Poslední přání

Poslední přání
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30396/bmid_posledni-prani-APM-30396.gif 5 6696 6696

Zaklínač série

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Povídky: Cesta, z níž není návratu Hlas rozumu 1 Zaklínač Hlas rozumu 2 Zrnko pravdy Hlas rozumu 3 Menší zlo Hlas rozumu 4 Otázka ceny Hlas rozumu 5 Konec světa Hlas rozumu 6 Poslední přání Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie, 1993

Parwana
14.11.2020 5 z 5

Úvod do série Zaklínače, k jehož přečtení jsem se konečně odhodlala. Paráda, už teď se těším na další ;)

Šnek86
23.10.2020 3 z 5

Různě sesbírané lidové pověry a báje zasazené do uceleného příběhu zaklínače, Geralta z Rivie, děj je svižný a nenudí.Likvidace různých potvor, putování krajinou a tajemnými hvozdy.Pokračuji dalším dílem.

Míša02
18.10.2020 5 z 5

Musím říct, že jsem byla mile překvapena. Fantasy není zrovna můj oblíbený žánr a nikdy mě nijak nebavilo. Nejdřív jsem se vlastně náhodou dostala k seriálu a pak až ke knihám. První díl jsem koupila na zkoušku a myslím, že budu potřebovat přečíst i další díly. Příběh se hezky četl a působí moc dobře. Při čtení jsem se nenudila a musela jsem číst dál. Je to u díky tomu, že v knize jsou věci, které nejsou v seriálu. Určitě se časem dostanu k dalším dílům

Lanley
13.10.2020 5 z 5

Krásně se to četlo. Povídky jsou všechny perfektně napsané, nechybí v nich zápletka, magie, hrdinové, příšery, sex, bardi, meče... V knize si prostě člověk najde vše, co má fantasy obsahovat.
Za mě krásný vstup do světa Zaklínače, potažmo do žánru fantasy vůbec. Asi nikdy nezapomenu na dobu, kdy jsem jako puberťák tuto knihu hltal jak šílený a přečetl jí vlastně za pár hodin. Hry jsem nehrál a serial neviděl, nechci si totiž nechat pokřivit krásný obrázek, který v sobě od prvního přečtení nosím.

zelena_zabicka
06.10.2020 3 z 5

Knihu mi půjčil synovec a i když dávám "jenom" tři hvězdy, rozhodně není z této série poslední a těším se na další. Tyto povídky jsou přece jen na můj vkus kapku jednodušší a později i s trochu předvídatelným dějem. Nicméně bavilo mě skvělé propojení mytologie, sci-fi, humoru, ironie, pohádek, sarkasmu i romantiky.

J.P.S.
01.10.2020 5 z 5

Povídky z této knížky pro mě budou asi navždy představovat to nejlepší, co kdy bylo v žánru fantasy vydáno.

Bylo to přesně podle mého gusta: Žádná kýčovitá high-fantasy s přehršlem magie a fantastických tvorů, ale decentní temná fantasy říznutá pověstmi a legendami. Žádné vítězství dobra nad zlem, ale drsný svět, který se v mnohém podobá tomu našemu (v tomto směru mu mnohem víc porozumí spíše čtenáři z postkomunistických zemí než čtenáři ze západní Evropy či USA, jež jsou zvyklí na triumf dobra).

Povídky z této knížky si čas od času přečtu znovu a i po letech jsem schopen v nich najít něco nového, co jsem dříve přehlížel. Brilantní dílo, jemuž dávám šest hvězdiček z pěti :))

(P. S.: Vyšlo též jako audiokniha, která není pouze načtena jedním hlasem, ale nadobována několika herci. Geralta naprosto úžasně nadaboval herec Jiří Dvořák. K tomu úžasný zvukový doprovod a hudební podtext. Luxusní zážitek, doporučuji všem fanouškům zaklínače :)).

Tesssay
25.09.2020 3 z 5

Nejdriv jsem videla serial, ktery me nadch, proto jsem si rozhodla precist i knihy. Za sebe bych rekla,ze je to mile nenarocne cteni...a musim se priznat,ze v takovych 15 letech by me to bavilo asi jeste vic...ale jsem spokojena a casem si urcite prectu celou serii.

Jenny46
14.09.2020 5 z 5

Krásné povídky, Geralta jsem si zamilovala a určitě budu pokračovat v dalších dílech. Viděla jsem seriál a poslouchám i audioknihy je to zajímavé dobrodružství.

nikorka
08.09.2020 5 z 5

Nič nepoteší viac dušu čitateľa ako keď nájde nový svet, ktorý ho pohltí. :) A lepšie neskôr ako nikdy. Síce na to asi idem opačne, no aj tak som teraz "do" Sapkowského. Po hre a po netflixovskom seriály som sa konečne pustila do kníh a teším sa na tie ďalšie. Každému odporúčam, a sebe gratulujem :D.

martineden
07.09.2020 4 z 5

Já nejsem cílovka Zaklínače, četla jsem tento díl strašně dlouho, nakonec ale určitou fascinaci tímto dílem přiznávám.

