Poslední přání

Poslední přání
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30396/bmid_posledni-prani-APM-30396.gif 5 6604 6604

Zaklínač série

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Povídky: Cesta, z níž není návratu Hlas rozumu 1 Zaklínač Hlas rozumu 2 Zrnko pravdy Hlas rozumu 3 Menší zlo Hlas rozumu 4 Otázka ceny Hlas rozumu 5 Konec světa Hlas rozumu 6 Poslední přání Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Existuje někdo kdo miluje fantasy a nečetl Zaklínače? Skvělý příběh, skvělé postavy...prostě super

kara
28.11.2016 5 z 5

Večer jsem si chtěla přečíst pár stránek před spaním a nakonec jsem šla spát až v půl čtvrté ráno. Tahle kniha mě úplně dostala.

gabe99
25.11.2016

Knihu jsem četl takřka "na jeden zátah" - stránky jsem vysloveně hltal... Mohu vřele doporučit! Knihy od Sapkowskiho jsou prostě skvělé!

Solgeon
21.11.2016 3 z 5

Výtečně napsáno a pěkně vykresleno, že hlavní postava není jen superhrdina s nadpřirozenými schopnostmi, ale také dělá chyby a musí za ně platit.

Dup
20.11.2016 5 z 5

Co dodat..skvost! :)

Katie46
19.11.2016 3 z 5

Knihu jsem četla na doporučení a vlastně jsem na ni byla i zvědavá. Nebyla vůbec špatná ale raději než povídky, které odkazovali na různé etapy zaklínačova života, bych raději nějaký souvislý děj, který by poháněl číst dál. Povídky sice byli dobré, přesto mě některé zase tolik nenadchly odkazovali jakoby na něco před nimi a s tím čtenář není seznámený a tak vlastně z poloviny neví vůbec o co běží.
Přesto se pustím do dalších dílů a věřím, že nakonec se nějakého toho děje, co by upoutal a pohltil dočkám.

paulhunter
15.11.2016 2 z 5

Asi jsem měl od legendárního polského autora přehnaná očekávaní - zvlášt v poslední době, kdy je fenomén Zaklínače tak populární. Ale tak dlouho jsem chodil kolem Sapkowského, až jsem se nakonec spálil. U knihy Poslední přání.
Vůbec mi nevadila povídková forma, nemohl jsem se ale přenést přes autorův styl vyprávění, který bych (mimo jiné) adresoval spíše mladším čtenářům, i když se sem tam objeví vulgarismy. Také nevím, nakolik knize ublížil překlad, ale nářečí trpaslíka "z Uherského Hradišťa" tomu všemu nasadilo korunu. Bohužel ani příběhy samotné mi nepřišly tak zajímavé, neliboval jsem si v námětu "převlečení" klasických pohádek, které dostaly hororovější nádech, do světa Andrzeje Sapkowského. Bohužel jsem po čtení zklamaný, což nezachrání jedna nebo dvě lepší povídky, a tak doufám, že mě další díly osloví více.

witchersbitch
07.11.2016 5 z 5

pořád ještě jsem nečetla nic lepšího...

Greene
06.11.2016 5 z 5

Na Zaklínače jsem se dlouho připravoval. Knihy mi zhruba rok ležely na poličce, než jsem se k nim dostal. A jsem za to rád. Poslední přání bylo jednoduše skvělé. Úžasné povídky, z nichž se mi všechny moc líbily, úžasná čtivost a skvělý humor. Není důvod, proč bych neměl pokračovat.

Freedomova
31.10.2016 5 z 5

Prvně jsem tuhle knížku četla v 16ti a do Geralta jsem se úplně zamilovala, takže mě nejvíc zajímalo, jak to dopadne s ním a Yennefer. O mnoho let později jsem ji četla znovu a už mne zaujaly úplně jiné dějové linky. Myslím, že právě díky mnoha vrstvám příběhu si v něm každý může najít to své a dokáže překvapit i při opakovaném čtení.

WiiKii
31.10.2016 5 z 5

Častokrát se zde objevovali známé pohádkové příběhy s temnější středověkou atmosférou, kde je všude přítomná magie a různorodá monstra.

Kniha se četla příjemně, svižně, jednoduše a vše povýšil občasný vtípek.

Nejprve jsem dal čtyři hvězdy, ale vždy když si na tuto knihu vzpomenu, tak jenom v dobrém, proto dne 1.3.2017 měním na pět hvězd :)

Archie
29.10.2016 5 z 5

Neotesanější sloh ještě nebyl tak vybroušený, možná ale právě to činí knihu opravdovější. Parafráze známých pohádek, zaklínačské souboje se strašidly, spousta humoru. A v neposlední řadě také podhoubí pro budoucí pětidílnou ságu.

