Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4323 4323

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller, 2013

Knihomolka506
30.11.2019 5 z 5

Přečtená dneska o pulnoci… Kdybych měla napsat pocity tak jsem v jedné scéně měla slzy v očích.. Někdy mi to přišlo jako Šeherezáda a pohádky tisíce a jedné noci a byla smutná, ale skvělá

elenk
29.11.2019 5 z 5

..má druhá knížka od autorky...upřímně: bála jsem se jí,jsem citlivka a i když téma holocaustu je pro mne odjakživa mezi filmy prvořadé tak knihy jsou rozdíl..tam nelze odvrátit tvář, s respektem jsem přistupovala k Vypravečce...knize jsem se vyhýbala roky ale pak mi ji přinesla kolegyně a ja už neměla jinou možnost, našla si mě sama, chytla mě za ruku a táhla mě příběhem.....nakonec to je realistický,drsný příběh, který jsem očekávala, ale má takové silné kouzlo, že člověka nepustí.... Picoult je spisovatelka, která jde do hloubky lidského myšlení, lidské duše...píše silné příběhy a je mistryní závěrů..

Verida
27.11.2019 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout.Hlavně skvěle napsaná!

baruska91
26.11.2019 5 z 5

Neuvěřitelně silná kniha, od které jsem se absolutně nebyla schopna odtrhnout. Jodi Picoult je výjimečná spisovatelka.

kiki11
25.11.2019 5 z 5

Vypravěčku jsem si chtěla přečíst už před několika lety a ani nevím, proč jsem se k ní dostala až teď. Každopádně je to neskutečně silný příběh a je téměř nemožné dát knihu z ruky. Nejvíc mě asi bavilo vyprávění Minky, u toho jsem ani nedýchala. Konec mě doslova posadil na zadek, vůbec jsem to nečekala. Jodi Picoult je výborná spisovatelka a s každou další přečtenou knihou se v tom jen utvrzuji. Vždycky mě u jejích knih děsí ta délka, ale příběh potom plyne tak hladce a stránky rychle ubývají, že než se člověk naděje, je u konce. Škoda, že nejde dát víc než pět hvězd.

Mudry
18.11.2019 5 z 5

Střídání současnosti s minulostí proložené fantazií, nenávist i láska, trocha humoru , nechybí místa k zamyšlení "co bych udělal já " a "co by bylo kdyby", v neposlední řadě pak opakované zděšení možná i údiv, když mě kniha zavedla do Osvětimi, přestože o té už jsem toho přečetla mnoho. Perfektní !!!

jitka6072
09.11.2019 5 z 5

Miluji knihy od Jodi Picoult. Tato byla má první a nastartovala mou vášeň pro autorčiny knihy.

Vallenka
07.11.2019 5 z 5

Neodsuzujte druhé, pokud neznáte jeho historii. To, co se na první pohled zdá jako pevně daná pravda, na druhý pohled nemusí být pravda. Tento příběh mě donutil přehodnotit moje myšlení o vinně a nevinně. Už dříve jsem k tomu měla nakročeno a nyní jsem se ve svém přehodnocení jen utvrdila. Nikdy totiž netušíme a neznáme pozadí, proč někdo učinil pro nás absolutně nepochopitelnou a odsouzeníhodnou věc.
Určitě bych knížku doporučila přečíst každému, protože i dnes dochází k "výmývaní" hlav absolutně zcestnými názory a mnozí jsou radši schované ve stádu, aneb "Dělám a myslím si to, co ostatní". Pro mě osobně je v knížce velký odkaz pro lidstvo jako takové.
I přes stránkovou obsáhlost jsem knížku přečetla "jedním dechem", bylo pro mě těžké ji odložit. A jak už tu zaznělo - konec byl opravdu překvapivý.

maha75
07.11.2019 5 z 5

Ze začátku (cca 90 stránek) mě kniha moc nebavila, říkala jsem si, co na ní všichni mají? Ale zhruba v době, kdy do příběhu vstoupil Leo, už jsem nedokázala přestat číst, úplně mě to pohltilo. Naprosto úchvatný příběh! 5 hvězdiček je málo! Doporučuju!

JaKuKa
04.11.2019 5 z 5

Strhující, napínavý, děsivý a zároveň krásně napsaný příběh s nečekaným koncem. Zajímavý pohled na Holocaust očima pachatele i oběti a několika dalších zainteresovaných postav. Bezpochyby jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl. Bylo mi ctí, paní Picoultová! Těším se na další Vaše knížky, které přečtu.

