Poslední přání

Poslední přání
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30396/bmid_posledni-prani-APM-30396.gif 5 6697 6697

Zaklínač série

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Povídky: Cesta, z níž není návratu Hlas rozumu 1 Zaklínač Hlas rozumu 2 Zrnko pravdy Hlas rozumu 3 Menší zlo Hlas rozumu 4 Otázka ceny Hlas rozumu 5 Konec světa Hlas rozumu 6 Poslední přání Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie, 1993

Sarkak94
13.01.2021 3 z 5

Prvních pár stránek jsem byla trochu mimo a nějak jsem se v ději nemohla zorientovat. (Tak nějak bych úplně vynechala prolog ) Ano, knížka je soubor povídek, takže to asi mělo na to vliv, ale čím dál jsem se dostávala tak se mi kniha začala líbit a bavit. Líbilo se mi že se autor inspiroval ve světě pohádek, jako např. kráska a Zvíře (tady spíše hlavně to zvíře ), Sněhurka, mihla se tu i Popelka, ale samozřejmě zde to s pohádkama nemá nic společného.
Je to skvělá fantasy. Geralta jsem si oblíbila hned od začátku, jeho humor a sarkasmus.

KatarínaK.
11.01.2021 4 z 5

Tak tedy i já jsem neodolala a nakoukla do světa zaklínače Geralta. Vše už o knize asi bylo řečeno. Pro mě to bylo příjemné fantasy počteníčko. Ovšem nemůžu souhlasit s tím, že je to nejkrásnější a nepromyšlenenější fantasy svět, který nám spisovatelé nabídli. Některé příběhy byly na můj vkus příliš naivní a propletenec se známými pohádkami mi spíše vadil. Jako by si chtěl autor pojistit úspěch vystavěním povídky na generecemi osvědčeném příběhu. Ale příbehy, které nebyly založené na známých pohádkách, se mi líbily. Úvodní povídka o Visenně a Korinovi, také Menší zlo byly skvělé. Kniha se mi četla lehce. Místy děj nabral vysoké obrátky, jindy trochu pokulhával. Ale celkem vzato chápu, co se všem na této knize líbí. I já jistě budu pokračovat v dalších dobrodružstvích s Geraltem z Rivie.

Hakate
08.01.2021 5 z 5

klasika, kterou musí znát každý milovník fantasy, kdo nečetl, musí ihned napravit.
Serie, ke které se vždy ráda vracím.

AsiUrčitě
05.01.2021 4 z 5

Sbírka povídek seřazených, aby šly logicky za sebou, doplněných jednou hlavní, která se prolíná celou knihou. Čte se to celkem dobře, některé povídky mě bavily víc, některé míň, ale celkově to šlo. Povídky se strigou a s Calanthé, Pavettou a Dunym mne asi bavily nejvíc, protože měly napínavý příběh, nejmíň ta s "čertem“. Kniha obsahuje i úvahy – že svět se mění a my se musíme přizpůsobit, co je vlastně zlo, atd. – a to mě moc nebavilo. I když čekám, že z příběhů se dozvím nějaké ponaučení, mělo by to vyplynout samo, nepotřebuji o tom číst ještě dialogy, ale tolik to zase nerušilo. Moc se mi ale líbilo to přepracování pohádek – že to vlastně mohlo být úplně jinak, ale lidé si to překroutili, aby tomu dodali víc romantický nádech.

LenkaWal
05.01.2021 5 z 5

Super. Naprosto úžasný. Těším se na další. Měla jsem jako audioknihu a dost jsem se bála toho, že má každá postava jiný hlas. Nemám totiž moc ráda dramatizace. Ale úplně jsem se do příběhu ponořila. Vůbec mi to tam nevadilo.

Selve
04.01.2021 5 z 5

K této knize jsem se dostal tak nějak náhodou (čtu jiný druh fantasy). Každopádně nelituji a defacto jsem se pro Zaklínače nadchl. Super příběh, zajímavé postavy. Přečetl jsem knihu během chvíle. Doporučuji ;)

Veve721
01.01.2021 4 z 5

Jde o skvělé fantasy dílo, které je právem nutností pro každého fanouška tohoto žánru. Autor má skvělý styl psaní, úžasně sarkastický smysl pro humor a postavy jsou po stránce charakteru výborně vystavené.

Jenže jde "jen" o soubor povídek, z čehož pro mě plynou i určitě nedostatky. Od povídek nelze čekat nějaký velký dějový posun (i když se autor opravdu snažil a vytěžil možnosti na maximum). Zároveň lze vnímat jakousi obsahovou nevyváženost, kdy některé povídky jsou naprosto dokonalé (např. o zlodějské Sněhurce či o sprostému čertovi), jiné jsou však o něco slabší (příliš mě nebavily výplňové intermezza o Nenneke, které slouží jen jako pojivo povídek)...

Andrzej Sapkowski je skvělý spisovatel, který umí i sbírku povídek posunout o level výš. Na druhou stranu jsou to pořád jen povídky, takže některé se čtenáři budou líbit více a jiné méně. Já si našla svoje favority, no i ty méně oblíbené jsem s chutí přečetla a ráda se k nim ještě v budoucnu vrátím. Přesto u mě povídky nikdy nedokážou překonat komplexní příběh s komplikovaněji vystavěnou zápletkou. Proto se těším na další díly, od kterých mám velmi vysoká očekávání. Jsem si jistá, že série Zaklínač mě ještě má čím ohromit.

josef2900
31.12.2020 3 z 5

Trošku zmatečné a nebylo lehké se do knihy začíst, ale jinak velmi zábavné.

