíte v nejbližší době napravit. Nebudete litovat, slibuji.

lenka7679
23.04.2021 4 z 5

Vtéto knize mě strašně rušily pasáže o minulosti. V jiných knihách od této autorky jsou ty vstupy do minulosti zábava, ale tady mi to prostě nesedělo. Příběh byl opět něčím jiným, ale nějak jsem se do toho nemohla ponořit a hltat jako ty předchozí.

maryska09
21.04.2021 4 z 5

Opět velmi čtivá kniha oblíbené autorky. Požitek ze čtení mi ale kazila hlavní postava, která mi byla dost nesympatická. Věřím, že projít si peklem neúspěchů s početím je strašné, na druhou stranu mít tak ohromnou oporu v manželovi i rodině a skoro všechno zahodit, je spíš známkou toho, že člověk není nikdy spokojený.

Toledo
18.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Miluji autorky styl psaní a to, s jakou lehkosti se pak knihy čtou. V tom mě nikdy nezklame.
Co se příběhu týče, tam jsem ubrala hvězdy, protože mi téma nebylo a není blízké. Nepochopím, ze se takto krásný vztah, muze téměř zničit kvůli nemožnosti mít dite. Hrozné mě to celou dobu štvalo. Určitě mě to však neodradí od dalších autorcinych knih, protože věřím, ze budou opět báječné.

NymphMaeve
19.03.2021 5 z 5

Začínám prozatím objevovat kouzlo knih Colleen Hoover, tohle je teprve její druhá kniha, co jsem přečetla, ale celkem začínám chápat, proč je tak dobře hodnocená a chválená. Zatímco Odvrácená tvář lásky byla jednostranná především z hlediska popisu milostných scén a příběh byl v některých chvílích spíš upozaděn, zde to bylo přesně naopak. Od začátku se pohybujeme ve vztahu Grahama a Quinn, kde se střídá minulost (před svatbou a krátce po ní) s přítomností a jejich problémy s početím. Nespočítám, kolikrát jsem byla smutná či dojatá, stejně tak jako nespočítám, kolikrát jsem na oba byla naštvaná a chtěla je seřvat. Od poloviny knihy zase nespočítám, kolikrát jsem utírala slzy nebo vyloženě plakala. Příběh je to silný a pro mne částečně aktuální v některých věcech, stejně jako je absolutně ze života. Je ale tak krásně vystavěný, nádherně a živě popsaný, že mám po dočtení trochu pocit, jakoby mi svoje životní peripetie svěřovala nejlepší kamarádka při láhvi vína. Autorka je úžasná, umí popsat jak mužské tak ženské pohledy, jsem nadšená z návaznosti kapitol, kdy se přesně dozvíte ty detaily z minulosti, které aktuálně potřebujete. Nejsou tam žádné otravné nebo nudné partie, za které by se schovávalo umělé natahování příběhu, jen malinké mínus za pravopisné chyby v českém překladu - mi x my, občas haprují osoby atd. Z knihy jsem nadšená a jak jsem uvažovala o tom, že Odvrácenou tvář lásky pošlu dál, To nejlepší v nás se určitě stane součástí mé sbírky a přesně vím, kdy si jí budu chtít přečíst znovu. Rozhodně doporučuji a teď se nemůžu dočkat, až si přečtu její další knihy.

barb_B
17.03.2021 2 z 5

Colleen umí, to bez debat, ale tady jsem se přistihla, že svůj um trochu “zapomněla”.
Minulost jsem začala přeskakovat, nuda. A přítomnost se pořád točila kolem toho jednoho. Ani špatný, ani dobrý. Umí líp.

atg
17.03.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem probrečela od začátku až do konce. Autorka oplývá neskutečnou empatií, protože jako matka třech dětí by jinak nic tak zoufale autentického a autenticky zoufalého nedokázala napsat. Pro všechny, kterých se téma neplodnosti jen trochu týká, je tato kniha opravdová síla. Totálně vás rozloží a možná i trochu pomůže. Kdo tu píše, že je kniha milá oddechovka, toho se zřejmě téma neplodnosti nikdy osobně netýkalo. Buďte za to moc vděční.

kristyna0578
16.03.2021 5 z 5

Kniha byla krásná a smutná zároveň. I když nejsem vdaná, nemám děti a ani se o ně nepokouším, celý příběh mně velice hluboko zasáhl a musela jsem o tom poté hodně přemýšlet. Jediné, co bych vytknula byly dopisy na konci, které byly na mě už vážně hodně přeslazené. Každopádně se k této autorce v budoucnu určitě ráda vrátím. Za mě 5*!

Bauriska
15.03.2021 5 z 5

Kniha mě vážně překvapila a já ji přečetla jedním dechem. Už dlouho jsem nikomu nedržela pěsti tak silně, že mi div nezmodraly.

Kanimůra2
10.03.2021 4 z 5

Těžké téma, smutné téma, krásně zpracováno. Ale musím srazit jednu hvězdičku za Grahama. Takový chlap je jeden z mnoha z mnoha, opravdu z mnoha. Jak psal někdo přede mnou " té sladkosti tam bylo na mě už trochu moc"

Kristie051
04.03.2021 3 z 5

Kniha Vám zlomí srdce, a pak ho zase spraví. Nicméně je to další skvělá kniha od této autorky

Manyna
03.03.2021 4 z 5

Mám kolem sebe pár párů, kteří si prochází podobným osudem, knihu jim doporučím.

LintuShelly
28.02.2021 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem. Příběh chytne za srdce a donutí člověka přemýšlet. Krásné, smutné, dechberoucí, slovy nepopsatelné.

Barulinkas
28.02.2021 4 z 5

Druhá kniha od této autorky a opět za to stála. Příběh, který se bohužel děje u běžných párů, bezaděj,bezmoc, smutek...ale zároveň láska, která když je tak silná překoná vše. Jsem ráda, že to nebyl vyloženě přeslazený závěr, který bysme čekali,ale i zároveň chtěli. Tak to v životě přece taky nechodí...

PS. Myslím, že všechny bysme chtěli mít takového Grahama doma! Holky nezapomínejte že je to kniha!! :D

Martinaa24
27.02.2021 5 z 5

Už jsem četla několikátou knihu od Colleen Hoover, ale tento příběh byl tak emotivní a silný, že jsem se ke konci rozbrečela. Je to příběh plný lásky a porozumění a osud se s hlavními hrdiny opravdu nemazlil. Opět kniha od této spisovatelky nezklamala a rozhodně doporučuji.

Nymf
22.02.2021 5 z 5

Můj manžel je úžasný člověk,ale... Já chci mít Grahama domaaaa!! Uvěřitelná romantika.

Ellicia
16.02.2021 5 z 5

Colleen prostě ví... Co jiného u ní napsat.. ❤️

J.x
15.02.2021 4 z 5

Knížka se mi četla hrozně dobře, ale na mě té sladkosti tam bylo už trochu moc.