Heide
29.10.2019 5 z 5

Dobře napsaná kniha, strhující příběh, za mě tedy - velmi dobré.

Titina
28.10.2019 4 z 5

Většinou mne odradí "Edice světový bestseller", ale díky databázi a dobrému hodnocení jsem se odradit nenechala a jsem ráda. Knížka se mi moc líbila. Hlavní zápletku jsem sice odhalila na můj vkus brzy, ale zklamána jsem z toho nebyla. Nejvíce oceňuji (přestože byl příběh psán očima více lidí a dějové linky se lehce proplétaly, že autorka u hlavního příběhu neodbíhala a nenarušovala ho jinými dějovými linkami- tím pádem jsem druhou část přečetla jedním dechem. Určitě zkusím ještě nějakou knihu této autorky.

Lienilda
26.10.2019 4 z 5

Moc jsem se na knihu těšila a jsem lehce zklamaná, největší dějový zvrat jsem odhalila v půlce knížky a tak mě na konci již nepřekvapil. Zato ale jednání Sage ano. Čekala jsem jiný konec. Líbilo se mi netradiční popisování holocaustu z role vězně i věznitele.

pajuu
19.10.2019 4 z 5

Jak zivotni osudy a par rozhodnuti dokazou urcit smerovani celeho naseho zivota. Mohla by o tom vypravet Minka, stejne jako Josef nebo Sage. Pohled na holocaust z obou stran barikady, z pocatku nevite kdo je vic sympaticky. Moc se mi libily pasaze, ve kterych Sage pece chleba. Konec jsem necekala. Knihu jsem zhltla necekane rychle.

escapelle
13.10.2019 5 z 5

Naprosto strhující příběh.
Z počátku jsem byla skeptická. Asi na padesáté stránce chtěla knihu odložit, díky bohu že jsem vydržela! Nádherný příběh.

sabina8042
02.10.2019 5 z 5

Vypravěčka. I když počet stran mě na začátku trochu děsil, nakonec jich bylo malo. :-D babička Minka, její příběh, panejo. Nedokážeme si představit ty hrůzy. Po přečtení takového tématu, jsem vždy zase víc vděčná za to, v jaké době žiju.
Vypravěčka byla skvělá. Autorka může být pyšná na svoje dilo. Pět hvězd. Kdyby jich bylo víc dám je.

Lena081
01.10.2019 4 z 5

První kniha od J.Picoultové a nelituju...půjčila jsem si ji v knihovně a pak jsem si ji musela i koupit do vlastní sbírky.

Pája699
27.09.2019 5 z 5

Toto je moje teprve třetí kniha na toto téma a musím říct, že mě až místy mrazilo a řadím tuto knihu jedné z nejlepších. Začátek měl sice slabší rozjezd, ale jinak to byla pro mě úžasná kniha se silným příběhem. Nešlo knihu odložit z ruky.

Taralcielle
23.09.2019 5 z 5

Úžasný příběh, který mi bral dech od první do poslední stránky.
Zezačátku jsem měla trochu problém se zorientovat mezi příběhem, který Minka vymyslela, mezi vyprávěním Sage a mezi vyprávěním Josefa... Četla jsem v elektronické verzi.
Ale pak mi to v průběhu knihy secvaklo, jak to všechno je.
Nemohla jsem knihu odložit a musela jsem to dočíst za každou cenu. Příběh Minky je velmi dojemný, opravdu mě dostal. Podle slov autorky vím, že to není podle jedné konkrétní postavy s historie, ale podle více sebraných příběhů.
Závěr byl pro mě velmi překvapivý.

Už několikrát zmíněný pocit viny, odpuštění, pohled na koncentrační tábor ze strany oběti i esesáka, který dobrovolně vstoupil do Hitlerjugend je velmi zajímavý. Rozhodně vede k zamyšlení, zda by byl člověk schopen někomu takovému odpustit. Může se vůbec člověk natolik změnit? 8 let v Hitlerjugend a v SS a pak 60 let trenérem dětí, učitelem němčiny, milým dědečkem, majitelem psa... Neuvěřitelně popsané se všemi detaily.

Anet2106
22.09.2019 4 z 5

Nádherný příběh, který popisuje holokaust jak z pohledu oběti, tak z pohledu vykonavatele. Zároveň polemika nad spravedlností a odpuštěním. Dobře se mi to četlo a během pár dní jsem to přečetla celé :)