Poslední přání

Poslední přání
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30396/bmid_posledni-prani-APM-30396.gif 5 6602 6602

Zaklínač série

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Povídky: Cesta, z níž není návratu Hlas rozumu 1 Zaklínač Hlas rozumu 2 Zrnko pravdy Hlas rozumu 3 Menší zlo Hlas rozumu 4 Otázka ceny Hlas rozumu 5 Konec světa Hlas rozumu 6 Poslední přání Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

sinfulka
13.08.2016 5 z 5

Srdeční záležitost.

Matteo
11.08.2016 5 z 5

Líbí se mi koncept jedné povídky, která se celou knihou proplétá kolem ostatních. Vyžaduje to ovšem víc pozornosti, než konvenčně koncipovaný Meč osudu.

majxik
10.08.2016 4 z 5

Trošku zmatečné jak je kniha psaná spíše z povídek a vyprávění než jako ucelený příběh, ale mě se líbila. A i když se k ní vracím podruhé, tak byla stále stejně poutavá, i když zápletky jsem věděl dopředu. Doporučuji každému, kdo začal s touto serií kolem Geralta, tak aby nadále pokračoval.

tovlasek
07.08.2016 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, vše mělo svižné a pohlcující tempo. Kniha byla spíše myšlenková než vyloženě akční, možná proto mě bavila více než jsem čekal. Utvrdil jsem se, že Zaklínač je jedno z opravdu velmi mála fantasy knih, které si rád přečtu, proto se těším až začnu číst díl druhým. Obzvláště mě zaujaly povídka Menší Zlo, která byla dle mého názoru nejlepší na celé knize, poté také samotné Poslední přání a hlavně i celá dějová linka Hlasu Rozumu, který mě velmi bavil a byl skvěle provázaný se všemi povídkami v knize.
Tato kniha je opravdu unikátní a mnoho památných citací si ještě budu pamatovat dlouho.

Houbař
06.08.2016 4 z 5

Zase nějaká perfektní série. Ono když první díl je složen z povídek, tak se to čte hůř, zvlášť když jsou prokládané hlasem rozum (hlavní dějovou linií). Ale ono se po dvou, třech povídkách v tom zorientujete. První povídka, kde je Vissena a Korin (a jediná kde není Geralt z Rivie) je až příliš nudná, ale dá se to překousnout a dál se čte skvěle.

Arven2001
01.08.2016 4 z 5

V knize je několik příběhů. Některé mě bavily a některé ne. Proto 4*

Marquis
24.07.2016 5 z 5

Po prečítaní Ságy som mal dlho pocit prázdna, ktorý som nechcel vyplniť žiadnou PC hrou alebo nepodarenými komiksami a preto je možno aj lepšie, že poviedky som si nechal na záver. Nemám čo vytknúť, ešte aj tie najbanálnejšie príbehy majú čo ponúknuť (Konec světa; pripraví nás na diverzantov Scoia'tael), iné zas rozširujú Ságu (výborná Otázka ceny), či doplnia, resp. pripravia (záleží na chronológii čítaného) na úplný rozvoj Geraltovej mytológie (význam prezývky Řezník z Blavikenu v poviedke Menší zlo). Príbeh o strige možno nie je stopercentný, no fanúšik si kľudne môže pridať hviezdičku naviac. Potešili taktiež nemnohé ilustrácie a celkovo ma to všetko príjemne navnadilo na ďalšiu sériu poviedok. Odporúčam!

