Poslední přání

Poslední přání
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30396/bmid_posledni-prani-APM-30396.gif 5 6696 6696

Zaklínač série

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Povídky: Cesta, z níž není návratu Hlas rozumu 1 Zaklínač Hlas rozumu 2 Zrnko pravdy Hlas rozumu 3 Menší zlo Hlas rozumu 4 Otázka ceny Hlas rozumu 5 Konec světa Hlas rozumu 6 Poslední přání Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie, 1993

Lobakk
06.06.2020 4 z 5

Po pár letech jsem si dal zase opáčko s touhle knihou. Spolu s ní jsem si pustil podruhé i seriál s tím, že si udělám srovnání. Ačkoliv první série netflixského zaklínače přesahuje dějem první knihu, tak mě rozhodně víc obohatila kniha. Uspořádání jednotlivých povídek mi připadá lepší než v seriálu, ale holt jinej koncept. Nicméně jak už to tak bývá, knížka poskytne širší náhled na příběh alespoň co se týče zaklínače samotného. Nepopírám, že se tvůrcům v seriálu také povedlo sem tam něco hezky vypíchnout a možná je dobře, že si zanechali odlišnost, ale mě tam spousta děje chybí. Takže pokud Geralta znáte z obrazovek, tak knihu jednoznačně doporučím. A těm kdo ho neznají taktéž. Čte se to parádně a za zmínku stojí i audioknihy. Zkusil jsem Martina Fingera a velmi příjemné. Na motivy tohoto lóru je toho na světě opravdu hodně. Za zmínku stojí starší polský seriál, komiksy a hry. Čistokrevné fantasy v top kvalitě se slovanskými mýty. Pro českého fantasy čtenáře jasná volba.

Leusee
02.06.2020 3 z 5

Knížku jsem začala číst až po tom co jsem shlédla první sérii seriálu, ale oproti seriálu si nejsem jistá, jestli mě zaujala nebo ne. Rozhodně dám ještě šanci druhému dílu a uvidíme, jestli tomu propadnu.

Kinderkahoun
01.06.2020 5 z 5

Knihu jsem četl kvůli seriálu a hře a myslím, že to opravdu stálo za to. Kniha byla skvělá a otevřela mi jiný pohled na celý děj než hry. Při čtení knihy se dalo dokonale představit prostředí, styl a celý děj. Zároveň jsem se dozvěděl spousty jiných okolností a dějů ve světě Zaklínače. Knihu doporučuji nováčkům, ale i milovníkům seriálu a her.

RADOST
31.05.2020 3 z 5

Nepatřím mezi čtenáře takových pohádkově fantaskních příběhů, ale ze zvědavosti jsem si poslechla tuto audioknihu. Oceňuji vypravěčský styl a vykreslení tohoto světa jako světa přirozeného. Dovedu si představit, že pro mnohé mají tyto příběhy velké kouzlo a je mi až líto, že ve svém věku už se tak dobře nedovedu ponořit do bájného dění světa magie, nelidí a fantazie.

bethulda
29.05.2020 5 z 5

Z knihy mi nejdřív pár úryvků předčítal můj milý, posléze jsem mu knihu zabavila a už nevrátila. Uchvátil mě nápad vzít klasické pohádky nebo pohádkové bytosti a překlopit je do “reálného světa”. Příběhy jsou zajímavé, napínavé a celou knihu provází lehce ironický humor.

Marjory
28.05.2020 5 z 5

Kdo má rád pohádky a černý humor je prostě doma.

lenka7767
28.05.2020 2 z 5

Me kniha moc nezaujala. Pradoxne se mi libily pohadkove pribehy a nelibila se mi dejova linka s Yenefer, ktera byla jak z nejakeho spatneho divciho romanu. Kazdopadne ale dam sanci druhemu dilu a snad teto serii propadnu.

rosotaj
25.05.2020 3 z 5

Dlouho jsem se k Zaklínači dostával. Jako fanoušek fantasy jsem z toho trochu rozčarován. Tohle je dost jiné. Něco mi tam chybí (nebo přebývá?) a není to ono. Jsou to spíše jednoduché pohádky, avšak říznuté špinavým středověkem. Mám rád spíše temné fantasy se složitějším, propracovanějším dějem. Zařadím se tedy mezi tu hrstku lidí, kterým tohle nesedělo. Mám však rozečtený druhý díl, tak tomu chci dát ještě šanci. A třeba samotná sága bude lepší než povídky.

pavlina3016
25.05.2020 5 z 5

Knihu jsem četla až po shlédnutí seriálu a musím říct, že mě rozhodně nezklamala. Geralt je prostě sympaťák a leckdy mě svou hláškou dokázal rozesmát. Rozhodně vřele doporučuji.