Devil-Ivet
22.10.2016 4 z 5

Konečně jsem se dostala i k Sapkowskému. Byla jsem zvědavá na Zaklínače, neboť jsem o něm hodně slyšela. Nebo četla. A jsem ráda. Úžasné. Čte se to hrozně rychle, děj je poutavý, napínavý, zábavný. Prostě… je to něco zcela jiného, než co jsem doposud četla.

dadako
04.10.2016 5 z 5

Tak tohle mě rozhodně bavilo. Myslím že ani nebudu odbíhat od tématu a vrhnu se rovnou na další díly. Z počátku mě trochu deptaly časové skoky, ale jen do té doby než jsem pochopil jejich smysl. Pak už jsem si jen užíval povídku za povídkou.
Meč osudu volá...

orangerose
02.10.2016 5 z 5

kouzelný poutavý příběh o zaklínači, knížka je plná akce, zápletek,příběhů, má krásnou obálku. stojí za přečtení

mdracek
25.09.2016 4 z 5

Moje první setkání s Geraltem a se Sapkowkého poutavým stylem psaní. Jak už to bývá, některé povídky byly lepší než jiné. Zaujaly mne zejména parafráze na jinak známé pohádkové příběhy.
Pro mě osobně byla ale skvostem celé sbírky povídka "Poslední přání", aneb Geraltovo první setkání s Yennefer. Přiměla mě k tomu, abych zašla do knihovny a půjčila si další díl...

Per-quiee
19.09.2016 4 z 5

Pořád se dělo něco zajímavého a nového, je to krásně napsáno a ocenila jsem i starý jazyk. Občas bych byla raději, aby na sebe povídky více navazovaly, ale jinak si velmi ráda přečtu další díl :)

Skallarix
02.09.2016 5 z 5

Zaklínač... To byl pojem už tenkrát, před deseti lety, když jsem byl v prváku na střední (a samozřejmě ještě mnohem dříve). Hlavně to byl pojem velice známý mezi sortou fantasáků, šermířů a nerdů. Vzpomínám, jak kdokoliv v kruhu zasvěcenců řekl slovo "zaklínač", nebo "Geralt", "Rivie", či cokoliv odkazující na tuto Sapkowského ságu, jen jsme na sebe spiklenecky mhouřili oči a významně s úsměvem zvedali obočí. To bylo ještě tehdy, kdy kniha byla známá sama o sobě, jakožto kniha, povídky - prostě literatura. Ještě předtím, než vyšlo X her na její motivy a získal si tak svět Geralta z Rivie zástupy i mezi lidmi, kteří sotva kdy otevřeli knihu. Samozřejmě tu byl polský seriál, ale to byl spíše jen doplněk, aby nám něco neuteklo. Tedy přesně naopak dnešnímu a častému postupu "viděl jsem film, chci si přečíst knihu" - tady platilo "četl jsem to, tak se tedy mrknu, co tam na severu se svým Michałem Żebrowským natočili".

Zaklínač byl pro mě jistou dobu alfou i omegou, svět, kde jsem se rád v myšlenkách toulal, zápasil, bojoval... Svět krutý, bezcitný a přitom tak... Magický a přitažlivý. A hlavně, nám Čechům velice blízký prostředím, ve kterém se děj odehrává. Geralt je jedinečná postava, těžko hledat jemu podobného. Buď jsou tu už jen jeho napodobeniny, nebo postavy, které s ním nemohou srovnávat. Především není neomylný, ani dokonalý. Žádný archetyp reka stvořeného bohy. Je to často ješitný chlap, má pochyby a své stinné stránky. Řekl bych, že je tak lidský a přitom je to... Mutant. Ale dosti obdivů na adresu zaklínače, je třeba podotknout něco k této v mnoha ohledech jedinečné knize.

Svazek "Poslední přání" je výborným prvním seznámením se s celou ságou jako takovou (Geraltem, jeho světem, přáteli i nepřáteli - abych se neopakoval). Sapkowski však tuto knihu jako celek nesepsal, jedná se o jednotlivé povídky, které byly později vydány u nás v jeden komplet - a myslím, že i docela přehledně chronologicky seřazeny, aby se čtenář orientoval. Právem může být označen jako první díl celé ságy, ačkoliv původně do té "původní hlavní" - o Ciri, nepatřil zcela. Poslední přání vám otevře bránu do světa, ze kterého už nebudete chtít odejít. Pokud tedy nejste útlocitný zbabělec.

Insignitka
01.09.2016 5 z 5

Sapkowského Zaklínač je král moderní fantasy literatury, čili žánru, který má budoucnost jako málokterý jiný žánr

IŠ
13.08.2016 3 z 5

Jako na horské dráze. Tak jsem se cítila při čtení této knihy. Jako celek se mi líbily pouze tři povídky. U těch ostatních mě některé pasáže nadchly a u jiných jsem ztrácela koncentraci. Na některých místech jsem se topila v nudných dialozích a musela jsem se do četby nutit. Ano, já jsem se těšila až to konečně dočtu. Nemyslím si, že bych se k této knize někdy vrátila. Ovšem nevylučuji, že to s další tvorbou Sapkowkého zkusím. První rande nám prostě nevyšlo. Možná vyjde to druhé.