Aaron_Hill
15.07.2016 5 z 5

Od Zaklínače a fantasy obecně jsem si dlouhou dobu držel odstup. Popravdě, odrazovaly mě ty fanatické zástupy fanoušků. Každý z nich, který znal universum světa Zaklínače od A do Z, ve mně vzbuzoval dojem, že už zkrátka nemůžu jen tak naskočit do rozjetého vlaku. Opak je pravdou. První povídková kniha je velmi přístupná a neklade na čtenáře neznalého žánru žádné zvláštní nároky. Pohádková kostra jednotlivých příběhů kupodivu nepůsobí násilně, naopak vzbuzuje familiární pocity a je ku prospěchu věci. Příběhy obvykle gradují v příjemném tempu. Samotná akce zde není samoúčelná, naopak je upozaděna myšlenkám a brilantním (a dlouhým) dialogům. Jak už někdo řekl, postavy a události ve světě Zaklínače nejsou černo-bílé. Nikdo zde není vyloženě dobrý ani zlý, vše je neuvěřitelně šedé a vždy záleží na daném úhlu pohledu. Knihu jednoznačně doporučuji.

evca7271
14.07.2016 3 z 5

Nebyla jsem s knihou spokojena.Cekala jsem od knihy mnohem vic.

pichova.veru
10.07.2016 5 z 5

Za mě top

ManželéMannovi
02.07.2016 5 z 5

První díl z úžasné série knih. .

Mann

*Pájuše*
30.06.2016 2 z 5

Nerozumím tomu vysokému hodnocení, podle mě si to kniha vůbec nezaslouží.
Podle anotace, i když se jedná o povídky, mi přišlo, že to bude ze současnosti. Pořádná dávka fantasy, něco na způsob Anity Blakeové, Kate Danielsové nebo ostatních sérií v hlavní roli zaklínač, používající kouzla atd. Originální námět, špatné provedení.
Jsem zklamaná - převyprávění klasických pohádek, možná trošku krvavějších, v krkolomném a pro mě dost zvláštním stylu psaní, na který jsem si ani po půlce knihy nezvykla... Nevím, možná dám autorovi ještě šanci, ale v současné době ho mám tak akorát dost.

KateChatt
26.06.2016

Rozhodně jsem nečekala, že to bude tak úžasná knížka :3

Mišulenka
21.06.2016 5 z 5

Budu se opakovat, ale vrátila jsem se literárně k Zaklínači po dlouhých 13 letech a musím se přestat divit, že mě tehdá tak ohromil. Sapkowského povídky jsou velké a plné, Zaklínač je tím, za jakého bych ho ráda považovala, ještě nefňuká a nerozčiluje mě svým mentorováním. Za mě plný počet bodů.

Phyl
21.06.2016 5 z 5

Krásný start, hned jsem musel běžet do krámu, vyřídit si kartičku, která mi zaručí slevy, neb jsem člověk velice šetřivý (mám to v povaze neboť jsem Čech a také skoro prajz), a kupoval další díl této ságy, která přivedla k orgasmu veškeré mé smysly, hned několikrát za večer s touto knihou. Jsem dojat a ukáplo mnoho slz štěstí.

Eadwyn
06.06.2016 5 z 5

Upřímně... povídky mě bavily mnohem více než "hlavní dějová linie". Skvělé počteníčko.

Janičta
03.06.2016 4 z 5

S povídkovými knihami je to u mě trochu horší. Některé povídky jsou lepší, jiné horší a je těžké z toho udělat nějaký průměr.
Ale čtení mě bavilo a odhalilo kousek ze Zaklínačova světa :-)

CHESS
02.06.2016 3 z 5

Souhlasím, kniha mě nijak nenadchla :( Jazyk mi přijde divný a děj dost přecpaný nesmysly...

Spidd
01.06.2016 5 z 5

Keď som sledoval , aký veľký ohlas sa robí okolo hry The Witcher 3 , začal som sa o túto sériu zaújimať . Tak som si požičal tento diel z knižnice a prakticky so žiadnymi očakávaniami som začal čítať . Knihu som prečítal za dva dni a hneď som bežal požičať si ďalší diel . Poviedky sa čítajú ľahko , sú vtipné a postupne odhaľujú svet Geralta . Čo viac si želať . Jednoznačne odporúčam .

Nelly
01.06.2016 3 z 5

Nevím, co se mnou je, ale mně tato kniha příliš nenadchla - takové přepracované klasické dětské pohádky pro dospěláky (nebo možná mládež). Také styl jazyka mi nesedl. Prostě už jsem četla lepší fantasy - ale v budoucnu ještě některému dílu šanci asi dám...