ElikaS
24.05.2020 5 z 5

Do čtení Zaklínače jsem se pustila díky seriálu, který mě opravdu oslovil. Ale na internetu jsem četla spoustu názorů, že je kniha náročná, a tak jsem pořád váhala, zda se do ní pustit, a když jsem se do ní konečně pustila, byla jsem nadšená. Knížka obsahuje soubor povídek, které vás hned vrhnou do děje a čtou se velmi lehce. Postavy jsou velmi sympatické, moc mě bavil Geralt, který toho sice moc nenamlouví, ale když už něco řekne, stojí to za to. I přesto je mou nejoblíbenější postavou Marigold, který je neskutečně vtipný. Mám ráda dynamické knížky, ve kterých se stále něco děje, a to Poslední přání bez výhrady splňovalo. Navíc se mi moc líbilo využití tématu pohádek a napasování je na jednotlivé celkem drsné příběhy.

haki34
18.05.2020 5 z 5

tak jsem se po letech vrátila k Zaklínači...četla jsem cosi kdysi na gymplu a velmi se mi to sice líbilo (ale za ten svět už nevím, která knha to byla - vím jen, že to byla sbírka povídek...), ale pak mě pohltil Tolkien a šla jsem trochu jiným směrem...a teď už jsem sice po knihách pokukovala delší dobu, ale nakopl mě (ano, zahanbeně přiznávám) až Netflixácký seriál, a pak jsme se pro porovnání vrhli i na ten polský..takže teď mám trochu nevýhodu - postavy už nevidím "vymyšlené", jako před lety, ale spíše s tvářemi herců..což mi zas tak nevadí...ale zpět k Zaklínači...vrátila jsem se a udělala dobře. hned po prvních stránkách jsem byla doma..jako by jsem byla v Geraltově světě odjakživa..parádní jízda...dobrodružství a svět plný lásky, nenávisti, kouzel a prachobyčejných dní... taky nesmím opomenout humor (místy až Pratchettovský;))..

První kniha bez slabších míst..a něco málo citací na závěr :
"Jak jistě víš, zrcadla Nehaleni slouží hlavně prorokům a věštkyním, protože bezchybně, byť poněkud svéhlavě, předpovídají budoucnost. Aridea se na Zrcadlo obracela poměrně často...""S tou nejběžnější otázkou, že ?" přerušil ho Geralt."Kd je na světě nejkrásnější? Pokud vím, Zrcadla Nehaleni se dělí na neúpřimná a rozbitá."

"Jak chceš, " otočil se čaroděj a uhodil holí o dlažbu."Vracím se do Koviru, v téhle díře už nebudu ani den. Pojď se mnou, nezůstávej tady. Ti lidé nic neví, jenom tě viděli zabíjet. A ty Geralte, zabíjíš strašlivě. Tak co, jdeš ?"

chcete vědět, jestli šel ? doporučuji přečíst ! a já s Geraltem jdu dál ;)

Špekyn
12.05.2020 3 z 5

Zaklínače jsem si chtěla přečíst už dlouho. Nicméně, fantasy neholduji, a tak jsem to dlouho odkládala. S přítelem jsme hned na počátku korony zkoukli nový seriál (starý polský jsem viděla již před 4 lety a moc si z něj nepamatuji), takže jsem se pak ke knize odhodlala.
Nejprve jsem poslouchala audioknihu - hlas Jiřího Dvořáka je ke Geraltovi velmi vhodný, avšak celkové zpracování se mi moc nelíbilo - snaha o dramatizaci je leckdy spíš na škodu než k užitku - ryk, lomoz a další zvuky často přehluší samotného vypravěče či postavy, takže není ničemu rozumět; taktéž přerušování přímé řeči, přesně jak je to zapsáno v knize, je poněkud nepřirozené. A rovněž mi chyběla návaznost jednotlivých kapitol - "povídka" Hlas rozumu jaksi v audiozpracování chybí...
Nakonec jsem přešla k e-knize, která mi, musím říct, vyhovuje mnohem více. Nejenže děj bez "vřavy kolem" rychleji ubíhá a snadněji se sleduje, ale díky "kapitole Hlas rozumu" vše dostává určitý rámec. Obsahově jsem se nejprve dost ztrácela a chtěla poslouchání/čtení vzdát. Zhruba v polovině si mě však kniha získala. Nejvíce se mi líbily povídky Otázka ceny a Poslední přání. Ty jsou vlastně i nejdůležitější pro budoucí vývoj události. Geralt je velmi sympatický a Marigold vítaným komickým zpestřením, k Yennefer mám, ale spíše z osobních důvodů, odpor.
Co jsem nepochopila a vůbec se mi nelíbilo, je prolog - povídka Cesta, z níž není návratu.