martin_aston
02.09.2020 5 z 5

Veľká epická sága o Zaklínačovi sa rozbieha. Zatiaľ iba poviedkami, ale nedajte sa pomýliť - mnohé z nich sú dôležité pre neskorší dej.
Naviac, sú fakt čítavé. Sapkowského svet je detailný, plastický, Sapkowski je pán autor, majstrovsky pracuje s textom. Odporúčam, celú ságu. Pre mňa popri Pánovi prsteňov najlepšia fantasy sága vôbec.

x-lee-x
31.08.2020 4 z 5

Je to skvělá knížka i když některé části mi přišli zdlouhavé a kvůli tomu sem četla knížku na etapy. Jsem zvědavá na další díly

PohadkyNovyVek
29.08.2020

Četl jsem jen povídku Poslední přání, a dost mě demotivovala od dalšího Sapkowského čtení. Svět Zaklínače už jsem znal z Netflixovského zpracování, a především skvělé videohry Witcher 3: Wild Hunt, ale pokud by byla mým úvodem knižní předloha, asi se neponořím. Možná se někomu přímočarost na úkor elegance líbí, ale na mě to působilo spíš nenápaditě, líně a nudně. Nevím, zda to bylo starším datem (a tudíž autorovou ranou tvorbou) nebo nedokonalým překladem, ale nepřišlo mi to bůhvíjak napsané ani čtivé, těžký průměr. Ono co všechno se zdálo na Geraltově světě cool a neotřelé v době vzniku díla, v dnešním přehánění a kontroverzi všeho nepůsobí nijak výjimečně, přestože jeho vesmír je neobyčejně pestrý. Možná o něco přicházím, když nebudu znát další kousky v rámci série, ale fakt jsem nebyl přesvědčen, že to je nutné.

lencin
24.08.2020 5 z 5

Dojemné i drsné povídky.
Geralt a Jenifer.
Krásné, jednoduché a stručné, a přesto úžasně fantazijní popisy. Živě jsem si představovala místa, kde se děj odehrává.
(2006)

Ookmalej
23.08.2020 4 z 5

K precteni me inspirovala audiokniha (kterou fakt doporucuju vsema deseti). Ale je fakt, ze tohle fantasy se vymyka. Zadny kyc, zbytecny patos ani ocekavane rozuzleni. Ma to spad, ma to napaditost, vypada to realne! Svet Zaklinace me vtahnul a jen tak me nepusti.

bari6868
21.08.2020 5 z 5

Sapkowski je opravdu evropská legenda, kdy se jeho Geralt z Rivie dokázal dostat do světa a uchvátit ho.

brzda.
20.08.2020 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala díky seriálu a hned jsem si jí oblíbila...

temna.vila
19.08.2020 3 z 5

Pokud mi v něčem Sapkowski vážně učaroval, rozhodně je to jazyk. Příběh je vyprávěn barvitě, květnatě a autor používá vážně vytříbený jazyk, který pro mě byl pohlazením po duši. Menší problém jsem měla pouze s formátem, osobně mě moc nebaví číst povídky, hůř se vžívám do děje a nedokážu pak docenit celistvost příběhu. Proto také dávám knize jen 3 hvězdičky, přestože se mi tak krásně četla a nad jazykem jsem doslova umírala spokojeností.

hanavka
14.08.2020 4 z 5

Podařilo se mi začíst až napotřetí, ale nakonec to opravdu stálo za to :) Nejvíc mě bavilo gradování zápletek - v každé povídce se jako původní problém tvářila nakonec marginální záležitost a ten velký zádrhel se objevil až později v příběhu. Každá povídka je opravdu skvěle a do detailu promyšlená. Do dalších dílů se pustím s chutí, doufám jen, že jsem si zapamatovala všechny důležité postavy. Bylo jich totiž na mě najednou trošku moc.

Set123
11.08.2020

Dlouho, hrozně dlouho se snažím donutit se k tomu, okomentovat knihy Zaklínače. Jedná se totiž o mé nejoblíbenější fantasy vůbec. A já hrozně nerad hodnotím věci, které mám rád. (Viz Komentář u Ztraceného ráje“

Tato první povídková kniha je pro mne mnohem významnější, nežli kniha druhá. Pamatuji si dokonce, kde jsem kterou povídku četl a to pro mě není typické.

Inu, dosti řečí, směle do toho. Kniha „Poslední přání“, je spíše takovou předzvěstí budoucí ságy Zaklínače. Konec konců, román je postaven na alegorii Druhé světové války, kdežto povídky parodizují tradiční pohádky. Více se dozvíte u mých komentářů ke každé povídce zvlášť.

V této knize ani Geralt, ani další postavy, ba co více ani svět nedostávají ostřejších obrysů. To vše se bude formovat teprve v knihách následujících. Není však možné tuto knihu přeskočit. V několika povídkách je obsažen zárodek celého románu a čtenář, který by povídky přeskočil, by nedokázal plně pochopit příčiny budoucího děje.

Autor používá jednoduchý jazyk, umí s ním však nádherně kreslit. Děj je vždy jednoduchý a povětšinou vtipný. Knihu plně doporučuji a i když nedosahuje plné kvality knih následujících, stejně se jedná o jednu z nejlepších povídkových knih co jsem kdy četl.