Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4323 4323

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller, 2013

Vesina
18.09.2019 5 z 5

Rozjezd byl velmi slabý. Prakticky 80 stran mi trvalo, než mě kniha vtáhla do děje.... ale pak? Nedalo se přestat číst. Velice oceňuji pohled nejen ze strany Minky, ale i z té druhé.... od Webera. Skvělá kniha !!

weny1
12.09.2019 5 z 5

Výborná kniha, ketrá mi dvě noci krátila spánek. Nedalo se od ní odtrhnout a přečetl jsem ji jedním dechem. Všem vřele doporučuji

ivana13
11.09.2019 4 z 5

ze začátku pro mě líné čtení, ale pak se to rozjelo a já se spánkovým deficitem zhltla během pár dnů. Silný příběh o vině, odpuštění, nepochopení, pochopení. Vyprávění Minky i Webera velmi silné

PhoebePollard
08.09.2019 5 z 5

Po dlouhé době zase kniha, která na mě hluboce zapůsobila. Příběh oficiální hlavní hrdinky sice vnímám spíš jako okrajovou kulisu, ale příběh Minky prolínající se s tím Franzovým je skvělé napsaný a skutečně se mi místy tvořila husí kůže. Já si nedokážu představit, jaké to bylo si tím vším projít, ale tahle kniha je opravdu hodně dobrá.

Josh
05.09.2019 4 z 5

Lze vytušit příběhy hrdinů, ale ta hloubka a síla pohledu na téma války, viny a odpuštění se musí každého dotknout. Lehce přes 500 stran není tak moc a stojí také k zamyšlení, jak se máme dívat na současné dějiny a politiku, abychom něco neprošvihli.... Lidskost je křehká....

Mrs.Depp
04.09.2019 5 z 5

Už dlouho mě žádná kniha nebavila od začátku a do konce jako tahle. Neuvěřitelně čtivý a zajímavý příběh s překvapivým rozuzlením by si měli přečíst všichni, které téma 2. světové války zajímá.

HDKate
04.09.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila.

Sjuzana
29.08.2019 5 z 5

Pribehu jako je tento neni nikdy dost.

stumpy
27.08.2019 5 z 5

Přidám se k ostatním, kterým se kniha líbila. Ze začátku pro mne pomalejší rozjezd. Něž se člověk seznámí s hlavními postavami, trochu to trvalo. Jakmile to ale naběhlo na vyprávění Minky, tak to bylo fakt skvěle psané a čtivé. Bez přehnaného patosu, bez přehnané surovosti dané situace. Prostě všechno tak akorát, aby člověk byl fascinovaný tím, jak miliony lidí něčemu věřilo a šlo, a jak pak odevzdaně přijmuli pravdu. Strašné. Lidi a dějiny jsou plné zvrácených milníků. Kéž bychom se z tohoto poučili a hlavně nikdy nezapomněli. A závěr. Žádný happyend se nekonal. I když bylo dost jasné kdo bude ve finále kdo. Toužila jsem do poslední chvíle po jiném konci. Škoda, ale i tak moc pěkný. Doporučuji k přečtení a hlubokému zamyšlení

pavlinka0250
25.08.2019 5 z 5

Chodila jsem okolo této knihy v knihkupectví hodně dlouho a stále se rozmýšlela, zda ji koupit či ne. Velmi mě lákala a já jí nakonec koupila. Bylo to dobré rozhodnutí, od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Byla to moje první četba o holokaustu a odstartovala další etapu mé četby na toto téma a o druhé světové válce.
Je to již delší čas co jsem ji přečetla, ale stále jí mám v hlavě.
Jednoznačně doporučuji *****

Nagyni
25.08.2019 4 z 5

Skvělé.