Cress
27.12.2020 5 z 5

Na povídky moc nejsem, ale tohle jsem si užila. Geralt je boží. Rozhodně se plánuju pustit i do dalšího dílu.

Anushka1
25.12.2020 5 z 5

Tak jsem se dala do čtení Zaklínače, abych neměla pocit, že mi něco ze zásadní fantasy tvorby uteklo. První kniha nás spíše seznamuje s tím, kdo je zaklínač a s příhodami Geralta. Jsou to povídky, ve kterých jsou nastíněny i některé základy klasických pohádkových příběhů tak, jak je neznáme. Kniha Poslední přání mě určitě navnadila a budu pokračovat ve čtení dalších dílů.

gad
23.12.2020 4 z 5

Nebylo to špatné, ale seženu druhý díl a uvidím.

VeruMalfoy
22.12.2020 5 z 5

Wooow, dlouho jsem se na tuhle sérii chystala a moc jsem od ni neočekávala. O to větší však byl první díl překvapením! Úžasný, naprosto strhující příběh, který je pln dobrodružství, lásky, smutku, čar, moci a mnoho, mnoho dalšího! Těším se na další díly!

gambinka87
21.12.2020 5 z 5

o knize jsem často slýchala a plánovala její přečtení. Nakonec jsem se pustila do prvního dílu coby audioknihy a strašně mě to nadchlo. Všechny povídky se mi líbily, mělo to spád, trochu mysterie, kdo či co vlastně zaklínač je, pokud ne zcela člověkem. Těším se, až si pustím seriál a druhý díl.

PetraKysova
13.12.2020 4 z 5

Bolo to dobré, určite bolo pre mňa lepšie, že som videla seriál, pretože som chápala súvislosti, kto je kto a prečo to vlastne robia. Bez seriálu by som to asi až tak nechápala. Za mňa ale boli lepšie poviedky (tá jedna) ktoré neboli natočené v seriále, viac som si to mohla predstavovať. Tie čo boli natočené som čakala to čo bolo v seriály, čo samozrejme nebolo úplne splnené.
Rozhodne sa ale pustím do daľších častí, už sa na ne teším. Za mna odporúčam najskôr pozrieť seriál nech sa do toho sveta nejako dostanete aby ste tomu lepšie porozumeli.

knihomolka_eli
04.12.2020 3 z 5

Kniha ma až tak nenadchla, pri niektorých poviedkach som sa musela nútiť do čítania, mala som nutkanie to aj vzdať. Pár poviedok môj celkový obraz o knihe zachránilo, len som čakala niečo viac a podľa toho, čo som čítala v recenziách,niečo lepšie a zaujímavejšie. Možno mi viac sadnú ďalšie časti.

Gurus
04.12.2020 4 z 5

Poprvé jsem se se Zaklínáčem setkal v Poslkém seriálu, na který koukali rodiče...kdysi dávno a rozhodně mi to nepřišlo jako nic extra...Pak po druhé díky hře a tam jsem si uvědomil, že je to něco víc a chtěl se dozvědět víc. I tak to trvalo další roky, než jsem se dostal ke knížce. Co se povídek týče je to pěkná reflexe naší společnosti.
Za mě byla nejlepší povídka Otázka ceny a i díky novému seriálu na Netflixu, jsme si to dokázal živěji představit.

Monns
01.12.2020 5 z 5

S přítelem jsme nejdřív viděli seriál, protože další série nebude v dohledné době, dali jsme se do čtení a jsem nadšená. Naprosto nás to pohltilo a jsem zvědavá, jestli i v dalších knihách budou zapracované náměty pohádek a jak to dopadne mezi Geraltem a Yennefer.

Sněžková
27.11.2020 4 z 5

Sněhurka, Kráska a zvíře - klasické pohádky dovedené do extrému. Ale naprosto geniálním způsobem.
První kniha od pana Sapkowskeho, kterou jsem četla. Dlouho, předlouho jsem odolávala nátlaku široké veřejnosti i svých známých a kamarádů, kteří všichni říkali: „Přečti si Zaklínače, je to bomba!“ Ani původní polský seriál jsem neviděla, možná první díl? V knihách budu ale zaručeně pokračovat, mám v držení celou sérii, takže si hodlám přečíst celou ságu. Postava Geralta mě baví, Marigold je trochu horká hlava, ale počítám s tím, že se v dalších knihách objeví taky, když byl v povídkách.
Občas jsem tápala v popisech bojových scén a říkala si, že se musel při výskoku s mečem do otočky plavmo vzad prostě zašmodrchat. Ale je to jednou zaklínač, tak si asi poradí.
Jo, líbilo se mi to.

hanka24
23.11.2020 4 z 5

Zaklínač je srdcovka, prostě Geralt je můj hrdina. Neříkám, že mě knížka úplně pohltila, úplně mi nevyhovuje styl jednotlivých povídek a občas takové čtení mezi řádky, ale neodradí mě od dalších knížek.

Zezulinka
16.11.2020 3 z 5

některé povídky jsou lepší, jinými jsem se dost prokousávala, ale musím říci, že další díly mě nadchly mnohem více a také se mi četly mnohem lépe jako souvislý příběh a ne soubor nezávislých povídek