kirkous
07.05.2020 4 z 5

Nakonec jsem si k Zaklínači našel cestu, když už jsem číst knihu nezvládal, tak jsem náhodou zkusil audioknihu, dramatizaci povídek Poslední přání, s Jiřím Dvořákem jako zaklínačem, a jo, jo, to je dobré, zajímavé, napínavé, tajemné, sebrané a pomíchané motivy asi z různých fantasy, třeba z Tolkiena (ta vizáž elfů, jejich dlouhověkost, připluli na korábech..., proč nejsou nikde elfové jako z Petra Pana?), nečekané zápletky, nečekaná rozuzlení, jakési jakoby středověké kulisy, jakási slovanská mytologie... dohromady prostě dobře napsané a pro toho, kdo si libuje ve výše uvedeném, nebo třeba v něčem z toho, tak dobré, jo, jo.

Šaris917
06.05.2020 5 z 5

Já Zaklínače miluju! Mohla bych tu knížku číst furt dokola a stejně bych měla stejné emoce! Příběhy jsou zajímavé, postavy jsou výborně vykresleny a ty hlášky já prostě žeru! :)

OnlyFour
06.05.2020 4 z 5

Siahla som po audioverzií a to bolo parádne. Nielen príbehy, poviedky samotné, ale to nahovorenie bolo úžasné (hlavne čert).

astra3
06.05.2020 5 z 5

Viděla jsem seriál a rozhodla se přečíst knižní podobu. Vůbec nelituji. Už mám připravený druhý díl.

fruitbueno
05.05.2020 4 z 5

Konečně jsem se dostala k četbě přeslavné fantasy ságy a rozhodně nejsem zklamaná. Čekala jsem něco úplně jiného, ale mlčenlivý uštěpačný Geralt si mě skoro hned získal. S cizím novým světem jsem se sžila jednoduše a těším se na další díly série. Závěrem si neodpustím opravdu jízlivou poznámku k redakci textu. Knihu muselo k vydání připravovat snad stádo skotu, protože tolik překlepů, pravopisných chyb, patvarů a jiných hrůz aby člověk pohledal (Leonardo, 2007). Hanba!

LimedkaMikki
03.05.2020 4 z 5

Někdy je provedení lepší, jak samotný příběh.
Proč to píšu takhle? Mít rád fantasy a nepřečíst si Zaklínače, je jako péct čokoládový dort bez čokolády. Podobně stejné provinění. Já jsem se na zaklínače chystala opravdu hodně dlouho a velmi dlouho jsem ho i měla rozečtený (hlavně proto, že tuto knihu nevlastním). V poslední době jsem měla příležitost si to "přečíst", nebo spíš přesněji poslechnout jako audioknihu a bylo to výborné. Když jsem o tom zpětně přemýšlela, jako audiokniha se mi to líbilo o něco víc, než jako příběh, který jsem si četla sama.
Velmi sympatické mi jsou jednotlivé příběhy, díky kterým může člověk odložit knihu po jejím dočtení a nedostane se do typické pasti "ještě jednu stránku".

klara1550
28.04.2020 5 z 5

Paráda, jsem nadšená! Jako malá jsem na fantasy ujížděla, teď jsem už x let žádnou nečetla, a úplně jsem se vrátila. Chápu, proč mě to tak bavilo. Probudila se ve mně taková čistá radost ze čtení jen tak.

kniznistranky
27.04.2020 4 z 5

Některé povídky se mi líbili hodně, některé byly slabší. Ze začátku mi chvíli trvalo, než sem si zvykla na autorův styl a hlavně na ten jazyk a způsob mluvy hrdinů. Ale pak se z toho stala láska a já ten styl začala milovat a hltala stránku za stránkou. Úžasné! Už mám na cestě další díly, tak se moc těším.