Vendula39
25.08.2019 5 z 5

Knížka se mi hodně zalíbila, překvapilo mě, jak se děj postupně vyvíjel. Oceňuji příběh, který je vyprávěný několika postavami.

lenka33
16.08.2019 4 z 5

Jednoho až mrazí, co všechno je člověk schopen vydržet! Nebyla to moje první přečtená kniha na téma holocaust, ale určitě ve mně nechala hlubokou stopu. Líbí se mi v knize opačné pohledy jak Minky (oběti holocaustu), tak bývalého příslušníka SS Josefa. Kde se v dozorcích koncentračních táborů bere to zlo, co se z nich stane za "zrůdy"! Tak trochu jsem čekala, že se Minka s Josefem na konci příběhu setkají, k čemuž nedošlo. Určitě doporučuji přečíst, mě kniha zcela pohltila a i vzhledem k počtu stran jsem ji přečetla dost rychle. Pochvala autorce. Určitě se poohlédnu po jiné její knize, tato byla moje první.

akdar72
16.08.2019 5 z 5

Ano, knih s touto tématikou bylo napsaných hodně. Ovšem pokaždé, když takovou dočtu, jsem v šoku, co člověk dokáže přežít a co člověk dokáže udělat...

Vojslava
09.08.2019 4 z 5

Vyloženě do oblak jsem z tohoto titulu nevyletěla (ale možná je to dané tím, že paralelně čtu jiné knihy s touto tématikou), ale nicméně čtení, od kterého se těžko odtrhává, to je. Překvapivé finále, dost linií k budoucímu zamyšlení, některým liniím by slušely i samostatné novely, i když chápu, že právě postupné vyprávění je principem, který žene všechny linky dopředu. Nicméně je fakt, že jsem o tématu viny v holocaustu četla i intenzivnější knihy, navíc vždycky mi dojmy z četby přebijí dojmy z návštěvy v Osvětimi. Ale autorka pochvalu zaslouží!

eva3992
09.08.2019 3 z 5

Sage, dívka po autonehodě, po které ji zůstal zjizvený obličej, se schovává před světem a straní se lidí. Do cesty se jí připlete Josef, který byl německým vojákem a působil mimo jiné i v Osvětimi.
Je jen náhoda, že zrovna Sagiina babička Minka byla také v Osvětimi? Ovšem na druhé straně - byla to Židovka.
Příběh o vině a odpuštění. O lásce i opouštění.
Pěkná knížka, silný příběh. Bohužel mi vadily zdlouhavé pasáže, ve kterých se stále opakovly ty samé myšlenky. A pečení chleba, o kterém se psalo téměř pořád :-)

chrastova.m
07.08.2019 4 z 5

Líbí se mi, že se v této knize setkáte s protikladnými úhly pohledu na danou věc, kdy vám dávají lepší prostor k zamyšlení. Kniha byla velmi čtivá a zajímavá, rozhodně stojí za přečtení.

majavcelicka
02.08.2019 4 z 5

Byla to moje první kniha na toto téma. Hodně nutí k zamyšlení, zůstane Vám po přečtení hodně otázek v hlavě. Jinak kdo byl Josef mě nepřekvapilo, došlo mi to během jednotlivých skutecnosti, které jsem si pospojovala. Ale velice čtivá a poutavá kniha. Palec nahoru.

sandra.sancho
01.08.2019 5 z 5

Skvělá kniha určitě si ji někdy přečtu znovu. Je to už nejaky pátek co jsem ji četla, ale pocity z ní jsou stále pozitivní.
Skvělé vykreslene postavy, které u když nejsou prvoplanove dobre tak jsou vám sympatické.
Nemám co vytknout.

Mili115
27.07.2019 5 z 5

Odpovědnost každého z nás za spáchané skutky, za dobro i zlo, které jsme vykonali. Jak s odtupem let vidět to, co se tehdy zdálo jako nutnost, jako šance k přežití. Lze vůbec odpustit, těm, kteří se na nás provinili?
Některé z odpovědí lze najít v této knize, čtivý příběh z tolikrát popsané doby, který rozhodně nezapadne.