Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4323 4323

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller, 2013

Jessybelle
06.02.2020 4 z 5

Celou knihou mě provázela vůně rolky plněné čokoládou... Kniha se četla dobře, líbí se mi knihy psané z více pohledů, téma minulosti odlehčené přítomností i fantazy příběhem... Nicméně to pro mě naprostý top není. Konec na jednu stranu překvapivý na druhou jsem něco dopředu tušila...
Ale určitě stojí za přečtení.

animovanej medv
03.02.2020 3 z 5

Upřímně nechápu histerii kolem této knihy.

Jinak mě knížka nijak neuchvátila. Zajímavá byla část Josefa. Hrozně mě nudili části o upírovi. Tyhle části tam byly i 4x ten samý text... no
Ani příběh Minky nebyl moc zajímavý. Spíš naopak.
Knihu bych znovu nečetla ani od autorky nic dalšího číst nebudu.

Janule789
02.02.2020 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout....

GaleW
27.01.2020 5 z 5

Moje první knížka od této známé autorky, moc jsem si ji přála a moc jsem se na ní těšila. A za mě můžu napsat, že se mi líbila, dobře se četla, příběh mě upoutal, samozřejmě, druhá světová válka je studnice nápadů a inspirace pro literaturu, film atd., ale zdejší děj byl zase trochu jiný, zvláštní a za mě povedené. Doporučuji!

MíšaS.
25.01.2020 2 z 5

Nečtěte můj komentář, pokud jste knihu ještě nečetli !!

Souhlasím s méně nadšenými komentáři. Kniha je beletrie, která využívá holokaustu, aby byl příběh zajímavější, ale nakonec je spíše povrchní a plný patosu.
Příběh s upírem mě rušil a nechápu, co na něm bylo tak úžasného, že obměkčil esesáka, protože on si určitě mohl přivlastnit jakoukoli literaturu, která se mu líbila, a nebyl závislý na Twilightu...
Příběh ze současnosti, hlavně díky protivné Sage, byl jako z červené knihovny a vlastně vám bylo jasné jak to skončí.
Příběh z minulosti byl jediný, jakž takž čitelný, ale co si budeme povídat, to samé jsem už kdysi kdesi četla a nedozvěděla jsem se nic nového.
Kniha je zdlouhavá, místy zmatená a nezáživná. Konec je přehnaně pohádkový a velmi průhledný.
Nemohu si pomoci, ale od knihy jsem očekávala víc, i vzhledem ke komentářům. Tak mám alespoň splněné téma výzvy.

cetriolo
24.01.2020 5 z 5

K téhle knížce jsem se dostal tak nějak omylem (myslel jsem si, že podle této knížky byl natočen film Předčítač) :D Čili ze začátku jsem byl dost zmaten, že se děj odehrává v přítomnosti. Nicméně jedná se o naprosto skvělou knížku a o jeden z nejsilnějších čtenářských zážitků za hodně dlouhou dobu.

prcek19
22.01.2020 5 z 5

Kniha, kterou sem dlouho odkládala kvůli novějším knihám a teď se k ní konečně dostala..určitě doporučuji..není to moje první kniha od autorky a určitě nebude ani poslední, protože rozhodně psát umí..je pravda, že tento příběh mě hodně zaujal až ve chvíli, kdy ho začala vyprávět Minka..při vyprávění toho, co zažila mi běhal mráz po zádech

tessf97
20.01.2020 5 z 5

Velmi čtivá knížka se skvělým koncem. Trochu jsem přeskakovala pasáže o Anje, i bez toho dává knížka smysl. Škoda jen častých chyb v překladu.

Monika1717
18.01.2020 4 z 5

Knihu mi doporučila kolegyně,nějak jsem se nemohla začíst. Asi ve čtvrtině knihy mě to chytlo tak, že jsem četla skoro celou noc.

PetrCepek
17.01.2020 3 z 5

První čtení Vypravěčky v klasické papírové podobě jsem dlouhodobě přerušil cca po stovce stránek. Druhý pokus s elektronickou verzí byl sice úspěšnější, ale přesto se domnívám, že myšlenkovým pochodům laskavé paní pekařky bude lépe rozumět krásnější polovina čtenářské obce. Kaji se, že určitě výbornému románu dávám v té pětihvězdičkové záplavě jenom tři hvězdy, ale na víc to prostě necítím.

Jana-Marie
09.01.2020 2 z 5

Kniha pro mě nedostahuje kvality jiných knih, které jsem na toto téma četla. Jsem překvapená, že má tak výborné hodnocení a jedná se o světový bestseller; pro mě podprůměr.

Bridget30
03.01.2020 5 z 5

Pohltila mne od začátku až do konce!

martina3026
02.01.2020 5 z 5

Úžasná

matas888
31.12.2019 5 z 5

První čtvrtina mě popravdě moc nechytla, ale od poloviny už jsem knihu hltala. Je to rozhodně hluboký příběh, který vyvolává spoustu emocí a otázek. Co mě trochu rušilo byla vedlejší dějová linka, která ale není nijak obsáhlá.

adnov
25.12.2019 4 z 5

Čtivé, jen trochu rušila nit červené knihovny. Ale líbilo se mi to a opět jsem si říkala, jak mohli být nacisti tak kruti.

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Nádhernou obálkou to začíná a nádherným příběhem končí!

Safrika
21.12.2019 5 z 5

Od zacatku do konce me pohltila,muzu jen doporucit.

Barča9
13.12.2019 5 z 5

Úžasně čtivá kniha. Příběh je smysluplný a dodává čtenáři vše po čem touží-historii,lásku,zlo i dobro. Přečetla jsem jedním dechem a doporučuji dále :)

katulkav
07.12.2019 5 z 5

Krásný příběh z velmi smutného období. Nestává se mi často,aby mě kniha rozplakala,ale tady jsem se neubránila...Líbilo se mi,jak je kniha napsána z několika pohledů,kde i to zlé má své odůvodnění a člověk si najednou umí představit,že i zaporna postava může mít srdce a nemá navybranou. Nečekaný a překvapující konec mi vynahradil začátek knihy,kdy jsem měla problém se zorientovat,kdo zrovna vypráví a navíc kdo je jen postavou z dalsiho příběhu,který se knihou prolíná...ale jakmile jsem v tom měla jasno dočetla jsem jedním dechem.

VeruRomanská
01.12.2019 3 z 5

OK. nebylo to tak hrozné ale zase tak skvělé, ale aby to odpovídalo zdejšímu hodnocení mi to nepřipadalo ani náhodou. Já obecně upřednostňuji náročnější literaturu na toto téma.