Poslední přání

Poslední přání
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30396/bmid_posledni-prani-APM-30396.gif 5 6602 6602

Zaklínač série

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Povídky: Cesta, z níž není návratu Hlas rozumu 1 Zaklínač Hlas rozumu 2 Zrnko pravdy Hlas rozumu 3 Menší zlo Hlas rozumu 4 Otázka ceny Hlas rozumu 5 Konec světa Hlas rozumu 6 Poslední přání Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

zork
22.05.2016 5 z 5

Konečne som sa dostal ku knižke Zaklínač, veľmi som sa na ňu tešil a som rád, že ma nesklamala. Super napísaná, zaujímavý dej, už len sa dostať k ďalšiemu pokračovaniu. Dúfam, že čoskoro vyjdú v slovenčine aj ďalšie pokračovania.

Marysha
10.05.2016 5 z 5

První díl Zaklínače je prý naprostá klasika, s čímž souhlasím! :) Příjemné, lehce pohádkové a vtipné.

Zania
10.05.2016 5 z 5

Napínavé čtení :)

Shui-Xian
07.05.2016 5 z 5

Skvělý úvod do ságy - strhující od prvního momentu. Ráda se k němu vracím a ani po x čteních neztrácí přitažlivost. Naopak se vždy divím, kolik drobných detailů a významů mi uniklo. Sapkowski píše poutavě jak pro první, tak pro opakované čtení... Jím stvořený svět má ohromné kouzlo - svou hořkou reálností, upomínkami starých mýtů, i fantazijní inspirací. Pokračování dál do ságy jen podtrhuje autorův um, sílu příběhů a autentickou atmosféru...

Dr_Lecter
04.05.2016 5 z 5

Skvělý soubor povídek, čtivé, napínavé, originální, zajímavé...zkrátka dokonalé :-)

Podpovrchem
30.04.2016 5 z 5

Úžasná sága geniálního tvůrce fantazy. Nakonec jsem podlehla a už si mne Zaklínač nepustil. Neskutečně ladný, příjemně čtivý sloh, mistrný kaleidoskop charakterů postav, vtipné hříčky v podobě hlášek Geralda

Bartzabela
25.04.2016 5 z 5

není co dodat, tahle kniha je plná neuvěřitelných mystických potvor. :D

Eldar80
20.04.2016 4 z 5

Já povídky prakticky vůbec nečtu, protože mi tam vadí malá šířka příběhu. Taky myslím, že povídka je náročný žánr, protože spisovatel musí zaujmout na pár stránkách a přitom dát povídce dostatečný smysl nebo pointu. Sapkowski oboje zvládá bravurně. Povídky jsou svým způsobem prosté, ale vždy se dostane dostatečně hluboko nebo překvapí nečekanou pointou. Sapkowski vytváří neuvěřitelně věrohodný svět v kontextu slovanské pohanské kultury. Pokud však nemáte rádi fantasy, nedoporučuju, inspirace u některých pohádek a náboženský přístup kombinovaný s magií vám přijde infantilní. Ságu bez povídek jsem četl před 11 lety a byl jsem tehdy fascinován a tak jsem se povídek trochu bál. Zbytečně, jsou skvělé. Jedna povídka je rozdělena na krátké úseky mezi ostatní a kniha tak není pouhým souborem. 85%

Antares
18.04.2016 5 z 5

Po 10 rokoch som oprášila knihy v poličke a znovu sa pustila do zaklínačskej ságy. Geraltov svet a jeho charizma ma okamžite pohltili. Stále rovnako skvelé, baví ma to hádam ešte aj viac :)

dandislav
15.04.2016 5 z 5

skvělá kniha :

Rup
13.04.2016 5 z 5

Tedy za prvé mi kniha vůbec nepřipadá jako povídková. To k anotaci. Za druhé mi příběhy evokují návrat k původnímu znění pohádek, i když se autor ještě hodně drží zkrátka (morbidita, sex), a dokonce jsem přesvědčen, že ten návrat je záměr. Za všechna další: velmi inteligentně a vtipně napsaná fantasy. Nemám, co bych dodal.

Rivenwx92
12.04.2016 5 z 5

Povídky jsou velmi poutavé a první díl mě hodně zaujal, hlavně tím jak je napsaný. Snad se časem dozvím další střípky ze života řezníka z Blavikenu.

nicol6.5
12.04.2016 5 z 5

Audio kniha je naprosto luxusne namluvena...

esussi
10.04.2016 3 z 5

Bohužel si myslím, že se jedná o hodně přeceňovanou knihu. Vůbec se mi nelíbil styl, jakým je napsaná - prostě se mi nešlo se do příběhu vžít. Je pravda, že jsem to celé ani nedočela, tak snad se k tomu ještě někdy vrátím a třeba pak i změním své hodnocení. Zatím se ale až tak moc nenudím, abych se nutila to dočítat.

memphisz
08.04.2016 5 z 5

/Audiokniha/ - Poslouchal jsem audioknihu a byla naprosto perfektně udělaná (dramaturgicky). Poslouchal jsem ji především proto, že jsem nevěřil, že by mě Zaklínač mohl bavit jako kniha, respektive bych po něm jako knize nesáhl. Nicméně mě audiokniha oslnila a naprosto vtáhla do zaklínačova světa. Geralt z Rivie je skvěle napsaná postava a jeho pohádkové putování mě bavilo. Ihned jsem se pustil do čtení druhého dílu, tak doufám, že nadšení vydrží.

Bess.h
06.04.2016 3 z 5

První kniha nakousla, jak dobrá ta série může být. Teď se chystám na druhý díl a jen jsem zvědavá, jestli je to tak dobrý, jak všichni tvrdí.

Pazďa
03.04.2016 5 z 5

Hrstka kvalitně, poutavě napsaných povídek o věhlasným zaklínači, Garaltu z Rivie startuje knižní sérii naprosto epicky. Jednotlivé povídky jsou proloženy útržky povídky uvádící, Hlasy Rozumu a ani při těchto pomalejších sekvencích je kniha mimořádně čtivá. Plný počet je na místě.

Janet11
01.04.2016 5 z 5

Skvěle napsané, bavila jsem se od začátku až do konce a knihu přečetla jedním dechem. Hned se pouštím do dalšího dílu. Za mě plný počet.

Alex.Barunka
01.04.2016 4 z 5

Tak jsem se konečně také pustila do velmi opěvovaného Zaklínače, abych řekla pravdu, prvních pár povídek bych klidně zkrátila, přišly mi zbytečně natahované a nebavily mě na 100%. Ale ze zbytku jsem byla opravdu nadšená, kniha je napsána bravurně, Geralt je tajemný a zatím působí dost neutrálně, jsem upřímně zvědavá, kam "to všechno" povede.

megranity
31.03.2016 5 z 5

Jako první jsem si přečetla hlavní linku a až teď dočítám povídky. Hodně mi tenhle styl vyhovuje.
A co ke knize? Je to Sapkowski, co víc? Prostě skvělá!